Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

. (Po, 6. 8. 2012 - 14:08)

.

. (Po, 6. 8. 2012 - 14:08)

amen

Acharys (Po, 6. 8. 2012 - 14:08)

Teda holka, nemáš to vůbec...Ne to tak a jeee vubec co se týče jako vulgarit není.On je hrubý na ty z PC.:-D
Což samozřejmě i tak je to pro křestana ,který poznal Krista není dobré.

Jak já bydlím u něj?...Je to muj manžel!On je citlivý nedělí majetek ..barák časem bude náš .Zatím Děda žije.Tak nejsme hieny ,já teda ne aby ho hned dal nám.On je zavislý na PC hrách ne na hospody.Ne na alkoholu.Je pořád se mnou.Skoro pokud není v práci.:-)To mě trápí.A pomáhá my.Tam zas problém není takový.Mě jen trápí ,že si nebuduje VZTAH Z KRISTEM.

Chápu je to jeho věc a každého osobní.Ale jako žena mám o něj starost.Jinak takto.JÁ NEBYLA BOHUŽEL BA NAOPAK VEDENA MAKAT.To odřela má segra.Lhala bych Vám v tomto.Já sem byla spíše mazlík doma a to nák zustalo.Bohužel s tím je provázáno ,ale i to ,že se i tak chovají ke mě do ted.Proto sem i tak daleko od našich.No já bych to uzavřela.Tohle je něco co nemužete přesně chápat a navíc každý zde máte svá břemínka
A já Vám mám zvěstovat Krista ne své boly.O tom to tu není.Byla sem otevřená k Vám.Ale písmanka nedokážou stejně aby jste pocholili mou situaci.:-)A proto tu máme Pána.Jen prosím nelitovat.Já si na to nepotrpím.Jsou lidé ,kteří skutečně trpí.Víte bohužel já nevím mám to období nekdy ...Jako kdybych cítila bolesti světa!A bulím a bulím jak ...blázen...:-DDD

To není změna periody:-DI když no jsme přece jen ženy.:-)Ale mám na tohle dost vyvinutý cit.Netvrdím,že dokážu najít řešení vždy.Ale naslouchat asi umím.Dost často mě trápí ...co se asi tak nekomu zrovna děje...a jak trpí...jako vnitřně to procituji.Nevím zda víte o čem hovořím.

Mare já vím,že ano máš mě ráda.A děkuji.Měla si dar a zřejmě to byl tvuj manžel.Je to štěstí.Myslím,že mužeš byt stále štastná...někdo třeba toto nepoznal.To je požehnání od Pána.Modleme se prosím Vás za všechny děti co trpí!!!
Modleme se za utiskované...mučené...Prosme Pána at jim dá to co jejich srdce touží po klidu a bezpečí.Amen

Pro Acharys (Po, 6. 8. 2012 - 13:08)

