Reklama

klystýr, výplach střev

Blanka (Út, 9. 9. 2003 - 11:09)

Ahoj Kristýno, pokud jde o množství tekutiny kterou by jsi měla do střeva dostat, záleží to hlavně na tobě kolik je Ti příjemné, především by jsi při této proceduře neměla cítit nějaké silné tlaky nebo dokonce křeče, to okamžitě přívod tekutiny přeruš, někdo si myslí, že čim více vody do střeva naleješ, tím lépe, ale já jsem přesvědčena o tom, že by to nemělo být ani malo ani moc ( tak asi 0,45l až 2l) prostě tolik, kolik je ti ještě snesitelný ale aby jsi to v sobě udržela alespon 10min. Jestli máš silné nucení je dobré začít zhluboka dýchat, zatnout zadek a snažit se to překonat. Píšeš, že máš sáček zavěšený ve výšce očí, to je vpořádku, snaž se ho celý naplnit i když třeba všechnu tekutinu do sebe nenaliješ, má to větší tlak, taky zkontroluj před procedurou jestli není v hadičce vzduchová bublina ( u mě to byla chyba, proč do mě tekutina z klistýru neproudila!) pak když zavedeš hadičku do konečníku, já to dělám v poloze kočičky( jsem na všech čtyřech) a pustíš vodu která neteče tak hadičku malinko povitáhni! Přeji hodně úspěchů!

Kristýna (Po, 8. 9. 2003 - 13:09)

Podle instrukcí v předchozí diskusi jsem si zakoupila irigátor a doma zkoušela jeho použití ve vaně (jinde bych se ještě netroufla). Zajímalo by mě několik věcí,hlavně kolik vody mám do irigačního sáčku nalít.Mám pocit,že některé čtenářky píší až o 1,5l.Já jsem vydržela napustit asi tak 0.5l a udržet jen velmi krátkou dobu.Sáček jsem zavěsila ve sprše asi ve výšce hlavy a pokoušela se o proces ve stoje ale voda netekla.Ke spuštění došlo až když jsem byla "na bobku", to mi ale připadá pokud jde o množství i udržení vody nejméně praktické.Dále by mě zajímalo zda při větším množství udržené vody (nad 0.5l) vyjde vše zpět najednou,já jsem pak ještě zbytek dne cítila nadýmání spojené s malým množstvím tekutiny,možná to bylo způsobeno malým množstvím vody nebo tím, že jsem ji v sobě zadržela jen krátce (ani ne minutu).Prosím někoho zkušenějšího o radu.Děkuji Kristýna

lukáš (So, 30. 8. 2003 - 22:08)

Jistě žu můžeš,ale neměla bys to přehánět je mi stejně jako tobě a 1,5 litru vody v sobě 10 min. vydržím.Napiš.

Hanka (So, 23. 8. 2003 - 17:08)

Od detstva,keďže som trpela zápachou mi mama dala niekolkokrát klystír,balonkom.Bola to obvyklá "domáca liečba " v tých časoch.Podotýkám, že som to vtedy považovala za velmi nepríjemný útok na moju osobu,avšak efekt - stolica bola vždy zaručená.V puberte som s tým prestala, a kožné problémy ma donútili opýtať sa ako vyrážky a akné mám bez liekov odstrániť.Vtedy mi moja mama znovu navrhla klystír, ale už normálny pomocou irigátoru, ktorý odniekal vytiahla.Pristala som,bol to však už pomerne príjemnejší výkon ako v detstve.Opakovaním tejto procedúry v pravidelných intervaloch som dosiahla čistú pleť.Už som vydatá a moj manžel tiež túto procedúru odo mňa najskor pri zápche - po prejdení sa absolvoval.Odvtedy je táto procedúra u nás v podobnom vzťahu k telesnej hygiene ako sprchovanie,resp.kúpanie.Ovšem bez nejakých erotických prežitkov, ide skor o očistenie organizmu.Zdraví Hanka

majstro (Pá, 1. 8. 2003 - 23:08)

Zda se mi to anebo se tady nekdo snazi odpoved nekomu na dotaz ktery byl vznesen pred 2 a pul roky. Hmm..co dodat. Na netu uz se zacinaji fakt objevovat vypatlanci. Dat k dispozici klavesnici kazdemu troubovi to uz je fakt hrozny. Co za chvilku, budem se topit v textu kravin.

Jarmila (St, 30. 7. 2003 - 15:07)

Všimla jsem si, že Dášin dotaz z 19.1.2001 zůstal bez odezvy. i když je to už velmi dlouho, odpovídám jí takto:- vzhledem ke Tvému věku a předpokládám pěknému vztahu k mamince bych Ti poradila si s ní v klidu o všem promluvit, říct jí, že Ti klystýr není příjemný- po přečtení všech příspěvků si myslím, že klystýr je sice zdraví prospěšný, ale ne nutný a nezbytný- také si myslím, že v 16 letech už je člověk dost starý na to, aby se o své intimní záležitosti staral sám, ne aby mu je prováděla matka, i když ji k tomu vedou sebe lepší úmysly- také jsem si myslela, že za zhruba 15 minut po klystýru jde člověk na záchod, vyprázdní se a "je klid". Nemusí tedy spát v igelitových kalhotách, aby neznečistil postelOd dotazu už ale uplynuly více než 2 roky, takže se to nejspíše vyřešilo.

Alois (Čt, 10. 7. 2003 - 22:07)

odkaz pro Janu

veronika (Čt, 10. 7. 2003 - 22:07)

Tak přátelé, začala jsem důkladný měsíční klystýr a cítím se psychicky báječně. Sice si připadám unavená a zhoršila se mi trochu pleť, ale po ránu si zpíváma vydrží mi to celý den..:-)) připadám si nějak silnější na zvládání problémů, nějak odhodlanější, prostě paráda! tak to asi bude tím klystýrem. Taky je to den ode dne jednodušší a rychlejší, dřív mi všechno zabralo snad hodinu a teď je to slabá půlhodinka. Prostě jsem nadšená a jsem zvědavá, jak se budu cítit po měsíci! Všem doporučuju!

