Reklama

Důchod-forma chudoby ?

Marek (Po, 1. 12. 2008 - 14:12)

7700 s tim se v dnesni dobe neda vyzit.

Návštěvník (Po, 1. 12. 2008 - 12:12)

Hlavně,že je máš platit z čeho.
Současní důchodci žádní žebráci nejsou a mohou si je platit sami.Horší to bude s těmi ,kteří teprve půjdou.Přispívání na důchod je hezká a rozumná věc,ale je třeba začít opravdu ve dvaceti,aby postačila malá částka a ne třetina výplaty :=(('

katka (Po, 1. 12. 2008 - 10:12)

tak ten důchod paní z prvního příspěvku je fakt malý. Ale může opravdu zažádat o nějaký příspěvek na bydlení, ty můžeš požádat o příspěvek na péči- mí prarodiče si žádali taky, babičce to zamítli (má umělou kyčel a spoustu dalších nemocí), ale je soběstačná, tak to zkouší znovu.
Sociální péče v česku je opravdu hrozná, ale jestli to Paroubek zlepší, toť otázka, všechno jsou sliby co mu mají přinést hlasy. jasně, na dávkách bude rozhazovat, ale kde na to vezme? Zvýší daně a zadluží nás ještě víc, což lidi bohužel moc nechápou nebo odmítají chápat.
To ale řešit tady nechci. Je jasné, že starých lidí přibývá jak se zvyšuje průměrný věk a je třeba to řešit, ale nějak elegantně, aby na tom netratili ani ti ekonomicky aktivní. Vždyť když pracuju a nemám vysoké daně, tak mi něco zbyde bokem a ve svých 22 už mám penzijní připojištění, stejně tak můj táta a i spousta kamarádů. Proč se lidi spoléhají na stát? Od 20 budete dávat 100 měsíčně, to vás nezabije, k tomu vám stát dá 50, pak to můžete bpodle příjmů zvýšit, a v důchodu se to vyšplhá na pěkně vysokou sumičku, takže nebudete závislí na důchodu. To je asi nejlepší řešení, sice jen pro ty, co ještě vydělávají, ale za pár let to začne mít efekt, když to bude dělat každej. No a rodina taky může zafungovat, vím, že důchodci se zuby nehty brání pomoci od dětí (aspoň v naší rodině je boj jim něco zaplatit), ale chce to být tvrdý a říct"žádný odmlouvání, prostě ti ty léky zaplatím":-)'

Karel (Po, 1. 12. 2008 - 10:12)

Výše důchodů se odvíjí hlavně od počtu daňových poplatníků. Pokud je jich málo ( v současné a budoucí době), musí si lidé spořit na důchod sami.
Zvýšit počet plátců lze jen masivní sociální politikou, což v určitých obdobích dělali komunisté. Mimo tato období se rodilo ještě méně lidí než nyní. Kdyby se dnešní vláda chovala jako komunisté, peněz na důchod by bylo více , ale v ostatních sektorech méně. To dělali komunisté, proto také ekonomika šla ke dnu. Výše důchodů není otázkou peněz. Ty jsou vždy. Je to otázka priorit vlád a společnosti resp. spoření a dluhů.'

Návštěvník (Po, 1. 12. 2008 - 06:12)

D.M. ty troubo, současní vládní zloději, které jste si vycinkali se postarají, že nebudete mít důchody žádné !!!!'

Návštěvník (Po, 1. 12. 2008 - 03:12)

XxX:souhlas
D.M:jsi kretén!
Jděte už s těmi komistickými žvásty do prdele!Všechno svádíte na komunismus a tu současnou žumpu nevidíte,demagogové!!'

Návštěvník (Pá, 23. 10. 2020 - 00:10)

Nauč se psát, žvásty mají komunisti, jejich žumpa se přelila i do této doby. Vždyť všichni dobytkové co jsou dnes u moci byli v KSČ, všichni se přelili do jiných stran a kradou ještě víc.

Návštěvník (Ne, 30. 11. 2008 - 22:11)

30. 11. 2008 20:49:57, D.M.

souhlas jeste hezky a slusne receno!

M.P. (Ne, 30. 11. 2008 - 21:11)

Vzpamatuj se .

D.M. (Ne, 30. 11. 2008 - 20:11)

Zaslouzi si soucasni duchodci neco lepsiho nez nechudobu a pohrdani? Vzdut to byli prave oni, kdyz tady pomahali 50 let budovta komunismus. Nyni sklizeji ovoce sve kolaborace. A to muzou byt radi, ze jejich vlastni deti za to nepostavi ke zdi.

XxX (Po, 24. 11. 2008 - 18:11)

V našem státě se totálně neefektivně přerozdělují peníze, takže není divu, že na důchody již nezbyde...Přeci naše národnostní,absolutně nepřizpůsobivá menšina potřebuje tučné dotace každý měsíc...A nikdo s nimi neumí zatočit.'

