Reklama

Strhane bricho?

Helena Babáková (Po, 2. 5. 2022 - 17:05)

Dobrý den,
Místo chleba dát na pupík svíčku, stačí i použitou (např. adventni-velikostne), svíčku zapálit a přiklopit zavařovací lahví -omniovkou. Asi po 10 vteřinách plamen na svíčce uhasne a vtáhne podtlakem břicho do láhve. Vydržíme asi 15 minut. Pak láhev i svíčku odstraníme, pokrcime nohy v kolenou a odpocivame.

Alena (Ne, 2. 5. 2021 - 23:05)

Z krajíce chleba odkrojím sřed cca 6 krát 6 cm,může být i o něco větší,do středu střížky zapíchám těsně vedle sebe cca 9 sirek,nachystám si plechový hrnek,zapálím sirky a jak chytnou okamžitě přiložím hrnek(přiklopím) při správném postupu uvidíte jak se břicho vtáhne,nechávám asi 1 min potom vsunu pod hrnek prst(drží fest) a uvolním,postižený by měl chvíli ležet v klidu a před aplikací by měl ležet a být uvolněný ne zatínat břišní svaly...

M. (Út, 31. 3. 2020 - 17:03)

Dobrý den, na strhnutý pupík pomáhá tzv. vytažení, je to masážní technika, která zabírá okamžitě. Mě ji naučila babička, která mi natahovala pupík už jako dítěti. Rukama se vytáhne pupík zepředu dozadu a postupně se vytahuje až nahoru podél celé páteře až k lopatkám. 15min pak v klidu ležíte, úleva je téměř okamžitá, max. do druhého dne.

M. (Út, 31. 3. 2020 - 17:03)

Dobrý den, na strhnutý pupík pomáhá tzv. vytažení, je to masážní technika, která zabírá okamžitě. Mě ji naučila babička, která mi natahovala pupík už jako dítěti. Rukama se vytáhne pupík zepředu dozadu a postupně se vytahuje až nahoru podél celé páteře až k lopatkám. 15min pak v klidu ležíte, úleva je téměř okamžitá, max. do druhého dne.

Buzo (Po, 17. 12. 2018 - 21:12)

Děkuji mnohokrát

Bronka (St, 29. 11. 2017 - 19:11)

Dobry vecer.syn ma casto tyhle potize a pak mu byva spatne.slysela jsem ze na existuje nejaky pasek co se pri praci dava.ale nevim kde ho sehnat.

alena (Čt, 15. 2. 2018 - 09:02)

prosim poradte jak tuto...V případě potřeby můžete dát cca i 9 sirek,střížka chleba se dává na jamku pupíku.Aplikovat 1krát denně,když to nepomáhá tak zajít k lékaři nemusí se jednat o strhlý pupík.

Lenka (St, 19. 10. 2016 - 22:10)

Na strhlý pupek používám...Opravdu pomáhá. Mé 7 leté dceři vżdy pomúže.Akorát místo hrnku dáváme pevnou sklenici.

Jana (Ne, 8. 11. 2015 - 19:11)

Praktikovaly jsme metodu s...prosim poradte jak tuto metodu často opakovat? za jak dlouho vám to pomohlo? a položit přímo na jamku ? pupík? dcera si asi strhala břicho podle příznaků co se tu popisují tak jsem metodu vyzkoušela a nepomohlo to :-( tak nevím co dělám špatně. děkuji za rada.

jana (Po, 11. 8. 2014 - 22:08)

Praktikovaly jsme metodu s chlebem a pomohlo! Diky za radu

sthlý pupík (Pá, 18. 7. 2014 - 14:07)

Na strhlý pupek používám...Dík za radu alenko stím chlebem a zápalkama myslím že mi to pomohlo

lucka (Pá, 20. 2. 2009 - 14:02)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na potíže,které mám s bolestmi břicha(strhlý pupek).Projevuje se to tak,že mívám občas řítkou stolici,někdy zácpu,návaly nazvracení,zvíšené teploty,nechuť k jídlu.Velice děkuji za radu.'

Soňa (Po, 23. 1. 2012 - 15:01)

Dobrý den, opakovaně mám strhlý pupek, k tomu prujem a jsem nafouknuta a to i několik dnu...na masaže chodím ,ale vždycky to pomůže na chvilku. Trapi me to protoze se to opakuje a lekari mi nic neporadili...na ultrazvuku jsem byla....Nevím zda mám víc cvicit ??

alena (Pá, 23. 9. 2011 - 07:09)

Na strhlý pupek používám starou a osvědčenou radu mojí maminky.Na kousek chleba napíchám zhruba 7 zápalek a nachystám si plechový hrnek,chleba se zápalkami přiložím na pupek(postižený musí ležet a být uvolněný) zapálím je a jak chytnou přiložím ihned hrnek,uvidíte jak se břicho vtáhne.Takto necháme asi 2 min.Praktikuji to dost často,protože syn posiluje a pupík si strhává opakovaně.

Martina (Čt, 22. 10. 2020 - 14:10)

Dobrý den, jak se přesně aplikuje metoda prosim

Lenka (Po, 3. 8. 2020 - 14:08)

Dobrý den, vím, že to je staré téma, ale ten hrnek přiklopíte?

Michal (Pá, 12. 9. 2008 - 16:09)

Dobrý den, před měsícem jsem tahal těžké věci v práci a od té doby mi vyskočilo břicho a mám stabilně teploty 37,5 přes den v noci je to lepší. Už s tím měsíc ležím, byl jsem na vyšetření břicha ultrazvukem na kýlu i krve na případné viry či bakterie a vše je v pořádku. Takže si myslím, že jsem si strhal břicho. Poradíte mi někdo co s tím mám dělat. Je mi 25 let a kromě stabilních teplot a trošku vypadnutého břicha po jídle to jde. Velice děkuji za každou radu.'

Martina (Út, 3. 5. 2022 - 19:05)

Strhané břicho jsem mívala často, je to velice nepříjemné a bolí to. Babička mě naučila napravovat ho. Lehnu si, okolí pupku vmáčknu hluboko, ale opatrně, pomalu a velice jemně... masíruji opatrně dokola. Je cítit puls tepny, a když se potom všemi prsty velice opatrně zmáčne až do hloubky, je cítit, jakoby tepna za něco zaskočila a hodně se uleví. Ještě chvíli masíruji břicho kolem, a zamačkávám pupek, a potom opatrně vstanu.

katae (Po, 2. 5. 2005 - 12:05)

Může to být kýla. Zajdi si k doktorovi, jde to odstranit snadno operativně.'

Martin (Po, 2. 5. 2005 - 11:05)

Zdravim, v patek jsem stehovali nabytek a od soboty mam potize s bolestmi bricha. Vzdy tak 1-4x do hodiny mam velke bolsti bricha ,ktere ustabou tak do 1minuty .Taky mam od te doby prujem. Muze to byt strhane bricho? Co byste radili ze by mohlo pomoci. Dik

Reklama

Přidat komentář