Jana (So, 28. 6. 2003 - 17:06)

Ahoj,kamarádka se nedávno vrátila z porodnice. Vyprávěla mi jak to probíhalo a taky se zmínila jak dostala na vyprázdnění yal gel. Nechtěla jsem se moc vyptávat. Zatím jsem zkoušela jen klasický klystýr a tohle mě docela zaujalo. Zajímalo by mě proto, jak to funguje (takové malé množství) a jestli se do dá koupit v lékárně. Ráda bych to zkusila:-). Hledala jsem na netu-ale nic.

Jiří (Pá, 19. 7. 2019 - 14:07)

Ahojky Jano. Yal gel je poze na recepis. Buď od gynekologa nebo Ti ho předepíše doktor před nějakou operací břicha.

Petra (Čt, 5. 6. 2003 - 16:06)

Soňo, tak se nestyď a kup to, je to pro lidi ,řekne se to odborně irigátor a je to zdravotnická pomůcka,koupiš jedině v zdrav. zboží, já jsem to taky tak udělala. Zdraví Petra

r (St, 4. 6. 2003 - 14:06)

nenajde se v Brne zena, ktere bych mohl dat klystyr nebo ona mne? rhx5"post.cz

Sona (St, 4. 6. 2003 - 08:06)

Ahojte, neviete prosim niekto, ci sa da objednat klystyr aj cez net, cez nejaku firmu so zdravotmyi pomockami ? bola som v Bratislave v troch lekarnach a v jednej predajni zdravotnickych potrieb a bohuzial, nikde ho nemali...a uprimne povedat, vzdy som sa hanbila to pytat, tak radsej by som vyskusala objednat ho cez net, ak to vobec teda ide. Dakujem za odpoved :o)

Blanka (Út, 20. 5. 2003 - 10:05)

Ahoj lidičky, když jsem si četla vaše příspěvky a protože trpím zácpou rozhodla jsem se, že to taky zkusím. A musim to všem jenom vřele doporučit!!!! Nejenom že se mi dost výrazně zlepšila pleť ale cítim se i daleko víc fit než dřív! Ze začátku jsem se taky bála ale chce to, jako všechno, cvik. Já si dávám tak dva tři klistýry po 1,5l, při tom ten první je jenom očistný, takže používám jenom převařenou vodu z vodovodu, druhý a třetí si dělám z dobrý vody a přidávám do něho štávu z jednoho citronu a závěrem si udělá 1,5 dc, což je množství tekutiny který udržíte až do příští stolice, třeba heřmánkovýho čaje nebo jiné moc báječné bylinky.

Lucie (St, 14. 5. 2003 - 16:05)

Dobry den,muzete mi prosim napsat,jestli mate nekdo zkusenosti s tim,ze by klistyr pomohl pri lecbe lupenky? Mam tuto nemoc uz roky,ale ted se mi poprve zhorsila do katastrofalnich rozmeru,nic nepomaha,jsem uz ochotna vyzkouset vsechno.Predem dekuji za odpoved,Lucie

j.marvan (Pá, 18. 4. 2003 - 12:04)

Paní doktorko,prosil bych o zodpovězení dotazu, zda jsou kopřivy vhodné k provedení klystýru a dále jak se takový nálev připraví. Vím, že teď na jaře se pije na pročištění organizmu kopřivový čaj. Děkuji Jarda

Petr (Pá, 4. 4. 2003 - 01:04)

Dobry den, mam uz delsi dobu velke problemy se zacpou, slysel jsem, ze by mohl pomoci klystyr. Ale vubec nevim, kde by mi mohl byt seriozne a s maximalni hygienou poskytnut. Je najaka oficialni ordinace nebo lecitel nebo kosmeticky ustav, kde je mozno seriozne podstoupit klystyr ? Vubec nic jsme nenasel, vyjma odkazu na erotcke privaty a to v zadnem pripade nehledam nebo na hydro colon terapii a tu take nechci podstoupit. Velmi dekuji za pomoc. Petr. Kontakt: xes"seznam.cz

Martin (Pá, 14. 3. 2003 - 23:03)

No tak teda nevím. Co si o tomhle myslet. Hodně lidí má fetisch na klystý ? Ženy o sobě tvrdí, že úchylky mají muži a ony jsou OK,ale asi to nebude až zas moc pravda. Muž co si oblíkne nylonové punčocháče (třeba že je mu zima, nebo prostě, že jen chce a nevidí v tom nic sexuálního) je podle nich úchyl a to, že si někdo denně dává klystýr je podle nich OK. Nerozumím tomu. Takové extrémy jsou možné snad jen v ČRpodívejte se do diskuze na www.moda.cz- "muži co nosí punčochové prádlo" a přispějte svými názory a ukažte jak jste tolerantní v módě.

Hanka (Pá, 14. 3. 2003 - 13:03)

Tak jsem se chtěla na ten katalog firmy urovision podívat. Nedostala jsemse tam. Poradíte mi na které adrese se dá zhlédnout? Díky moc - Hanka

Rudolf (Čt, 13. 3. 2003 - 13:03)

Prosím o informace s colon terapií. Kde konkrétně v Praze lze absolvovat? jaké máte osobní dojmy? Váhám, zda tuto intimní procedůru podstoupit. Je mi už přes 50 let. Není to trapné?Děkuji za odpověď.Rudolf

Reklama

Přidat komentář