Reklama

Syndrom suchého oka

alfatauri@sezna (Ne, 21. 9. 2014 - 23:09)

Syndrom suchého oka mám a nikdy jsem nenosila kontaktní čočky a brýle na čtení mám teprve druhým rokem. Kapu hylo-comod, na noc gel. Práce u počítače má za následek, že méně mrkáme, kazíme si zrak, bohužel bez počítače to dnes nejde. Ale žádné jiné kapky bych již ani nezkoušela.

vera.pazisova@s (Pá, 5. 9. 2014 - 09:09)

Já mám také problémy s očima, pálení svědění, pocit cizího tělesa, a to již více než 3 roky. Popsané problémy jsou po operaci očních víček horních i spodních.Včera jsem si koupia kapky Systane drops gel. Zdá se, že je po nich úleva. Má někdo po obdobné operaci stejné zkušenosti?

Milan (Čt, 9. 5. 2013 - 15:05)

Mně pomohl oční sprej TEARS AGAIN. Umělé slzy s konzervanty/bez konzervantů se u mě po čase bohužel míjí účinkem. Tears again užívám cca dva měsíce a zatím super, trochu zarudlé oči po ránu, ale během dne se to zlepší.

xyz (Út, 28. 1. 2014 - 12:01)

Oční lékař Vám předepíše kapky na den a na noc mastičku, kdo má suché oči musí si kapat už celý život. Běžte k na oční a bude Vám pomoženo. Joo počítače a vysedávání u nich, málo pohybu a je vymalováno. Je třeba chodit do přírody, manuálně pracovat, relaxovat, štípat ručně dříví a nezabývat se zbytečnostmi. Nyní přišla přítelkyně s manželem a já se svojí polvičkou odcházíme do sklepa pít v rozumné míře vínko a máme klid.

liquere (Po, 27. 1. 2014 - 17:01)

u mě to začalo poměrně...na internetu jsou kapky samozřejmě levnější, já ale potřebovala poradit od lékárnice, snad se to povedlo -

liquere (Po, 27. 1. 2014 - 17:01)

u mě to začalo poměrně nedávno - nošení kč se stalo nepohodlným, možná jsem 1 - 2x s nimi usnula, pak se ráno objevily výraznější ospalky, už ne bílé, ale zelené, tak jsem nejdřív kapala, co bylo doma - Ophtalmo Septonex, světlíkové kapky, Ophtal, borová oční voda - nic nepomáhalo, tak jsem šla k doktorce, ta mě sjela, že si kupuju kč na internetu, a dala mi kapky Refresh, prý žádný zánět nemám. po čtyřech dnech se nic nedělo, tak jsem se objednala jinam, tam mě doktor i jeho sestra sjeli, že objednávám kč na internetu, a dostala jsem předepsaný kapky s antibiotikem a kortikoidy. začaly mě divně bolet oči, tlak vzadu v hlavě - jelikož je v rodině glaukom (doktor to ví), propadla jsem panice, a zakoupila další kapky. to už se mi začaly v noci lepit oči k víčkám, i po několika minutách spánku, příšerná bolest očí, nevolnost, studený pot jako když jste v posledním tažení. ode dneška mám kapky Systane balance, zvlášť vyvinuté pro noční problémy s očima, a po dvou aplikacích se mi konečně mírně ulevilo, ale bojím se usnout, kdybych tu bolest nezažila, neuvěřím, že oči můžou takhle boletpro MT: systane má ve svých výrobcích přesně popsané, pro kterou denní dobu jsou kapky určené. ty moje jsou určené především pro ty, kdo trpí v noci+ránoale upozorňuju, že "normální" kapky stojí maximálně do 150 Kč, Systane je za 300,-

Jana (Pá, 24. 9. 2010 - 10:09)

Muj bratr ma podobne...já díky špatné léčbě jsem si vysušila oči,lékařka mi poradila koupit si AVILUT - mají prý vedlejší účinky slzení, tak to zkouším, můžete to [email protected] t.723429864

Jana (Pá, 3. 9. 2010 - 07:09)

Muj bratr ma podobne...Dobrý den, špatně jsem se léčila a díky tomu mám těžký syndrom suchého oka,antibiotika mi vysušili hodně oči. Mám naději, že se mi stav trochu zlepší. Mám velké potíže. Stala jsem se obětí lékařky,která škodí ne léčí.Jana

lucy (Po, 30. 8. 2010 - 18:08)

Ahoj, tiež som mala...Ahoj nene, som na tom podobne ako si bola ty, a som uz rozhodnuta liecit to alternativnou medicinou. Tazko si vsak vybrat z toho mnozstva liecitelov ci homeopatov, kedze som uz pocula o viacerych tzv. tiezlieciteloch kde ta liecba ani po dlhej dobe neviedla k nicomu, ci dokonca k zhorseniu. Takze podobne ako Lukas by som ta chcela poprosit o meno tej homeopatky ktora ti pomohla. Eventualne mi mozes napisat na mail: [email protected] ti ozaj vdacna.

