Reklama

Ako som zvladla panicku poruchu a uzkost

Adulka (Út, 8. 11. 2016 - 20:11)

Clovek ma v sebe vsetky...Ja mam tiez panicku poruchu a aj som ju mala v minulosti..vtedy som vsak brala AD..ale to teraz nechcem...od februara som ich mala take vacsie dvakrat kedy som si musela zobrat tabletku..ale bolo to s odstupom casu takze ziadna zavislost..chodim 3-4krat rychla chodza..pijem caje na nervy..b komlex..horcik...bylinne preparaty a co je najdolezitejsie...ked to na mna pride,poviem si:dychaj:a vtedy akokeby moj mozog pochopil ze dostal povel,a zacinam pomalsie dychat a rozpravat/som totiz moderatorka sprav../a akonahle sa k vam dostane viac kysliku ,upokojite sa..zda sa mi ze tadeto vedie cesta..nespoliehat sa na tabletky ale len na seba..ako ktosi povedal pomoz si,aj boh ti pomoze....

Adulka (Út, 8. 11. 2016 - 20:11)

Clovek ma v sebe vsetky...Ja mam tiez panicku poruchu a aj som ju mala v minulosti..vtedy som vsak brala AD..ale to teraz nechcem...od februara som ich mala take vacsie dvakrat kedy som si musela zobrat tabletku..ale bolo to s odstupom casu takze ziadna zavislost..chodim 3-4krat rychla chodza..pijem caje na nervy..b komlex..horcik...bylinne preparaty a co je najdolezitejsie...ked to na mna pride,poviem si:dychaj:a vtedy akokeby moj mozog pochopil ze dostal povel,a zacinam pomalsie dychat a rozpravat/som totiz moderatorka sprav../a akonahle sa k vam dostane viac kysliku ,upokojite sa..zda sa mi ze tadeto vedie cesta..nespoliehat sa na tabletky ale len na seba..ako ktosi povedal pomoz si,aj boh ti pomoze....

Dá se to léčit (Ne, 5. 6. 2016 - 09:06)

Marketo, jdi k psychiatrovi , najdi si na internetu v blízkosti bydliště doporučení nepotřebuješ, Objednej se.

Marketa (Ne, 5. 6. 2016 - 01:06)

Ahoj, take trpim temito obtizemi, jsem z toho nestastna. Kdyz to na me prijde, bojim se o sve zdravi i o zivot. Muzete mi nekdo poradit psychologa, prosim?

milos14 (So, 26. 3. 2016 - 21:03)

Clovek ma v sebe vsetky emocie pozitivne i negativne, su nedelitelne vstavane v jeho tele. Ked niekto citi strach, citi, ze je mu to neprijemne, no nevie ako sa ho zbavit. Problem je vtom, ze nechape ako sa da zmierit so svojou negativnou emociou. Bojuje s nou, vynaklada usilie, vyhyba sa jej, snazi sa zmenit myslienky na ine len aby zahnal predstavy o strachu ale strach tam stale niekde je a preziva a zda sa akoby sa ho nedalo uplne odstranit. Z toho mavame strach ;-) ze nevieme co s nim ked tam uz je. Mame predstavu, ze sa snim neda zmierit lebo je neprijemny. Zmierenie nespociva vtom, ze schvalujeme aby nas nieco nicilo, ani nemusime robit to co nam strach kaze ale vtom, ze prijmame pokojne fakt, ze ma tu silu nas strasit. Jedine ak mu uzname jeho moc a ukazeme pokoru necha nas na pokoji a nebude nam ublizovat. Strach sa musi tiez branit tomu, ze ho popierame napr. Mame socialnu fobiu a stojime niekde v kostole, zrazu nas napadne provokovat strach slovami: ja sa nebojim, isto na mna nepride strach . . tie slova pritiahnu strach ako magnet doslova ho vyprovokuju aby vas vyskusal ci sa nebojite a ked sa uz budete triast zisti, ze sa bojite :-P Tie slova na zaciatku su popieranim sily strachu a jeho existencie preto ho vyprovokuju, ak ho uznavate a pritom sam nepanikarite da vam pokoj. Ved on sam pritom nie je zly, je to len cit, ktory nas ma informovat o nebezpecenstve. A popieranie ohrozenia je pre nas nebezpecenstvom, ktore moze ohrozit telo preto aj prichadza aby nam pomohol vratit sa k rozumu :-D Tak si z neho nespravme nocnu moru ;-)

lili (Po, 1. 2. 2016 - 00:02)

