Reklama

NOHA V SÁDŘE

Karolína (Čt, 9. 10. 2014 - 21:10)

Ahoj, tak to už je teď...Ahoj,jj jsem ráda že je malíček venku,jednak to tak prý má být a taky jsem ráda že na něj vidím,hlavně kvůli nehtu.
Žádné křeče jsem naštěstí neměla a doufám že ani mít nebudu.Teda na to že jsi nikdy neměl sádru,aspoň jsi to tak psal,máš dost odborný dotazy:-)

mico (Čt, 9. 10. 2014 - 00:10)

Ahoj,tak mám malíček venku...Ahoj, tak to už je teď pohoda, všechny prsty venku, že?:-)Promiň mou zvědavost..:-) Když ti dali sádru na nohu.. cítila jsi po delší době ve svalech pod sádrou křeče, které potom postupně odezněly? :-)

Karolína (Út, 7. 10. 2014 - 22:10)

Ahoj, omlouvám se, já si to...Ahoj,tak mám malíček venku a sestřička mi pak i krásně upravila sádru kolem prstů.Ani se nedalo zjistit čím to bylo že mě malíček občas bolel,ale samozřejmě by měl být vždy venku.Možná nehtem který za ty 3 týdny trošku povyrostl a nebo tím že mi hrozně ztvrdlo bříško malíčku,mám velká bříška u prstů na nohou a tak to mohlo být třeba tím,těžko říct.Žádný otlak nebo odření jsem na malíčku neměla.
Jinak se sádrou se mi studuje dobře,asi by bylo horší kdybych studovala FTVS,tam je třeba být fit.Jinak na škole moji zasádrovanou nohu nikdo neřeší,jen jedna spolužačka se mě ptala co se mi stalo a druhá jestli mi není na nohu zima když viděla že mám bosý prsty:-)

Zuzka Hanuliako (Út, 7. 10. 2014 - 03:10)

Ahojte, ja mám nohu v sadreuz 25dní,, mám závažnú zlomeninu a to zlomenú predpriehlavkovú kosť a malíček na ľavej nohe,, nikomu neprajem tie bolesti,, tlaky v sadre,, nemožem koli tomu dobre spať, zaspávam nad ránom, od bolesti užívam Novalgin, potom na odpuch AESCIN 3x denne, pichám si an riedenie krvi heparín-fraxiparín,, aby som nedostala trombozu,, :) a už som si zvykla aj na tu sadru ale je ťažká,, ked idem von na prechádzku, tak cítim závažie a ťažko sa sňou človek aj pohybuje a rýchlejšie sa unaví. Ja som mala 12.9.2014 úraz druhý, spadla som triezva z autobusových schodov, kde chýbal schodik a bola som v tom, že to mám len vytknutý členok ale po dvoch dnoch mi to nesmierne napuchloa a sla som na pohotovosť a tam mi zistili zlomeninu,, doktor len povedal, že ak sa do 5dní nezrastie kost, hrozí operácia.. bála som sa :( ale po 5dnoch mi povedali na traummatologii, že nemusím ísť na operáciu,, ale dosadrovali mi nohu a okolo 23.10 sa dá dole sadra :) konečne,, hojiť sa noha bude cca 3mesiace,, tak držte palce,, som dlho na pn-ke o nervy :( ale som silný bojovník! Nepodceňujte ani vy svoje zlomeniny!

mico (Po, 6. 10. 2014 - 23:10)

Ahoj,já neřeším to jestli...Ahoj, omlouvám se, já si to neuvědomil, když jsem to psal... že jsi na studiích, potom mi to došlo, když už jsem ten vzkaz odeslal do diskuze sem...a to už bylo pozdě, text změnit.. A jak se ti studuje se sádrou? Myslím, jestli třeba například cítíš časté pohledy kolemjdoucích studentů na tebe se sádrou... Tak pak se ozvi, jak ti to dopadlo u té paní doktorky. Měj se pěkně. :-)

Karolína (Po, 6. 10. 2014 - 20:10)

No, také mi přijde, že...Ahoj,já neřeším to jestli je čistá sádra vzhledem lepší než počmáraná,mě to prostě jen nenapadlo si na ni čmárat a kdyby náhodou někoho z mého okolí ano tak bych mu to nedovololila, protože mi to přijde puberťácké.Možná kdyby nějaké děcko tam chtělo nakreslit nějaký pěkný obrázek tak třeba ano ale nechci řešit co by kdyby.Ty jsi asi z mého prvního přípsěvku pochytil jen tu sádru na noze že?Kdybys četl lépe tak bys zjistil že jsem v Praze na studiích takže na rodinku mám ještě čas:-).A s malíček jdu zítra k paní doktorce tady v Praze:-).Mám moc hodného a milého souseda a ten mi domluvil zítra návšěvu u paní doktorky.Dle našeho telefonického hovoru soudím že je velmi milá a ochotná.Prý mi určitě pomůže:-).Sice mě dnes trošku bolel jen ráno ale když je ta možnost v Praze tak to zítra zkusím.Soused mě tam i odveze tak to mám all inclusive:-)

mico (Po, 6. 10. 2014 - 00:10)

