178 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Věrka (anonym)
Ahoj, tak u mě to trvá půl roku, začalo to vyrážkami na nohou - ale pěknými, skončila jsem v nemocnici... stupňuje se to až dneska jsem ochutnávala medovinu a dostala anafylaktický šok.. naštěstí jsem jen smočila rty a hned to odendala.. reakce byla okamžitá... beru kortikoidy kvůli autoimunitní nemoci, takže možná díky tomu, jsem neskončila v nemocnici a za půl hodiny byla v pořádku... ale ode dneška k alkoholu ani nečuchnu!!!
31. Červenec 2012 - 17:52
Xena (anonym)
Kláro, můj bývalý...Ahoj , přidávám se k diskuzi, protože mému bývalému příteli (26let)se po požití alkoholu spustila silná alergická reakce, kdy zrudnul extrémně v obličeji a všude po těle se mu objevily červené skvrny. Jeli jsme na pohotovost, kde dostal kapačku. Na alergologii s tím nikde nebyl a občas nějaký aklohol požije a já mám strach, aby to jednou špatně nedopadlo, protože od té doby sice takovou reakci zatím neměl, ale asi podvakrát zase silně zrudnul pouze v obličeji,ale hlavu si s tím nedělá. Zatím jsem nikde o této alergii neslyšela, ale příznaky, které tu popisujete se tomu hodně podobají.
27. Srpen 2012 - 14:54
Janča (anonym)
Ahoj mám také takové příznaky ale je zajímavé že né pokaždé stalo se to asi uz třikrát nebo čtyčikrát za léto ale pokaždý to byl jiný alkohol takže vůbec nevím co to je ale také mi zrudne celý obličej hlavně kolem očí a rtů, pálí to kůži mám hrozně napnutou a když sem se ptala na alerogologii tak mi řekli že testy na alkohol nedělají tak nevím kam s tím jít
11. Září 2012 - 18:08
tom (anonym)
ja mám alergiu na alkohol ktorá sa prejavuje silným opuchom nosovej sliznice a vysokou tvorbou hlienu ktoré sa potom celý nasledujúci deň snažím dostať z dýchacích ciest...deje sa to aj po poižití nie veľkého množstva alkoholu...napr. 3 poháre vína...
31. Říjen 2012 - 11:01
Vendel86 (anonym)
ja mám alergiu na alkohol...Mám úplně stejný problém vždy na druhý den silná rýma a zahlenění. Následující den po rýmě ani stopy.Stačí dvě tři piva nebo jakýkoli jiný alkohol a vím že druhý den protrpím smrkáním.
24. Listopad 2012 - 11:35
Renata (anonym)
http://www.icap.org/LinkClick.aspx?fileticket=oLtfDO1EbmQ%3D&tabid=75
12. Květen 2013 - 22:20
Mirka (anonym)
Já mám lehké astma a objevuje se mi mimo jiné po určitých odrůdách bílého vína. A krom toho, když někdy opravdu zapařím, tak mi do druhěho dne naskáčou na vnitřní straně bicepsů drobné purpurové fličky, tzv petechie. A přítele zase po určitých odrůdách červeného vína bolí hlava už po jedné sklence. To chce vysledovat, co človéku nesedí a vyhnout se tomu. Taky mě napadlo zeptat se lékařů, ale asi bychom nepochodili, oni nasadí takový ten výraz, že pít alkohol je špatné, takže alergické reakce na něj nebudou přeci léčit.
17. Květen 2013 - 20:44
xxx (anonym)
mám stejný problém...u mě je to otázka dehydratace.Před pitím alkoholu vypijte aspoň 4 litry vody a při pití si průběžně objednávejte vodu a můžete pít jak je libo.
24. Říjen 2013 - 19:13
25-ka (anonym)
Muj pritel ma posledni 3 roky...bud nepit vobec alebo sa dat liecit alebo skusit nejake homeopatika ci uz na samotny alkoholizmus alebo na alergiu
11. Červenec 2014 - 23:40
Helen (anonym)
Mám úplně stejný problém...Ahoj, mám po jakémkoli alkoholu skoro okamžitou alergickou reakci, příšernou rýmu, která mi přetrvá i do druhého dne. Je to příšerné a nevím co s tím dělat, nikdy jsem na to netrpěla až poslední dva roky...
9. Září 2014 - 20:42
Martina (anonym)
Je to hloupé takhle o tom mluvit ale když to přeženu s alkoholem mám stoho 2den po akci průjmy.Tak nevím co to je
6. Prosinec 2014 - 21:41
Hana (anonym)
Muj pritel ma posledni 3 roky...Mám ten samý problém. Nikde jsem zatím nebyla. Poraďte co stím.
8. Leden 2015 - 13:40
to je jasný (anonym)
Nepij alkohol!
