Reklama

Chlapi, kolik denně sníte masa ???

zajíc (St, 5. 12. 2007 - 11:12)

V životě jsem neslyšel, že člověk je býložravec. Ani to není vědecky doložený. Rád bych věděl, které jsou rostliné kvalitní bílkoviny. Atróza nemá nic společného s bílkovinami. Artróza je opotřebení kloubních pouzder. Na to jsou potřeba látky typu Glukosamin, který se tvoří z krevního cukru. Zatím co vím aminokyseliny brání rozpadu svalové hmoty. Proto starší lidé, kteří nestačí toto dol?ovat, bohužel ztrácí svalouvou hmotu příliš rychle.

zajíc (St, 5. 12. 2007 - 11:12)

V životě jsem neslyšel, že člověk je býložravec. Ani to není vědecky doložený. Rád bych věděl, které jsou rostliné kvalitní bílkoviny. Atróza nemá nic společného s bílkovinami. Artróza je opotřebení kloubních pouzder. Na to jsou potřeba látky typu Glukosamin, který se tvoří z krevního cukru. Zatím co vím aminokyseliny brání rozpadu svalové hmoty. Proto starší lidé, kteří nestačí toto dol?ovat, bohužel ztrácí svalouvou hmotu příliš rychle.

Všežravec (St, 5. 12. 2007 - 10:12)

Podle délky střev a způsobu vyprazdňování je šlověk jednoznačně všežravec. Masožravci serou to, co snědí za 6-8 hodin jejich střevo je krátké, býložravci až za 3-4 dny jejich střeva ksou dlouhá. Člověk je někde mezi, střední střeva a vyprázdnění za 20-24 hodin. A jak bylo řečeno, záleží na kvalitě masa. Je zábavné sledovat, co lidi kupují. U pultíků s rybami nebo se zvěřinou bývá
prázdno, za to tzv. pěkný bůček je žádán. Taktéž kuřata, plná hormonů, antibiotik a polychlorovaných bifenylů.

40+ (St, 5. 12. 2007 - 10:12)

Hoblino, neurazej, omezenec jsi tady ty. Clovek je bylozravec, jen po posledni dobe ledove si vypomaha i masem, do vyuziti ohne SYROVYM! To, co do sebe hrnes jako bilkovinu, je tepelnym zpracovanim totalne znehodnocena, mrtva,takze to v tobe zahniva a pusobi ti ty tzv. CIVILIZACNI choroby ( a pri vymesovani smrdis jako tchor), ale z vetsi casti hlavne VYZRANE nevhodnou stravou. Az zjistis, ze existuji i rostlinne kvalitni bilkoviny, napr. lusteniny, tak nebudes takto blbe kecat. Takze pojidaci masa, uzivejte si, ale stve me, ze na lecbu tech vasich artroz, rakovin a dalsich chorob musim prispivat i ja a dalsi vegetariani, rozumne se stravujici, bez zdravotnich potizi.Je to vsechno jeste slozitejsi, telo si na objednavku umi vyrobit ze stavebnich prvku - aminokyselin -vetsinu nutnych molekul, takze lze rozlozit napr.zeleninu a orechy a sestavit bilkovinu, napr. Takze pojidat maso, obtizne rozlozitelne na ty aminokyseliny, je holy nesmysl, zatezujici traveni,ale to tady nekteri stezi pochopi, ze je vsechno jinak, nez jak jim tloukli do hlavy. Je potreba podporovat masny prumysl a mlekarensky, tak se tim cpete. A.K. a Granvin vedi nebo tusi vic nez ty. radostna sportujici 40+, spis -50

zajíc (St, 5. 12. 2007 - 10:12)

Myslím si, že o výživě něco malinko vím. Je maso a maso. Rozdíl určitě je mezi proroslým bůčkem a třeba masem z pstruha. Člověk jako takový je všežhravec. Na doplnění bílkovin může sloužit několik zdrojů. Je pravou, že maso je jako zdoj býklovin nejkvalitnější. Nelze jej nahradit, pouze nevhodnou formou suplovat. Bílkoviny se v tělě rozkládají na aminokyseliny a ty jsou stavebním kamenem pro svalovou hmotu a výživu mozku. Zdravý příjem bíklovin, a to už z masa popř. jiných zdrojů je 0,5 - 0,8 g na kilogram váhy jedince. Samozřejmě pro tělo je lepší přimout tyto bílkoviny z masité stravy pro jeho jedinečné složení.

Hoblina (St, 5. 12. 2007 - 02:12)

Jo a GRANVINe obdivuju te za vzacne objektivni nazor.
Respektuju te neskonale vic nez paka typu A.K.

Mej se hezky!:)

Hoblina (St, 5. 12. 2007 - 02:12)

"13. 6. 2007 08:22:16, A.K.
Pojídání masa je pro člověka velice nezdravé, jelikož člověk je od přírody čistý býložravec !!!!!"

Jeeeeeezis dalsi pomatenec. Holt clovek uz od praveku zral zvirata a lovil mamuty, protoze mu A.K. nevysvetlil, ze je BYLOZRAVEC!!!!!