To je prostě...No, také mi přijde, že bílá čistá sádra je vzhledem lepší, než popsaná... Vyspělejší.. takže už máš asi i rodinku, že? Promiň, to jsem se zeptal jen tak na okraj... :-)
To je dobře, že tě malíček nebolel, třeba už bude dobrý... Brzy se ozvi. Ahoj :)

Karolína (Ne, 5. 10. 2014 - 22:10)

Ahoj Karolínko,jak se vede...Ahoj Heinzi,vede se mi dobře,malíček mě dnes nebolel:-).Ty máš na tu ponožku nějak spadýno:-)).Sice se krapet ochladilo ale ponožku jsem na sádře neměla a ani se na to zatím nechystám.

Heinz (Ne, 5. 10. 2014 - 21:10)

No to já bych ráda s tím...Ahoj Karolínko,jak se vede se sádrou na noze?Bylo i chladnějc tak si asi na sádru nandala ponožku že?

Karolína (Ne, 5. 10. 2014 - 20:10)

To je prostě povahou:-),není to tím že jsem dobrá.Já teda po nějaké sádrové památce netoužím,myslím že po sundání za dva měsíce bude sádra z nohy dost nechutná.Já osobně si na sádru nekreslím,přeci jen už jsem jaksi vyspělejší, a ani nikdo z mého okolí neprojevil zájem se výtvarně projevit:-).Myslím že bych to asi ani nedovolila.

mico (Ne, 5. 10. 2014 - 17:10)

Tak nevím jestli jsem se s...To jsi dobrá, že to tak bereš. :-) Moje jedna bývalá spolužačka měla před časem sádru na noze a pořád nadávala... Nakonec si z ní nechala po sundání odříznout na památku jeden kus s obrázkem, který jí tam nakreslil spolužák... Také si na sádru kreslíš?:-) No, právě, že to tu není moc osobní, tak jsem nabídl mail. Ale jestli jsi raději tady, nenutím tě mailovat... Brzy opět napiš. :-) Ahoj :-)

Karolína (Ne, 5. 10. 2014 - 17:10)

Ahoj, koukám, rychle ses se...Tak nevím jestli jsem se s ní sžila,ale prostě to neřeším.Noha je zlomená a musí se to nějak vyléčit.To jestli budu mít nohu v sádře měsíc nebo dva já neovlivnim.Bylo mi řečeno že budu mít nohu v sádře 8 týdnů tak to tak beru.
Nemám problém si s tebou napsat ale preferuju to tady,i když to není moc osobní tak zas téma nohy v sádře není nikterak tajné.Je to na tobě.Ahoj:-)

mico (Ne, 5. 10. 2014 - 16:10)

Ahoj,tak že mám zlomenou...Ahoj, koukám, rychle ses se sádrou sžila,že? :-) Někdo to prožívá v nervech... Ty jsi asi v pohodě. :-) I přesto, že máš sádru poprvé. Rád bych popovídal víc, budu rád, když se mi ozveš na mail: [email protected]. Můžeme pokecat... :-) Měj se pěkně :-)

Karolína (Ne, 5. 10. 2014 - 15:10)

Ahoj, tak to jo.. Asi do toho...Ahoj,tak že mám zlomenou nohu můžu říct asi kdekoliv u doktora,ale jde o to že asi nebudou rádi když musejí dělat něco za druhé,obzvlášť když je to nějaký problém.Mě hlavně u toho mého zranění překvapilo že si zlomím špatným došlápnutím aniž bych nějak upadla nebo se bouchla,kdybych si udělala výron kotníku tak to pochopím,ale zlomit si kůstku v noze jen zaškobrtnutím mi přijde zvláštní.No nic jsou horší věci než zlomená noha.Jinak se sádrou se mi žije dobře,nemám žádné jiné problémy a krom dávání pozor při koupání mi zasádrovaná noha nevadí.A spaní s nohou v sádře je taky v pohodě,někdy si nohu podložím takovým čalouněným válcem a spím tak až do rána.No že mám sádru s podpatkem je super,když jsem hopsala po jedný tak to bylo fakt špatný,hrozně mě unavovalo hopsání venku,doma to celkem šlo i kvůli tomu že jsem třeba skákala po jedný bez berlí,ale venku jsem musela mít v každý ruce berli a to je pak špatný.Taky když jsem šla na první procházku s nohou v sádře bez berlí tak jsem byla šťastná.Jak málo někdy stačí ke štěstí:-)

mico (Ne, 5. 10. 2014 - 11:10)

