Reklama

Pregabalin,Pragiola,Lyrica

Patrik (Út, 23. 2. 2021 - 23:02)

Na mě tak jako by měl 14

Jerry (Ne, 13. 8. 2017 - 20:08)

Zdravím všechny kdo se potýkáte s úzkostí a byl vám předepsán lék s léčivou látkou pregabalin.Možný jako léčba samotný,nebo v kombinaci s AD.Budu ráda za vaše zkušenosti s léčbou.Začala jsem po hodně velkém čekání užívat,protože úzkosti i při braní AD neustupovaly a byly na fyzické úrovni již hodně obtěžující.Na deprese AD zabraly,ale úzkosti přetrvávaly a už to nebylo k "vydržení"Děkuji

Michal (Pá, 17. 6. 2022 - 12:06)

Vidím že je to hodně stará diskuze jen se chci zeptat zda vám pregabalin pomohl dekuji

M. (Pá, 17. 6. 2022 - 13:06)

Mně se po něm motala natolik hlava, že mi ho museli vysadit. Brala jsem 75 mg.

Minda (Út, 31. 7. 2018 - 19:07)

Beru denně 150 mg. Měla jsem brát 300 mg, ale když jsem to zkoušela pár dní, tak jsem vymetala ledničku, tak jsem snížila na 150 mg zas. Raději občas úzkosti, než být jako koule.

H. (Út, 31. 7. 2018 - 18:07)

Čestmíre, máš pravdu. Pregabalin je hodně účinný, ale návykový jak prase. Při vyšších dávkách způsobuje euforii, chuť do života, vyšší fyzickou energii. Já bych řekla, že až mánii. Já jsem pod Lyrikou vymalovala celý byt, objednala novou sedačku, spoustu oblečení. Tohle je v podstatě příjemný stav. ALE zvyšuje chuť k jídlu, hrozně se po něm přibírá. A tím, že je návykový, mají někteří pacienti sklony brát velké dávky, až 3000 denně. Pokoušímm se ho zbavit, ale je to fakt hrozné. Odvykání je prostě několikadenní absťák.

Cestmir (Út, 31. 7. 2018 - 17:07)

Pregabalin mi pomohl na zacatku na zanet michy. Nekolik mesicu jsem bral 400 - 600mg denne. Vytvori se na nem ale jasna zavislost, telo chce svoji davku. I pomale vysazovani leku je spojeno s tezkymi abstinencnimi priznaky - extremni unava ale pritom nespavost, panicke stavy, deprese, bolesti celeho tela. Je to vic nez horor. Na Pregabalin velky pozor.

No. (St, 21. 3. 2018 - 16:03)

Pan prezident nemá únavu jenom z Pregabalinu. To uznávám. Na něm se hodně podepsal alkoholismus.

Pozor! (St, 21. 3. 2018 - 15:03)

Ne úplně všichni! Ale za 80-90% nemocí si mohou lidé sami!

Steve (St, 21. 3. 2018 - 15:03)

Únava pana prezidenta, to je...Ale hovno prosímtě ... :-D Neblábol když nic o Pregabalinu nevíš.

Neovliňuje NIJAK myšlení.

martin (Po, 17. 12. 2018 - 10:12)

pregabalin75mg-150mg urcite ovlivnuje mysleni byl jsem v base 4roky a pregabalin v base je ted na prvnim miste nikdo nechce riskovat ze nacura a objevi se na testu pernik nebo trava i rivotryl proto berou a kupuji ostani vezni pregabalin a gventiapin pegabalin150mg 10kusu za tabak 15gventiapinu za tabak ti co nejsou nemocni jim staci2kusy pregabalinu150mg na tom kresli pisou dopisy klidne 20 strankove atd v base to kupujou snad vsichni vezni hlavne kdys jsou svatky nejvic o vanocich a novem roce z nekeryma to slehne o zem hlava rozbita nebo zlomeny nos sanitky jezdi casto ale vezni to nebonznou protoze byto spatne dopadlo proste pregabalin ovlivnuje mysleni otom neni rec zaty toky jsem toho videl dost ja sam jsem bral 1-1-2 150 mg pregabalinu a 1/5-1/5-2gventaku 200mg a samodrejme jsem sem tam neco prodal za jidlo nebo za nakup v kantyne

PRAVDA (St, 21. 3. 2018 - 15:03)

Pregabalin se užívá na neuropatické bolesti. Ale ti, kteří ho berou, nejsou jenom typu:pan prezident Miloš Zeman.
Údajně se předeisuje i po úrazech obličeje, na zmírnění bolestí a zvýšení citlivosti hlavových nervů! Pravda, že po čelistních úrazech, je tato léčba potřebná! Ale, na druhou stranu, máme tady taky pitomé nány, kteří podstupují ortognátní operace-rovnání čelisti, ať už kvůli odstranění předkusu, nebo kvůli dentálním implantátům, při ztrátě chrupu! Takové "hloupé husy" vůbec nelituju! A nikdy litovat nebudu, protože si za všechno můžou, v podstatě, samy! Předkus, ani ztráta zubů, na životě neohrožují! A když si chtějí za tu svou frajerskou krásu zaplatit, doplatí na ni i svým zdravím! Četl jsem o tom, jak se touha po dokonalosti mstí, i českým nanynkám!

