610 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
ahoj lubosi zatim chodim do...Ahoj Lubosi, doopravdy si promluv se svým psychiatrem,aby Ti změnil léky.Beres stále stejná AD typu SE TI,moc Ti nepomáhají.Nechapu proc Ti nedá léky jiného typu např.SNRI,mě pomohly moc.A proč Ti nechce měnit léky ambulantně je taky divné. Chápu Te, ze se Ti nechce do nemocnice při změně léků, zkus ho přemluvit a nebo zkus jiného psychiatra.Drzim palce,až to vyjde a začne si užívat života pa
19. Listopad 2016 - 15:12
Jarka (anonym)
ahoj lubosi zatim chodim do...Ahoj Lubosi, doopravdy si promluv se svým psychiatrem,aby Ti změnil léky.Beres stále stejná AD typu SSRI,moc Ti nepomáhají.Nechapu proc Ti nedá léky jiného typu např.SNRI,mě pomohly moc.A proč Ti nechce měnit léky ambulantně je taky divné. Chápu Te, ze se Ti nechce do nemocnice při změně léků, zkus ho přemluvit a nebo zkus jiného psychiatra.Drzim palce,až to vyjde a začne si užívat života pa
19. Listopad 2016 - 15:15
Marie (anonym)
Brintellix beru 5 měsícem, mnohem větší zlepšení, více vtažení do reality, není sexuální stránka, vše funguje:-)při vypjatých chvílích podrží, ne jako Cippralex,dávám věty dohromady mnohem lépe, jsem schopná přečíst alespoň pár stránek z knihy a pamatovat si i obsah.
1. Prosinec 2016 - 10:43
Naďa (anonym)
Brintellix beru 5 měsícem,...Marie,jaké k tomu ještě bereš léky?Já mám Brintellix brát od zítřka.
1. Prosinec 2016 - 11:21
Linux (anonym)
Marie ty jsi presla na Brintellix z Cipralexu? Muzes prosimte trochu rozepsat jak to probihalo? Ja jsem ted neco malo pres mesic na cipr., uzkosti temer zmizely ale nezadouci ucinky me ubijeji, tlaky v hlave, u srdce, nic me nebavi...atd
2. Prosinec 2016 - 12:21
Naďa (anonym)
Lidičky prosím,jaké berete léky k Brintellixu?Mě dokrorka vysadila Cipralex 20 po 7letém užívání.Teď mám Brintellix10,Trittico 75,Kvetiapin 50.Na přechodnou dobu si můžu dát Rivotril.Myslíte,že mi časem bude psych.i fyz.lépe?Zabírá to i na hnusné myšlenky?
2. Prosinec 2016 - 12:56
Daduša (anonym)
Marie ty jsi presla na...Brintellix je vyborny, tiez som prechadzala z Escitalopramu, prechod bol bez problemov. Len mi je po užití Brintellixu ťažšie chvíľu od žalúdka, ale nie vždy. Zistila som že leik treba užiť a potom sa najesť, ale nie vždy to čo zjem na Brintellix sadne. Inak ako písala Márie, dokáže podržať, hneď sa nerozplačem a tiež sa trošku zlepšila pamäť. Menej mi v hlave víria zbytočné myšlienky. Tiež užívam k nemu Tritticco, sem tam podla potreby Lexaurin, ale ten ozaj uz po nastavení na Brintellix málo. Užívam ho uz pol roka a ako som uviedla je ozaj velmi dobrý.
4. Prosinec 2016 - 14:27
Naďa (anonym)
Brintellix je vyborny, tiez...´Daduša. Díky za příspěvek,je povzbudivý.Já jsem v takovém stavu,že na sobě nepoznám únavu,radost a mám jen velké těl.slabosti,a strach jestli bude líp a začnu na to špatné zapomínat.Snad mi na to Brintellix pomůže,mám jej teprv od pátku.
4. Prosinec 2016 - 15:01
Luboš2 (anonym)
Ahoj,tak nevím jestli se mám zmínit psychiatrovi o Brintellixu,jak to pročítám,někomu pomohl,někomu ne a já bych tak chtěl,aby se něco změnilo,já ty deprese tak nesnáším,tak se mějte.
4. Prosinec 2016 - 18:10
Daduša (anonym)
´Daduša. Díky za...Naďka určite ti pomôže, hlavne musíš byť trpezlivá a nevzdať to sním, mne to trvalo tak 5-6 tyzdnov kým som zaznamenala zmenu. Držím ti palce a hlavne musíš k nmu pritupovať pozitívne a veriť mu. Na vianoce ti uz bude veselsie ?
