Reklama

marihuana detox - psychika a fyzika

dejvek (Po, 17. 7. 2017 - 21:07)

Zdravím všechny
Napsal bych rád taky svoji zkušenost.
Je mi 23 a užívám zelí zhruba 7 let, názor mám takový že konopí bylo dobré do té chvíle než přišel na scénu skunk, první 3 roky jsme palili venky, což byla pohoda šlo přestat ž
ze dne na den, klidně i na měsíc bez toho aniž bych pocítil sebemenší problém. Ale jak už jsem zmínil přišelo na scénu skero a bylo po srandě, jeden měli jsem

Honza (Út, 20. 6. 2017 - 18:06)

Pro Moniku : Ahoj, taky jsem před lety hulil a to hodně.
Časem mi to víc bralo, než dávalo a tak jsem na několikátý pokus přestal. Ty stavy podrážděnosti a nespavoszti jsou úplně normální.. Lepší to bude za 14dní-měsíc, musíš vydržet a po pár měsících už budeš OK. Já dnes po letech si na hulení ani nevzpomenu. U hulení jsou naštěstí vratné změny, takže se ti vrátí paměť, začne ti to víc přemýšlet a hlavně proč by měla být jako tráva na prvním místě.. Tam má být někdo, koho máš ráda a on tebe.. Tohle kdyby pochopila jedna moje kamarádka.. Tak bych byl moc rád. Jo a taky si pak můžeš objednat adaptogen : Rozchodnici růžovou a řípadně Kannu (Sceletium) To jsou dary, co pomohou tvé náladě, věř mi..
Já teď pro změnu trošku bojuji s alkoholem a to je taky hustý.. Ale jakmile už člověk nad tím přemýšlí, tak je to moc dobře.. Tak se drž a vydrž.. Mě příjde, že jsem v určitých ohledech dospěl až po vysazení trávy..

monika (Po, 19. 6. 2017 - 10:06)

Ahoj hulim 7 rok v kuse gram skera denne ale zkusenosti mam uz 12 let.Bez travy se mi nechce vstat jist ani spat,to jsou me prvni priznaky .Kazdopadne uz me telo naznacuje ze je cas prestat .Protoze mi brutalne vypadavaj veci z hlavy..To jsem nikdy nemela..Proste jedu autem a zapomenu kam jedu a pod.Dnes je muj druhy den kdy nehulim je to zacatek..Ale jiz ted mam nespavost jsem vic uzavrena a jakoby nastvana bez duvodne vyjizdim ..Ale to nejhorsi je chveni v tele jakoby tres v rukou.Zmizi to? Nikdo to nevidi ale ja to citim v tele jako bych nemela silu..Doufam ze se pres to premuzu tahne mi na 30 rodinu nechci.ale doufam ze fakt prestanu hulit:-/ a ne jen pauza na tyden..:-/

Johim (Po, 24. 4. 2017 - 22:04)

Ahojte. Cital som vase prispevky. Som rad,ze nie som sam,komu marihuana sposobuje problemy(resp si ich nou sposobujem sam). Nefajcim 14dni. Mam sialene strachy,uzkosti,nevolno po jedle,problemy so spankom,potenie riadne,podrazdenost silna. Je to na take na hrane. Tri mesiace trva,kym prejdu psychicke problemy ako uzkosti a depky. Mam uz skusenost,prestal som uz v minulosti a opat zacal. Je to silny sebaklam zavislosti,ked si myslim,ze este niekedy budem moct si dat jointa bez nasledkov. Drzte sa vsetci,co ste sa rozhodli neotrocit

Michal (Čt, 5. 7. 2018 - 13:07)

Bude hodně těžký přestat...hah si zabil 3- 4 tak rovnou geso na den ,bud chceš nebo ne ,já mám za sebou 1. měsíc a zlepšilo se myšlení vyjadřování ale zas sem ted docela uzavřenej ale to sem byl i před tím tak doufám že se to zlepší,najdi si koníčka nový přátele nehuliče to je základ nebo se toho nezbavíš

Katty (Ne, 12. 3. 2017 - 10:03)

