Reklama

Barva a hustota spermatu

bobek (Po, 21. 12. 2009 - 21:12)

me sperma je svetle ružove čim to je??

hetfield (St, 9. 12. 2009 - 19:12)

po zánětu nadvarlete je moje sperma řídké a vodnatě, co se dá dělat? poradte pls.

dablík (Pá, 27. 11. 2009 - 20:11)

Dobrý večer chtěl bych se zeptat mám sex kažkdý den a někdy i víckrát za den spermatu mám dost a je řídké a nažloutlé je to problém?

ano-nym (So, 17. 10. 2009 - 09:10)

pri sexu s pritelkyni mam sperma ridke, vodnate a pri masturbaci normalni hustsi..co to muze ovlivnit?

Miroslav Šeda (Po, 31. 8. 2009 - 09:08)

Dobrý den, chci se zeptat, mám problém že mi přestávalo téci velké množství sperma, momentálně neviteče nic, jaký můžu mit problém, díky za odpověď.

XS (So, 16. 5. 2009 - 01:05)

Co takhle v mojí dírce?

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 07:05)

Doktor pacientovi: -Máte řídké sperma, radím pohlavní zdrženlivost. Pacient: -A kde bych se měl pohlavně zdržovat?

ervin (Pá, 15. 5. 2009 - 01:05)

a ja mam normalniho bimbase a ta moje ma vygajdanou pipku.to je pak jak v hrncu.

Vojeljsemtimámu (Po, 10. 12. 2018 - 07:12)

No tak to mě mrzí

tomas (Po, 4. 5. 2009 - 21:05)

cau jasem tomas jemi 22 a mam bili sperma a sukam dazdi den rano a vnoci

Baaa (Pá, 8. 2. 2019 - 00:02)

Haaa zabils

Jn Jn (So, 29. 12. 2012 - 13:12)

Já mám sperma ke konci takové nažloutlé (jokoby bylo smícháno s močí). Doktor říká že se to může stát ale já to mám už čtvrt roku. Zkoušel jsem pauzu týden a půl a změnila se pouze hustota a množství (asi tak na 2 dny). Začínám mít obavy. Prosím poraďte. Je mi skoro 17 a bojím se že to moji dívku znechutí.

Avasin (Čt, 27. 12. 2012 - 11:12)

JA TAKY CO MAM DELAT :(((((...Nemasturbuj :D

11111 (Pá, 23. 11. 2012 - 15:11)

Co , když mám sperma hodně světlé??? Dá se řict průhledné....Prosim pomoct

kluk (Út, 23. 10. 2012 - 22:10)

nais mi [email protected]ě je 19 let a sperma mám mléčně bílé docela husté někdy až chuchvalcovité a docela velké množství.

DAve (Út, 23. 10. 2012 - 21:10)

Nic si z toho nedělej,my...nais mi [email protected]

dave (Út, 23. 10. 2012 - 21:10)

Nic si z toho nedělej,my...Nemas chut ochutnat moje semeno? DAve 29 let 19cm

Ludvajs (Po, 10. 9. 2012 - 18:09)

Lekari rikaji, ze barva,...Normální sperma (ejakulát) je barvy perlově až šedavě opalescentní, homogenní (stejnorodé), a po ejakulaci se během několika desítek vteřin sráží (koaguluje), aby po několika minutách zkapalnělo. Při pokojové teplotě by mělo zkapalnět nejdéle do jedné hodiny. Mohou v něm být přítomna gelová zrna, která nezkapalní. Nemělo by být průhledné, zakalené, či zabarvené do hněda či do červena. Při delší přestávce od poslední ejakulace může být lehce světle žluté (vanilková barva), nikoli však okrové. Vůně ejakulátu má připomínat kaštanový květ. Po zkapalnění má být hustota ejakulátu taková, aby volně odkapával v drobných kapkách, při nabrání tekutina nesmí vytvářet vlákna. Aby spermie dorazila k vajíčku, je pro její poslání velmi důležitá schopnost pohybu. Je logické, že nejlepší šanci na oplodnění mají spermie pohybující se nejrychleji, tj. rovně a rychle, jako šíp. Touto rychlostí (stupeň a) by se mělo pohybovat alespoň 25% spermií. Poněkud pomaleji se pohybují spermie, které připomínají pohybem hada - hbitou užovku (stupeň b). Zachovávají sice dobře směr pohybu a jejich pohyb je hbitý, ale jejich dráha je meandrovitá, a tak za časový úsek urazí kratší vzdálenost, přičemž spotřebují více energie. Mělo by jich být také alespoň 25% z celkového počtu spermií. Skupiny a) + b) jsou označovány jako spermie s progresivní pohyblivostí. Měly by si tuto pohyblivost uchovat po dobu nejméně jedné hodiny od ejakulace - ovšem v laboratorních podmínkách tj. v lahvičce. V organizmu ženy by se měly pohybovat podstatně déle. Skupina spermií, pohybující se rychlostí c) se sice pohybuje, ale neprogresivně, to znamená, že pohyb spermií nesměřuje k určitému cíli. Poslední skupina je označována d), a jsou v ní zastoupeny spermie, které se nepohybují vůbec. Spermie nesmí navzájem tvořit shluky, protože to jim zamezuje v účinném pohybu. Větší než 10% shlukování spermiímůže svědčit pro imunitní poruchu, přítomnost antispermatických protilátek. Jak jsme již výše zmínili, k tomu, aby spermie mohla oplodit vajíčko, potřebuje pomoc svých kolegů, a musí jich být skutečně dostatek. Za normální je považována koncentrace spermií nad 20 miliónů na jeden mililitr, a celkové množství spermií v ejakulátu nad 40 miliónů. V každém ejakulátu jsou také přítomny buňky, které se uvolnily z výstelky vývodných pohlavních cest muže, a bílé krvinky. Pokud je více než jeden milion na mililitr bílých krvinek, je nutno pátrat po případné infekci.

Makiavelli (St, 14. 8. 2019 - 10:08)

Krasny komentar, ale myslete na to, ze tyto clanky a diskuze ctou muzi. A nikdo nevi, jaka je to "opalescentni" barva.
Zdravy ejakulat je mlecne bily. Kazda jina barva /a taky zapach a divna konzistence/ prokazuje nejaky problem.
Podrobne o nich zde https://www.vimax.cz/jak-zvysit-objem-ejakulatu/

Fanda (Pá, 13. 7. 2012 - 09:07)

Zdary chlapy, tak jsem si tady přečetl diskuzi z důvodu, že má přítelkyně mi řekla, že mám sperma jako že v kuse, takovej cucek, tak jen vystala lehčí diskuze zda je to normální nebo ne. Jako že jestli to není nějaká nemoc nebo tak. tak mi to fakt nedalo a zabrouzdal jsem po netu. Podle toho co tady čtu tak asi ne, ale na jedné poradně sem četl, jak sejeden ptá na takovouto otázku a nějaká ženská z poradny psala, že budto je to tak jak je to, a nebo to může být tím, že je nějaká potucha v produkci semenní tekutiny, proto to je takový zdrclý, a nebo si pak zajít na urologii vyšetřit sperma, což se mi moc nechce teda. No tak by mě zajímalo, jestli třeba když se moc masturbuje tak nemuže být problém v te produkci té tekutiny?? Ale nevím jestli mi tu někdo nato dokáže odpovědět opravdu tak jak to je. Má s tím také někdo problém??

Reklama

Přidat komentář