Reklama

Antidepresiva v těhotenství

danca (Ne, 13. 5. 2007 - 12:05)

To jsi mi udělala smisku radost, skoro kvuli tomu nespim ze strachu, abych nemela postizenen dite, ale vysadit Cipralex je u me nemozne, Psychiatr mi rekl, ze to neskodi, jen se rodi o trosku mensi deti.

Victoria (St, 9. 5. 2007 - 12:05)

XX: Je vidět, že tomu vůbec nerozumíš. Antidepresiva se obvykle neberou z nějakého rozmaru, ale proto, že je člověk potřebuje, aby mohl vést normální život. S tím diazepamem nebo neurolem bych byla opatrná, ale hlavně v tom smyslu, že jsou to návykové látky, jaký to má vliv na těhotenství, to nevím.

smisek (Út, 8. 5. 2007 - 20:05)

Ja uzivam take cipralex 1 tabletu,10mg a planuji tehotenstvi letos na podzim.Respektive IVF,protoze jsem mela jiz dve mimodelozni tehot.a normalne to jiz nejde.Radila jsem se s genetickou a ta mi Cipralex dovolila,ze je bezpecny.Lepsi,nez zena s nelecenou depresi.Vysadit jej nemuzu,protoze se mi pak deprese vrati,takze ja uz jsem rozhodnuta jit do toho i s lekem.Ber to tak,ze zeny,ktere uzivaji treba leky na epilepsii se musi lecit i v tehotenstvi a tyto leky jsou prokazatelne teratogenni-zpusobujici vydy a presto i epilepticky maji deti a nakonec zdrave.Takze pokud jiz tehotna jsi,porad se se svym lekarem-psychiatrem,gynekologove tomu prilis nerozumi,jak jsem se sama presvedcila,nebo take se v tehot.poradit primo s genetikem.Kazdopadne je lepsi depresi lecit.Preji hodne stesti a zdrave mimco.

smisek (St, 4. 11. 2020 - 06:11)

Ja uzivam take cipralex 1 tabletu,10mg a planuji tehotenstvi letos na podzim.Respektive IVF,protoze jsem mela jiz dve mimodelozni tehot.a normalne to jiz nejde.Radila jsem se s genetickou a ta mi Cipralex dovolila,ze je bezpecny.Lepsi,nez zena s nelecenou depresi.Vysadit jej nemuzu,protoze se mi pak deprese vrati,takze ja uz jsem rozhodnuta jit do toho i s lekem.Ber to tak,ze zeny,ktere uzivaji treba leky na epilepsii se musi lecit i v tehotenstvi a tyto leky jsou prokazatelne teratogenni-zpusobujici vydy a presto i epilepticky maji deti a nakonec zdrave.Takze pokud jiz tehotna jsi,porad se se svym lekarem-psychiatrem,gynekologove tomu prilis nerozumi,jak jsem se sama presvedcila,nebo take se v tehot.poradit primo s genetikem.Kazdopadne je lepsi depresi lecit.Preji hodne stesti a zdrave mimco.

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2007 - 08:05)

Jinak obecně nedoporučuju vysazovat léky bez porady s lékařem.Vím, že na příbalu se píše neužívat během těhotenství, ale právě proto jsem to konzultovala s doktorem. Vysvětlil mi to tak, že žádná těhule není ochotná testovat na sobě léky a případné vedlejší účinky. Takže výrobce nemá razítko na to, aby napsal, že je možné v těhotenství užívat a proto se kryjí tím, že řeknou není vhodné v těhotenství a podobné formulace. Ovšem praxe je taková, že psychiatři ty léky v těhotenství doporučují tzv. na vlastní triko. Je to tak ve většině případů s tím, že se neprokázalo, že by se díky užívání léků narodilo postižené či nemocné dítě či by díky tomu bylo těhotenství ohrožené apod.Co se týče plánovaného těhotenství, tak podle mě je nutný se nejdřív poradit s doktorem, který uzná, jestli už je stav natolik stabilizovaný, že to lze....Takže těhotenství zdar:)

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2007 - 07:05)

Dance, můj doktor mi řekl, že ho budu užívat celé těhotenství včetně trittica. Dítě teprve plánuji...druhéXX - máš svoji osobní zkušenost? Nemáš, tak drž ústa a nepleť se do věcí, kterým nerozumíš, smažko

XX (Pá, 4. 5. 2007 - 23:05)

Proboha, když nemůžete být bez prášků ani v těhotenství, už jste uvažovaly o adopci?Protože přivést na svět pravděpodobně smažku kvůli tomu, že prostě ženy si mohou dovolit všechno:)..No, znám jednu a ta v těhotenství klidně požívala solutan a algenu a k tomu diazepam a děti se nezbavily problémů ani v dospělosti... Proč s tím pan doktor něco neudělal? Přece by neperzekuoval nebohou ženu-matku:)

Anonym (Pá, 1. 11. 2019 - 12:11)

To může říct jen někdo, kdo nema žádné psychické potíže. A nechápu proč adopci, když může mít dítě svoje... Fetacky mají taky zdravé děti bez následků. Takže nějaké antidepresiva bych vůbec neodsuzovala!!

