Reklama

Antidepresiva v těhotenství

marki (Ne, 29. 1. 2006 - 02:01)

Ahojky.Informace jsem sháněla kde se dalo a informovanost v této oblasti je zanedbaná.Mám 7 letou zdravou holčičku a před 3 lety jsem začala brát anidepresiva.Vystřídala jsem jich několik.Dost jsem zvažovala druhé těhotenství.Věděla jsem že podstupuji riziko,přesto mám nyní 5 měsič.zdravého syna.V těhotenství jsem brala 2x50mg Lamictalu a stejnou dávku i teď.Kojím.Bez léků by to nešlo,před těhot,jsem to zkoušela.

Ola (So, 21. 1. 2006 - 06:01)

Nejake informace jsou na www.mwm.cz

Ola (So, 21. 1. 2006 - 06:01)

Co ja jsem cetla, ze prvni mesice jsou velmi dulezite na vyvoj plodu a ze leky se nemaji brat. Na zapade mnoho vyrobcu se soudi a hodne leku se jiz nepouziva co v Cechach. Alternativni metoda by byla lepsi.

katrinka (Út, 17. 1. 2006 - 21:01)

Ahojte,mam krasne ciperne 16 mesacne dieta a cele tehotenstvo som bola nutena uzivat seropram. Vysledky najnovsich vyskumov s tymito liekmy dokayuju, ze su pre plod neskodne, podobne ako hypnotika 3. generacie. To iste plati aj v pripade kojenia

Simona (Čt, 22. 12. 2005 - 01:12)

Ahojky,já jsem užívala antidepresiva 10 let,pak jsem otěhotněla a musela jsem je vysadit.Užívala jsem 100mg Zoloftu ráno a 75mg Anafranilu večer:Ve 13.týdnu mi opět nasadily léky,protože byl ukončen vývoj plodu,jsem v 7 měsíci a užívám Cipralex,byla jsem na odběru plodové vody.Vše je zatím v pořádku a miminko roste tak jak má,moc si přeju aby vše dobře dopadlo a ?aše miminko se narodilo zdravé!Než jsem zjistila,že jsem v druhém stvu,tak jsem Zoloft a Anafranil užívala skoro měsíc,musela jsem ho vysadit během 2 dnů,aby se nepoškodil plod.Po 12.týdnu je už vývoj ukončen a miminko už jen roste a přibírá,alespon tak mi to bylo řečeno na Genetice!

Woland (Út, 13. 12. 2005 - 11:12)

Mile tazatelky, proc propana toto resite s anonymnim davem na internetu, a ne s kompetentnim doktorem...? :)

Michal (Út, 13. 12. 2005 - 11:12)

A nestačilo by vysadit ty léky jenom v prvním trimestru?

Edita (St, 26. 1. 2005 - 19:01)

To ale slučuješ dvě různé věci dohromady. Pokud má někdo vrozenou nemoc, tak je celkem pravděpodobné, že jeho dítě tuto nemoc zdědí.Já si nějak neumím představit smířit se s tím, že mám nějaké psychické potíže a tím jsem odkázaná na život bez dětí.

Jojo (So, 22. 1. 2005 - 22:01)

Mám naprosto stejný názor jako Aneta.Nevěřím na bezpečné těhotenství při užívání jakýchkoliv farmak. Lékaři to samozřejmě často vidí jinak a pacienty uklidní. Osobně mám kamarádku, jež má muže diabetika, před početím dítěte se chovali naprosto vzorně, obcházeli genetická vyšetření a byli ubezpečováni, že riziko tohoto druhu cukrovky u jejich dítěte je stejné jako u zdravé populace .... ano, narodilo se jim zdravé dítě ... měli radost ... a ve třech letech se po jedné běžné virose z dítěte stal těžký diabetik, jenž si od té doby musí píchat insulin několikrát denně. Od té doby beru tato lékařská ujištění raději s reservou a spoléhám se spíš na zdravou intuici a rozum a ty praví, nejsem-li v pořádku já a navíc beru pravidelně léky ... hrozí dost pravděpodobně potíže i mému miminku.A na světě je tolik opuštěných dětí ... Já vím, že je pro mnohé lidi velmi smutné nemít vlastní dítě ... ale mít je za cenu tohoto rizika? Mně ro moudré nepřipadá.

Edita (So, 22. 1. 2005 - 22:01)

Řeším stejný problém, beru Zoloft, genetik mi řekl, že je možné otěhotnět i s ním a dokonce je to lepší než kdyby se moje problémy rozvinuly ještě ve větší míře v těhotenství.

lenka (St, 1. 9. 2004 - 00:09)

Homeopatika jsem už zusila, ale bez úspěchu, ale dík za radu...

karla18 (Út, 31. 8. 2004 - 09:08)

Když jste těhotné tak je dobré užívat homeopatika místo normálních chem. léků, alespoň to říkala moje psycholožka:-)))

Aneta (Út, 31. 8. 2004 - 01:08)

Já si myslím, že v těhotenství, by se žádné léky brát neměly, ale je mi teprve 19, tak jsem o tom zatím zas až tak nepřemýšlela. Ale asi bych s lékama do těhotenství nešla.

Jenny (St, 27. 11. 2019 - 08:11)

Tak to si nikdy nezažila asi deprese a stavy úzkosti. Jinak bys mluvila jinak. Myslíš, že někdo bere léky dobrovolně? Ty se berou, když není jiného zbyti.

Steve (St, 4. 11. 2020 - 00:11)

Tak tak, přesně tak ... :-)

Lenka (So, 28. 8. 2004 - 22:08)

Pane doktore, zajímalo by mě, jaká je teratogenita konkrétně u Neurolu /Xanaxu/ a Seropramu. Mnohokrát děkuji za váš příspěvek a pokud mi ještě odpovíte bud opravdu vděčná. Vzhledem k mému věku se již musím co nejdříve rozhodnout, ale opravdu je to velmi těžké.

psychiatr (So, 28. 8. 2004 - 02:08)

Tyhle léky jsou ve vztahu k těhotenství na štíru.Teratogenita je ale rozdílná a u každého antidepresíva nestejná i když prášek je ze stejný skupiny.

Pavlína (Pá, 27. 8. 2004 - 22:08)

Ahoj holky, celé těhotenství jsem užívala Lexaurin, mám 3letého čiperu a je zcela v pořádku. Přeju vám hodně štěstíčka!

Jenny (St, 27. 11. 2019 - 08:11)

Já se lecila 10let s asentrou100 a rivotrilem. Před 2mesici jsem vysadila, jsem těhotná a znovu něco začnu brát, protože mám stavy úzkosti a deprese a z těhotenství ani nemám radost ač bylo plánované...

Petra (Čt, 26. 8. 2004 - 21:08)

Ahoj Lenko, řeším stejný problém jako Ty, proto lidičiky prosíme o radu.... Jak jste zvládaly těhotenství s antidepresivy a máte zdravé dítě???

Reklama

Přidat komentář