Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 14:05)

http://www.zdravotniprodejna.cz/pomucky-pro-inkontinenci/pleny/

PETRA (Čt, 14. 5. 2009 - 18:05)

MY jsme tento problém řešily s dcerou i synem a po všech těch procedůrách a doktorech jsme se vrátily k osvědčeným plínkám a gumovým kalhotkám.Sice dětem každý večer dětem zasypávam zadek ale mají suchou postel a suché pižamko

kateřina (Čt, 14. 5. 2009 - 08:05)

tak jo no a co jako?

Jiří (Čt, 14. 5. 2009 - 06:05)

Kateřino, předkloň se a dej si pořádnou do držky.

Milan (Čt, 14. 5. 2009 - 06:05)

Bacha na Kateřinu. Dělá jí dobře psát tady o plínkách, pochcávání a posrávání. Je to normální chlap a leští si u toho štangli. Nikdo normální by si nepsal kolikrát se holka pochcala....

Milada (St, 13. 5. 2009 - 19:05)

Zdravím Kamile, ano, jsem to já, občas se na doktorku ještě zaskočím podívat, i kvůli jiným věcem, a chtěla jsem Kateřinu v docela podobné situaci trochu podpořit, protože ty začátky bývají asi nejhorší. S naší holkou je to lepší v tom směru, že se jí podařilo s plenkama sžít, už kvůli nim nemívá deprese a i ty pocity méněcennosti se zmírnily. Taky se postupně podařilo dopátrat k pravděpodobné příčině její inkontinence, opravdu to souvisí s tím rozvodem, jejím sebeobviňováním kvůli tomu (k čemuž výrazně přispěl bývalý muž) a stresem z toho, co pak následovalo i jejím strachem, že mi nebude dostatečnou oporou. Psycholog říkal i to, že se tam částečně promítla touha o návrat dětství, kdy se oba rodiče měli rádi a kdy na ni nebyly kladeny žádné nároky. To neznamená, že by toužila neovládat svěrače a nosit pleny, ale tělo takhle na veškerý mix toho všeho prostě zareagovalo. Stále spolu hodně pracují, i ve spolupráci se mnou - dát jí hodně velký oddech, moc ji nezatěžovat povinostmi a nevydělovat ji od mladších sourozenců. Ještě stále ji doma přebaluji já, aby se s tím problémem necítila sama a nebála se, že ji nemáme rádi. Tento její problém prostě "patří do rodiny" a děláme co můžeme, aby to nevnímala jako tabu. Na druhou stranu, už je to docela dlouho a psychicky se hodně spravila, ale ten problém pořád zůstává, jednou za hodně dlouhý čas se probudí v suchých plenkách, ale to je spíš náhoda. Přes den bohužel pořád nedokáže dojít na záchod. Počkáme ještě do konce roku a pak bychom to chtěli řešit nějakými léky, nicméně já se obávám, že vzhledem k tomu jejímu psychickému pokroku a přitom neměnnou inkontinencí jí tohle bohužel už asi zůstane, i když bych si možná víc než ona přála, aby zase mohla žít jako normální holka.

Návštěvník (Po, 7. 8. 2023 - 20:08)

Jak by asi na tom byla stále sere a chcije do plenek. A na venek také nosí plenky a veškeré dětské oblečení jako např a dětské punčocháče a zimní kombinézu a je buď na invalidním vozíku a nebo má být berle a nikdy to už lepší asi nabude ať je řada že sní není ležák a může být aspoň na invalidním vozíku a že má pleny jednorázové či látkové a nebo obojí je pro i asi lepší.......jen všude mrdá

Kamil (St, 13. 5. 2009 - 19:05)

Milado, jestli jsi to ty, co jsi psala už do jiné diskuse na tomto webu, tak nevím, proč by jí plenky měly zůstat, když je to způsobené psychickými problémy. Chce to trpělivost a hlavně věřit. Tím myslím, aby si věřila hlavně ona sama, i když s variantou, že je může mít napořád je třeba trochu počítat.

Návštěvník (Čt, 24. 8. 2023 - 10:08)

Ano přesně tak má paní pravdu nikdy nevíte kdy se vašemu decku stane a na jednou je s dítěte ležák.

Milada (St, 13. 5. 2009 - 19:05)

Katřino, držím vám oběma place! Mám dceru, o něco starší než ta vaše, s trochu větším problémem, protože se bohužel i pokakává. Začátky nebyly jednoduché, ale v tomto případě jsou pleny naprostá nutnost a je dobře, že jste si je konečně u dcery prosadila bez dalšího diskutování. Nyní bych vám ale určitě doporučila citlivý přístup, každopádně nechat ji nosit pleny a řešit s lékaři, ale hlavně jí nic nevyčítat a snažit se ji co nejvíc podpřit, protože pro dospívající slečnu je taková situace veliké trauma. Přeji hodně štěstí a snad se dá brzy do pořádku, u nás to bohužel vypadá na dlouhodobější problém, holce už plínky asi zůstanou.

