Reklama

Zánět ramenního kloubu

Eva (Út, 30. 9. 2008 - 15:09)

pro Zdenu. Tak to jste mne úplně dorazila. Trpím zánětem kloubního pouzdra asi půl roku, bolesti se dostavují nyní zejména v noci. Po obstřicích a SONO vyšetření mi můj orthoped radí operaci a já jsem byla rozhodnutá k ní přistoupit, než jsem si přečetla Váš příspěvek. Nikdy by mne však nenapadlo, že bych na tom mohla být ještě hůře než jsem teď. Díky za něj. Ještě to zkusím dále konzervativně. Přeji Vám, aby se Váš problém vyřešil.

Marcela (St, 22. 8. 2007 - 13:08)

Poraďte - co se stane, když nepůjdu k lékaři. I když bolest mne asi stejně donutí. Neunesu už ani tašku. Jsem OSVČ, takže když nebudu pracovat, nebude mi možná bolet rameno, ale asi umřu hlady pod mostem. Z nemocenské se vyžít nedá. Mám náročnou práci na pohyb, ale vyhovuje mi to z toho důvodu, že když stojím, nebo sedím, mám palčivou bolest zad, až se mi dělá špatně od žaludku. Takže raději dřu - až jsem si vydřela zánět kloubu. Co s tím? Děkuji za rady.

Honza (St, 1. 8. 2007 - 13:08)

Občas něco hledám a tak si přečtu co kdo píše na doktorce.Mám několik svých zkušenosti s ramenem. ta první je utržená dlouhá šlacha na pravem rameni. Hrozná bolest a nepohyblivá ruka.Zevně jsem to natíral krémem Aloe MSM a vnitřně jsem pil Aloe Vera gel a potom Freedom. Asi po deseti litrech a třech měsících byla ruka 70 % vztaženo k tomu co dělám. Na příklad často musím vylézti na 30 m vysoký příhradový stožár nastavit mikrovlný spoj. Po dvou létech občas ruka bolí i v ramenou. Používám na zmírnění krém Heat Lotion
Ohledně Aloe Vera gelu je nutno vybírat firmu, kde je opravdu gel a ne šťáva. Kvalitní aloe gel se dá koupit za 18 euro. některé zkušenosti jsou na webu www.aloe-gel.cz
Ještě poznámka k bolestem v kloubu. je nutno indikovat, zdá je někde zánět. Nejlépe je nechat udělat krevní zkoušku na homocystein. Když je hodnota vyšší než 8 mikromolu na litr krve, tak ten zánět tam je. Pak je dobré všechno protizánětlivé používat. Někdy stačí i jitrocel nebo kostival. V krémech ale musí toho být aspoň 30 % jinak je účinnost nízká....ale jsou i mnohé léčivé potraviny na klouby.
Ještě zde psala Fanča,že je nutno vypít nejméně 3 litry aloe gelu, aby bylo vůbec něco poznat. Potvrzují to za asi 5 roků, kdy aloe gel používám a přidám, že tak spíše 4-6 litrů a čas aspoň 40 dnů. Ale když má někdo záchvat se žaludkem a dám mu vypít deci aloe gelu, tak to vidíte ten efekt za 20 minut.
V této diskusi ale jde o zánět ramenního kloubu a aloe vera gel pomáhá tento zánět zlikvidovat společně s dalšími protizánětlivými doplňky. Ten nejlevnější je česnek, dražší je kustkovnice činská, ale následuje celá řada přirodních prostředků.