Neřešme už, (St, 21. 3. 2018 - 15:03)

co bere náš pan prezident Zeman! On si za své neřesti může sám, stejně tak, jako většina ostatních lidí! Alkoholismus, nezřízená životospráva, kouření... Polyneuropatie je od cukrovky, cukrovka je od chlastu a od kouření, taky od přemíry sladkého! To ví přece každé malé dítě, ne?!

Irma (Po, 27. 1. 2020 - 23:01)

Ty neantrdálče, co to kdákáš za nesmysly,že cukrovka je od chlastu a kouření? Můj otec a je mu 87let nikdy nepil, jestli dvě piva za rok,, nikdy nekouřil a cukrovku dostal po infarktu a v tak vysokém věku, po operaci srdce! Tak neházej rozumy, neurážej a neházej všechny nemocné do jednoho pytle!!!

No. (Čt, 1. 3. 2018 - 13:03)

Únava pana prezidenta, to je také, nejspíš, po tom Pregabalinu. Myslím, že Pregabalin negativně ovlivňuje i myšlení! Alkohol, ten ty nežádoucí účinky, ještě násobí!

Martin.anonym (St, 28. 11. 2018 - 19:11)

Beru pregabalin150mg jeden ráno odpoledne a večer to ne výčet všeho ráno a večer convulex300 do toho derin200mg ráno 1/5 odpoledne 1/5 a opět večer jeden a půl je ještě Rivotril jsem bral2mg vysadil jsem ho na sílu seděl jsem 4roky za auta stoho ty to léky 2roky beru vysadil jsem rivotril byl byl jsem v pohodě inak jsem všechno stoho lidí nevysazovat může to hodně ublížit po dohodě z psychiatrem mi vysadil půlku dizercinu bude to nech na dlouhou trat no a teď bych zamířil jestli pregabalin ovlivňuje myšlení a to moc na prvním misre co se v base prodává je pregabalin za 10kusu do stanete tabák 30 v hodnotě 109korun na druhém místě máme derin200mg dva kusy doutník za 12kc no a pak je Rivotril diazepam a kdys jste hodně šikovní tak se dostanete k čípkum deseti kusům na jednou rivotril na které mají testy na moč berete pod dohledem dáte pod jazík a uděláte aaa no a můžete odejít a prášek stále pod jazíkem moje věznice měla kapacitu něco okolo 600lidi plus minus kdys chcete zněkym osobně přímo do kontaktu vycházka a nebo přijdou oni k vašim mříží kde je oddíl a pár desítek chlapů na něm on vás zavolá podá vám tabák nebo jiné co zrovna postradate a vy mu podate prášky prášky tou mezerou kde prošel tabák inak pregabalin a derin to dostáváte na týden 28+28tab řekl bych že jak jsem to dával a lidí kolem tak kdys normální člověk vezme 2 pregabaliny 150mg tak si kreslí a tvoří píše atd no prostě nezlobí a z jídlem všem stačilo co dostali v kuchyni a fakt ne moc no ale jak přišel derin no to je jiné kafe na tom jedli pořád někteří stávali i večer aby do sebe dali suchý chleba to jsou věci které jsem viděl a z lidma co jsem dával tak přes tu mříž mluvil jsou to otvírací jako by dvere z derinu měli všichni kdo ho kupovali ale do jedno obrovský respekt kdys třeba přišel někdo na tvrdly a ptá se to si mám vzít cely prášek na jednou tak člověk mu odpoví kdys ti stačí 2kusy derinu25mg tak asi nemůžeš sníst celou 200 mg no většinou jsem ty lidi hodil do škatulky nedávat už nikdy nic sem tam někdo odpadne většinou je to z derinu oni jsou na záchod a za pochodu spí no rozvinou si hlavu u Rivotril zase dostávali epileptické záchvaty které nikdy neměli no a pak jezdí sanitky a vy čekáte doufám že to nebyl ten blb co jsem mu dával ty dva kousky a vy čekáte řekne řekne něco nebo ne asi tak odeme jak brali tak to asi seklo z 5lidma co si spominam a nikdo nic nerekl 4lidi stoho byli cikáni a to jsou většina bonzaku ale co se týče léků a drog tak i kdy by mělo všechny praštit pohlavek záchvaty atd tak si řeknou to je někdo kdo dá a nemůžu přece přijít o zdroj no jsem se rozepsal ale šlo hlavně o ten pregabalin jo ovlivňuje mysl já co beru ty to prášky teď jak mám až na rivos v base jsem se snažil raději schanet a dávat dál a bral jsem to tam jak to šlo poctive ale jo šlo to a ti lidi v base dat čáru nebo pregabalin věřte sáhnout po tom pregabalin je to v base prostě top drogy jdou z basy pryč a léky to vyhráli no teď jsem vspomel na klučina co byl semnou na pokoji jsem dává tři kousky zadara každý týden nechtěl nic jiného jen pregabalin no a byl takový den a říkám si on to snědl a takovou dobu ho není a borec na kultuře cvičí jak blázen říkám že to sním jebne pár lidí na tom fakt šli cvičit pak to nemohli rozdychat no i takoví se tam našli ale vlastně ti co cvičili bylo na jedné ruce napocitat a to je vlastně vše jo ještě něco sem tam jak je svátek v týdnu tak to vyhrává derin tři dny volna je moc a ti lidi chvoj ten den úplně vymazat z paměti a já no nevím dokázal jsem lhát a časem jsem dostal to co jsem chtěl a nakonec jsem rozhodil svou osobnost a že bych teď venku neposlouchal psychiatra ani náhodou jedu tak jak mám no až ten rivos ale to jsem vysadil v base ale co už kdys jsem to měl v propouštěcí správě příště to psychiatrovi řeknu teď mě honí ještě po psychologovi obvolali jsem ji tucet a každý ne my děláme specializací na něco jiného a nebo jo jasně objednáme vás na duben květen nakonec darenica slečna psycholožka mi po telefonu říká no a jak se cítíte říkám masakr a jaké léky berete říkám kolik ona nato hm víte co udělám si na váš čas v tom lednu no a tam se dozvím jak to semnou je omlouvám se za chyby ale hledal jsem něco o lécích a četl jsem co si tady píšete a musel jsem vám to tady nápsat jak jsem viděl zašil a zazivam