To vím i sama,že má...Teda holka, nemáš to vůbec jednoduché, ale aby jsi pochopila celou situaci, měla by sis uvědomit, že oba dva jste dospělí lidé a proto se vymlouvat na dětství a minulost je jen výmluva, aby člověk nedělal co dělat má.
Sama by sis měla ujasnit jaký život chceš vlastně žít a jaké priority budeš uplatňovat ve vztahu, aby se Ti život nestal peklem v jakém se nacházíš. Jsi velice nešťastná a bolavá, a to není v pořádku. Je to proto, že každý zastáváte zcela jiné hodnoty.
To, že je závislý na počítačových hrách a je při tom hrubý a vulgární, se bude nutně projevovat i ve vašem vzájemném vztahu, pokud se tak ještě nestalo.
Nemyslím, že se na tom něco změní, pokud budeš nadále žít v tomto již nefunkčním vztahu. Sama vidíš, že se změnit nechce a tak nedělej chybu v tom, že bys mu přestala vařit a prát, jak Ti radí Mare, ale řekni mu, že svým způsobem života zničil a ničí Váš vztah a že se postaráš o to, že co nejdřív z tohoto vztahu odejdeš.
Vím, že to není jednoduché, ale pokud celou věc předáš v modlitbě Bohu, uvidíš jak se celá věc vyřeší, tak či onak.
Neříkám abys ho neměla ráda, říkám abys měla ráda také sama sebe a proto odmítneš život, který tě vnitřně ničí. Na tom není nic špatného, protože se k sobě s manželem nehodíte, protože kdyby jste se k sobě hodili, váš vztah by vypadl zcela jinak.
Je fakt, že Tě jenom využívá a pokud to bude moci dělat, bude to dělat.
Když se nechce sám o své vůli měnit, tak ať žije sám se sebou, buď o samotě nebo s někým komu to vyhovuje. Ty by jsi zase měla žít s tím, kdo vyhovuje zase tobě.
Vem si už jen ten fakt, že Ty jako věřící, jsi proti násilí a vulgárnostem a manžel je jimi sycen počítačovými hrami, kde se sám formou hry dopouští snad každého druhu násilí. Ježíš sám říkal, že již ten kdo na to pomyslí, je jako ten kdo se ho dopouští, a manžel to má dokonce jako formu zábavy. Už tady je obrovský rozpor o kterém by měl manžel také samozřejmě vědět. Proto žiješ v manželství, které ti přináší tolik trápení a zoufalství.
Je mi Tě Acharko líto, ale pokud to nepochopíš a něco s tím neuděláš, není Ti pomoci.

6.8. (Po, 6. 8. 2012 - 11:08)

:-DDDDDDD ty si kouzelná...Neboj se nic. Tvůj syn se bude na Moravě cítit jako doma. Nejsme žádní kokoti...

Mare (Po, 6. 8. 2012 - 11:08)

Sorry, za překlepy.

Acharys, důsledky si urči ty sama po modlitbě. Měly by být přiměřené chybě a návazné.

Mare (Po, 6. 8. 2012 - 11:08)

Acharysko,

křesťani bojují tak, že odpouštějí.

Ty bys měla cíleně odpustit mamince, že tě nenaučila jednat moudře ve vztahu. Já vím že ona ti určitě chtěla dát jenom to nejlepší, ale celé generace už nevědí, jak na to.

Přesto je zapotřeb jí odpustit, tak že to vyznáš Bohu.

Pak se pokus odpustit to, že tě naučila jen kmitat a dřít v manželství.

Někdy je to dobře, ale když ten druhý není za to vděčný a posléze to začne zneužívat, ták to dobré není.

Myslím, že tě pak už samotnou budou napadat věci, které bude dobré odpustit.

Tím se uvolníš ze slepoty a nedostatku síly něco dělat.

Odpusť i manželovi a jeho mámě, ale to neznamená, že je vše vyřešeno.

Acharysko, nejsi v dobré situaci, když u nich bydlíš a jsi tudíž na nich závislá.

To bude jako zákop, který budeš těžko zdolávat.

S Kristem se můžeš osvobodit a dělat to vztahově jinak, neboj se, že se bude opakovat minulost.Minimálně ty budeš aktivně dělat kroky a nebudeš pasivně vytlačená.

Máš přesně pravdu. Ten druhý musí chtít a to člověk nemůže udělat za druhého. nesmí ho ani manipulovat.
Plakat, naříkat, nadávat, vyčítat.

To si jistě může člověk udělat v některém okamžiku, ale rozhodně ne jako metodu, jak toho druhého k tomu dotlačím, aby ten druhý chtěl se léčit.

Druhý je sbobodný člověk a musí se rozhodnout sám.

Ale ty nejsi bezmocná...! ! !

Máš moc rozhodovat za sebe a měnit sebe.

Žádný člověk nemůže VLASTNIT druhého !
A zařídit si to, jak se jemu vidí jako dobré, jak by to potřeboval, ani tak, jak je to třeba objektivně dobré .

