Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Ivana (Ne, 23. 2. 2003 - 12:02)

AHoj,rada bych se odhodlala jit nekam za psychiatrem nebo nekam s bulimii,kterou trpim.Ale mam strach.nevim co tam mam rikat a pod.stydim se vubec o necem takovem mluvit.chtela bych vedet jakto probyha a jake kdo s tim ma zkusenosti ahlavne jestli to aspon trochu pomaha.ma to nejaky smysl? pomohlo to nekomu, bojim se,ze se tam strapnim a bude to hrozne.je me 22.

Zuzka (So, 22. 2. 2003 - 08:02)

Ahoj Blanko, ve 13 letech a pri takove vaze bys mela jist kdykoliv mas chut, mas rychly metabolismus a tvoje telo se vyviji a roste. Prosim nezahravej si a normalne bez vycitek jez. Ja na tom taky nejsem nejlip, ale do svych 19 jsem se vubec nestarala o to kolik a co jsem snedla, neprejidala jsem se a bylo mi fuk, jestli po tom, ci onom se pribira na vaze a to byly me prirozene stravovaci navyky, ktery jsem si znicila prvni dietou. Jeste jednou prosim: jez poradne a casto na co mas chut a bez vycitek. Z.

Kristyna (Pá, 21. 2. 2003 - 16:02)

ja si to myslela,ze by nebylo mozne aby v tom byla sama.ja mam ppp uz rekla bych pres ctyri roky prvne anorexie pak bulimie pak jsem byla chvilku v pohode jenze pribrala takze zase an. a ted uz dlouhy cas ustavicne zvraceni.Mimiochodem ja si myslim ze devadesat pres boky je docela hodne,zalezi na tom jak je kdo vysokej.Nezapomente ze modelky maj 180cm a vic takze na nich to 90-60-90 vypada jinak nez na nekom kdo ma 1`68,ale to je muj osobni postreh a nazor.chci mit dneska den bez zvraceni.Jo holky jak jste na tom s alkoholem,kdyz pijete zvracite vic nebo na to proste zapomenete?zatim cau Kristyna

m (Pá, 21. 2. 2003 - 16:02)

Radko ty blahova nemas anorexii,ale bulimii jak vysitou martina

Hanka (Pá, 21. 2. 2003 - 14:02)

Ahoj Radko. Samozrejme s tebou uplne souhlasim.Mam stejnou zkusenost. Kdyz jsou nasi doma,tak taky nemuzu moc zvracet,ale jak se dozvim, ze odejdou, nemuzu ani dospat.Vecer premyslim co vse snim, rano se vzbudim brzy a hned jak otevrou skoupim obchody.Ty penize me fakt stvou. Pak mam taky velke vycitky a rikam si uz ne,ale dalsi den ten sam scenar. Kdyz se s nekym pohadam,prejim se a zvracim.Pak me boli krk,jsem podrazdena,unavena,tlusta.....Snad ti ten psycholog pomuze aby ses dal neposkozovala.Preji hezky vikend vsem. Hanka

Anny (Pá, 21. 2. 2003 - 12:02)

Ještě mě napadla jedna taková věc.Nedávno jsem si přečetla o Evě Hercigové (omluva asi jsem jí zkomolila přijímení :o) )Asi víte o čem mluvím, psali, že má anorexii,vypadla fakt divně, úplně jinak než na MÓDNÍM MOLU.A včera mi mamka říkala, že o ní opět četla (převzaté interwiev pro něm.časopis) a že psala, že jí lidi znají jenom právě z mola a nevědí kolik úsilí se musí vynaložit, aby vypadala tak skvěle.Stojí zatim velmi rozsáhlý tým vizážistů, několik hodin a že když na fotkách třeba fotograf nebo ten kdo se o modelky stará řekne "má moc tlustý pas, krátké nohy..."udělají prostě to, že přes počítač si jí upravý podle jejich představ, takže žádný tlustý pas a krátké nohy, ale třeby známé míry 90 - 60 -90.

