Reklama

Odchod do důchodu

Pro administrátora (Po, 3. 8. 2020 - 09:08)

Prosím o smazání příspěvků podobných tomu shora a zablokování IP adresy. Jejich (patrně duševně nemocný) autor s nimi zapleveluje velký počet diskusí na tomto serveru.

Návštěvník (So, 1. 8. 2020 - 20:08)

F22

Návštěvník (So, 1. 8. 2020 - 20:08)

F22

A (Pá, 12. 10. 2018 - 00:10)

Šetřit na stáří je...Proto je spoření jeden velkej podvod.

! (Čt, 11. 10. 2018 - 12:10)

Musíte si šetřit na...Šetřit na stáří je poněkud problematické, protože z každých 100 Kč úspor vám každý rok ukousne 5 Kč inflace. Státem podporované spoření je zanedbatelné. Může se podařit peníze zhodnotit nějakými investičními fondy, ale existuje riziko, že místo zisku přijdete o všecko.

! (Čt, 11. 10. 2018 - 11:10)

Může to být i jinak, když...Pracovní poměr lze ukončit také dohodou v libovolném termínu, který akceptují obě strany (zaměstnanec i zaměstnavatel). V tom případě není výpověď s tříměsíční lhůtou nutná.

Kača (Út, 9. 10. 2018 - 15:10)

Promiňte, nechtěla jsem se Vás dotknout. Omlouvám se. Děkuji.

V (Út, 9. 10. 2018 - 15:10)

Musíte si šetřit na...Celý život jsem si spořila. Ruku nenastavuju, peníze mám ale až budete v důchodu, poznáte o čem je řeč.

Kača (Út, 9. 10. 2018 - 14:10)

Musíte si šetřit na stáří. Nespoléhat se pak na jen starobní důchod, rozumný člověk tohle ví a dělá to tak. Ten kdo si užívá a rozhazuje pak nastavuje ruku.

Káčo (Po, 20. 7. 2020 - 12:07)

Přece si na důchod vyděláš, sráží ti na sociální dávky .Dnes jdeš do lékárny a platíš za léky nemalé peníze. Za lék který jeden dva měsíce nepřiplácíš, tak další měsíce připlácíš a jsou zase jiné léky bez doplatku.

Vy (Út, 9. 10. 2018 - 14:10)

chcete poradit, ale nenapíšete v podstatě nic. Jestli pracujete současně s důchodem, nebo jestli jste o důchod ještě nežádala, nebo jste nadělávala chybějící roky. Těžko vám tak lze něco radit. A navíc v takové věci, jako důchod byste měla hledat pomoc na kompetentních místech, tj. nejlépe OSSZ v místě bydliště.

Lída (Út, 9. 10. 2018 - 12:10)

Může to být i jinak, když...No záleží jakou má pracovní smlouvu. Pokud má klasickou pracovní smlouvu, tak tam je zřejmě tříměsíční výpovědní lhůta. Jestli pracuje na nějakou dohodu, tak to je jiná.

no (Út, 9. 10. 2018 - 10:10)

tak výpovědní lhůta bude...Může to být i jinak, když paní nadsluhuje, třeba s tím počítají, že odejde. Asi podle toho kde pracuje.

Lída (Út, 9. 10. 2018 - 10:10)

Jsem již v důchodovém...tak výpovědní lhůta bude asi tři měsíce jako u ostatních výpovědí. Přece jen musí mít zaměstnavatel čas najít náhradu.

? (Po, 8. 10. 2018 - 19:10)

A proč se ptáte tady?Taky nevím, proč hledá na Doktorce. Všechno se dá najít jinde.

V (Po, 8. 10. 2018 - 19:10)

Pokud má člověk koníčky...Nevím jestli už máte důchod, ale s těmi penězi co dostanete na nějaké koníčky moc nezbyde. Právě to je to na co jsem si ještě nedokázala zvyknout.

V (Po, 8. 10. 2018 - 19:10)

Jsem již v důchodovém...A proč se ptáte tady?

Dáša (Po, 8. 10. 2018 - 17:10)

Být v důchodovym věku, tak...Pokud má člověk koníčky a přátele, tak se v důchodu zabaví a s penězi vždy nějak vyžije. Ale pokud to nemá, tak ať raději chodí do práce, protože lidi, co zůstanou doma, bez koníčků a jen koukají na televizi, z těch se stávají depresivní, nerudní důchodci.

! (Po, 8. 10. 2018 - 15:10)

Jsem již v důchodovém...Jednoduše si podáte žádost na Vám příslušné Správě sociálního zabezpečení. Je dobré překontrolovat si, jestli vám nechybí doklad o některých započitatelných dobách, ale přehled odpracovaných dob rozesílá SSZ několik let předem, tudíž jej jistě máte.

(Po, 8. 10. 2018 - 14:10)

Být v důchodovym věku, tak do práce už ani nepáchnu, to raději oželím peníze, uskromním se, ale do práce bych ani nepáchla. Dělám fabriku u stroje se samýma nočníma směnama a už teď toho mám plný kecky.

Reklama

Přidat komentář