Cau lidi koketuju s myslenkou...Zdravim Juro, jsem zenou huluce a musim ti napsat, ze je to hrozny. Jsme spolu 5let a ja jsem psychicky vycerpana. Pises, ze se snazis chovat normalne,to si ten muj mysli take, opak je pravda.Do krizku se dostavame porad, protoze ja jsem kategoricky proti a on jen hleda cesticky, jak se dostat k huleni, takze vymysli, lze,osocuje me, ze chlastam (vino 2x za mesic, max.), lzu(reknu ze je poledne a ne za pet minut dvanact). Jen proto, aby nebyl horsi. Pred tydnem uz jsem nevydrzela a dala ultimatum a posledni. Nehuli, ale ty stavy, zaludek, nechutenstvi, mluvi jak kdyby priletel z Marsu ,o naladach a kriku nemluve
Jen se lituje,jak je mu zle. A ja? Psychicky na dne a jeste snaset tohle? Tvoje Zena na tom asi nebude lip, ja to dlouha leta taky nerikala co si o tom myslim, jak mi to vadi, pak to vybouchlo.
Odesla bych, ale ziji v Irsku a navrat je v tuto chvili nemozny. Musim se pokusit toho jinak sikovneho chlapa z toho dostat, protoze jinak dopadnem oba spatne. Drzim ti palce at to zvladnes a jsi dobrym manzelem a tatou. Vecer brko ze zvyku,to je to posledni varovani.

Zhulka2001 (Ne, 6. 5. 2018 - 13:05)

Bude hodně těžký přestat když hulite každej den cca 3-4 brka?

Jura (Čt, 23. 2. 2017 - 19:02)

Pro K.Z - presne hulila jsem...Cau lidi koketuju s myslenkou prestat hulit posledni 2 roky..nic mene za poslednich15 let moji hulici kariery se kolem me nachazi cela komunita kamaradu hulicu..prevazne vpoho ferovi,uprimni a fajn lidi..hulic co ma pres30 se chova vetsinou uz jinak nez mladici..za mlada padaly bonga..speky..vsecko a furt ..ale aspon sme u toho sportovali:)sk8..nic mene cca posledni 3..4 roky uz hulim ze zvyku na vecer..prdika..dva..sem tam den vynecham:)..a slapu jako hodinky..v praci sem snad 4či5let nemarodil..kdyz nepocitam chripecku prechozenou s kamosem paralenem..jinak pamet sem tam zapomene hlavne naPRO ME nedulezite veci..coz je vetsina..proto se nekdy dostanu do krizku ze svou zenou:)..ktera nehuli..mam dite dvou lety..a na ceste druhy:)snazim se vist sporadanej zivot bez nenavisti..zavisti a ostatnich negativnich pocitu ktery sem vytesnil co to slo ze svyho zivota..snazim se naucit s rodinou zdrave jist..odstavnovat..mixovat..a bojoju i ze cvicenim..a zajima me deni ve svete na misto ordinace nebo toho co ma soused novyho..no a ted je asi ta prava konstalace vypnout i tu travu..nebo jen ktomu pivu..coz chodim prumerne 2x do mesice..nemam rad alkohol..urcite horsi nez trava!Nicmene sem se rozhod..nehulim5 den..coz je u me rekord za tech 15 let:)musim furt neco vymyslet a je to fajn az na dnesek..posledni 3 dny zas bojuju s nachlazenim za pochodu ..akorat my to vlezlo do zubu a pulsuje mi pul huby ..zubar rek ze to je zanet pak chvilu si mumlal ze se mu to nelibi a musi se to pohlidat..narizl mi kus dasne opichal..propichal..vycistil dal antibiotyka a zitra mam prit zas:( ..tak premyslim jesi nebylo lip kdybych furt hulil;) asi to ktomu patri naky takovy veci nebo je to souhra nahod..?buh ví..kazdopadne nechut k jidlu mam taky a hubl sem ze71 na 68kg..sem lehka vaha..atletickej typ:)ani nevím proc to pisu a moc sem se tu nedocet:)kazdopadne mejte se furt radi jako zhuleni;)ja pokracuju ve sve misi..a k zubaři:) omluvte mou češtin ..PEACE

To (Čt, 22. 3. 2018 - 00:03)

Když je tělo mladý,tak...Leda,že by měl vlastní motivaci to nechat a dělat něco co imponuje jeho novým známým a známostem,jinak asi těžko přestane.