Lukáš (Út, 4. 5. 2010 - 18:05)

Ahoj, tiež som mala...Ahoj, jsem po laserové operaci a mám přesně ty problémy, co tu popisuješ, kapky taky nepomáhají a doktoři neví už co mi předepsat, už su z toho dost zoufalej a chtěl bych zkusit třeba i tu homeopatii. Nevzpomeneš si prosímtě na jméno té paní? Kdyžtak mi napiš na mejl: [email protected]íky moc

nene (Ne, 21. 2. 2010 - 11:02)

"Klimatizované místnosti,...Ahoj, tiež som mala problémy so suchými očami - neustále kvapkanie rôznych druhov kvapiek - aj 30 krát za deň! V noci som nemohla spať, doktori mi veľmi nepomohli - stále len predpisovanie nových a nových preparátov, údajne to chvíľu potrvá kým sa nájde správny...Po cca roku ma to prestalo baviť, tak som hľadala alternatívu. Zašla som za homeopatkou - bola som u nej cca 2 hodiny - prebehla kompletná diagnostika (bola to doktorka - MUDr., ale venovala sa už len homeopatii). Predpísala mi nejaké homeopatiká (názvy si už nepamätám, bolo to pred cca 2 rokmi). A stal sa zázrak, pomohli mi! Určite nešlo o placebo efekt, pretože som veľmi racionálny človek, a naozaj som neverila, že mi to pomôže, ale stalo sa :-) Odvtedy žiadne kvapky na suché oči nepoužívam a očká su OK :-)Takže ak máš možnosť, určite vyhľadaj dobrého homeopata a skús to - verím, že to pomôže aj tebe.

Bara (St, 7. 11. 2018 - 19:11)

Dobrý den, můžu taky poprosit kontakt na homeopata můj email je [email protected] děkuji moc :)

Jirka (Ne, 21. 2. 2010 - 05:02)

Muj bratr ma podobne...Asi bych popsat pripad meho bratra vice do detailu,treba to nekomu pomuze,Takze potize meho bratra zacali asi 4-5 let po laserove operaci oci,ihned po operaci mel zarudle oci po mnoho roku,ale vazne problemy zacali 5 let pozdeji,hrozne bolesti v ocich,citlivost na svetlo,bolesti hlavy...atd doktori nepomohli,klasicke vymluvy ...to ma kazdy,musite se s tim naucit zit..atd,vyzkouseno priblizne 30 ruznych druhu kapek s mizernym vysledkem.Takze zbyvala "samolecba a samodiagnoza"objednal jsem ucpavky do kanalku a bratr si je sam pred zrcadlem implantoval(neni to zas tak slozite a je to revesibilni procedura,takzepokud ucpavky delaji problemy tak je jjednoduse vyplachnete,nevim proc je doktori nechtej davat)spodnim kanalkem jde cca 80% slz 20%vrchnim,pro extremni pripady doporucuji ucpat oboje.ucpavky pomohly,dalsi krok byl najit schopneho ocare,takze jsme leteli do statu,tam ho diagnostikovali behem dvou dnu s Thygerson symptom,co aktivovalo tuhle nemoc bohuzel uz nezjistily,na to bylo moc pozde,lecba je blohodobe uzivat steroidove kapky(flukon) a restasys pro podporu tvorby slz, bude to muset brat aspon rok,pravdepodobne mnohem dele...pro monitorovani pouzivame test ktery se nazyva fenolovy rudy test,jedna se o provazky napustene fenolem,vlozi se pod spodni vicko,za 15 vterin se vynda a zmeri.se jak daleko se slzy nasakly,vde pod 10 mm je suche oko,bratr mel 7 s ucpavkama,vyhodou tohoto testuje,ze to muzete delat doma sami nemusite se doprosovat doktora a mereni muzete delat jak casto chcete a pozorovat zmeny,popripade spocitat prumer(10% chyba).ucpavky distribuje firma Erilenszavolejte tam a zjistete jakym doktorum dodavaji,Papivenska 1145160 00 Prague 6CZECH REPUBLICTel: 011-420-234-123-456Fax: 011-420-234-123-360toje si vse,pokud mate nejake dotazy ci komentare poslete email na [email protected]

Jirka (Ne, 21. 2. 2010 - 05:02)

"Klimatizované místnosti,...Muj bratr ma podobne potize,co mu pomohlo je steroidove kapky a restasys,ma take ucpavky slznych kanalku.pokud mate zajem o vice detailu napiste mi na [email protected]

Milena (Út, 24. 1. 2012 - 16:01)

Ahoj, tiež som mala...Prosím, zda je možno sdělit kontakt na homeopatku a co Vám pomohlo?? Děkuji mocza odpověď.