Čili, odevzdej manžela Bohu. Řekni mu, že ti manžel nepatří, že mu ho odevzdáváš, a že je na něm, jestli ti ho dá nebo nedá.

Nechtěj manžela za každou cenu. Nechtěj aby tě miloval za každou cenu a nechtěj aby se choval spravedlivě za každou cenu, chápeš ?!

Ty sama můžeš jen udělat to co jsem ti dříve radila.

Obávám se, že mi ani pořádně nerozumíš, netož abys měla sílu tak jednat.

Ale jsi ve vztahu, ke kterému se zavázal, takže je tvá zodpovědnost, abys mu nepomáhala, aby rozvíjel své nedobré jednání.

A to způsobem, jak to dělá Bůh. Dává nám svobodu , nenutí nás k něčemu, nemanipuluje, ale dovolí abychom si nesli následky našeho chování a my pak padneme na zadek a změníme tu blbost co děláme. Ale taky nemusíme nic změnit, od na nás nemíří samopalem. Chápeš ?

Ale pořád nás miluje !

Je zapotřebí oddělit člověka od jeho chování.

Člověk je stále milovaný, ale špatné chování má důsledky !

Acharys, promluv si s ním, jak tě to trápí a když nebude nic vidět ani slyšet, / hlavně proto, že bydlí ve svém a není ohrožený naprosto ničím/, tak mu řekni, že poškozuje vaše manželství a že je to tedy závažné, takže ty to nedovolíš, takže přestaně vařit v případě, že bude trávit tolik /přesné hodiny /hdoin na počítači.

To je důsledek jeho neplnění manželské smlouvy.

Bůh , když vzal lidi do smlouvy, tak ta smlouva obnášela,...když budeš činit toto a toto, budeš mít požehnání v tomto a tomto,....když nebudeš činit toto a toto, budeš míta takovéto a takovéto špatné následky.

Manželství je také smlouva, tam to platí taky.

Nebuď malomyslná a pasivní,to je to nejhorší, modli se , aby Kristus byl tvojí silou, radostí, ochranou, moudrostí, a uvidíš co se stane.

Bůh ti žehnej Acharysko, mám tě ráda.

nona (Po, 6. 8. 2012 - 10:08)

To vím i sama,že má...No, nevím, jestli má Mare pravdu vždy, ale ohledně rad řešení vašich manželských problemů, určitě :)

Důležité je, že vám radí, abyste jasně dala najevo nevoli s jeho chováním v manželství a myslela na sebe.Což je velmi těžké, obzvlášť, když ho milujete. Vaše manželství je stále v začátcích, jak si to zpočátku nastavíte, tak to budete za pět, deset, dvacet let mít...

Podobný ale drsnější je případ psychicky týrané ženy, kterou (pokud jsou děti tak i je) manžel nebo partner psychicky ponižuje,uráží, deptá a ona s ním zůstává, protože vždy pro něj najde omuvu a důvod, proč situaci neřešit.

Acharys (Po, 6. 8. 2012 - 10:08)

Acharys, Mare má naprostou...To vím i sama,že má pravdu:-).Ale nemám sílu a ani chut sem bez Energie i psychicky.Zas mě přemáhá minulost.A ten druhý musí chtít.
Diagnoza se nepřeléčí od druhého ,ale ten nemocný vždy musí chtít začít bojovat z problémem.

Acharys (Po, 6. 8. 2012 - 10:08)

Žádné dárky si...:-DDDDDDD ty si kouzelná Datumko....směju se tu jak debžo...:-D...

6.8. (Po, 6. 8. 2012 - 10:08)

Jděte darovat krev, napřed...Žádné dárky si nedávaj,asi si šetří na pohřeb.V tom jsme si všichni naštěstí rovni...

Jojo (Po, 6. 8. 2012 - 09:08)

Jděte darovat krev, napřed si pořádně zašu*kejte a na vánoce si dejte hodně dárků především z oblasti erotiky a satanismu. A nezapomeňte, že hodně z vás máte naprosto vydlabaný mozky.

