Reklama

Mirtazapin

Lenka (St, 19. 1. 2011 - 22:01)

Beru Mirtazapin 15mg již půl roku a můžu říct, že mi ohromně pomohl. Měla jsem velmi těžké úzkosti a deprese a např. Citalopram na mě vůbec nezabral. Nikdy jsem problémy s váhou neměla, mohla jsem jíst jak jsem chtěla a pořád jsem byla hubená jako lunt. Poté jsem kvůli depresím hodně zhubla, ale po braní Mirtazapinu jsem přibrala 15kg. Nemůžu se teď na sebe ani podívat, přijdu si tlustá a celkově oteklá. Pořád mám velikou chuť k jídlu. Ze začátku jsem po něm byla hodně utlumená, ale asi po měsíci se to zlepšilo. Chtěla bych přejít na jiné AD, hlavně kvůli té váze.

Naďa (Pá, 14. 1. 2011 - 21:01)

Dva roky jsem brala Velaxin, zabral mi sice dlouho, protože jsem měla velkou depresi, ale fungoval skvěle, nebyla jsem unavená,na depresi zabral, ale měla jsem zrychlený tep a poruchy rytmu srdce, sice ne velké, EKG bylo v pořádku, ale raději jsem ho vysadila.

Julie (Pá, 14. 1. 2011 - 18:01)

Já beru Seroxat (paroxetin) 30mg denně a jsem celkem v pohodě. Zabral velmi rychle jak na úzkosti, tak na deprese, pomáhá i s OCD. Nepřibrala jsem po něm, spíše naopak. Ale jsem unavenější a dříve ospalejší, to je fakt. Nevím ale, jak to řešit. Existují AD, po nichž člověk není ospalý, ba naopak???

Dana (Pá, 14. 1. 2011 - 14:01)

Ahoj, já beru Mirtazapin na noc a ráno Cipralex. Abych nebyla ospalá, beru jen 7,5mg Mirtazapinu. Někdy je to dobré, ale když je nějaký problém, těžko ho zvládám.Berete někdo podobnou kombinaci? Četla jsem příspěvek od Františka, můžeš se ozvat jak zvládáš s Citalopramem a Mirtazapinem? Díky za každou zkušenost. Dana

Alena (Pá, 7. 1. 2011 - 17:01)

Jiří, děkuju za odpověď,...Já beru Trittico 2 roky. Neměla jsem žádné vedlejší účinky. Dle možností spím , ale ráno jsem trošku přitlumená. Ale Trittico doporučuji. Jana

Alena (Čt, 6. 1. 2011 - 19:01)

Lado, dík za příspěvek, snad mi Trittico bude vyhovovat. Vedlejší účinky jsou nepříjemné, ale spánek je moc důležitý, aby člověk mohl normálně fungovat ve dne. Mějte se pěkně.

Lada (St, 5. 1. 2011 - 18:01)

Aleno, já taky brala Mirtazapin 1 rok, ale přibrala jsem 7 kilo tak jsem jej vyměnila právě za Trittico. Oboje léky působí jako uspávač.Záhy jsem zhubla o 5 kg a už je to rok a váha je stejná. Akorát u Trittica jsem měla horší vedlejší účinky než u Mirzatenu, ale po měsíci vymizely.Ahoj

Alena (St, 5. 1. 2011 - 16:01)

Jiří, děkuju za odpověď, doktor mi to také podobně vysvětluje, myslela jsem, že problémy,kvůli kterým špatně spím, nebudou tak dlouhodobé,ale stále trvají. Chci ještě zkusit Tritico a když nebude vyhovovat, nechám si nasadit Mirtazapin, snad problémy s trávením časem přestanou.

Jiří (St, 5. 1. 2011 - 11:01)

Alena:Mirtazapin velmi často zaručí řádný spánek. Ráno po něm ospalý nejsem,ovšem každý člověk jinak snáší jeho útlum. Mně jeho útlum vůbec nevadí, naopak někdo při něm nemůže fungovat, je to různé a chce to vyzkoušet. Dlouhodobé užívání hypnotik nedoporučuji (ani Stilnox, Hypnogen, Zopiclon, apod.). Pro krátkodobou nespavost hypnotika ano, ovšem pro dlouhodobou je lepší a bezpečnější tlumivé AD.

Alena (Út, 4. 1. 2011 - 21:01)

Mirtazapin jsem zkoušela už dvakrát, deprese se zlepšila, ale měla jsem stále neobvyklou chuť k jídlu a to co píše Nataša - nucení na stolici a plynatost. Bála jsem se že budu přibírat na váze, tak jsem přestala a beru Cipralex.Nemůžu ale spát, musím brát léky na spaní a tak nevím, jestli se nemám k Mirtazapinu vrátit. Zastavilo se vám to přibírání? Funguje na spaní s tím, že ráno nebudu ospalá? Dík za radu.

Jitka (Pá, 12. 12. 2008 - 15:12)

Přibrala jsem 5 kg za dva měsíce, depka pak přicházela jen z pohledu do zrcadla..nedoporučuji!

Pepa (So, 22. 11. 2008 - 11:11)

Užívám Mirtazapin cca 1 měsíc, přibrání na váze jsem nezaznamenal, protože jsem diabetik a jídlo si odvažuji. Trochu se mně zlepšil spánek, jinak zatím žádné antidepresivní účinky nepozoruji.

Ivana (So, 22. 11. 2008 - 11:11)

Mohu jen souhlasit

Vera (Po, 20. 10. 2008 - 16:10)

Ja po nem pribrala za 14 dni 5 kg, pripadala jsem si jak Otesanek, jedla bych porad a hlavne sladke. Jinak me bylo dobre ale kvuli vaze jsem ho vysadila.

Lidka (Út, 15. 10. 2019 - 15:10)

Věro mě na to hubnutí pomáhá sex ale potom už nesmím nic jíst.Ale nesmí se ten sex šidit.

májina (Ne, 10. 8. 2008 - 16:08)

Ahoj všichni lidičkyléčím se na generalizovanou úzkostnou poruchu,před týdnem mi psychiatr změnil cipralex na mirtazapin ,máte někdo zkušenosti s tímto lékem?

inkognito (Čt, 31. 10. 2019 - 23:10)

cipralex a mirtazapin je odlisny lek ,cipralex na deprese a mirtazapin na spani ,,,proboha co je to za doktora .....

Reklama

Přidat komentář