Hanka (St, 1. 8. 2007 - 10:08)

Ahoj Hanko, zrovna dnes jdu od ortopeda kam jsem se dostala náhodou,je mi 35 a asi tak deset let trpím bolestí ramen,do teď mi doktoři nebyli schopný poporadit natož pomoci.Měla jsem před 14 dni problém z pravou rukou tak že jsem ji vlastně měla pěkně podél těla a jakýkoliv pohyb byl nemožný,potom jsem dostala injekci přímo do ramenního kloubu a tak se mi pomalu ulevuje,ale už jí pořádně stejně nezvednu.Mam kalcifikaci v rameni takže je to na operaci.Zatim víc nevím,mam se objednat na další konzultaci do vojenské nemocnice.Až budu vědět víc zase se ozvu Hanka

slunicko23 (St, 18. 7. 2007 - 23:07)

Dobrý večer,mám podobný problém.2 roky mě bolípravé rameno,léčeno obstřiky,rehabilitací a cvičením.Nic nepomohlo,pak byl diagnostikován zánět burzy a následně kalcifikace.Nyní jsem 4 měsíce po laparaskop.operaci,bolest trvá,hybnost je ještě horší než před tím.Byla jsem opět na RTG a mám tam prý opět další zvápenatělý útvar.Je možné,aby se znovu vytvořil za tak krátkou dobu po operaci,když intenzivně cvičím a mám rehabilitace?Jsem z toho nešťastná, je to pravá ruka,kterou potřebuji,jsem zvyklá na pohyb a cvičení a teď nemohu nic dělat pořádně.Je mi 47 let a nechci se smířit s takovýmto omezením.Mám ještě nějakou naději?
Děkuji za případné rady.Blanka.

hvezdicka555 (St, 18. 7. 2007 - 21:07)

pro fiziobilek
.dobrý den, když to tady tak čtu, nemám dobrý pocit.
Vloni jsem měla "zánět v rameni"...pokud bylo diagnostik. správně. Lékař řešil obstřiky, neschoností a nic dalšího jsem z něho nevypáčila. Jěště utrousil větu, že mi "padá vápno" z ramene. Dál se neřešilo. Teď mne opět rameno pobolívá, mám hrůzu z té děsné bolesti a nemožnosti s rukou cokoli dělat. Jenže je problém se vůbec na orthopedii dostat a to jsem z Prahy. Všude dlouhé obj. lhůty a ani nevím co mám požadovat. Rameno vypadá normálně, bolest cítím jenom já a u lékaře si připadám jako bych simulovala. Tak píšu vzhledem k jeho jednání. No nejsem sice mladice (48), ale já tu ruku zkrátka ještě potřebuji....prosím poraďte...díky Hanka

Fanča (Po, 25. 6. 2007 - 20:06)

Pozor finančně na Aloe Vera- gel. Jedna láhev l litr stojí 900,- Kč a od dealerů jich musíte vzít pro začátek 6 ks. A výsledek ještě na rameno není 100% zaručen. Nechci odrazovat, prověřte si to i jinde. Výsledek prý začne být vidět tak po 3 lahvích.

Zdena (Po, 25. 6. 2007 - 12:06)

Mně pomohla hlavně Reiki spolu s klasickou rehabilitací. Mám pokoj několik let, ovšem
rameno nesmím přetěžovat a vystavovat průvanu.

stana (Pá, 22. 6. 2007 - 11:06)

Přes ramenní kloub prochází energetická dráha žlučníku,chce to hořčiny a posílit meridiány.

Návštěvník (Út, 19. 6. 2007 - 19:06)

Pokud s tím páni doktoři nezačnou něco dělat, tak nejspíš u většiny bývalých "simulantů" a "hysteriků" v tkáních při pitvě

Návštěvník (Út, 6. 3. 2007 - 11:03)

boha jeho kde ty chlamydije ještě najdeš.

emilka (Út, 6. 3. 2007 - 10:03)

není to spam ani reklama, ale pomoc pro tvůj problém
http://www.chlamydie.info/

podobné projevy mohou způsobit i chlamydie a jiné potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně, protože léčba existuje....
pročti si to a posuď, které různé nemoci se za tímto problémem skrývají

žádej podrobné testy a vyšetření

monika z Třebíč (St, 21. 2. 2007 - 10:02)

před týdnem mi lékař stanovila diagnozu - zanět ramenního kloubu. Také jsem si dala Reiki, ale nepomohlo. Dostla jsem tablety - Meloxicam - Teva 15mg.Nevidím žádný výsledek. Opravdu mě čeká tak dlouhá léčba? Je mi 33 let a už nyní se cítím odstrčená. Jsem úředník a pravá ruká mě živí, co s tím?v noci při každém obrácením trpím,zdá se mi, že mi mírná pichlavá bolest přechází k pravému prsu.Kam všude se zánět muže dostat?přeji všem brzské uzdravení.děkuji Monika

