Reklama

odchod do důchodu

Jana (Ne, 7. 11. 2010 - 17:11)

Prosím, mám jít v lednu do...Je vždy lépe dokončit období, za které ti důchod náleží.

Ella (Ne, 7. 11. 2010 - 15:11)

Ello,jaké změny přijdou za...Pavlo, do roka by měla být schválena změna ve výpočtu důchodu, to znamená, že lidé, kteří brali okolo 40 tis. Kč by měli mít o něco vyšší důchody.Mně bohužel chybí rok a půl do normálního odchodu do důchodu a kdybych šla teď hned, hodně by mi ho zkrátili.xy - proč ti připadám jako jasnovidec???Nechápu.

xy (Ne, 7. 11. 2010 - 15:11)

Majo, já myslím, že do...Ello ty si jasnovidec? Jestli jo, pak jsem naplněn optimismem. Ale když se to tak veme, ani bych se tomu nedivil, až půlka národa nebude mít co do huby, pak konečně potáhnou tu chátru vypískat. Chtělo by to aspoň milion lidí na letenskou jako v 89.

Pavla (Ne, 7. 11. 2010 - 15:11)

Ello,jaké změny přijdou za rok?Dík

Ella (Ne, 7. 11. 2010 - 15:11)

Majo, já myslím, že do ledna se ještě nic nezmění, změna přijde až asi za rok.Myslím, že se ti vyplatí uzavřít rok, ale nech si raději poradit na OSSZ.Jo, a pro xy - nemyslela jsem, že bych vytáhla do ulic, ale že se budu snažit pracovat, abych nemusela do předčasného.

Maja (Ne, 7. 11. 2010 - 15:11)

Prosím, mám jít v lednu do starobního důchodu, nevíte někdo, jestli se díky novým pravidlům vyplatí jít již v prosinci, po staru?

xy (Ne, 7. 11. 2010 - 14:11)

No ale my se nedáme,...Myslíte? Také bych tomu rád věřil, žel bohu zatim to tak nevypadá, každý drží hubu a krok.....

Ella (Ne, 7. 11. 2010 - 14:11)

No ale my se nedáme, ne??:-)

xy (Ne, 7. 11. 2010 - 14:11)

Také nelze nereagovat na...No právě ta druhá varianta jak si správně nastínila už pomalu začína přicházet do praxe. Naši "pravicoví" politici tím vlastně zabijou dvě mouchy jednou ranou, proč by měli vytvářet nová pracovní místa, když by potom museli platit důchody tolika důchodcům, je lepší udělat to tak, aby člověk před důchodem už o žádnou práci nezavadil, tímpádem pozbyl nároku na slušný důchod, tím se i sníží průměrný věk populace, protože člověk důchodového věku bez přijmů nebude dlouho žít, protože nebude mít na léky a zdravotní péči, takže co sním, rovnou pod kytky.

Josef (Ne, 7. 11. 2010 - 14:11)

Jako živnostník raději neřeším kolik,ale abych vůbec k němu zdravotně došel...Do důchodu víc než 10 let, práce od nevidím do nevidím a iluze pryč. Jedině co mě drží, že už mám takové jméno, že práce mám dost.Jde o to,aby člověk odešel na pár let do "důchodu" aspoň trochu důstojně a ne s almužnou za více než 45 let práce !.Peněz ne vše by bylo vcelku dost,ale nesmělo by se tolik rozkrádat a rozdávat těm co si je nezaslouží a ješte drze vyřvávají.S takovou se do důchodu bude chodit pěšky rovnou na hřbitov a ještě si platit dopravu včetně DPH.

budoucí důchodk (Ne, 7. 11. 2010 - 07:11)

Také nelze nereagovat na názor,že se budou snižovat důchody lidem s nižšími příjmy a zvyšovat těm s vyššími příjmy.Připadá mi,že nežiji ve státě,který řídí normální lidé.Pokud budou mít bohatí tolik,aby se tím zalkli,ať mají,ale nechť "obyčejnému"/současné střední vrstvě/zůstane alespoň tolik,aby mohl přežít /myšleno po zaplacení nájmu/,což je položka odpovídající nižšímu důchodu. Když tak o všem přemýšlím,pak důsledky těchto reforem budou imitovat některé postupy ve válečné době/likvidace vybraných skupin/.xy,máš naprostou pravdu.Navíc existuje ještě druhá,stejně hrozná varianta,že není ani práce,ani nárok na důchod.