Anny (Pá, 21. 2. 2003 - 12:02)

Ahoj všem,Yvetto, myslím, žš tady ti asi nikdo neporadí jak zhubnout na 48 kg.Říkám si jestli ti to stojí zato zase zhubnout, když si dobře uvědomuješ co ti to přineslo (Myslím tím vypadávání vlasů, bolesti žaludku, únava...mohla bych pokračovat doekonečna).Vím jaká je tahla nemoc a vůbec všechny nemoci svině.Sama v tom jsem 2 roky a vím co mi anorexie ze života dělá.Asi takhle :pokud budeš dál hubnout nic ti to nepřinese, moje okolí mi říká,že je to paradox čím hubenější sem tím tlustší si připadám a když budu přibírat taky si budu připadat tlustá.Co dál dodat?!Anny

Martin (Pá, 21. 2. 2003 - 11:02)

Tak jsem si tento týden přečetl v novinách článek o poměrech na výběrové baletní škole a rozzuřilo mě to víc než zahraniční politika USA. Napadá mě, že bych neměl číst a poslouchat zprávy, když se nechci rozčilovat!Pohled na "ideál krásy" se nezměnil a budování všeobecného mínění o estetických hodnotách lidského těla vesele pokračuje. Když holka s BMI 20,3 vyletí, protože "je tlustá", co dodat? Ten ředitel je blbec!

Radka (Pá, 21. 2. 2003 - 10:02)

Ahojki,ja mam sice anorexii,ale taky se mi stava,ze zvracim.Prejidam se teda kazdej den,ale kdyz sou doma rodice udrzim se a nezvracim a vemu si jen projimadla.O vkendu sem byla sama doma a rekla sem si,ze to musim vyuzit,zvracela sem celkem trikrat,v sobotu vecer sem si to skvele naplanovala a nemohla sem se dockat,jak budu jist(zvraceni nesnasim),tak sem se rychle vydala do kramu a utratila dve stovky za ruzny dobroty,ktery sem do sebe stejne pak jenom nahazela a uz sem mizela na zachot.Na tu cast se vubec netesim,ale byla sem sama doma,tak proc to nevydrzet.Pak sem mela vycitky atd,ale druhej den sem se zas prejedla a vaha de nahoru,protize nezvracim a ja mam z toho depky,hruza.Taky kdyz se pohadam s mamcou si rezu do rukou nuzkama,pomaham si tim od vnitrni bolesti a zacinam mit na to choutky i jindy.Mam psychyatra a ten rikal ze i moje anorexie dostava smer spis k sebeublizovani.Proc to vsechno existuje???

Hanka (Pá, 21. 2. 2003 - 07:02)

Ahoj Kristino. Nejsi tady sama, kdo má problém se zvracením. Těch lidí je docela dost. Mám podobný problém. Každý den si říkám, že je to naposledy, ale nikdy to nevydržím. Když příjdu domů, vysaju všechno co najdu. Mám taky dost nakřáplý hlas, už se ani nepoznávám. Už jsem jednou vydržela 14 dní bez zvracení,ale nevydržela jsem to. Taky se snažím jíst zdravě, ale co naplat, když mě pak tlačí žaludek a nejde to jinak. Jak dlouho už to trvá u tebe?

Kristyna (Čt, 20. 2. 2003 - 14:02)

ahoj holky,nekdy si vazne pripadam,ze jsem jedina kdo ma aspon tady problemy se zvracenim.Zvracim kazdej den,uz se ani neprziram,ale zvracim vesmes co snim i kdyz se snazim jist zdrave jako salaty a cerealie na snidani a i presto,ze si kazdy den rikam ze to uz je naposledy nikdy to nevydrzim.Nejhorsi je jak si vsichni mysli jak se mam,ze jsem takova stihla a jim co chci.Ja si tak stihla nepripadam merim 168 a vazim 50kilo.Porad me boli v krku a mam nakraply hlas.uz me to vazne nebavi ani nevim proc to delam jak z toho ven?nevim jsem vazne unavana.......Kristyna