No. (Čt, 1. 3. 2018 - 13:03)

To je těžká otázka. Může za vrávorání pana prezidenta Miloše Zemana Pregabalin, nebo alkohol? Patrně, obojí najednou! Prezidentovo chování, vedlejší účinky léků, rovněž i alkoholismus, nasvědčují potížím Miloše Zemana. Na polyfunkční neuropatii dostává pan prezident Pregabalin. Závratě, porucha rovnováhy, zvýšená chuť k jídlu, euforická nálada, to vše patří k vedlejším účinkům Pegabalinu. A když to ještě pan prezident "umocní" alkoholem, tak ten jeho "skelný", nepřítomný pohled, věčné vrávorání a padání, to je zcela jasný příklad!

DDD (Po, 26. 2. 2018 - 10:02)

Pregabalin vyvolává často i radostnou náladu. Proto je pan prezident Miloš Zeman stále mlád, stále plný sil a plný energie! Co to má MZ za ošetřujího lékaře - neurologa? MUDr. Martin Jan Stránský, známý neurolog, označil stav pana prezidenta, za velmi vážný! Pan prezident Zeman trpí, mimo jiné, i alkoholovou encefalopatií, oční retinopatií, deteriorací intelektu, ztrátou sebereflexe a rozpadem osobnosti.Opravuji své tvrzení! Nekašlete, lidi, za každou cenu, na chemii! Někdy, opravdu, jenom přírodní léčba, bylinky, čaje a zdravá strava, nezaberou. Kašlete na chlast, cigára a obžerství, ať to s Vámi neskončí, jako se současnou hlavou státu!

Petr (Po, 20. 9. 2021 - 23:09)

Užívám Pregabalin již 5 rok. Ráno 150, večer 75 mg. Jsem mnoho roků abstinent a celý život nekuřák (za svobodného mladí amb. léčený alkoholik). Měřím 182 cm a vážím 88-89 kg. Beru kvůli vyhřezlých krčním ploténkám a útlaku nervového pletence, tedy kvůli bolesti a mravenčení levé části trupu a levé ruky. Pomohl mi a zatím mi pomáhá vyhýbat se operaci, což mi na konzultaci neurochirurg doporučil. Necítím vůbec žádné negativní účinky. Před dvěma měsíci jsem si sám vysadil večerních 75 mg a bez následků. Ani výše zmíněné ploténkové potíže se neobjevují. 150 ráno raději ponechávám.
Přiznám se, že mě docela udivují negativní zkušenosti s tímto lékem, ale každý člověk je svým způsobem unikát, takže ne všichni na stejnou látku stejně reagují. Takže doufám, s ohledem na zavedení tohoto léku teprve v r. 2004, že nebude mít dlouhodobé užívání nějaké následky.
Všem přeji co nejméně zdravotních potíží.

Veronika (Ne, 25. 7. 2021 - 08:07)

Ty jsi ale vůl.

Reklama

Přidat komentář