8. Leden 2015 - 23:37
Jarda (anonym)
Já jsem okamžitě zahleněný po vypití lahvového piva. Někdy se mi spustí rýma, nebo kýchání, zimnice nebo návaly horka. Po točeném pivu to není tak hrozné. Většinou jen rýma a únava.
24. Únor 2015 - 20:19
Zdenda (anonym)
Přesně ta samá diagnóza - zahlenění po alkoholu, překyselení žaludku - do toho kouř z cigaret a je vymalováno! U mě se to projevuje např. i bílým povlakem na jazyku. Když v hospodě začnu pšíkat, vím, že je konečná...i když jsem v alkoholu nikdy moc nevydržel, dříve jsem to neměl. Mám na to několik teorií : A) dva roky jsem vegetarián a zjišťuji, že kombinace bezmasá vs. alkohol prostě nejde dohromady.B) Prodělal jsem nemoc, byli mi nasazeny antibiotika - mám podezření na to, že se díky nim v mém těle něco změnilo...nenávratně.Když už, chce to hodně pít, klidně co pivo, to půlitr vody. Na překyselení žaludku se doporučuje taky mléko (jako neutralizér)...
11. Březen 2015 - 10:08
Ondrej (anonym)
Přesně ta samá diagnóza -...Taky souhlasím - zahlenění po alkoholu atd. se mi taky projevuje bílým povlakem na jazyku a došlo to až k chronickým zánětům nosní sliznice a pernamentním zahleněním.
17. Březen 2015 - 10:22
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Přesně ta samá diagnóza -...Tak to je tvoje chyba. Člověk je od přírody všežravec.
18. Březen 2015 - 5:35
Adusa89 (anonym)
Muj pritel ma posledni 3 roky...Dobry den mohla by ste me napsat na facebook? Adík Prudík. Mam uplne ty same problemy
25. Srpen 2015 - 15:08
Martin (anonym)
ale prdlačky, zarudnutí obličeje po alkoholu nemá skoro nic společného s játry ani s alergii. jedná se o to, že alkohol působí vasodilatačně na cévy (tedy je rozšiřuje), někdo je na to citlivější, někdo ne. ale věty typu, že má určitě raka nebo, že ho bude mít jsou bláboly
15. Leden 2016 - 17:02
leila (anonym)
ale prdlačky, zarudnutí...no ja som tiez cervenala po alkohole a zistilo sa ze presne od tej doby od kedy som mala raka ale som o tom nevedela..po chemo , po celej liecbe sa to uz nestalo
27. Květen 2016 - 17:40
sardanapal* a n (anonym)
Já mám takovou zvláštní alergii na alkec , že jak si dám ,tak dostanu ještě větší žížu :-)
27. Květen 2016 - 19:54
Adalbert (anonym)
ale prdlačky, zarudnutí...Nevím, kde jsi na to přišel. Alkohol odbourávají enzymy ADH a ALDH. Pokud někdo trpí, tak nedostatkem ALDH, který není schopen acetaldehyd vytvořený právě enzymem ADH odbourat na netoxický, tudíž acetaldehyd se hromadí a škodí - nevolnost, rudnutí, závratě. Může to být také karcinoid v horším, vzácném případě. Martine, studuj a pak někomu běž radit, ty mudrci :)
27. Květen 2018 - 17:12
Mirek (anonym)
Odpověď na Je to hloupé takhle o tom
Doporučuji vystřídat alkohol za sex.
27. Listopad 2019 - 7:58
Martina (anonym)
Je to hloupé takhle o tom mluvit ale když to přeženu s alkoholem mám stoho 2den po akci průjmy.Tak nevím co to je
22. Září 2020 - 5:07
Kopřiva (anonym)
Odpověď na http://www.bez-alergie.cz
Tak Jani... nechlastat.:-)))Já měla po víně takový exem,že jsme vypadala,že mám lepru.Přestala jsem pít víno...vnechala kteroukoli kořalenku.. a občas si dám šáňo kvalitní a mám klid:-)))Stačila mi sklenka vína,nebo na zábavě panáček...a druhý den...krása:-)jako lepra chodící:-)
22. Září 2020 - 5:12
Ella. (anonym)
Martino: Měla bys co nejdříve zajít za psychologem nebo přímo si zjisti, kde můžeš navštívit protialkoholní poradnu, tam ti řeknou, zda jde o závislost a jak se můžeš léčit a pokud jsou v rodině komplikované vztahy, tak i zda a jak to říct doma. Pokud opravdu sama vidíš, že piješ přes míru a bez alkoholu to nejde, začni co nejdřív, sama se závislosti nezbavíš. .
30. Září 2020 - 17:03
hela (anonym)
Odpověď na Martino: Měla bys co nejdříve
To je dotaz . Pokud je někdo blbej podle rodinné anamnézy, nízké IQ, může být zdravý a jeho děti budou taky blbý retardovaný . Výjimky ale potvrzuje pravidlo...
1. Říjen 2020 - 6:45

Stránky

Přidat komentář