Blanka (Čt, 20. 2. 2003 - 14:02)

Ahoj holky!Moc by jsem potrebovala poradit.Je mi 13let,merim 151cm a vazim 36kg.Moje kamosky si mysli,ze mam anorexii,ale ja si myslim,ze jsem hodne tlusta.Prosim poradite mi,jestli maji kamosky pravdu nebo ja? diky ahoj

Renata (St, 19. 2. 2003 - 21:02)

Ahoj vsem,myslim,ze nejvetsi problem ze vseho je,ze si kazdy mysli,ze zadny problem nema.Vsechno je pod kontrolou,zivot je krasny s krasnym telem a tak...Vlastne ani nevim proc jsem stim vsim zacala,ale jednoho dne jsem si uvedomila,ze mam anorexii.Doslo to tak daleko,ze jsem do sebe nedokazala dostat vubec nic.Ani ovoce ci zeleninu,jak tady mnozi zminujete.I rajce mi pripadalo prilis kaloricke...Manzel doma prilis casu netravil,byl prilis zaneprazdnen praci a svym konickem,takze si niceho nevsiml a ja se nemusela nikomu zpovidat a to mi v tu dobu vyhovovalo.Kdyz jsme sli spolecne na veceri(nastesti to nebylo prilis casto),pred nim jsem vse sporadala,ale pak...Casto jsem mluvila o jidle,kolik toho sporadam,jak si u televize uzivame zmrzliny a vsech moznych kalorickych bomb,samozrejme to nebyla pravda.Proste jsem se jen bala,protoze to neslo dlouho utajit,abych nemusela jist pred nekym,tak jsem si vymyslela,kolik jsem toho uz kde snedla.Nevim kam az bych byla schopna zajit,kdyby manzel jednoho dne neprisel s navrhem zalozit rodinu.Otehotnela jsem.Bylo to tezke,ale zvladla jsem to,musela jsem.Preci kvuli svoji jesitnosti neprijdu o miminko,rikala jsem si.Ted mame 3 mesicni holcicku a jsme za ni strasne moc radi.I kdyz stojim pred problemem znovu.Nejsem si jista,ze se z toho nekdy uplne dostanu.Myslim,ze to ani nejde,protoze jak nastane nejaky problem opet se obevuje nechutenstvi.Asi je to problem vsech,ze?

Yvetta (St, 19. 2. 2003 - 14:02)

Alice,,mam taky podobny problem.Je mi sestnact let.Vazim 55 kilo na 175 cm a chci zhubnout asi tak na padesat kilo.Driv se mi to podarilo,vazila jsem nejmin asi 48 kg ale bylo to dost stresujici.Padaly mi vlasy,byla jsem unavena,ospala a bylo mi spatne od zaludku.Pak nastalo to nejhorsi,pres vanoce jsem se zacala prejidat a pribrala jsem na 50 kg.ted se to snazim dostat zase dolu ale nejde to tak snadno jako predtim.Cvicim a jim stridme ale ta blba rucicka vahy se nehne z mista.Musim bojovat dal protoze ja takhle tlusta nechci zit.

Pavlína (Út, 18. 2. 2003 - 14:02)

Ahoj Val,jsem na tom podobně jako ty, i když momentálně se citím více než skvělě-asi 40 dnů bez zvracení...je mi vážně moc fajn, ale mám strach, že do toho spadnu znovu.1 jsem to totiž vydržela asi 2 měsíce(bylo mi samozřejmě taky fajn) ani nevím proč, ale spadla jsem do toho znovu....včera jsem si pročítala své jídelníčky-hodně staré..no to bylo počteníčko-anorexie jak vyšitá a poznámky úplně pitomé holky,např.mám výčitky-to jablko bylo moc velké..No a s hrůzou jsem zjistila, že čistá bulimie to bude v květnu UŽ 2 ROKY!!!!to je prostě hrůza...Tak mi napiš něco o sobě, chodíš se někam léčit, maš kluka? Ví to? A CO NA TO RODIČE?