Lenka (Ne, 9. 10. 2011 - 09:10)

Já si kapu do očí 17, 13 let jsem si kapala lacrysin, každou hodinu, ted kapu sensivit, a ten mi stačí 2x denně, což je super, nenusím si kapat na ulici nebo v kině, ale tam už ani moc nechosím, bolí mě kolena,. Mam sicca syndrom, limfoc.tyer.měla jsem diagnostikovanej systém. lupus, ale ted to mám změněný na abnormální autoim. onemocnění..ted jsem zkoušela i Oftagel, ale to mě bolí oko, jak mám defekty na rohovce, tak mi ty hustší kapky vadí, na noc je dobrá mastička Vitamin A-pos, ted ho dávám i přes den, ztenčilo se mi víčko, oko mi hnisá, často mi ten hnis oschne na oku, musím to seškrábnou nehtem jinak to dolu nejde..Fakt mi z toho hrabe..

Jana (So, 1. 10. 2011 - 13:10)

Lindo, já mám za sebou taky už 6 operací a z toho třikrát loket. Mám revmatoidní artritidu k tomu Sjogrenovu syndromu, takže taky problémy s klouby. Kvůli zánětem slinných žláz nepoznám, jestli mě bolí čelistní kloub, nebo slinná žláza. Na čelistním kloubu mám artrotické změny, ale občas mám zanícené oboje a fakt nepoznám co je co. A jak vidím - nádor se neprojevuje nijak - no nazdar :-((. Kortikoidy jsem odmítla brát, protože mi za prvé způsobili za rok braní osteoporozu a za druhé po nich mám migrény. Přijdou mi, že víc škodí, než pomáhají, proto beru pouze MTX. Plaquenil jsem brala taky, ale na mě je moc slabý, ten se mnou nedělal vůbec nic, takže mi ho revmatoložka vysadila. Vzbudit se při operaci - no to je děs!!! To mi taky nepřipadá normální a myslím si, že to byla akorát výmluva lékařů, protože něco ti říct museli. Já mám pro změnu problémy s operacemi, protože jsem na Warfarinu, v lednu jsem měla plicní embólii. Do toho mám ještě roztroušenou sklerózu, takže nemůžu ani biologickou léčbu, kterou bych jinak na ty revmatické nemoci už dávno dostala. Proč ji nemáš ty? Určitě by ti pomohla!

Linda (So, 1. 10. 2011 - 11:10)

a ještě dodatek díky kortikoidům mám velmi křehké cévy,takže zavést kanylu pro narkozu je nadlidský výkon a stalo se co se stalo,během narkozy jsem se probrala k vědomí na stole,naštěstí si všimli,že mrkám a během chvíle zvýšili uspávadla,cítila jsem intubační trubici v krku...mám ted stach...omluvili se,prý se to občas stává,asi jsem odolnější-mám už 5 operací,ale i tak mě to nepříde normální

Linda (So, 1. 10. 2011 - 11:10)

Jani nádor byla boule vpravo v místě čelistního kloubu a zjistilo se to náhodou v Praze na Homolce kde mi před operací čelistního kloubu dělali CT čelisti,takže operace odložena a následovala jiná operace odstranění nádoru slinné žlázy +odstranění slinné žlázy,jizva velká přes půl strany,vede od vrchu ucha až na krk dolů,ucho bylo do půli odříznuté a následně přišité zpět,9 měsíců ochrnutá tvář,paréza,dlouhá rehabka a nyní už vše normal,bylo to červen 2008 a v září 2009 mi až provedli operaci čelistního kloubu.Nyní jsem v uterý 27.9 po operaci lokte,velmi bolestivé,píšu levou,zánět šlach a výrostky na kosti....snad budu ok.jinak ptej se co Tě zajímá

Jana (Pá, 30. 9. 2011 - 20:09)

Jo a můžete v lékárně...Lindo, umělé sliny jsou úplně na nic, vyhozené peníze, takže je ani nekupuj. Píšeš, že máš silikonové zarážky v slzných kanálcích, pomáhají? Já beru Metotrexát (cytostatika), kortikoidy nesnáším, beru je pouze jako obstřiky do zanícených kloubů a teď momentálně chodím na sondáže slinných žláz Solumedrolem, protože v nich mám zánět a mám je z části neprůchodné. Jinak kortikoidy neberu. S tím nádorem slinné žlázy jsi mě vylekala. Jak se ti to projevovalo? Přeju hodně zdraví a žádné bolesti. Evi, koupila jsem si Oftagel a zdá se být dobrý, díky za tip :-).

Reklama

Přidat komentář