Ahoj,spíš asi zajedu v...Ahoj, tak to jo.. Asi do toho Krumlova.. Tam už ví co se ti stalo a co a jak... určitě poradí. Nebo třeba upraví sádru. Uvidíš, co a jak.. Ale lepší je se jet poradit, když ještě máš před sebou 5 týdnů... To je ještě dlouhá doba celkem.. Je pravda, že někdy to ani na zlomení nevypadá a ono to nakonec je,to už mi také říkali známí, když se jim něco stalo a dopadli obdobně... Víš, myslel jsem to tak, jak se ti se sádrou žije. Jako jak se ti třeba se sádrou spí, nebo denní činnosti a tak. Ale jestli máš podpatek, tak to je v pohodě. Jak jsou volné ruce bez držení berlí, je to jiné. Zatím počasí jde... Budu rád, když se opět ozveš. :-) Měj se pěkně :-)

Karolína (Ne, 5. 10. 2014 - 09:10)

Ahoj, taky bych to viděl na...Ahoj,spíš asi zajedu v týdnu do Krumlova než jít v Praze k někomu koho jednak neznám a pak už slyším jak mi říkají:slečinko to musíte jít tam kde vám to sádrovali,to my nemůžeme.Teď mě to teda nebolí tak nevím.Blbý je že ten malíček mám schovaný úplně celý a tak vůbec nevim co s ním je.Mám malíčky na nohou trošku jakoby ohnutější tak jestli třeba tím to může být,ale zas mě to začalo bolet až v pátek,3 týdny od zasádrování.Já bych to neřešila kdybych šla za týden na sundání ,ale takhle mám před sebou ještě 5 týdnů...Kůstku jsem si zlomila při scházení schodů a mírném zaškobrtnutí na nich,docela jsem byla překvapená když mi řekli že mám nohu zlomenou.Nerozumím tomu když se ptáš jaké to je mít sádru na noze...Co tím myslíš?Já nikdy nic v sádře neměla takže je to pro mě novinka a pocity nemám z toho žádné.Jsem teda ráda že mám sádru jen pod koleno a mám podpatek po kterém můžu celek v pohodě chodit,skákala jsem o berlích první asi 4nebo 5 dní a to byl teda vopruz.Takhle nemusím chodit ani s berlema a jen prostě pajdám.Jo a taky jsem ráda že je sucho:-)

mico (Ne, 5. 10. 2014 - 01:10)

No to já bych ráda s tím...Ahoj, taky bych to viděl na návštěvu doktora. Poradit se. Zkus se zeptat jakéhokoliv doktora v Praze a říct mu tvojí situaci, který se věnuje sádrám, ať ti případně poradí. Třeba na chirurgické ambulanci...
A jak se ti to podařilo zlomit si záprstní kůstku? Jaké to je mít sádru na noze, když pomineš ten malíček teď? Já sádru nikdy neměl... Ať se ti brzy uleví. :-)

Karolína (So, 4. 10. 2014 - 22:10)

Těžko říct,ale někam...No to já bych ráda s tím někam zašla:-),jen jaksi nevím kam:-).Ponožku jsem zatím na sádře neměla,dokonce ještě včera jsem měla na zdravé noze žabku:-).A nehty si na nohou nelakuju.

Heinz (So, 4. 10. 2014 - 21:10)

Ahoj,chtěla bych...Těžko říct,ale někam bysis s tím měla zajít.A co jinak ,nosíš ponožku přes sádru a máš nalakovaný nehtíky?:-)

Karolína (So, 4. 10. 2014 - 19:10)

Ahoj,chtěla bych poradit.Mám zlomenou nohu(záprstní kůstka) a mám na 8 týdnů nohu v sádře.Tu mám na noze už 3 týdny a doposud bylo tak nějak vše v pořádku.Od včerejška mě ale začal bolet malíček na zasádrované noze a protože ho mám schovaný celý v sádře tak nevím co s ním je.Jestli tam nějak tlačí na sádru či mi třeba povyrostl nehet a ten tlačí do sádry.Navví mám problém že ani nevim kam zajít.Nohu do dlahy mi dávali v Budějovicích a sádru s podpatkem mi dělali doma v Krumlově ale teď jsem na studiích v Praze.Na kontrolu a případné sundání mám jít až v listopadu do Krumlova.Teď jsem o víkendu zůstala v Praze a nevím zda v týdnu zajet do Krumlova nebo zajít někam v Praze...

Reklama

Přidat komentář