xy (So, 6. 11. 2010 - 21:11)

Děvčata na co si stěžujete, to je kapitalismus v praxi, možná by bylo lepší zeptata se, kde je ta neviditelná ruka trhu, která všechno spasí jak říkával náš pan modrý prezident....:-) Vy to máte ještě dobrý, vy ještě tu almužnu dostanete, ale až my budem v důchodovym věku, tak od statu místo důchodu dostanem tak možná jednorázové pohřebné, z kterého si předplatíme místo na hřbitově, protože makat se bude "až do roztrhání těla" a kdo nebude chtít v 70 makat, ten nedostane nic a skončí v hromadném hrobě pro chudinu.

Ella (So, 6. 11. 2010 - 21:11)

Taky mám před důchodem a když jsem zjistila, o kolik by mi krátili důchod, kdybych šla dřív, tak jsem šla do kolen.Moje matka pracovala tu nejkratší možnou dobu pro získání důchodu, měla malý plat, ale důchod (bere ho už 20 let) bude mít mnohem vyšší než já, i když půjdu do důchodu normálně. A byly doby, kdy jsem vydělávala dost.Oškubou nás jako kuřata.

Z práce rovnou (So, 6. 11. 2010 - 21:11)

Je i možné, že se důchodu vůbec nedočkáme...

důchodkyně (Pá, 4. 12. 2009 - 19:12)

nevíte jak to bude od roku...Najděte si stránky www.měšec.cz do hledáčku napište:důchod

budoucí důchodk (Pá, 4. 12. 2009 - 16:12)

nevíte jak to bude od roku 2010 s předčasným odchodem do důchodu?Když prý se půjde 2 roky před,tak by podmínky měly být stejné,jako teď?Normálně bych měla jít v červenci 2014.Hrozí mi,že bych příští rok mohla přijít o práci a mám určité zdravotní omezení,takže nemohu dělat vše.je možné,že skončím na pracáku.Asi to není situace nic moc,co?

důchodkyně (Čt, 3. 12. 2009 - 19:12)

já mám nárok už teď od 1.12....Lidičky, když si zajdete v místě svého bydliště na MSSZ, určitě Vám rádi poradí. 3 roky před důchodem si nechte poslat z Prahy z ČSSZ takzvaný "Předstihový list". Ten je hodně důležitý.

taky důchodkyně (Čt, 19. 11. 2009 - 12:11)

já mám nárok už teď od 1.12. Nicméně jsem se radila, bylo mi řečeno, že lepší je dodělat rok, jinak mi ten měsíc bude do výpočtu chybět, takže jdu od 1.1.2010. A tobě, důchodče, radím totéž, protože 31.12. je sice konec roku, ale kdybys k od tohoto data zažádal o důchod, také nebudeš mít ukončený měsíc. Jinak dříve platilo, že je lepší od 2.1. kvůli svátku Nového roku, ale to už není pravda. A pracovat dál na procenta - to už se vůbec nevyplatí. Máš tam navýšení vypočtené částky o 1,5 % za 90 odpracovaných dní. Nehraju si na to, lepší mít stávající důchod na dlani, stejně nikdo z nás neví, jak dlouho tu ještě bude. Promiň, nechtěla jsem se nijak dotknout, navíc nevím, zda bys vůbec chtěl a měl možnost dál pracovat. Tak hodně štěstí a zdraví do důchodu, budeme užívat!

důchodce (Čt, 19. 11. 2009 - 12:11)

Dobrý den! Potřeboval bych poradit, mohu jít do důchodu ke dni 31.12.2009,bude pro mě lepší jít k tomu datu nebo až třeba v lednu nebo únoru 2010?

Návštěvník (Pá, 4. 9. 2009 - 05:09)

Myslím si,že 3 děti. Miminko žilo,i když krátce. Mé známé se narodily dvojčata,při porodu jedno umřelo,počítali ji jen to jedno i když porodila dvě. Nejlíp bude, když si to zjistíte na důchodovém,myslím že stačí i telefonicky a budete to vědět přesně.A když máte rodný list miminka,myslím že vám budou počítat i to třetí.Rodné listy dětí musíte předložit.'

Reklama

Přidat komentář