Reklama

šňupací tabák

xxx (Po, 23. 4. 2012 - 10:04)

Nádory plic ne, nosu a rtů...no ja prave cetl, ze to neni pravda a tohle se nepotvrdilo (snus je mimochodem tabak zvykaci, ja se bavim o snuffu, tedy snupacim). Na vznik rakoviny nosu ci nosohltanu ze snupaciho tabaku prave nejsou dukazy, dle toho co jsem si zatim nasel a hledal jsem peclive. Asi nejpodrobnejsi co jsem nasel je jakasi prace, ktera shrnuje vsechny vyzkumy a uvadi, co je jak rizikove a u toho snupaciho je riziko dle toho clanku nula nula nic. ale nejsem si jist, nakolik se tomu da verit. Zatim neni zadna zkoumana skupina s rakovinou nosu, ktera by to chytla ze snupani tabaku. Polypy, novotvary a nadory vznikaji lidem v nose a ustech i bez toho, aniz by cokoliv takoveho konzumovali. Zajimalo by me, jestli je ta pravdepodobnost tedy vysoka asi tak, jako kdyz nekdo dostane rakovinu ust konzumovanim tvrdeho alkoholu.

Garaxx (Pá, 20. 4. 2012 - 19:04)

Nádory plic ne, nosu a rtů ano!
Oproti kouření cigaret či doutníků je riziko vzniku nádorů dýchacích cest a plic opravdu snížené. Kvůli aplikaci přímo na sliznice nosu a úst ale naopak vzrůstá riziko vzniku zhoubných novotvarů jak v nose, tak i na rtech či jazyku. To ve své studii potvrdili i švédští lékaři z Karolinska Institutem, kteří zjistili, že kromě rakoviny úst zvyšuje snus i riziko vzniku rakoviny slinivky.

Ben (Čt, 19. 4. 2012 - 16:04)

co to je snupat moc?:-) Me...Je to drcený tabák, takže ti to jazyk nesežere :). Riziko rakovinotvornosti tu samozřejmě je, ale ne tak velké, jako při kouření tabáku. Spíš po delším, nadměrném a pravidelném užívání se objeví příznaky jako je podráždění sliznice, krev z nosu atd.

xxx (Út, 10. 4. 2012 - 15:04)

co to je snupat moc?:-) Me treba 10g za 10 dni prijde docela dost:-) Co ta rakovinotvornost? Neni? (to se pozna spise za 20 - 30 let, kdyby nejaka byla) A nevadi to, kdyz se to dostane do ust, treba na jazyk a kark?

Denísňup (Po, 9. 4. 2012 - 19:04)

snupu dene jak nic, zadna zavislost zadny problemi, uz to delam par let a sem uplne v klidu snupak dam tak za deset dni deset gramu a fakt je to uplnej cajk kdyz nesnupes moc nic neriskujes

xxx (Pá, 6. 4. 2012 - 13:04)

Ahoj, už ten dotaz několikrát tady padnul. ale nějaká konkrétní odpověď s doloženými fakty žádná. Nikde se moc o tom dočíst nedá, našel jsem jen jakousi sáhodlouhou práci o možných škodlivých účincích. Jenom dodám, že se jedná o šňupací, nikoliv žvýkací. Je to opravdu bezpečné? Nehrozí rakovina nosních dutit nebo nosohltanu? Na Nikotinu závislý nejsem, ale šňupací tabák je docela dobrá sranda a někdy ve srandě s kamarády soutěžíme, kdo dá toho Red Bullu více. Ale nerád bych měl kvůli takové srandě nějaké vážné zdravotní problémy. Chápu, že příznivci budou říkat, že je to neškodné, odpůrci zase, že to škodí. Ale zajímal by mě fakt objektivní pohled. Všeho moc škodí, jak se říká. Co vlastně obsahuje ten tabák v suché formě za škodlivé případně rakovinotvorné látky? Myslel jsem, že škodí jen jeho spalování. ale náznaky, že škodí i v suché formě, když působí na sliznice, mě docela děsí. Je totiž fakt, že ty sliznice to zalepí dokonale a když člověk ještě dělá kraviny, tak to má v celém nose, kolikrát to jde až do úst:-)

Scuro Gool (St, 28. 3. 2012 - 17:03)

Je to pecka takovej energy drink v prášku Doporučuju všem já to beru jen tak a ta cena u nás 40 kč lepší než krába cigaret

Snuffak (St, 14. 3. 2012 - 20:03)

Zdravim ja jsem zacal snuffat asi pred 1 tydnem mam Gawith Apricot a nemuzu si stezovat, jsem byvalej kurak krabka za 1/2 dny a uz me to zacalo srat na penize, jednou mi kamos prinesl snuff a rekl ze stoji krabka 30 kc jsem zkusil a nemuzu si vynachvalit nejvic natom minulu ze tu bombu nikotinu ti da hned :)

smradoch ????:& (So, 11. 2. 2012 - 15:02)

nevíte jestli se ten šnupák má smrkat nebo ne díky za odpověd.

(St, 14. 10. 2020 - 23:10)

Radši vysmrkat brácho

šňupálek (Pá, 30. 12. 2011 - 21:12)

Kamo, hnedy zuby po snupacim...jo, sory, já si to splet se žvejkacím :)

Snupaci zvejkac (Pá, 30. 12. 2011 - 20:12)

Snuff na rymu, snus pro srandu, dokud si na nej nezvyknes a neni potreba zvejkat vic a castejc, najezd z Tunderu poprve stoji za to...

zmrd (Ne, 25. 12. 2011 - 09:12)

A co z toho vlastně člověk...dobrej pocit a mentolovej nos :D !!

Seed (St, 30. 11. 2011 - 18:11)

tak přinejmenším máš...Kamo, hnedy zuby po snupacim tabaku? To to zeres nebo co? :DD Jedina nevyhoda: Mas vetsi nosni dutiny. Vyhody? super pocit a protahne to i netezsi rymu spolehliveji nez jakekoli "nejlepsi kapky na trhu" :)

Kokot (St, 23. 11. 2011 - 17:11)

Ste se pojebali do svojích smradlavejk řití :D :D :D

šňupálek (Čt, 17. 11. 2011 - 23:11)

tak přinejmenším máš potom hnědý zuby a smrdí ti z držky, ty snuffe.

Pallo (Čt, 17. 11. 2011 - 23:11)

: Myslím si že užívání snuffu je nejmíň nebezpečná forma uživání nikotinu , je rozhodně míň návyková než cigarety , nejvíc návykový je Snus !! Hlavním problémem u cigaret a podobným drogám je že se kouří , vzniká velké množství karcinogeních látek které způsobují rakovinu , samozřejmně u Snuffu nic takového není ! Je to zhruba stejně nebezpečné jako nosní kapky !! :) Je to ale pouze muj názor , a já rozhodně netvrdím že je bezpečná , každá látka která se do těla odstává pravidelně může škodit !

šňupálek (St, 9. 11. 2011 - 23:11)

1% x počet šňupnutí

uživatel (St, 9. 11. 2011 - 20:11)

jak velké je u šňupáku riziko nádoru ?????

Hans (Čt, 6. 10. 2011 - 17:10)

dá se to koupit třeba i v...Ano v trafikach je bezne, ale nejlepsi vyber je v Amphora tabaku

Reklama

Přidat komentář