Mno (Čt, 22. 3. 2018 - 00:03)

Když je tělo mladý,tak nemá dojem,že ho to zhuntuje,ale čas to vykoná a pak zůstane starý tělo a závislost jak prase,tam už to neutáhne a začne řešit prakticky za 5 minut dvanáct,prostě to už bude jeho rekreační droga,asi jako pro většinu čechů pivní hektolitro-chalstismus ročně.

Tak (Čt, 22. 3. 2018 - 00:03)

V podstatě se to nedá překonat,tyhlety alkoholismy a podobné,jen tomu podlehnout,taky většina asi 90% tlustejch zustane tlustejch a nebude mít normální váhu.

Lukáš (Čt, 22. 3. 2018 - 00:03)

Ahoj mám syna ktorý má 14a...Syn by měl přestat hulit nebo to dopadne špatně.

Rencamama (Ne, 18. 3. 2018 - 21:03)

ja to mám uplne stejne, ale...Ahoj mám syna ktorý má 14a ties vraj huli od 10r je strašné precitlivenosť a ľutuje sa potom ma nervové zachvaty

casper (So, 27. 1. 2018 - 23:01)

Ahoj, přidám také svúj příběh. Dnes je to měsíc a půl co jsem přestal. Je mi 25 let, samostatný pracující muž. Trávu jsem hulil posledních 5 let. Dříve tak 1-3x týdně poslední 2 roky to mělo vzestupnou tendenci, protože jsem měl trávu svou a nebyl problém dát třeba 7 brk za den. 5 let to bylo krásných, díky trávě jsem si vždy upravil realitu podle sebe, nepřemýšlel jsem nad negativními věcmi a do všeho mi dávala pozitivní směr, myslím že jsem díky ní byl i více kreativní. Lepší spánek, od toho se odvíjela lepší chuť do života, lepší chuť k jídlu, k hudbě, filmům, daleko lepší cítění, empatie apod.. i sex mi přišel stokrát lepší když jsem byl zhulený.Zhulený jsem dělal většinu věcí, práce, večeře s rodinou, jezdil jsem i závodně na kole a párkrát jsem si dal i před startem. Přišlo mi to prostě lepší. Začátky byly samozřejmě nejlepší. Jednou, dvakrát týdně s kamarády ven, brčko a kopec srandy, pochopení těch stavů, spousty zajímavých nápadů. Postupem času jsem začal chápat že už hulím ze setrvačnosti a stavy už nejsou to co bývaly. Prostě jsem si dal sám gramový a jentak se mi na 10 minut zamotá hlava a 2 hodiny se cejtím dobře, přitom jsem schopný dělat úplně vše. Dříve bych do 5 minut omdlel a 3 hodiny bych o sobě nevěděl vždyť to znáte :D Ty poslední 2 roky jsem si říkal že zkusím přestat, že už si vlastně ani nepamatuji jaký ten svět bez trávy byl. Ale vždy jsem to vydržel tak maximálně týden. Ale proč píšu a co mě donutilo. Na jaře minulého roku jsem poznal báječnou holčinu a začal s ní chodit, poznala mě jako "zkuřku" naprosto volnomyšlenkářského kluka co má na všechno názor i odpověď a nezavře hubu. Prostě semnou nebyla nuda. Vše mělo velmi rychlý spád, byly jsme spolu furt, bydlela u mě v podstatě hned a poznali jsme se velmi rychle. Asi po našem prvním společném měsíci nastalo pár situací a poznala mě i nezhuleného co jsme byli na víkendu u rodičů nebo na dovolené kam se mi prostě nechtělo brát přes hranice. Sdělila mi že jsem úplně jiný, jako kdybych s ní doopravdy byl, přitom bez trávy také ale když ona nehulí, nejsme na stejné koleji a to pro dlouhodobý vztah potřeba je. Vyslechl jsem to a začal přemýšlet že to alespoň rapidně omezím, do budoucna přestanu, nemůžu přece celý život "prohulit" Je mi 25 rozumíme si, třeba je to ta pravá. V tento moment jsem z nějakých 2-3 gramů denně omezil max na 1g za týden, opravdu tak 2 brčka. Cejtil jsem se mnohem lépe, přítelkyně byla spokojená. Já tím pádem taky, před ní už jsem nehulil vůbec, dával jsem si jen když byla ona nebo já pryč.Na spánek nebo když jsme byli s kamarády na pivku atak. A tím to vše začaloo, první problémy a výčitky. Jelikož jsem to omezil takhle rapidně tělo najelo na jiný režim a výkyvy mezi zhuleností a střízlivostí byly opravdu velké. Když si jako pravidelný hulič dáte jednou za 3 dny slušnej model, je to pak róodeo. A jak jsem psal výše tím to vše začalo. Začal jsem se jak kdyby rozdvojovat. Zhulený já vs nezhulený já a s tím i 2 rozdílné postoje k řešení každodenních věcí. Myslím to tak že jsem měl buď pokračovat v 7 brkách denně a nebo nehulit vůbec. Já zůstal na kompromisu že si alespoň občas dám. Pak jsme se jednoho ne pohádali, asi po půl roce společného žití, nedokázal jsem se uklidnit a šáhl jsem po ubaleném brku ve skříni a šel si dát asi po 4denní pauze. Jakože se uklidním, srovnám si to v hlavě a vše urovnáme. Nicméně to brko bylo brko které jsem si ubalil asi před rokem a našel ho ve starém batohu a dal do skříně. Vůbec mě nenapadlo co to udělá. Takový rauš jsem nezažil. celých 5 hodin jsem nedokázal myslet na nic jiného než že jsem 5 let života prohulil, proč to dělám, spousty výčitek, prostě schýza, to jsem do té doby nezažil. Nic jsem nevymyslel, propadl se do zoufalství během pár hodin, kleslo mi sebevědomí a už jsem to nedokázal vyžehlit. Druhý den jsme se rozešli. Dnes je to skoro 50 dní co nehulím. Bylo to těžké přestat, ale vím že kdybych nepřestal najíždím na nějakou psychyckou poruchu. Pokud chcete hulit trávu, nesmí vám v tom nikdo stát a musí to být vaše rozhodnutí. Jinak přijdou výčitky. Pokud chcete přestat, přestantě ze dne na den a už se k tomu nikdy nevracejte, kdo přestat nechce, nepřestane až ho to stejně jednou dožene v nějaké situaci a stejně přestat bude muset a akorát to bude mít složitějsí. Asi 10 dní na to co jsem přestal jsem byl na dně, výčitky, nemohl jsem spát, jíst, přítelkyně pryč myšlenky na sebevraždu. Navštívil jsem mou známou psychoterapeutku a ta mě ve všem utvrdila, měl jsem náběh na rozdvojenou osobnost a bylo dobré že jsem s stím přestal a navštívil jí. Už jsem se z toho oklepal, začal aktivně sportovat, omezil stzk s lidmi co hulí a dostal příležitost pracovat v zahraničí. Sebral jsem se a život je úplně jiný. Tráva není špatná, ale chce to hulit s mírou a pokud možno venkovní modely. Ty přehnojený indiky co se prodávají jsou prekurzor podobných případů jako toho mého. Stačilo jedno brko o kterém jsem nevěděl co je a otočil se mi život.

