74 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
simona (anonym)
Tak už i já mám po zákroku-bronchoskopie a bez narkozy,je to přesně 1 týden!Musím se přiznat,že horší byl strach než realita,já jsem hodně citlivá a myslela jsem na to nejhorší,ale zvládla jsem to!Nejhorší pro mě bylo vystříkání -umrtvení krku,to se mi zvedal neskutečně žaludek,zbytek jsem už tolik nevnímala.Po zákroku ještě 2 dny mě bolel krk a měla jsem teplotu,ale ted už mi je fajn,lidi strach je vážně horší a když to píši já,tak tomu věřte,protože mě se dělá špatně i s injekcí a pod.Držím vám palce,co vás-nás nezabije to nás-vás posílí.
21. Srpen 2013 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Nechanická (anonym)
na bronchoskopii jsem byla, není to nic hrozného, jen vystříkání krku a pka nemlžete mluvit
17. Říjen 2013 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Bronchoskopie ano nebo ne? Je...Je to asi kus o kusu a lékař od lékaře. Možná jsem měla smůlu, ale poprvé byla lékařka (Nemocnice Brno Bohunice) nešetrná a podruhé se to na mě učila další. Což asi mluví samo za sebe. Možná by to s narkózou bylo OK, ale já jsem ještě týden kašlala krev. Potřetí to absolvovat nechci a vyšetření jsem odmítla..
6. Červen 2016 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Bronchoskopie je pořádnej sajgon. Byl jsem na tom před cca měsícem a půl. Vystříkání jo, to je k zblití, hlavně jak je citlivější krk, jenže mě to vystříkali málo, anestetika nepůsobila tak jak měly a já celý zákrok prožíval jako zaživa! každý pohyb sebemenší bronchoskopem byl masakr. Každý to má jinak. Mě ještě dělali bronchoalevoální laváž, čili 100ml vody mi tam vlili do plic, vytáhli od tama 45ml... a zbytek jsem pak vykašlával.. to bylo taky žůžo. Topení zaživa.
6. Červen 2016 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenka (anonym)
Na bronchoskopii jsem byla dnes podruhé,po prvním vyšetření jsem prohlásila, že už na to nikdy nepůjdu... nic horšího jsem nikdy nezažila. Nedá se to ovlivnit a stále jsem měla pocit, že se udusím.I přes perfektní personál je to pro mě to nejhorší vyšetření, které jsem prodělala a že jich nebylo málo Je lepší se připravit na něco hrozného než si tady číst, jaká je to pohoda. Kdo se na toto vyšetření chystáte tak přeji lepší zážitky
17. Srpen 2018 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak (anonym)
Nestrašte. Nic to není.
17. Srpen 2018 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dnes jsem byla na bronchoskopii ve FN Olomouc u MUdr. Zatloukala.Strašně jsem se bála, protože v roce 1984 jsem ležela na plicním ve Vizovicích, odkud pacienty vozily na bronchoskopii do Uherského Hradiště. Vždycky je zpátky dovezla sanitka a do půlnoci nesměli jíst a pít, jen byli povinní lízat citron. Museli ležet celý zbytek dne na zádech. A vykládali strašné story. Byla jsem velmi překvapená, jak v pohodě vyšetření proběhlo. Nejprve 20 minut inhalace na znecitlivění průdušek, což není nic nepříjemného. Pak mi pan doktor stříkl nějaký umrtvovací spray do krku a měla jsem to polknout. To se opakovalo ještě jednou. Nijak to neštípalo, nemělo to odpornou chuť. A pak se šlo na věc. Lehla jsem si na záda s podloženou hlavou, do úst mi dala sestra naústek s otvorem pro bronchoskopikou hadičku. Přede mnou byl monitor, ani jsem se nenadála a aniž bych to pocítila, už jsem měla hadici v průdušnici. Ovšem objevil se dávací reflex, který mi ale nijak nevadil, pan doktor hadici vytáhl, něco mi do přes náústek ještě stříkli na umrtvení do krku, ani jsem to necítila a znovu hladce zavedl hadici do průdušnice. Poradil, ať raději dýchám povrchně, což jsem chvíli dělala, ale tím, jak jsem pozorovala na monitoru své průdušky, jsem na to zapomněla a začala jsem dýchat úplně normálně. Pan doktor mi odsál hleny z průdušek, vypláchl mi je nějakou tekutinou, což jsem také viděla, jak to do průdušky nateklo. Žádné topení zaživa, jak tu někdo píše se nekonalo. Celou dobu jsem dýchala normálně a bez problémů. Pak ještě pan doktor odebral vzorek a říkal sestře, že bude něco mrazit. Celou dobu mě nic nebolelo, nedalo se říct ani že by to bylo výrazně nepříjemné. Když pan doktor skončil, řekla jsem, že bych na to klidně šla i 3x denně a myslela jsem to vážně.