5. Prosinec 2016 - 12:26
Naďa (anonym)
Naďka určite ti pomôže,...Ďaduš,co bylo to první pozitivní co jsi ucítila?Já mu věřím,jen je mi nějak psych.hůř.
6. Prosinec 2016 - 17:41
Jindra (anonym)
zdravím... po letech přemlouvání sam sebe jsem navštivil lékařskou pomoc a dostal jsem Brintellix... prý to bude občas připomínat stav jako po kocovině... prvních 5 dní to bylo v pohodě... nic,ale od těch dob mám tak pulhodiny po aplikaci pocit že jsem vypil 3 litry "tvrdého" alkoholu..a je mi hrozně blbě... trvá to asi tak hodinu až dvě... někdy to ustojím a někdy to prostě neustojím:( je tohle normální? k doktorovi idu za týden..ale chtěl jsem slyšet nějakou podobnou zkušenost..děkuju moc
12. Prosinec 2016 - 11:55
Luboš2 (anonym)
zdravím... po letech...Jindro,nevím jestli je tohle normální,tohle bych konzultoval hned s doktorem,aby jsi si neublížil,nemyslím poškození mozku,ale určitě dostávají zabrat i jiné orgány,zítra jdu k doktorovi,ale o Brintellix si říkat nebudu,většině z vás je blbě.
12. Prosinec 2016 - 18:49
Jarka (anonym)
Jindro,nevím jestli je tohle...Ahoj Luboši,a nechceš zkusit ten Argofan,patří mez SRNI,a mě neskutečně pomohl.Moc bych si přála,aby jsi už konečně našel lék,který by Ti zabral.Tak pa a dej vědět jak Ti je.A co Miluška,už se dlouho neozvala,snad je v pořádku.
12. Prosinec 2016 - 19:32
Milka (anonym)
Brintellix beru pár dní a zatím se mi z něho chce zvracet, jsem omámená a ospalá, tak nevim, jestli mam dal pokračovat v medikaci. Předtím jsem brala sertralin a tohle mi nedělal.
17. Prosinec 2016 - 14:18
Obrázek uživatele tadynka
tadynka
Zdravím všechny! Pročítala jsem si tuto diskuzi, protože jsem přecházela také na Brintellix a zajímaly mě zkušenosti. Teď jej užívám 3. den Brala jsem před tím Escitil a tak jen čekám, jestli nebudou vedlejší účinky po jeho dokončení. Brintellix se zatím se mnou snáší dobře, ale je pravda, že žádné dřívější antidepresivum mi se žaludkem nic nedělalo, ani závratě a pod., jen ta váha šla spolehlivě nahoru. Nakonec i na depresi přestalo stačit a zkusilo se další. Jsem zvědavá, až se utvoří "hladinka", jestli to na svém stavu poznám. Jsem ráda, když něko napíše, že cítí na své náladě zlepšení. Dodá to naději, ale jsme každý přece jen ve své dušičce jinak zasažený, tak jsou rozdíly. Je dobře, pokud si svoje výsledky léčení tady sdělíme. I když někdy to nejde, když začne působit ten balvan deprese. Tak ať je nám líp..
18. Prosinec 2016 - 23:57
Jarka (anonym)
Zdravím všechny!...Ahoj Tadynko, já jsem brintellix brala měsíc,žádné vedlejší účinky jsem neměla,až na to,že po 14 dnech mi začalo strašně svědit tělo, a když jsem se podrbala,tak se mi do hodiny udělala veliká modřina.Takže jsem měla celé nohy a ruce od modřin.To se nedalo vydržet,přestala jsem ho brát.Bohužel ani na depresi mi vůbec nepomohl.Ale každý jsme jiný,třeba Ti pomůže, přál bych Ti to.
19. Prosinec 2016 - 16:03
tadynka (anonym)
Ahoj Tadynko, já jsem...Zdravím, Jarko! Já se trochu raduji v počátku z toho, že nezačaly nevolnosti a jiné nepříjemné stavy. Ještě není jisté, že z Brintellixu budu mít prima náladu, to se ukáže časem. Ale jak píšeš, ještě před tím můžou přijít modřiny. Jsem ráda hlavně tomu, že před Vánocemi už nemám ten stav, co před dvěma týdny. Aspoň i tímto budou Vánoce hezčí. Tak to přeji všem co vědí, když je jinak na duši těžko.