Ahojte vsetci . :)))Ja som trpela panickou poruchou dva roky. Naozaj, kto nezažije, nepochopí . Mavala som triašku, srdce mi šlo vyskočit, tošila sa mi hlava, bolo mi na zvracanie ...ale to by ešte nebolo nič okrem toho, čo sa mi odohravalo v hlave. Neskutočný tok myšlienok, ktoré nie a nie zastaviť. Myslela som si, že na mieste umriem, alebo , že sa zblaznim, neskutocny strach a u mna to trvalo obcas aj uplne celu noc. .... ale zbytočne. POviem vam len jedno. Panicka porucha sa dá liecit VOLOU . Vždy ju vyvola nejaký podnet. Niečo, čo vas v hlavicke trápi ale je to v podvedomi , alebo ste to dlhodobe držali v podvedomi. Ja som studovala vysoku skolu, daleko od domova, popri tom pracovala na plný uvazok v medzinarodnej firme, mala hekticky život a praca a ani skola ma nenaplnali. Potom sa pridal vztah na dialku, no a viete si predstavit..clovek nebol nohami pevne nikde na zemi. Posledný panický zachvat som už mala tak silny, že mi museli volat zachranku. Až potom som pochopila, že sa Vam nič nestane a že to je len v hlave, tým zachvatom totiž uvolnite napatie a je to "dobre" . Brala som Cipralex... ani neviem, či zabral, skor myslím, že nie, kedže sa všetko opakovalo, akurat v mensich intervaloch. Jeden večer..som sa zavrela sama ..a premýslala som ...Predstavovala som si veci, ktoré by som chcela aby sa v mojom živote zmenili a pri tej predstave ..odchodu tej " veci" sa mi hrozne ulavilo. Celkove Ludia...panicka porucha sa dá liecit..VOĽOU :)) V jeden den som všetko zmenila . Dala som vypoved, odišla zo zahranicia domov a okamžite vysadila antidepresiva. Prestala som sa stretavat s ludmi, čo zo mna sali energiu, Travila som cas s rodinou a priatelmi ..v prirode a premýslala..upokojila sa..dala si reset od vsetkeho ... po vysadeni cipralexu sa mi samozrejme stavy vratili...ale už len dva krat :).. vždy som pri nich dýchala... kratky nadych, poriadne dlhý výdych a tak dokola.. prežila som to :).. Nejde o nič ine..než zmenit stav, ktorý vam nevyhovuje na ten, ktorý si vytvorite sami a ktoý vam bude vyhovovat. Džganim antidepresiv sa nic nedosiahne , akurat vam rozhadžu organizmus. Chce to volu, volu to prekonat a zmenit okruh ludi, ci miesto, kde sa nachadzate a nieste stastní . Ja som už uplne fit ... 9 mesiacov mi nieje vobec nič a rehocem sa na vsetky strany :) ..hladam si už nový job a pomaly sa rozhliadam kam a podobne. Verte si..panicka porucha nieje nič, z čoho by ste sa nemohli dostat aj sami. Len pevna vola a prostredie , zmena životneho stylu a veci sa upravia sami. Držím vam všetkym palce :)

Ano (So, 30. 1. 2016 - 19:01)

Mozek se brání a tělo taky.

Polarka (So, 30. 1. 2016 - 13:01)

Ahoj pp trpim už dva měsíce a jsem už stoho docela dost unavená. Miso máš asi pravdu něco se muselo stát samo od sebe to jen tak nepřijde mě se stálo něco nepříjemného před třemi roky nějak jsem to zvladala ale bohužel dolehlo to na mě teď člověk si myslí že toho hodně snese ale opak je pravdou

Miša (Čt, 28. 1. 2016 - 18:01)

Panická porucha a úzkost mají někde začátek. Něco se vám nepříjemného stalo v minulosti, nebo jste se museli v něčem moc přemáhat proti své vůli. Vzpomínejte a možná na to přijdete. Rozhodně je dobrá návštěva psychologa, který ví, jak na to. Na začátek jsou vhodné i léky na úzkost.