opicka (So, 27. 1. 2018 - 02:01)

Ahojte,
najprv chcem Všetkým podakovať. Vaše príbehy mi dávaju ďaľší impulz. Fajčil som asi desať rokov. Pár rokov raz za čas s kamošmi. To boli tie najkrajšie casy ked mi gram vystacil aj pol roka. Neľutujem ani sekudnu. Keby mi niekto povedal, že na marihuane môžete byť závislý tak by som sa mu vysmial.
Prvý krát som pochopil, že marihuana nie je len zábava, ale že Vás dokáže aj zbaviť smútku bolo keď mi umrel dedko. Sedel som v izbe a fajčil a počúval hudbu. Asi týždeň. Všetky smútky boli ako keby v sne a skoro vôbec to nebolelo. No a tak keď prišli problémy tak hop šup sklenenka. Všetko stále fungovalo. Potom som zistil, že na opicu niet lepší liek. Stále sa mi to darilo držať easy. Potom k filmu, ku hre k zábave. Stále pohoda.
Masaker ale nastal, keď som sa spoznal s jedným pestovateľom, ktorý mi dal takú cenu, že som mohol kupovať kilá (patricne som vyuzil). Behom pár mesiacov som sa dostal zo spotreby 6g mesačne na 60g mesačne. Nedokázal som sa ovládnuť. Nechcel som sa ovládnuť. Všetko cez gravity bong. V práci som bol za trest. Nedokázal som sa sústrediť a myslel som len na Grass. Vlasne som dal výpoveď, aby som sa mohol venovať svojmu koníčku (ze akoze budem podnikat. :D fakt som tomu veril). Podnikat som nezacal. Prestal som robit vsetko. Len som sa valal doma hulil a hral PC hry. A tu uz to bolo zle. Kazde rano sracka, krce, zaludok na srot. Jedine co pomohlo bolo bongo. Uz som ani nemohol zacat rano bongo ale musel som dat kolac lebo triezvy som nedokazal nasat ani trosku dymu bez toho aby som pol hodinu nekaslal a nenapinalo ma na vracanie. Dni sa zlievali v tyzdnoch a tyzne v mesiacoch. Nepametam si nic, len gauc bongo pc gauc bongo pc.
Tri týždne dopredu som vedel, kedy skončím. Posledný týždeň som bol sám doma, drahá na dovolenke, a iba ja a ganga. Posledný deň som dal 8 (cca) stvrtgramovych bong a k tomu tri kolace - (jeden upratal nehulica na 19 hodin do postele u mna s tym ze vravel ze sa nemohol hybat aj ked chcel). Ani som si nebol istý, či som zhulený a smutné je, že som ani moc nebol.
Pokusy prestať nejaké boli už aj pred tým, ale rekord bol 2 týždne a povedal som si, že to bolo easy tak čo sa trápiť. (to ale bolo pri spotrebe 6g mesacne)

Takže som prestal. A teraz k abstinenci:
Stavy:
1. nespavosť: je skoro nemožné zaspať. Skúšal som všetko, keď už zaspím, tak dve hodky sú luxus. Niekedy sa takýcho dvojhodiek podarí poskladať za sebou už aj 3 ale to tak po týždni najskôr. (miloval som to zaspatie odrazu keď je človek zhulený. Húliš až kým nezaspíš.) Naštastie si môžem dovoliť byť ešte nezamestnaný tak to až tak nevadí. Zvykol som si na to byť nevyspatý.
2. náladovosť: behom 30 sekúnd dokážem zavraždiť hocikoho a potom pohladkať šteniatko a potom sa rozplakať od smútku. Skúšal som nejaké dýchacie cvičenia ale to som sa akurát nasral, že to nefunguje. Takže sa snažím aspoň veľa športovať.
3. záchvaty beznádeje: Sú chvíle, keď myseľ začne do Vás jebať. Aký ste looser, nič nedokážete, ako je všetko na prd a ako nič nemá zmysel. ZLO.