Návštěvník (Čt, 24. 8. 2023 - 10:08)

Jestli hcete napište na [email protected] nebo [email protected] rád si popovídám

Návštěvník (Čt, 24. 8. 2023 - 07:08)

Jestli hcete napište na [email protected] nebo [email protected] rád si popovídám

Návštěvník (Út, 22. 8. 2023 - 12:08)

Jestli hcete napište na [email protected] nebo [email protected] rád si popovídám

Kateřina (St, 13. 5. 2009 - 17:05)

Jen úvodem, jinak to nehodlám raději komentovat: pokud trpíte nějakou úchylkou, neobracejte se na mne, ale na odborníky. Jinak Petro děkuju za radu, asi to bylo jasné od začátku. Udělala jsem nákup, holka sice zase prosila, ale já už byla nekompromisní a řekla jsem jí, že prostě dokud se to nevyřeší, tak je bude nosit. Naučila jsem ji, jak si je správně nasadit a vyměnit, jinak se samozřejmě snaží chodit na záchod nebo když jde na velkou, tak si je sundává a každé počurání mi bude hlásit a já si to budu psát, abych zjistila, jakou to má frekvenci a jestli tam není nějaká souvislost. No a každopádně navštívíme doktorku, ty plenky jsou teď nutnost, ale není to řešení - jaká je příčina toho pomočování u vaší dcery?

Kateřina (Ne, 20. 8. 2023 - 08:08)

Jen úvodem, jinak to nehodlám raději komentovat: pokud trpíte nějakou úchylkou, neobracejte se na mne, ale na odborníky. Jinak Petro děkuju za radu, asi to bylo jasné od začátku. Udělala jsem nákup, holka sice zase prosila, ale já už byla nekompromisní a řekla jsem jí, že prostě dokud se to nevyřeší, tak je bude nosit. Naučila jsem ji, jak si je správně nasadit a vyměnit, jinak se samozřejmě snaží chodit na záchod nebo když jde na velkou, tak si je sundává a každé počurání mi bude hlásit a já si to budu psát, abych zjistila, jakou to má frekvenci a jestli tam není nějaká souvislost. No a každopádně navštívíme doktorku, ty plenky jsou teď nutnost, ale není to řešení - jaká je příčina toho pomočování u vaší dcery?

Pavla (St, 13. 5. 2009 - 16:05)

Tak já musela nosit plíny na cestování až do necelých 17 a nic příjemného to teda nebylo.

Honza (Po, 11. 5. 2009 - 20:05)

ahoj Katko,
nevim, jak to je, zda jsi chlap, jak to tu říkají, či žena, ale to je jedno, hledám někoho, kdo by se o mě chtel starat jako o malé miminko, moc mě to vzrušuje, nechceš to bý ty? Nebo je tu někdo jiný, kdo by se o mě chtěl starat jako o malé miminko a dávat mi vše co k tomu potří? Prosím osvěte se mi co nejdřiv. Ahoj Honzík. lover.l"seznam.cz

Milan (Po, 11. 5. 2009 - 07:05)

Kateřina je chlap kterýho rajcujou pleny a vy mu to žerete.

PETRA (Po, 11. 5. 2009 - 05:05)

Katko mám stejně starou dceru a stejný problem,ale vyřešený!Dcera nosí plenky a gumové kalhotky.Pokud jdeme ven tak jde v sukni a nic není vidět.Na cesty si o ně řekne sama,už si nedovedu představit že bych opět prala celou postel!A počůranou dceru z venku?Holka jsi už dost věcí umí uvědomit. Ale i u nás byly začátky s brekem a prosbama že se už nepočůrá ale ráno bylo vše jinak.Držím Katko palce ale nesmíš ustoupit. Petra

Kateřina (So, 9. 5. 2009 - 22:05)

Já taky nechápu, že se radši pomočí před spolužáky, než aby si vzala tu plínku. Já jsem s ní o tom mluvila, říkala jsem, že vybereme takovou ochranu, aby to nešlo vidět a že to je stejně jen dočasně, ale pro ni je nemyslitelné, že by něco takového nosila, snažila jsem se jí všechno vysvětlit, ale ona hned hrozně vyšiluje, omlouvá se, brečí, prosí - minule si přede mnou klekla na kolena a prosila, ať nemusí nosit plenky a že žádná doktorka není potřeba, že ona už si to bude hlídat a nepočurá se. Což samozřejmě není v jejích silách, ale ona si to prostě nechce připustit. Já se s ní snažím mluvit rozumně, ale asi budu muset být trochu ráznější, jenže bych byla ráda, kdyby si uměla ten problém přiznat a já ji nemusela do ničeho nutit. Takhle je akorát vystresovaná.

Reklama

Přidat komentář