Reklama

Prvoci?

D. (So, 9. 6. 2012 - 17:06)

Dobrý den, možná se Vám...Jééé, tak koukám, že nejsem ulítlá sama. A neboj se, nic až tak moc se z nálevů stát asi nemůže. Pokud tedy nezkoumáš i něco jiného - nějaké kmeny tubery a nebo horečky dengue...ale to asi nehrozí, žejo :-)

Jan Novák (Út, 20. 11. 2018 - 19:11)

Vím tohle sem moc nepatří, ale nevíte jak měňavka dlouho tráví trepku??

Sami (Čt, 7. 6. 2012 - 16:06)

Dobrý den, možná se Vám můj příspěvek bude zdát zvláštní nebo směšný, ale prosím o radu někoho, kdo tomu rozumí...
Mým dávným snem bylo pořídit si mikroskop a koukat na prvoky.. Nedávno jsem to konečně uskutečnila, udělala jsem si několik nálevů (seno, hlína, voda z řeky, konkrétně z Ostravice, voda z přehrady, atd.) a prvokům se tam celkem daří (sem tam se tam najdou i nějací jiní drobní živočichové, viditelní pouhým okem)... Všecko je fajn, problém je v tom, že svoje "pokusy" provádím u sebe v ložnici a při nejlepší vůli tam nemůžu zajistit stoprocentní hygienu... I když se snažím po pokusech vždycky dobře umýt, tak se mi sem tam povedlo trochu nálevu vychrstnout na stůl nebo na sebe, o koberci nemluvě (a rozhodně jsem to pak nešla dezinfikovat), nebo rukama od nálevu občas sáhnu na mobil nebo rádio, na kliku atd... Prostě chtěla bych se zeptat, jestli není nebezpečí, že bych někoho něčím takhle nakazila - ta voda rozhodně není čistá (taky se děsím toho, že někdo něco chytne třeba přes knížky z knihovny, na kterých by byla kapka z nálevu, nebo tak...).
Předem děkuji za odpověď!

Reklama

Přidat komentář