Reklama

NOHA V SÁDŘE

dr.Galén (So, 18. 5. 2013 - 05:05)

Děkuji za odpověď.Už...Markéto, rovněž já děkuji za informováni, jak jste se nakonec rozhodla.

Markéta (Pá, 17. 5. 2013 - 15:05)

Tento typ obvazu se...Děkuji za odpověď.Už včera se mi podařilo získat kontakt na doktorku a dnes jsem to s ní řešila.Dcera dostala novou sádrovou dlahu až pod koleno a v pondělí ji sádru dotočí a dají kopyto.Doktorka říkal že se ještě s takovou sádrou nesetkala a prý i když jsou prsty zlomené ,tak že musí do sádry, tak ji dává pod koleno.Tak nevím,asi i tady platí,jiný kraj jiný mrav.

dr. Galén (Čt, 4. 12. 2014 - 07:12)

Já bych je ráda...V tom případě bych to zatím neřešil či se neznepokojoval.

Ivana (St, 3. 12. 2014 - 20:12)

Já bych je ráda procvičovala ale fakt se mi zvedá jen ten palec a trochu ten ukazováček.Mám tedy zatím jen sádrovou dlahu,na sádru jako takovou dojde asi buď v pátek a nebo až příští týden.V pátek se mám zastavit na kontrolu ale to asi ještě otok nebude splasklý.Tím "oknem" myslíte jak mi čouhají prsty ze sádry?Já mám sádru na noze prvně takže nevím co to je a ani jestli je to nějak správně udělané...

dr. Galén (St, 3. 12. 2014 - 20:12)

Tak jsem si myslela že už...Může. Nicméně to i tak chce průběžně procvičovat. Záleží navíc i na tom jak Vám okno pro prsty udělala.

Ivana (St, 3. 12. 2014 - 19:12)

Tak jsem si myslela že už se mi náledí co sevřelo republiku vyhne ale dnes odpoledne jsem před domem uklouzla na takové nenápadné ledové plotně a upadla.Výsledkem je zlomený kotník a noha v sádře na nějakých 6 týdnů.
Sestra na sádrovně mi říkala abych se snažila hýbat prsty co čouhají ze sádry ale moc mi to nejde.Pohnu dobře jen palcem a pak se chce trošku jen ukazováčku ale ostatní prsty "stávkují".Může to být následek zlomeného kotníku a následného otoku a nebo to může souviset s tím že mám docela tlustý prsty a jsou i dost u sebe?Tlustá ale jinak nejsem:-)

dr.Galén (Pá, 17. 5. 2013 - 07:05)

Tento typ obvazu se používá po operacích vbočeného palce (hallux valgus), ale může být použit i v některých typech zlomenin prstů, záprstních kostí (metatarzů)a méně často u kosti nártních (tarzálních). Jak sama píšte má dcera zlomenou záprstní kost, což přiložení tohoto obvazu by mohlo ospravdlnit. Bez posouzení RTG snímku se to však nedá jednoznačně říct. Pokud je obvaz volný, tak rozhodně neplní svou funkci tj. znehybnění končetiny a měl by být vyměněn. Doporučuji tedy opětovnou návštěvu lékaře. Přikláním se i k vyhledání jiného odborného lékaře, protože z důvodu profesní ješitnosti může být obtížné od lékaře přijmout laické výhrady. Chci však upozornit, že srovnávání s jinými obvazy je zavádějící, protože ve většině případů neznámé typ ani rozsah zranění, proč se k tomu či onomu druhu obvazu ošetřující lékař rozhodl. Vzhledem k tomu, že píšete, že dceři byl přisádrován podpatek pro chůzi, tak se domnívám, že se v každém případě nejedná o druh poranění, které si vyžaduje bezpodmínečné nezatěžování končetiny.

Markéta (Čt, 16. 5. 2013 - 16:05)

Ráda bych se tu optala zda je nějaká nová změna ve stylu sádrování nohy?Dcera si na škole v přírodě zlomila nohu(záprstní kost)a dostala sádrovou dlahu která byla jen těsně nad kotník a tak to vypadalo jako spíš kotníčková kecka když jsem to viděla.Myslela jsem že ji to jen dali provizorně v té nemocnici do dlahy a až doma u nás ji dají pořádnou sádru.Jenže i u nás na poliklinice ji na tu kratičkou dlahu dotočili sádru přidělali kopyto a hotovo.Jenže dcera má za sebou jen pár dnů se sádrou a ta sádra je nejen dost poničená ale i s tou nohou dcera tak hýbe že by ji snad mohla i vysunout z té sádry ven.Když jsem se ptala doktora co měl službu tak mi řekl že se tak sádra teď dává a že jen dotočili co bylo potřeba.Já měla nohu v sádře 3x a vždy jsem měla sádru s kopytem až pod koleno a to jsem tu nohu v sádře naposled neměla zas tak dlouho nazpátek,nějaké 4 roky.Přijde mi že než že by to byl nějaký nový styl sádrování,viděla jsem letos u kolegyně že měla sádru taky až pod koleno,tak je to jen prachobyčejné šetření materiálem na pacientech.Přemýšlím že vezmu dceru k jinému doktrorovi protože tohle se mi tedy vůbec nelíbí.