Nikuška (Čt, 28. 1. 2016 - 17:01)

Ahojte a ja ma Pp a nedokazem...Ahoj Lucia,mala som rovnaké stavy, ako ty niekoľko rokov dozadu. Tie stavy boli tak reálne, že som skončila 3x na pohotovosti. Do reality ma "prebrala" až lekárka na poslednej návšteve pohotovosti. Povedala som jej čo mi je a nechala ma ležať na lôžku pri lekároch asi 15 minút. Myslela som, že sa zbláznim od strachu a nervov, prečo so mnou nič nerobia. Zrazu to opadlo, vtedy ku mne prišla lekárka a povedala mi, že keby som bola chorá, tak mi bez lieku ten stav neprejde. Nech idem buď k psychológovi alebo nájsť v sebe silu. V ten rok mi urobili všetky testy, všetko bolo ok. Bojujem s tým, sú horšie chvíľe ale aj úplne bezproblémové. Časom prídeš nato, že tieto stavy si privodzuješ podvedome sama. A ak dokážeš vyvolať takýto zlý stav, vieš sa ho aj rovnako zbaviť. Keď je zle dávam si Magne B6 forte a hlavne v tom nebuď sama. O mne toto vedia všetci moji najbližší, a ak ten stav začína byť zlý, vyrozprávam sa. Prepáč za dlhý príspevok :) Dúfam, že Ti bude len lepšie a ver mi, že sa dá s tým bojovať, len človek musí uveriť tomu, že je to skutočne len v hlave.

Hele co jsem na (Ne, 27. 12. 2015 - 11:12)

Už pár dní sem chodím pro motivaci :https://plus.google.com/+BbpsychologSk4U

Návštěvník (Ne, 27. 3. 2022 - 09:03)

Ahojte mam PP niekedi uz...Lexaurin Ti na PP nepomůže!!!

Jurai (Út, 24. 3. 2015 - 18:03)

Jozefe jdi do prdele a zůstaň tam!

Jozef (Út, 24. 3. 2015 - 01:03)

s dovolenim pozijem jeden...AHOJTE MNE POMOHOL BOH JEHOVA A JEZIS ,MODLIL SOM SA BOZE PROSIM NECH NEMAM TAKE MYSLIENKY NECH MI TO UZ PREJDE NECH MI BUDE DOBRE ,VED POZNAS MOJE SRDCE OTCE VED VIES ZE JA NIESOM TAKY ZE BY SOM SI UBLIZIL ALEBO LUDOM ALEBO NAMYSLAM SI ZE ZOMRIEM ALEBO SA NIECO STANE PROSIM OTCE NECH UZ TO NEMAM ,A PRESLO TYZDEN A ZMYSLO TO OD VTEDY CHVALIM JEHOVU A JEZISA KRISTA JEHO SYNA ,A TERAZ MI JE FAJN A STALE NA PRVOM MIESTE SI DAVAM JEHOVU POMODLIM SA A JE MI FAJN :)

Adriana (St, 6. 4. 2022 - 21:04)

Ahoj tiež to robím keď mi je zle aj keď lepšie modlím sa a pomáha to amen

Adriana (Po, 22. 11. 2021 - 23:11)

Ahoj tiež to robím keď mi je zle aj keď lepšie modlím sa a pomáha to amen

Lucia (Pá, 2. 1. 2015 - 03:01)

Ahojte a ja ma Pp a nedokazem tu uzkost prekonat v noci nemozem spavat a lieky nechcem uzivat chcem ju prekonat len neviem ako viete my niekto poradit mam priznaky a bola som u psychijatra tam mi predpisali oxazepan len ten je navikovy a mam uzkost ze zomriem alebo ked idem spat ze sa neprebudim mam strach a bojim sa ze zomriem viete mi poradit ako to mam zvladat prosim vas o radu uz neviem co mam robit

(Út, 25. 11. 2014 - 13:11)

to řešim alkoholem je nás hodně ve středním věku to mi věřte.......

Karin (Út, 25. 11. 2014 - 07:11)

Panická porucha mě doslova uvěznila na 6 let. Nevycházela jsem vůbec z domu...Celý příběh popisuju na www.karinberkovcova.cz

Steve (Ne, 26. 10. 2014 - 22:10)

Taky trpím všeljakými bolestmi a je to fakt hnus, nikomu to nepřeju. Bolej a třesou se svaly - bolej, pálej, někdy to píchá, žaludek se mi jakoby převrací, jindy zase bolela břišní stěna na bocích, někdy je unaveně, malátně, slabě atd. pálení v krku jakoby od hrudníku taky znám - tipický příznak úzkostí. Svázanost, stažené svaly.Jak s tím bojovat nevím, vždy čekám až se to zmírní abych vůbec něco udělal protože to jinak nejde. Jinak léčba léky + ambulantní docházka k psychiatrovi.Člověk není debil jak prezentují média a neznalí lidé - o P.léčebně to samý. Představy některých fakt příšerný :-D jako v koncentráku či vězení. Vůbec tomu tak tam není.

Reklama

Přidat komentář