2. Říjen 2018 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Lena (anonym)
Odpověď na Dnes jsem byla na
Já jsem na tom byla před třemi dny a mám jít za 14 dní na kontrolní vyšetření a můžu Vám říct, že už teď se klepu strachy. Dodržovala jsem vše co mi řekli, snažila se nepanikařit, protože jsem přesně nad tím mávla rukou a řekla si, když to dali ostatní dám to taky. Je to opravdu hodně nepříjemné, hlavně po zákroku. Ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat. (únava, teploty a bolesti pod žebrem) A taky záleží na tom jak velký zákrok dělají. Takže opravdu je každý výkon jiný. Vážně uvažuji o narkóze, ať už je vše čisté a je klid. Lidičky držte se
15. Listopad 2019 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
alkaholka (anonym)
dnes jsem absolvovala v Hořovické nemocnici u pana MUDr. Šafránka. Mladý, příjemný lékař i sestřička byla velmi milá. Samotné vyšetření trvalo +- 10 minut, bez jakýchkoli obtíží. Šla bych z fleku hned...a to bez narkózy a jiných podpůrných berliček. Děkuji za citlivý přístup a přeji další spokojené pacienty :)
26. Listopad 2019 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukáš (anonym)
Vůbec se ničeho nebojte. Jsou to nesmysli. Byl jsem na bronchoskopii v FN Motol. Supr doktor Rakita i sestričky vse vysvetli a uklidni. Taky jsem byl vyklepanej a hooooodne. Dva dny jsem kvuli tomu nespal, stresoval se a vysledek? Neni to vubec hrozny. Nejhorsi je umrtveni pusy sprejem. To se udela asi 4 x a pak mate takovy divny pocit. Nemuzete polikat, takovy knedlik v krku. Doktor rekl at se sklidnim a normalne dycham nose a slo to uplne v poho. Pak me polozili na stul, dali EKG a kolicek na ucho kvuli zjisteni kysliku v krvi jo a pak jeste do nosu kyslik. Potom me pichli oblbovak a nechali me asi 2 minuty lezet. Poto prisel doktor dal my do pusy takovy plastovy kolik, ktery jsem zkousnul a slo se na vec. Vubec nic jsem necitil. Normalne jsem dychal nosem a pohoda. Akorat jsem trochu asi dvakrat zakaslal. Vubec zadny pocit ze nemohu dychat nebo ze se topim. Jo a to mam zuzenou prudusnici jen na 7mm a jsem tezky astmatik. Proto jsem byl na tom vysetreni. Tak hlavne klid. Opravdu to nic neni. Ted doma akorat nesmim jeste 3 hodiny jist a pit. To je snad nejhorsi, kdyz uz jsem od rana na lacno :-)
12. Prosinec 2019 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Gregor (anonym)
Odpověď na Vůbec se ničeho nebojte. Jsou
maš 12 hpz a to je ok
12. Prosinec 2019 - 17:24
Obrázek uživatele Návštěvník
CHORCHE (anonym)
Odpověď na Mám jít na BRONCHOSKOPII a
Ahoj Jarmilo, před týdnem jsem ji absolvoval, trvala tak 10 min, ale pak Tě ještě nechají 2 hodiny na oddělení sedět a pak můžeš i jíst a pít
15. Leden 2020 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
zdravim.. někdo tu zmínil i punkci štítné žlázy. četla jsem na netu hrůzy jsk půl hodiny hledají jehlou místo a podobne, jehla v krku.. tak kdyb někdo po broncho a gastro šel i na to, kdxby něco , námahou vám zvenku lubrikacnim gelem krk, najdou místo rentgeněm a poté vezmou něco co vypadá jako razítko, položí jo na to místo.. zmacknou a udělá to pich a vyskočí asi jako razítko. dovnitř to zajede odhadem tak půl centimetrů. ani jsem si nevšimla ze to už je. jediný co je trochu nepříjemný je ze tak hodinu po zákroku mate bolest jako kdxz vás někdo praštil do ohryzlu. nicmene já v tu chvíli seděla s manželem U medvídků a dali jsme si fajn gablik. :))) popis hrůzného vyšetření skončen howgh.
16. Únor 2020 - 18:22

Stránky

Přidat komentář