Reklama

CT mozku nebo magnetická rezonance

******** (Ne, 19. 6. 2011 - 15:06)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat když jdu na CT mozku nevadí když mam menstruaci?Děkuji

J. (So, 11. 6. 2011 - 21:06)

Jak dlouho trvá magnetická...Mozek trvá vždycky minimálně 20 - 25 minut.

Eli (So, 11. 6. 2011 - 13:06)

to jarin
Asi 15-20 minut, podle toho, jaký orgán a proč je třeba zobrazit.
Během vyšetření je poměrně silný hluk, který se dá omezit "vycpávkami" do uší. I když jde o uzavřený prostor, vyšetřující perzonál je s pacientem v neustálém kontaktu a v případě potřeby je možné vyšetření kdykoliv přerušit.

jarin (So, 11. 6. 2011 - 12:06)

Jak dlouho trvá magnetická rezonance mozku .Děkuji

Andrea Ulliel (St, 6. 3. 2019 - 11:03)

nag.rez.mozku 30min

J. (St, 8. 6. 2011 - 19:06)

Dobrý den, jdu na rezonanci...Magnetická rezonance nemá vůbec žádné rentgenové záření. Jde pouze o silné magnetické pole, které není vůbec nijak škodlivé. Pokud netrpíš úzkostí v uzavřených prostorách (klaustrofóbií), což je jediná kontraindikace tedy spolu s kovovými materiály v těle (různé implantáty, kardiostimulátor atd.), tak se nemáš vůbec čeho bát. Magnetickou rezonanci Ti lékaři můžou opakovat nesčetněkrát ročně, nevýhodou je pouze vysoká cena (ale to je nevýhoda pouze pro pojišťovnu), jinak je to nejpřesnější zobrazovací metoda a jak jsem psala naprosto bezpečná jak pro Tebe, tak pro budoucí početí.

Hanka (St, 8. 6. 2011 - 11:06)

Dobrý den, jdu na rezonanci hlavy, neškodí to, bych chtěla mít rodinu, tak zda to neškodí otěhotnění. V minulosti, jsem byla na více rtg a mag.rez má asi nejvíce záření, tak proto. Děkuji za radu, Hana

Halka (Čt, 12. 5. 2011 - 19:05)

Čeká mně CT mozku.Proč nesmím 4 hodiny před vyšetřením jíst ani pít?Dává se kontrastní látka?Minule jsem po ní zkolabovala.Myslím,že mám strach.

Danča (Ne, 8. 5. 2011 - 17:05)

Ahoj, já jdu na CT hlavy...Míro, stran CT vyš. není čeho se bát, je naprosto bezbolestné, ale jinak držím palečky, ať Ti vyš. dobře dopadne !
Zdraví: Danča

Mira (Ne, 8. 5. 2011 - 12:05)

Ahoj, já jdu na CT hlavy zítra a mam strah.

Lucie (St, 4. 5. 2011 - 09:05)

MR dá opravdu zabrat psychice,hlavně pokud máte sklony ke klaustrofobii.Jsem 4 měsíce po otřesu mozku,mám diplopii(rozdvojené vidění),která se nelepší a teď už měsíc mi denně trne-brní levá půlka obličeje a bolí hlava.Nemáte někdo nějakou zkušenost?Na oční a neurologii chodím,ale zatím bez efektu :-(

Dana-dkaz pro Z (Ne, 1. 5. 2011 - 21:05)

Zuzko, našla jsem tento odkaz:

http://www.ordinace.cz/clanek/pocitacova-tomografie-ct-neboli-cetecko/

Normálka ho zkopíruj a pak zadej do vyhledávače.
Držím Ti palce, hlavně malé, aby se přišlo na příčinou Jejích potíží a aby vše dobře dopadlo :-) ! Dana

zuzka (So, 30. 4. 2011 - 21:04)

ma rocni dcera ma jit na ct mozku protoze doktori uz rok nevi co ji je :(prosim nevite nekdo nejaky odkaz na nejake stranky kde je popsano jak a co se tam dela ,no proste co to znamena a co ji vsechno pri tom budou delat?

Martin (So, 5. 3. 2011 - 03:03)

Mám jít na MR až za...No akutně na MR by to nejspíš šlo u soukromníků, třeba v Pardubicích je tuším MR soukromá. Ale bude to asi drahé, nevím co by na to pojišťovna, posílají tam většinou jen akutní případy v ohrožení života.

Olga (Čt, 3. 3. 2011 - 09:03)

Mám jít na MR až za měsíc,dřív se nadálo objednat.Neví někdo kde bych mohla udělat MR akutně?

jana (Čt, 24. 2. 2011 - 19:02)

Mirka: Jestli vidíš dvojitě, tak bys měla na jít na oční jinam a eventuelně na MR. CT je velká radiační zátěž a na vyšetření měkkých tkání - orbity - se nehodí. Problém je, že MR je málo, jsou dlouhé čekací doby a proto se pacient většinou pošle na CT.

Mirka (Čt, 24. 2. 2011 - 13:02)

Jarko,ještě by mě zajímala ta rezonance páteře,jaké máš problémy?jak ti to dopadlo?

Mirka (Čt, 24. 2. 2011 - 13:02)

Ahoj,když to tady tak pročítám tak přemýšlím jestli bych neměla jít taky na MR,stejně jako Jarka sem neurotička,beru AD.Mám problémy s hrudní páteří,vidím dvojitě,ale byla sem na očním a tam je vše OK.Na CT sem byla asi před 4 roky,to bylo dobrý.Myslíte že se to třeba tza tu dobu mohlo něco změnit?Sem už zoufalá,ještě sem chtěla říct že mi začlo hučet v uších,sice slyším,ale je to nepříjemné (sem objednaná na ORL na 9,3,)říkají že to může být i od páteře,psychického nebo z léků,sem z toho ze všeho zmatená

Pavla (Čt, 24. 2. 2011 - 06:02)

Jarko,děkuju za odpověď.Po premedikaci jsem opravdu byla taková ospalá,otupělá.Ani mi nedali podepsat souhlas s aplikací KL,napíchli mi žílu.Prvně CT bez KL.Pak že ji pro jistotu dají.Cítila jsem jak to do mě proudí, bušilo mi srdce jak zvon.Nevím,možná to bylo tím strachem.Hlavně,že výsledek byl dobrý :-)

irina (So, 19. 2. 2011 - 18:02)

ahoj já jdu na magnet.rezonanci v pondělí na mozek a krční páteř,jsem z toho k.o.ten uzavřený prostor je nepříjemný jdu už po 9 a pořád to špatně snáším.určitě si vezmu oxazepam abych byla v pohodě.

Reklama

Přidat komentář