Valerie (Út, 18. 2. 2003 - 09:02)

Ahoj holky, precetla jsem si nektere vase prizpevky a uplne vam rozumim a chapu co prozivate a co mate v tech hlavickach. Ja to tam mam taky. Uz to trva asi dva a pu roku co jsem s tim zacala. Merim asi 167cm a vazila jem neuveritelnych 86kg. Skoncila jsem na 49kg. Byla to neskutecna cesta kord ke konci, kdy uz to nebyla anorexie, ale bulimie a to mne prijde jeste horsi. A nejhorsi bylo, ze to uz vedeli doma a muj pritel. Jenze ja jsem na vsechno kaslala a delala si vse po svym, protoze jsem chtela stale hubnout. Byla jsem neprijemna a vse okolo sebe jsem bourala. Ted mam 55 kg a pripadam si neuveritelne vypasena a tlusta. Ale delam to vsechno dal. Ale taky jsem udelala prvni krok, doufam ze k lepsimu zacatku. Zacala jsem chodit na psychoterapie, tak uvidim zda to k necemu bude. Je hrozne tezky rict konec a dost. Nejde to! Ale musime moc bojova a zmenit to nejak, protoze jinak nam to vysaje vsechno co muze. Mejte se vsichni moc krasne a drzim vam vsem v tom nekonecnym kolotoci palecky. KDyz nekdo odpovi, budu jen rada. Ahojky :-)

XARRA (Po, 17. 2. 2003 - 20:02)

PRO VŠECHNY TAKOVÁ MALÁ RADA:1. snažte se nasnídat to je základ nějak lehce aby to netlačilo v žaludku nabylo to kalorické a hlavně aby to vaše vědomí sneslo. Jakmile se nasnídáte budete mít základ na celý den ikdyž budete během dne zvracet nebudete tolik unavené a podrážděné. A hlavně už to nebude tak hrozné a každým dnem se to bude zdát snesitelnějším až budete zvracení posouvat a posouvat. U mne osobně to fungovalo nebyla jsem tak doslova v prd...Nebyla jsem nikdy anorektička spíš MB ale mám se ráda a co hlavně toužím po dětech a proto jsem se snažila do sebe něco dostat i kdýž to byl jen nízkokalorické věci. Vím že už asi nikdy nebudu jíst normálně ale budu se snažit aby se to vše netočilo okolo jídla a Já přežila proto bych touto cestou chtěla varovat dívky které by chtěly za jakou koliv cenu zhubnout. Pokud by Vás tento článek jak koliv oslovil budu ráda pokud se mi ozvete Každé z Vás ráda pomohu popř napište na email zdravím všechny. XARRA

XARRA (Po, 17. 2. 2003 - 20:02)

Ahoj holky,dnešní svět má podle mne docela dost vysoké požadavky. Všechny chceme být krásné a štíhlé ,že? Jenže za jakou cenu???? Neustálého hlídání kalorií. Začíná to dietama a pak to končí MA, MB vše se točí okolo jídla. Vím o čem píšu mám už letité zkušenosti.

Eleanor (Po, 17. 2. 2003 - 20:02)

AHoj!Asi mám anorexii.Já se ale nechci změnit,chci být nemocná,ikdyž jsem neštastná.Nechápu to.Nemyslete si,nejsem bláze,vim o následcích a o všem kolem toho.Já ale nedokážu jíst normálně,už nikdy nebudu jíst normálně.....Vám ale držim palce.

Zoe (Ne, 16. 2. 2003 - 21:02)

Jak si vás tu čtu, tak jsem v pokušení si myslet, že v tom taky jedu. Vážím 54 kg na 180 cm a stále hubnu. Cítím se velmi dobře a nemám žádné zdravotní problémy. Hodlám zhubnout tak na 48 kg. Být hubená má své výhody, například při nákupu šatů. Jde zřejmě jen o to, aby se hubnutí nestalo hlavní náplní života... Takže, je to každého věc, kolik chce vážit, ne?

Reklama

Přidat komentář