4. samovražedné sklony: každý deň rozmýšľam, že sa zabijem. Naštastie každý deň menej a menej. Sľubil som si, že to peklo vydržím, ale niekedy je to fakt ...... Jediné čo mi pomáha na tieto veci je hudba a šport. Nenechávajte sa so svojou mysľou potichu. JE TO PEKLO a môže Vás to stáť život.
5. amotívacia: všetko čo robím, robím len aby som vydržal o tých pár hodín navyše bez bonga. NIČ ma nebaví. Nebaví ma sex, hranie, jedlo, šport, pitie, nič.
6. a jedna vec ešte pre baby, schudol som za ten mesiac 8 kilo vdaka pravidelnemu pohybu a absolutnej nechuti jest. 6 rocny chlapec zje viac ako ja napriek tomu ze si to pocitvo delim do 5 jedal denne.
Všetkým Vám držím palce a každý v sebe máte tú silu si tieto "nemilosti" prejsť. Sebe držím tiež palce.
A nakoniec chcem zhrnúť čo mi pomohlo vydržať mesiac a začínam vidieť svetlo na konci tunela.
1. Šport. Bla bla bla. viac netreba. Potiť sa, makať sa, prekonávať sa a trpieť fyzicky, nie len psychicky.
2. Otužovanie. Prehodil som kohútik na najstudenejšiu vodu, už sa odtiaľ nepohol. Každý deň sprcha, niekedy aj dve. Sila vôle ide hore ako raketa.
3. Motivačné/Demotivačné videá. Počas svojich feťackých vrcholov som si nahral odkazy na mobil. Videá kde sám seba prosím, aby som prestal, radím si a povzbudzujem sa, nie na silu, ale od srdca a s úprimnou túžbou prestať. Možno to bude smiešne, ale v čase najväčšej krízy ma tieto videá zachranili. Nie sú to odkazy štastného človeka a musím povedať, že stále horšie a horšie sa mi na ne pozerá.
4. Vyhodenie všetkého equpmentu. bongo, fajku, drticky, sitka, papieriky, sacky, pohare, alobaly, všetko čo som používal na húlenie. všetko šlo do koša. Veď načo. o tráve doma ani nehovorím. Každý vie čo to je mať doma a nefajčiť. Spalte to svinsto den pred tým. Ci uz v krbe alebo jointe.
5. Prestal som sa stretávať s kamošmi. dočasne. Aspoň s tými ktorý fajčia.
6. káva, čaj, pivko, vinko, cigara s mierou. Naco sa hnat z jedneho pruseru do druheho. Hlavne sa nesmiete opiť. To sa zhulite na beton.
7. Citanie for, informacii, clankov a tak vsetko co existuje o abstinencii. Vid tu a teraz.
8. Nerozmýšlať o minulosti a budúcnosti. A TOTO JE NAJDOLEZITEJSIE podla mna. Minulosť a budúcnost sú nepriateľ. Abstinujúci človek (JA) nedokáže rozmýšlať pozitivné o minulosti ani o budúcnosti. Všetko je čierne, temné, smutné, desivé. Realita resp. súčasnosť je jediný priateľ. Na piču, ale priateľ. Myslite na tu a teraz, a na to, že to čo robíte má zmysel.
A este jedna vec ak to niekto naozaj docital az sem. Ja som zacal ked som mal 20 a koncim v 30 ke. Nastastie som si nestihol nic znicit. Ale mladým do 18 rokov ked hulia gangu by som ruky nohy dolamal. Tvoji rodicia do teba jebu peniaze a lasku a ty si odjebes mozog skor ako nieco stihnes spravit a dojebes zivot sebe aj ostatnym. 18 rocny clovek ma este cely zivot pred sebou tak si nechajte drogy na neskor. Napr. ja s herakom zacinam tesne po 70ke.
LEGALIZACE ZDAR.