mico (St, 5. 11. 2014 - 09:11)

Bylo to na 4 týdny, ale...Ahoj Leo,
tak ať se ti noha uzdraví. :-) Na jedné diskuzi mě naštval jeden člověk, myslí si, že ty jsem já, a že si píšu sám se sebou. :-D Takový pako nejsem! Proto sem přestanu psát. Měj se pěkně, a ať ti zbytek léčby uteče. :-)

Lea (St, 5. 11. 2014 - 09:11)

Bylo to na 4 týdny, ale týden už mám za sebou :-)
...a už jsem si jaksi zvykla, jen sprcha je opruz. Můj miláček še mně teď ale věnuje tak, že si ani nestěžuju....

mico (Út, 4. 11. 2014 - 12:11)

Ahoj Leo, tak ti ji dobře udělali, když netlačí, nebolí. To je dobře. A na kolik že týdnů ji máš? :-) Měj se pěkně :-)

Lea (Út, 4. 11. 2014 - 07:11)

To chozeni není chozeni, ale dá se belhat po bytě. Raději používám pro jistotu jednu krtkou hůlku, kterou mně půjčila sousedka. Výborné je, že o noze v sádŕe prakticky nevím, nic nebolií, nic netlačí...úleva.

mico (Po, 3. 11. 2014 - 11:11)

Tak všechno jinak.... Noha...Ahoj Leo, a jak se ted se sádrou už chodí? :-)

Lea (Čt, 30. 10. 2014 - 08:10)

Tak všechno jinak.... Noha bolela čím dál víc, takže mně jsádru přítel včera v noci sundal. Šla dolela dobře rozlomit v tom naříznutí. Na vnější straně nartu a na patě od ní byla noha ošklivě otlačená, otok překvapivě byl mnohem menší. Po samodomo ošetŕení elasťkem jsme ráno zajeli do nemocnice u nás, kde nejdřív prokleli práci kolegů z Brna a pak mně udělali definitivní chodící sádru s podpatkem na 4 týdny. Pak kontrola. Zatím ňic netlačí ani nebolí...

mico (St, 29. 10. 2014 - 17:10)

Ahoj, já mám zlomený levý...Ahoj Kačí, to už máš sádru přes dva měsíce a žádné hojení?? To je zvláštní.. Takže ještě přes měsíc budeš mít sádru..? A dávali ti novou sádru? Za ty dva měsíce ji už musíš mít opotřebenou... A jak se ti to podařilo si takto zlomit kotník????? Ať se Ti to už začne hojit :-)

Kačí (St, 29. 10. 2014 - 15:10)

Ahoj, já mám zlomený levý kotník ( jiná část bérce)... nohu v sádře mám od 24.8.2014 dnes jsem byla na kontrole, bez známek hojení... takže do 1.12.2014 sádra ... je to vopruz...

dr. Galén (Út, 28. 10. 2014 - 14:10)

Chtéla bych se zeptat jestli...U léku Aescin je na příbalovém létáku je kromě jiného uváděn možný nežádoucí účinek nevolnosti a zvracení, což má být jen přechodné a časem by měly zmizet.
Obvaz má sestra nařízla právě kvůli otokům, aby se předešlo jiným nežádoucím účinkům a končetina byla volnější.

Lea (Po, 27. 10. 2014 - 19:10)

Chtéla bych se zeptat jestli vám lékař doporučil nějaké prášky na zmírnění bolesti, připadně sníženi otoku v sádře. Jáq dostala recept na Aescin, ale je mně z něj špatně od žaludku. Ve čtvrtek jsem v lodičkách na podpatku, já husa :-(, ukliuzla na spadlém listí a zvrkla si levý kotník. Bolelo to, nateklo to, ale víkend se s tím dalo žit i z naší obce na nákupcdo Brna s přítelem dojet. Protože to ale bylo horší a horší, po probelhání Tesca následovalaa podvečerní návštěva úrazovky,- rentgen, na obrázku kotník naštípnutý a sádrovna, kde mně prací o víkendu zpruzená sestra vytvořila děsně těžkou sádru od kolenea po špičky prstů, kterou pak zas rozřízla zepředu a omotala fáčkem. Nohaa bolí dál, pokud je vidět prsty jsou nateklé a nevím co s tím. Na kontrolu mám jít až příští pondělí. Moc děkuju za vaši zkkušenosti.

mico (Po, 20. 10. 2014 - 13:10)

ja mám zase bolesti a...Ahoj, a copak se ti stalo???

Zuzka Hanuliako (Út, 14. 10. 2014 - 16:10)

Ahoj,jj jsem ráda že je...ja mám zase bolesti a opuchnute niekedy aj prsty :(

Reklama

Přidat komentář