Dance (Pá, 4. 5. 2007 - 22:05)

Nevíte někdo prosím, jaký má vliv užívání Cipralexu v těhotenství? Bojím se ho vysadit a jsem tři týdny těhotná.

Simonka (Út, 3. 11. 2020 - 10:11)

Špatný má. Vliv

? (St, 4. 11. 2020 - 06:11)

To se tážeš od 13 letého příspěvku?

marta (Čt, 3. 5. 2007 - 11:05)

Muj doktor tvrdi ze ma se pred otehotnenim(planovanym) vysazovat,a od 3 mesice muze se pokracovat a nema to vliv na miminko

Ema (Čt, 3. 5. 2007 - 10:05)

Pane doktore, beru 4.měsíc Deprex a před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Vím, že antidepresiva bych měla brát nejméně půl roku, aby se dostavil účinek. Mám tedy Deprex brát ještě dva měsíce a pak pomalu vysazovat nebo mám skončit hned? Ema

Tereza (Čt, 19. 4. 2007 - 10:04)

Bude mi 43 let a užívám 3x týdně Argofan.Chtěli bychom mít ještě dítě.Lék se mi nedaří vysadit.

Aneta (Ne, 25. 3. 2007 - 22:03)

luca: Zoloft jsem také brala v těhotenství a můj syn je v naprostém pořádku,kamarádka brala v těhotenství více druhů antidepresiv a její dcera (4roky) je také v naprostém pořádku.Poraď se se svým lékařem a určitě najdete vhodná antidepresiva.

luca (Ne, 25. 3. 2007 - 22:03)

Pane doktore, mám na Vás velikou prosbu, beru již druhým rokem tritico 150 jednu tretinu odpoledne a jednu tretinu vecer a také zoloft jeden celý ráno a jeden večer.Teď jsem ve druhém měsíci těhotenství a moc se bojím aby bylo miminko v pořádku, ale zároveň mám velký strach léky vysadit. Prožila jsem si po porodu první dcery peklo a léky vysadit nechci. Potřebuji od Vás poradit co s tím, jestli hrozí nějké riziko, že by bylo miminko nemocné. Děkuji Lucie H.

Žanika (St, 21. 2. 2007 - 07:02)

Dovoluji si vás pozvat na nový web, kde najdete spoustu informací o zdraví a zdravém životním stylu. Dozvíte se, jak prakticky a jednoduše najít rovnováhu ve svém životě. Můžete hlasovat v našich anketách, naučit se praktickým přírodním léčbám a terapiím, pročíst si zajímavé informace a zkušenosti ostatních lidí a inspirovat se novými jednoduchými recepty. A navíc si o tom všem a nejen o tom můžete pohovořit na našem diskusním foru. Podívejte se sami www.nasezdravi.ic.cz

Zuzana (St, 7. 2. 2007 - 13:02)

Vzh?adom k tomu, že by som chcela otehotnieť, ale mám problémy s depresiami, užívam Serlift. Mal by to byť jeden z mála antidepresív, ktoré je možné užívať v tehotenstve aj pri kojení.

Gabča (Út, 6. 2. 2007 - 13:02)

Ahoj. Já užívám Cipralex (dosud 10mg 1x denně, od příštího týdne 5mg 1x denně) a začínám ještě s Triticem - budu brát jednu na noc (75mg). Otěhotněla bych ráda. U tritica jsem se dočetla, že v prvním trimestru a při kojení NE. Cipralex bych dle dr brát mohla v těhu i při kojení. Máte někdo zkušenost? Bojim se, ale těhu, porod a kojení mi dali zabrat a odstavení spustilo ohromnou lavinu...nechci podstupovat zastavení laktace po porodu

Nivin (Ne, 4. 2. 2007 - 17:02)

Ahoj Marketo,ja jsem ve 4 mesici tehotenstvi a bohuzel taky uzivam neurol,protoze jsou situace ,ktere se zvladnout nedaji,trpim depresi,mam uz doma 3zdrave kluky,mam taky hrozny pocit ,ale snazim se na to nemyslet,doufam,ze vse dopadne v pohode,drzim ti palce..Nivin

Reklama

Přidat komentář