Reklama

Onemocnění králíků přenosné na člověka

ema (Čt, 27. 11. 2014 - 16:11)

Já mám králíka a je očkovaný mám i kočku a chodi knemu opcas na ni vrčí kr.samec a koč.samice .

Petra (St, 1. 5. 2013 - 10:05)

No my jsme měli prvního 11 let tak ten už by byl jak kámen,ale jinak díky za radu. Snad vydrží do zítřka když je dnes ten svátek a nepracuje se :o(

Petra (St, 1. 5. 2013 - 10:05)

Dobrý den,
máme doma zakrslíčka 6 let.Včera odpoledne jsme si všimli,že má vybulené očičko a něco mu z něj teče. Nevíte co by to mohlo být?

aeiouy (Út, 28. 1. 2014 - 17:01)

Hmmm, mně by jen zajímaly...občas je to fakt masakr.

Lucie (Út, 28. 1. 2014 - 17:01)

Dobrý den,

prosím o vyplnění dotazníku k mé absolventské práci (komparace pojištění domácnosti), odpovědi jsou anonymní..

www.mojeanketa.cz/pruzkum/221122174/

zabere to minutku a moc mi to pomůže.. Děkuji :)

Dana V (Út, 28. 1. 2014 - 14:01)

Dobrý den, zajímalo by mě,... Jestli ona to nebude nějaká alergie...na zvířecí chlupy, na prach, na sezónní rostliny, na nějaké jídlo...zajděte si na alergologii, udělají vám testy

EVIK (Út, 21. 9. 2010 - 22:09)

jo stalo se ji to po tydnu co jsme si ji koupili takze je ji 9 nedel

EVIK (Út, 21. 9. 2010 - 22:09)

ahoj koupili jsme si zakrslou kralicku agilku 8 tydnu starou ve zverimexu rekli nam tam at ji dame ockovat az nejdriv za dva tydny jenze ona chytla myxomatozu byla jsem s ni u veterinare a ten rek ze uz je na ockovani pozde mam semiletou dceru je to jeji milacek ja mam rakovinu a ceka me operace sebrani delohy dcera me pobyty snasi zle a na agíka kralicka se upla doktor na m dal jen nejake kapky na posileni imunity dnes je uzivame druhy den agisek ma ocicka stale otekle a vyteka ji z nich bilej vytok ale ma chut k jidlu a i dost pije prosim poradte mi co jeste mohu udelat abych ji zachranila a do jake doby by od nakazy zemrela??kdy pozname zda mame vyhrano moc ji milujem je to nase mimisko je to beranci kralicek prosim poradte mi nekdo muj email je [email protected] predem strasne dekuji za vsechny rady prosim pomozte jsme zoufali dekuji

Zuzana (Po, 13. 9. 2010 - 16:09)

když je řeč o myxomatoze, prosím poradíte mi,jak připravit králíkárnu po vybití nemocných králíků na příchod nových?

Králíkář (So, 21. 8. 2010 - 19:08)

Ahoj,chci se zeptat jestli je...Z lékařského hlediska poživatelný je, ale v podstatě se jíst nedá, je nechutný, maso má změněnou chuť i vůni. Samozřejmě k horšímu.

mirec (Pá, 20. 8. 2010 - 22:08)

Ahoj,chci se zeptat jestli je králík s myxomatózou pro lidi poživatelný???????Díky za odpověď...

Tereza (Čt, 13. 5. 2010 - 22:05)

ahoj chci se zeptat memu kralickovi se udelala boule na leve nozicce.nrvite nekdo co to je???

Radka (Po, 8. 4. 2013 - 13:04)

ahoj, potřebovala bych...Na kralici.cz najdeš celý postup léčení ušáka s myxomatózou. Ve větších chovech by se celý chov měl zlikvidovat. Úmrtnost je přes 90%. Domácího mazlíka jde vyléčit, pokud se mu věnuješ. Není smrtelná sama o sobě, ale právě proto, že uhyne hlady. Je potřeba ho krmit za každou cenu nebo chodit k vetovi na výživu v injekcích. Pokud se to povede, uzdravení je úplné a má na celý život imunitu. Na přesnou diagnózu je potřeba laboratorní vyšetření. A chodit k doktorovi, který rozumí králíkům, což není zdaleka každý.

Veronika (Po, 8. 4. 2013 - 10:04)

ahoj, potřebovala bych poradit! Asi před týdnem se nám nakazil králiček myxomatozou ted bude mít 3 měsíce ale ještě jsme ho nestihli naočkovat, máme ho teprv měsíc a ještě jsme ho přeléčovali proti kokcidioze (lékař nám dál antibiotika a že s tím nic jiného nemuže dělat.. ). Ani prej neví jesstli to je stoprocentne ta myxomatoza. Pořád jí a pije,má nateklé tváře a jde mu to i do očí. Oči proplachujem černým čajem a dávame kolem očí framik´. mastičku. Zatím se drží ale bojím se až třeba přestane jíst,. Jak dlouho ta nemoc trva? A taky máme ještě jednoho králika sestřičku tu mame po dobu nemoci v jiné kleci aby to nedostala ale za chvíli začne jaro a bojím že je nestihnu naočkovat..Tu druhou ted nemuzu ockovat ze? To pak bude mít slabou imunitu a může to dostat? A co když se uzdraví, můžu je dát pak bez problemu k sobe? Moc prosím za rady"!!! Jsem bezradna....děkuji. Pište sem nebo můžete na e-mail: [email protected]

Petr (Ne, 31. 3. 2013 - 15:03)

Nejlepší je králíka prostě nemít maximálně na talíři :)

Anonym (Pá, 8. 11. 2019 - 09:11)

Tento vtip se moc nepovedl, králíci se jí ale můžou to být i super mazlíčci.

Valérie (Ne, 31. 3. 2013 - 11:03)

Dobrý den, strašně by mě...Těžko. Králík nemůže dostat chřipku, angínu, rýmu ani neštovice.

Nomča (So, 30. 3. 2013 - 19:03)

Dobrý den, strašně by mě zajímalo, jestli se nemoc člověka může přenést na králíčka?

Sabina (Pá, 15. 2. 2013 - 10:02)

Tak se seber a lez k jinemu...Souhlas, opravdu nechápu, na co někdo ráčí čekat...tak prostě zvednu zadek a pojedu někam dál, když má doktor dovolenou.

Sabina (Pá, 15. 2. 2013 - 10:02)

Bože nechápu, že jsou někteří lidi vyloženě tak hloupí!!! Můžem se tu bavit o všeobecných dotazech, ale tak snad když má králík zdravotní problémy, tak člověk, který je aspoň trochu při smyslech jde za veterinářem, a nečeká nějaký spásný rady na internetu. Ani veterinář po telefonu vám spolehlivě neřekne, co zvířeti je, dokud ho neuvidí. Fakt chudáci některý zvířata...

Reklama

Přidat komentář