Satana na Vás, Vy zm*rdi Jehovnovi.

nona (Ne, 5. 8. 2012 - 22:08)

Acharys, Mare má naprostou pravdu

Mare (Ne, 5. 8. 2012 - 22:08)

Acharysko,

to je právě ono. Každý musí spravedlivě se podílet na vytváření chodu v manželství.

A budeš mít právě problém se svojí akčností, protože nemůžeš dělat a oni budou sedět.

Musíš něco nedělat ty.

Já jsem napsala dlouhý postup. Protože to nejde lámat přes koleno.

Ale, pokud budeš kmitat a v duchu naříkat, tak se to všechno zhorší.

Vypráskat ne, ale postavit to jinak.

Ty uděláš toto a já udělám toto. Když ty budeš jen hrát hry ,....NEUVAŘÍM...., třeba...!

To nejde , aby jeden seděl a druhý kmital.

A připadat si přitom ušlechtile, jak je on dobrý a druhý by potřeboval vypráskat.

To je manipulace svojí dobrotou !

Nepokračuj v "obětavosti", nezvykej je na to, čím dýl to necháš, tím to bude těžší.

Já vím, že nechceš narušit pořád ještě nějaký pokoj, který tam je.

Ale, když nic nebudeš dělat, bude to pořád horší a budeš nešťastná.

Tyhle věci je snadnější nastavovat , když spolu dva chodí. Když se to neudělá, v manželství je to pak mnohem horší....

Ale je zapotřebí tohle prakticky umět, takže i v manželství je zapotřebí začít.

Myslím, že v předchozím manželství jsi taky kmitala a druhý tě jen využíval, ....

Nekmitej, ale raději buď moudrá...

Myslím, že mi moc nerozumíš, to je skoro jako s jehovismem.
Člověk je na něco zvyklý a jede, bez přemýšlení...

Málokoho nás naši rodiče naučili této moudrosti, takže se to musíme učit.

Maminka tě naučila jen kmitat, i když mám nohy jako báně...., a ty nejsi teď schopná cokoliv jiného pochopit....

Napsala jsi to veřejně, tak jsem ti i odpověděla veřejně, ale pokud chceš, napiš mi na meil: [email protected], kdykoliv budeš chtít.

Acharys (Ne, 5. 8. 2012 - 14:08)

Já se starám o zvířata...a baví mě to...Je to činnost náká aspon.Máme krásný pozemek zahradu...Nikdo na ní nedělá!No oba sedí doma jak pecky a oba čumí do monitoru!

Vpráskala bych je oba jak mého tak starýho...:-DDDD...

Je fakt ,že ten jeho sindrom...mu nepřidává.Ale laxnost ...ta už vubec ne.Mě je také zle.Ale každý den se musím překonat a jít a uvařit.Má mamka je na tom hodně zle...,ale ta maká doma pořád!Nohy má jak baně...:-)Ale doma má ,jak v klícce

Acharys (Ne, 5. 8. 2012 - 14:08)

Moc Ti dekuji.Já právě ne jednou sem řešila ,že je to závislost.Jak z mamkou jeho.A i s ním.Ta je při mě.A dokonce my navrhla léčit ho.V psychiatrické.léč.

Víš on ,jako i pomáhá docela.Ale ne z nadšením.Jako každý muž.Ale jde o to ,že je u těch hrách dost vulgární.To je co narušuje
ovzduší...domova...A duchovně ?...No sem v tom sama.Tak jako v prvním manželství.Málo si čtem spolu.Já pořád poslouchám Bibli ...studuju si.Už nemám na to sílu i díky tomu,že On musí sám.On ví ,že je to problém.Ale z duvodnuje si to ...Že je to relax.Že od dětství utíkal k tomu před realitou.Byl také jako malý vystaven soudům u rozvodu.Tahali se o něj.Chápeš...ne...