Kdyby to cloveku bylo prirozene jak se vy blazni snazite vsem namlouvat, tak by to proste TAK BYLO! Zadne chovy dobytka a drubeze a odjakziva lov zvere, proste bychom zrali travu a rostliny ty blbe.

Vidis nekdy kravu zrat maso? Nevidis, protoze je od prirody cisty bylozravec. Tyvole blbi jako ty by meli jit nekam na nejake povinne vzdelani.

Granvin (Ne, 2. 12. 2007 - 23:12)

Dopr... Sorry... Občas mi to blbne...

Granvin (Ne, 2. 12. 2007 - 23:12)

Pokud bychom chtěli čistě jen masem pokrýt doporučenou denní dávku bílkovin pro běžného muže s váhou kolem 80-100kg, tak by měl sníst cca 500g masa denně, sportovec dvakrát více.
Ale těch 100 - 200g denně jde, pokud je to vyváženo dostatečným příjmem zeleniny aj., každopádně si myslím, že maso není potřeba, takže to s ním nepřehánějte, ale zase se ho nevzdávejte pokud nevíte jak ho nahradit.
Můj denní příjem je 0g masa.

A.K.
Souhlasím:)

Granvin (Ne, 2. 12. 2007 - 23:12)

Pokud bychom chtěli čistě jen masem pokrýt doporučenou denní dávku bílkovin pro běžného muže s váhou kolem 80-100kg, tak by měl sníst cca 500g masa denně, sportovec dvakrát více.
Ale těch 100 - 200g denně jde, pokud je to vyváženo dostatečným příjmem zeleniny aj., každopádně si myslím, že maso není potřeba, takže to s ním nepřehánějte, ale zase se ho nevzdávejte pokud nevíte jak ho nahradit.
Můj denní příjem je 0g masa.

A.K.
Souhlasím:)

Granvin (Ne, 2. 12. 2007 - 23:12)

Pokud bychom chtěli čistě jen masem pokrýt doporučenou denní dávku bílkovin pro běžného muže s váhou kolem 80-100kg, tak by měl sníst cca 500g masa denně, sportovec dvakrát více.
Ale těch 100 - 200g denně jde, pokud je to vyváženo dostatečným příjmem zeleniny aj., každopádně si myslím, že maso není potřeba, takže to s ním nepřehánějte, ale zase se ho nevzdávejte pokud nevíte jak ho nahradit.
Můj denní příjem je 0g masa.

A.K.
Souhlasím:)

A.K. (St, 13. 6. 2007 - 08:06)

Pojídání masa je pro člověka velice nezdravé, jelikož člověk je od přírody čistý býložravec !!!!!

JR (Po, 14. 6. 2021 - 21:06)

Jasný, a v pravěku se lovili mamuti pro zábavu místo večerního jezení kořínků.

Loudison (Po, 8. 6. 2020 - 13:06)

ano, mamut byl luštěnina

. (Ne, 10. 6. 2007 - 03:06)

No jak jsem psala dokazu snist cele koleno:-) ale z tech zdravejsich treba 500 g vareneho veproveho s krenem nebo hortici:-) jinak minutky dnes jsem mela na taliri asi 5 platku:-) a salat /bez prilohy/.Me to divny neprijde znam rodiny kde bylo zvykem specielne panum podavat vice masa a casteji.Moje babicka tim brachu vylozene vykrmuje:-) Ja uz si varim sama ale asi me to taky ovlivnilo.Kazdopadne! snim vic masa nez pritel :-)))a to o hodne.

jajajaja (So, 9. 6. 2007 - 15:06)

to teda urcite je normalni, nenormalni je s prominutim spis tvoje pritelkyne, zrejme naprosto posedla vyzivou

Mirek (So, 9. 6. 2007 - 13:06)

Překvapuje mě, že existují i ženy, které jedí masa hodně, dokonce i vícekrát denně. Vidím, že těch mých 200 gramů denně asi tedy není žádný extrém.

jajaja (So, 9. 6. 2007 - 08:06)

ja teda maso musim jist kazdy den a to i vickrat-jak kdy, ale urcite to neskodi-bile urcite ne, ale i cervene sem tam nemuze byt na skodu a i kdyby bylo me to za to nestoji, daleko horsi je cpat se knedlikama, buchtama atd. jsem mlada holka s hezkou postavou a maso patri v mem jidelnicku k nejcastejsi strave

. (So, 9. 6. 2007 - 01:06)

Otazka jen pro muze?To by se muj pritel smal:-) Pry je levnejsi satit nez zivit:-)) Jsem totiz vyhlaseny pozirac masa.Snim skoro denne 2 platky jako minutku nebo jinak upravene.Tak 2 krat tydne to bude mnohem vic platku na den:-)) jim maso bez prilohy....Krome zeleniny a salatu skoro nic jineho nejim.Pokud by bylo treba veprove koleno snim ho v pohode cele:-))) Jsem stuhla zadny tlustoch:-)Kazdopadne mam na taliri masa vzdy o mooooc vic nez pritel.

David (Pá, 8. 6. 2007 - 19:06)

Já sním tak 400g za den, nejradši jím maso se zeleninou, přílohám moc nedám. Ráno jím tak 100g šunky a k obědu a k večeři kolem 150g masa.

Reklama

Přidat komentář