Návštěvník (Po, 24. 11. 2008 - 17:11)

Lepší to nebude, Ještě je to málo! má pravdu, přišla krize, přibyde nezaměstnaných a ať si Paroubek mele co chce, nefachčenkové všeho druhu se budou muset uskromnit, i když budou ječet. Když bude soc.dem. rozhazovat i za krize, bude nakonec muset vyhlásit státní bankrot jako v Argentině před 10 lety. A pak ty svoje důchody neuvidí nikdo třeba půl roku.'

Ještě je to mál (Po, 24. 11. 2008 - 17:11)

Mají se ti invalidní důchodci, co? Jsou doma, mají důchod, prostě paráda. A my se dřeme. Ať makají, vyžírky.
Pro ty co tak uvažují mám radu. Zkuste si brát důchod a platit za léky a u doktora. Takové kecy vás přejdou.'

Karel (Po, 24. 11. 2008 - 17:11)

Radko, to jsi na omylu. Pracující důchodce je jako jiný zaměstnanec. Platí jej firma, nikoli stát, tudíž pracující důchodce (prduch)státu ještě přispívá placením daní. To, že si firmy platí prduchy, je jejich věc. Často je to proto, že je to levnější nebo nemohou sehnat zaměstnance ( případ naší firmy). Nelegální práce se týká všech, důchodci nejsou vyjímka.'

Dane (Po, 24. 11. 2008 - 16:11)

Máš pravdu Radko. Mí rodiče byli teda rádi, že jdou do důchodu. Hlavně otec, který má oddřeno přes 30 let na šachtě a taky podle toho vypadá jeho zdraví. Většinou ti důchodci, kteří si přivydělávají, jsou čilí, poměrně zdraví a hlavně to dělají proto, aby ,,dali děckám, protože ty děcka chcou mít nějaký standard.... jak ubohé...'

Radka (Po, 24. 11. 2008 - 16:11)

Stát si dovoluje podporovat souběh důchodu a platu, protože to vyhovuje poslancům. Kdyby to nebylo, mohly by být důchody mnohem vyšší, protože skoro milion důchodců si legálně nebo nelegálně přivydělává. Jasně, že především ti, kteří se v práci moc nepřerazili. Normální člověk je rád, že do důchodu může odejít. Buď jsem tedy unavená a vezmu si důchod a nebo jsem čilá a pak dělám dál. Ale laskavě bez důchodu, pak by zbylo víc na ty, kteří jsou fakt unavení.'

Ještě je to mál (Po, 24. 11. 2008 - 15:11)

V tomhle státě dělá jen asi 2,5 mil. lidí, ti mohou těžko uživit armády důchodců, invalidních důchodců a nezaměstnaných a nepřizpůsobivých obyvatel. V počtu invalidů na přepočet obyvatel jsme první na světě. Za chvíli by nedělal nikdo.'

Marcela (Ne, 23. 11. 2008 - 19:11)

Je fakt,že jsem byla mým důchodem zaskočena.Nyní mám 5500,-Kč a s tím se žít nedá!Naštěstí jsem orientovaná na řešení,ne na problémy.Našla jsem tedy způsob,jak se z toho dostat.Vždycky se najde řešení. Jen chtít.'

Richard (Ne, 23. 11. 2008 - 18:11)

Milá Romano, děkuji za reakci na samoživitelky.
Začnu z kraje: Vy sama píšete, že se Vás to netýká, tedy jste si evidentně uměla vybrat. To je první problém, často existují signály již na začátku vztahu. Těch signálů je celá řada (já nevím, třeba trošku více alkohol již v mládí, kamarádi přednější, ručičky od práce), ale dotyčná ke nechce vidět. Naprostá většina se odvíjí od tohoto důvodu. Ony zmiňované změny v chování jsou procentuelně rozhodně na menší úrovni. I tady ale zase narazíme na nesmyslné chování žen, kterým nevadí, že jim dlouhodobě manžel odpočítává peníze ap. Znám i rodiny, které vydělávají doslova směšné peníze a hluboce je obdivuji, jak mohou z těch peněz vyžít, na druhou stranu mají krásné a fungující manželství.
A hlavně jsem napsal, že se to dělají některé. Jako daňový poplatník jsem zcela nepříčetný, když se z mých daní platí lehkovážnost či neschopnost mít odpovědnost za vlastní život. A proč nemít děti až bude žena zajištěna? Nevidím v tom nic divného, právě proto, jaký je dnes svět.
Uznávám jedinou věc, že je zde problém legislativy a přístupu společnosti obecně, aby se rozvedení mužové museli více podílet na výživě původních dětí. A k tomu vymahatelnost práva.'

Yossarian (Ne, 23. 11. 2008 - 17:11)

Pane bože ta prdlá Romana už je i tady ...já se picnu......ty a holé zadky??Dyt jsi byla z doktorský rodiny a žili ste na urovni, Toni to říkala ty lhářko...'

Reklama

Přidat komentář