Nechápu tohle pokud to díte nechce být u jednoho z rodiču...tak ho nemůžu znásilnovat přesvědčením ,že jsem matka či otec musíš být se mnou.Víš já tehdy mohla udělat a soudit se do ted jak mogor!Ale Any by z toho umřela.!Musela sem já odstoupit!!!Ano bolí to jak čert!!!A pořád.Jenže když je dítě vystaveno manipulaci a holt Tátu má více ráda...Tak je hyienismus brát dítě nasilím.Radši budu trpět citově...A to nechalo následky na mém manželi současném.Takže já fakt nevím...Asi jen modlitby...A zas to zkoušet...někdy promluvit.A máš pravdu ...ne tonem ,jako MUSÍŠ...TY MĚ NIČÍŠ...No ne v hádkách.To se nic neřeší.Chlap se více zabejčí.Jenže má taky temperamentnost...To víš někdy sem z toho ....AAAA...:-DDD....

Taky rohoduje povaha ,kerá je více po jeho Otci.A ten je liný přitom není žádný staroch.Já tohle nechápu.Jsem nemocná...jo ,ale být zdravá tak makám pořád.Jsem spíše akční.Jen mě omezuje ta nemoc blbá!

Mare (Ne, 5. 8. 2012 - 12:08)

.8.2012 22:00 - Acharys
nesouhlasit se dá i civilizovaně ...ne?Tak...?
K Mare

Jj je no.A víš ,jak si ho Pán přitáhnul?...No tak zas polevil.To mě více tak nák nooo víš co...???...Pc hry...je to něco z čím zapásí...od mala.Jeho mamka taky nevěděla ,jak ho to odnaučit ,jako malého.
Jenže ti chlapi jsou pořád ,jak deti ...?
.................................

Acharys,

kopíruju co jsi psala, aby bylo jasné na co odpovídám.
Naše manželství nebylo skvělé jen náhodou. Předchozí manželství jsme totálně po.....
Takže jsem se spolu učili, jak na to.

Doporučím ti křesťanské psychology. Henryho Couda :Hranice, vygůgli si...

Závislost, jakákoliv, není žádná legrace, dost spolehlivě rozleptává manželství. Takže je zapotřebí to řešit.
Nejdříve je zapotřebí, aby sis ty sama uvědomila co to znamená ve vašem vztahu. Abys ty pochopila nebezpečí. A že se ti to nelíbí je vidět z toho co jsi napsala.

Každá závislost způsobuje hlavně, že jsi ta druhá. Manželé jsou pro sebe první, /(kromě Boha samozřejmě/. Jinak začne trpět vztah. A poté další povinnosti a závazky, které by měli být spravedlivě rozdělené napůl.

Až ty to pochopíš, co ubližuje tobě a vašemu manželství, tak si s ním promluv. Nečekej však, že to bude mít efekt, když do něho hučí už máma od mala. Ale říct mu to musíš.
Nejlepší je být na stejné lodi a nabídnout pomoc, být ten, kdo podepře a pohlídá co je příliš. S tím ale musí nutně souhlasit.
Také je dobré nabídnout léčení. Každá závislost je nemoc a je nutné ji léčit.

Pak je důležité mluvit v první osobě, mně bolí, mně to působí, poškozuje to náš vztah a já trpím "takto", atd. Ne ty jsi nemožný, závislý a tak. A nabídnout léčbu.
Po tom co mu to řekneš, počkej , dej mu čas a modli se.

Po nějaké době, když to naprosto nevezme na vědomí, musíš s ním mluvit podruhé a už s tím, že mu nastavíš limit, do kdy očekáváš změnu.
A nastavit i lékaře do tohoto limitu, že vyhledá.
A zase modlitby.

Když to nezmění, dej mu další čas limitovaný s tím, že mu řekneš, jaké důsledky to bude mít, nezmění-li se to.
Vymyslet důsledky není legrace, není to možné říct jen ve vzteku, je dobré mluvit klidně, laskavě a s nadhledem.