Haluz (Čt, 21. 2. 2019 - 03:02)

Víte taky, sotva jsem se ze svých sra*ek začal hrabat, a zjistil že je cesta ven.. Tak jsem se také snažil všem pomoct a poradit.. nedávno jsem zjistil.. že vono to téměř nelze můžete někomu tímto textem pomoct, ale né tak jak si myslíte, a tak jak chcete.. Je to právě pomoc úplně jiná, v tomhle konkrétním případě jste pomohl mě a doplnil jeden z posledních dílů celé mozaiky.. a možná dalším lidem, co já vím, každopádně pokračujte, a přídete na víc.. ještě víc.. pak se dostanete někam, kde nic není problém.. si už taky připadám jak magor někdy :D

Haluz (Čt, 21. 2. 2019 - 02:02)

Velice děkuji za tento popis, je pro mě velice přínosným.

JaNe (Pá, 12. 1. 2018 - 08:01)

Ahooj..Tak už je to 8dnííí bez hulení..A jdeto! Jde to a cítim se skvěle :) Celí den furt něco dělám žádná skuřka rozplácla před tv s 5čokoladama v ruce :D Přijdu flaknu sebou do postele a spím..Každé rano co se vzbudím a řeknu si už je to 5dní už 6...7...jsem na sebe víc a víc pyšná...Jestli už vám to víc bere než dává ..vysmolte se na to...Díky za podporu a držím palce dalším..Je to jen v hlavě

Řekla (So, 6. 1. 2018 - 14:01)

bych,že úplně nejhorší je ten první týden,pak si tělo zvykne a je lépe.

Vyzkoušej (So, 6. 1. 2018 - 14:01)

Ahoj, je mi 25let jsem holka....to snižovat a piš si to třeba do kalendáře a budeš mít sama radost,že to vydržíš. Postupně a hlavně pomale,ono přestat hned úplně půjde asi těžko. Nebo to nahradit něčím jiným,co třeba obyč tabákem? Držím pěstě,už to,že chceš sama je posun.

Reklama

Přidat komentář