Renka (So, 27. 1. 2007 - 16:01)

Ahoj všem , čas a ruce plné energie( zřejmě Reiki) , co ovládá kolegyně mi pomohly... je to mnohem lepší, zatím to budu zkoušet tak dlouho,co mi bude ochotná pomáhat.Děkuji za rady a všem hodně štěstí Renka

JarmilaM. (Čt, 25. 1. 2007 - 17:01)

Vzkaz pro Renku!
Manžel byl v loni v dubnu na operaci obou kolen. Po půl roce měl kontrolu, ale k žádnému výraznému zlepšení nedošlo. Lékař mu dokonce pohrozil další operaci,ale už s výměnou kolenního kloubu. Známí nám poradili, že si má dávat obklady z kostivalového kořene. Běžně se dá nakopat na zahradě. Kořen se omyje, pomele, a naloží do rozpuštěného vepřového sádla. Nechá ztuhnout. Každý den se pak tato směs rozetře na ubrousek nebo kousek hadříku, přiloží na postižené místo, zabalí, a nechá přes noc účinkovat.Z manželovi zkušenosti vím, že se mu již dost ulevilo, a kolena tak nebolí. Pomletý kostival můžete ještě naložit také do alkoholu, nejlépe domácího, ten je silnější, a každý den jim bolestivé místo natírat. Obojí můžete aplikovat najednou nebo na noc obklad a na den potřít roztokem. Chce to delší dobu, ale výsledky se určitě dostaví. Nevyléčí úplně, ale od bolesti, a často i nesnesitelné uleví.
Vyzkoušejte. Bylinkami se ještě nic nezkazilo. Přeji Vám hodně štěstí, a hlvaně úspěchy při léčbě. Hodně zdraví.
Zdraví Vás Jarmila M.

Návštěvník (Ne, 21. 1. 2007 - 00:01)

Renko,
zánět je potřeba nějak léčit. Krémy sice mohou pomoci potlačit bolesti, ale především je třeba likvidovat zánět. Je třeba začít vnitřně některou z detoxikaci, která rozpouští zánětlivé ložiska v kloubech. velmi účinným je kustkovnice činská a lékořice. Ale je spousta jiných prostředků. Na vnější obklady je dobrý kostival nebo aloe gelly, případně krém s obsahem MSM ( přírodní síry). Do stravy zařadit rostliny, které hodně štípou, jako je zelí, pórek, křen a podobně.

Zdraví Honza

Blanka (So, 20. 1. 2007 - 20:01)

Já ti poradím. Napiš poradna"email.cz

Marie (So, 18. 1. 2020 - 19:01)

Už 5 měsíců bolest ramene, 4 obstriky a bolesti nespím,poraďte. Dekuji

Majka (Út, 17. 11. 2020 - 08:11)

Zajímalo by mě, jestli jste to vyřešila. Měla jsem ten samý problém, nemohla jsem se bez pomoci ani obléct. V noci při sebemenším pohybu ramene jsem byla bolestí vzhůru. UZ ramene, rtg nic. Ketanol nezabral, ani různé koktejly v kapačkách na neurologii. Potom mi, přes kamaráda, jeden rehabilitační lékař udělal laserovou akupunkturu a za 20 minut, se vším všudy, jsem měla po bolesti. Nechtělo se mi věřit, že jsem dala bez bolesti ruku nad hlavu, sama si zapnula podprsenku, celou noc v klidu spala. Už je to rok a nic se nevrátilo, jen někdy při prochladnutí rameno trochu cítím, ale na to už stačí jen prohřátí. Ty tři měsíce bolesti byly hrozné. Navíc mi hrozilo, že přijdu o práci.

M.V. (Út, 17. 11. 2020 - 12:11)

Zdravím Aleše :)

Reklama

Přidat komentář