Manželství je smlouva, to znamená já udělám toto, / v širším významu i vztahově /ty uděláš toto, když to vázne, a vážně to poškozuje manželství, je zapotřebí dovolit tomu, kdo manželství narušuje, důsledky jeho jednání a ne je dělat místo něho.

Doufám, že mi rozumíš. Jestliže bude příliš dlouho sedět u her a nebude se podílet na určité práci v domácnosti, nedělej to za něj. Nech ať následky si nese on.
Třeba, když jeho práce je luxování, neluxuj za něj , když místo toho sedí u počítače.
Když byste v té chvíli měli být spolu a povídat si a on nejde a přijde až na večeři, nedělej večeři. /Musí ale vědět, že nedostatek společenství a vzájemnosti poškozuje vážně vaši blízkost a váš vztah/.

Konečný cíl je ale zapotřebí držet léčení, pokud to nezvládá sám.

Není to vůbec snadné a je dost důležité, abys měla v někom zvenčí oporu, protože lehko podlehneš svému špatně nastavenému svědomí a podlehneš jeho smutným kukadlům.

To nejpodstatnější ovšem ale je, že tímto on má neustále svobodu se rozhodovat pro nebo proti.
Nakonec v tom může zůstat pořád, je to jeho svoboda a tu musíš respektovat, není to forma manipulace.

Jen ty můžeš něco změnit sama za sebe ve tvém životě,...... můžeš maximálně dovolit důsledky, jemu ku pomoci, aby přece jen měl důvod se zamyslet a mohlo to přispět k jeho rozuhodnutí.

Nikdy nejde změnit druhého, to musí on sám svobodně, ve svém čase a s Bohem.

Ty důsledky jsou ovlivnění, ne manipulace !

Pokud se ale nakonec rozhodne, že bude stále závislý, bude se to zhoršovat, /protože každá závislost má tendenci se zhoršovat/, bude to vážně narušovat vaše manželství, můžeš se podle Bible ODDĚLIT. To znamená třeba v rámci bytu, žít odděleně, finančně, pracovně , nebo být jinde. To neznamená rozvod.

Oddělit se s podmínkou, když závislost změní, bude se třeba léčit, ...ráda se vrátíš....! ! !

Hlavně musíš mít na paměti, že tyto vztahové hranice jsou na prvním místě ochranou pro tebe, pro tvé duševní zdraví i tělesné návazně, před ničivým chováním druhého !
Až na druhém to MOŽNÁ může mít dopad a může být ochráněn i ten druhý nebo manželství zachráněno.

Ale nemusí tam přijít to pozitivní u druhého ! Tam naopak musí být pořád svoboda druhého se rozhodnout sám, i že raději zvolí hry , než tebe...! !!

Respektovat svobodu druhého, to někdy moc bolí, ale jen svoboda přináší skutečnou lásku. A to lásku, kterou si nejen neumíme ani představit, ale taky ji neumíme "DĚLAT"...! ! !

My s manželem jsme tyto" hranice" s důsledky téměř nepotřebovali, stačilo, že jsme věděli co nás čeká. No, ze začátku něco málo.....
Věř mi, jinak mu nepomůžeš, ovlivněním ve vztahu, ale budeš spolupracovat na tom co ničí jeho i vás.
Je to projevem lásky.

Acharys (Ne, 5. 8. 2012 - 12:08)

22 k. Skutku...pro S.J
Pokud možno z jiného překladu ne jen PNS

5.8. (Ne, 5. 8. 2012 - 10:08)

To nedělej. Měl včera trochu vypito,pak je tvořivější...

nona (Ne, 5. 8. 2012 - 08:08)

Tak pěkně zahnojeno, koukám. René je pilnej jak pilnik

Já si snad, René, budu muset založit specialní e mail jen pro tebe, abys měl prostor

Reklama

Přidat komentář