19. Prosinec 2016 - 20:47
miluska (anonym)
zdravim vsechny preju krasne a pohodove vanoce a v novem roce hodne zdravi spokojenosti a hlavne bez depresi je jsem ted uz celkem v pohode sedmej mesic sem bez neurolu bylo to tezky ale snad sem to uz prekonala mejte se pohodove
21. Prosinec 2016 - 7:11
Luboš2 (anonym)
zdravim vsechny preju krasne...Ahoj,taky bych rád popřál všem,aby bylo líp a držme si palečky navzájem,a ono se to podaří.
21. Prosinec 2016 - 18:31
Anička (anonym)
Ahoj, já ho beru druhým...Ahoj Luboši, našla jsem tvůj příspěvek ohledně Brintellixu. Nevím, zda se dočkám odpovědi, příspěvek je rok starý, ale zkouším to. Za jak dlouho tě přešli ty jakoby výboje v těle? Přešli vůbec? Mám to také a je to dost nepříjemné. Lék beru dva týdny a nelepší se to. Kdyby jsi mi mohl prosím odpovědět na mail anna.vasickova@seznam.cz Děkuji moc :-)
23. Prosinec 2016 - 20:03
Jarka (anonym)
Ahoj,taky bych rád popřál...Přeji také krásné vánoční svátky a v novém roce hlavně hodně zdravíčka a aby ta mrcha jménem Deprese navždy zmizela.Opatrujte se, pa
25. Prosinec 2016 - 11:51
Obrázek uživatele prcek77
prcek77
ahojky jsem tu novy,potrebuji radu ohledne antidepresiv citalec,beru je cca 4 mesice a zlepseni je minimalni
27. Prosinec 2016 - 14:13
Andy (anonym)
Ahoj prcek77, antidepresiva Citalec jsem brala rok a čtvrt. Nejvíce 40 mg. Zabrala mi na panickou poruchu, ale ne na deprese. Kolik mg bereš? Také je dobré chodit na psychoterapii. Na co AD bereš? Prober to s psychiatrem.
27. Prosinec 2016 - 14:29
Pampeliška (anonym)
ahojky jsem tu novy,potrebuji...A ty je máš na co? Mně nezabrala na depresi ani na uzkosti.pomohla mi při PPP a OCD.
27. Prosinec 2016 - 14:55
prcek77
A ty je máš na co? Mně...po zhrouceni v praci,udajne mrtvicka,ze ktere jsem se dostal za tri dny jsem zacal mit panicke ataky,navstivil jsem psychiatra,ten mi napsal neurol,citalec 10mg,neurol jsem jedl jak bombony takze zavislost jak prase,ze ktere jsem se po okamzitem vysazeni neurolu dostaval mesic,kdo poznal vi o cem mluvim,po cca 2 mesicich mi zvysil na 20mg a pridal convulex ze trpim bipolarni poruchou.pritom nervak jsem spis z toho ze neustale nevim co mi je,takze convulex neberu jen citalec.zacal jsem az na par vypadku chodit do prace do vanoc tak nejak v pohode akorad vecne deprese,na stedry den se mi zniceho nic zamotala hlava,bylo mi na zvraceni.prezil jsem kvuli detem stedry den a druhy den na pohotovost dostal jsem injekci proti zvraceni a motani hlavy.jeden den v pohohode a dnes jedu do prace a po 40 km cestyjsem musel auto otocit a jet domu,yacal jsem mit strach ze se mi udela spatne atd.prijel jsem domu a od rana leyim vzal jsem si pulku lexaurinu,a na bolest hlavy brufen,a porad na me skace panicka ataka
27. Prosinec 2016 - 15:24
prcek77
Ahoj prcek77, antidepresiva...ja myslim ze mi nesedl.po takove dobe uzivani bych mel byt uz v pohode ne?
27. Prosinec 2016 - 15:27
prcek77
uz nevim co delat mam doma zenu a 4 deti a zena uz je ze me na nervy i kdyz to nedava znat ja to na ni vidim
27. Prosinec 2016 - 15:46
Luboš (anonym)
Zajdi především za psychiatrem a řeš to s ním,běž marodit,jinak to bude ještě horší,mám to za sebou,skončíš v psych.léčebně,jestli to budeš oddalovat,taky jsem tam byl.
27. Prosinec 2016 - 18:45
prcek77
Zajdi především za...Nechápu proč to přišlo zpátky, pokud nebudu chodit do práce nebude na poplatky mám v péči 3 děti a mrnouse s novou přítelkyni
27. Prosinec 2016 - 19:42

Stránky

Přidat komentář