Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Jirka (St, 4. 10. 2017 - 00:10)

No uz ten zacatek -pry aby nebyl k smichu na internetu mne dost pobavil.To mluvi za vse:-) a vubec kdovi jestli je to ridic,do ted se tu zadny jiny neozval.Jinak souhlas s 08 a to 11 skvele napsany a zdravim Miu a Jarina,libi se mi ty myslenky a jak to Jarin pekne popsal,vim ze jsem nekdy zazil stejny pocit a o tech Vanocich taky nad tim kazdy rok premyslim.Ja jsem se synama Mio tak jsem tady nebyl.

a ty (St, 4. 10. 2017 - 00:10)

čínské polívkyasi snídáš kaviár, obědváš křepelky a večeříš šneky, ale to neznamená, že jsi lepší člověk než Jirka. A tvoje IQ stačí jen na to, aby jsi zde prudil.

no (St, 4. 10. 2017 - 00:10)

Jak nakládám s dietami,...tak to je každého věc, jak naloží s dietami a co jí. Tak jak stravenky jsou určené k úhradě oběda, ale mnozí s nimi platí nákupy.

jsem řdič kamio (Út, 3. 10. 2017 - 22:10)

Jak nakládám s dietami, abych nebyl k smíchu na internetu a abych žil důstojně i když jako řidič Stravné, které dostávám, jako nezdanitelnou součást mzdy a nebude se z něho počítat důchod je větší částka. Odvíjí se od času, který strávím v různých státech EU a jednotlivých sazbách, které určuje vyhláška MF č. 392/2012 Sb .

Vyplácené stravné je určeno k stravování na zahraniční cestě. A jaké jsou částky za stravu v zahraničí, nebo jiné výdaje? Uvedu jen pár částek, které jsem zaplatil.

Snídaně 8.20 eur ( Německo )
Parking 10 eur ( Německo )
Ubytování 39.90 eur ( Německo )
Nákup 13.92 eur ( Španělsko)
Pračka 4.00 eur ( Itálie )
Sušička 2.00 eur ( Itálie )
Toaleta 0.70 eur ( Německo)

Diety nejsou plat. Mají být skutečně využity.

Mia (Út, 3. 10. 2017 - 22:10)

Ten humáč v tom Srbsku...no a kdyby o svátcích nepřijely děti, tak to by mě snad srdíčko utrhlo. Každý rok mě nabízí abych šla k některému z nich, ale nechce se mi. Já si tady sedím, vzpomínám, pak jdeme ještě s pejskem po vsi. Děti přijedou druhý den, vyjímečně nemají naspěch, posedí, pojedí, klábosíme a rozbalujeme dárky. Je to taková pohoda a já jsem štastná, že mám rodinu, své blízké. No a letos k tomu přibude ještě domov důchodců, tam je návštěva samozřejmostí.

Mia (Út, 3. 10. 2017 - 22:10)

Ten humáč v tom Srbsku...úplně jsi mě dojal. O Vánocích taky myslím na opuštěné lidi, na bezdomovce, kteří se někde v zimě krčí, mají hlad a je jim zima. Ne všichni jsou opilci a ne všichni si za svůj stav můžou.
Někdy se jen tk vydám po dědině, a taky koukám na okna.
Dnes nikdo nepsal, je nějakej divnej den. Mě celej den bolí lebenˇa
motám se jak madar v kukuřici.

jarin origoš (Út, 3. 10. 2017 - 21:10)

Jo a taky koukám, že dnes nikdo moc nepsal.

jarin origoš (Út, 3. 10. 2017 - 21:10)

Ten humáč v tom Srbsku měla být obložená bageta se zeleninou a tak dále. Bageta to byla, ale taková zatuchlá, plněná jen nějakým divným oslizlým salámem a uvnitř byl nastrouhaný tvrdý sýr. Salámem opravdu nešetřili, to se musí zase nechat! Měl jsem tenkrát hlad jako vlk, tak jsem to riskl. Snědl jsem ani ne půlku, dál to už nešlo. Ani bez toho salámu a sýra. To těsto tím bylo načmuchlé. Letělo to pak do koše. Vydržel jsem to bez jídla až na Slovensko.
Jo Mio, to jsem hlavně dříve také prožíval, ty představy, kdo kde co za okny... Když jsem byl na intru, chodíval jsem na procházku občas mezi baráky. Jednou, když jsem takhle šel v podvečer, slyšel jsem, jak někdo vyndavá talíře v kuchyni. Říkal jsem si, že teď jde máma, táta a děti na večeři, budou spolu sedět u stolu a jíst, povídat si...DOMA! Úplně se mi tehdy vyhrnuly slzy do očí, přál jsem si to také prožívat. Nebýt na intru a žít v milující rodině. Občas takhle přemítám o Vánocích, když jdeme ven. Stromky za okny svítí a říkám si, co je tam asi za lidi, děti, jak asi tráví svátky, co pěkného dostali, jak žijí a co cítí... Myslím i na opuštěné lidi, na které samota doléhá právě v takové dny ještě více... Představuji si třeba nějakou babičku, jak čeká, že přijedou děti, vnoučata a zase nic, navařeno, napečeno a zase to bude jíst sama. Trochu dá výjimečně i své kočce, nebo psovi, prohlíží staré fotky a vzpomíná...

nesežeru (Út, 3. 10. 2017 - 21:10)

MU JE VŠECHNY NESEŽER.neboj, musí reprezentovat východní blok, to je zodpovědné

tak (Út, 3. 10. 2017 - 20:10)

čínské polívkyMU JE VŠECHNY NESEŽER.

sháníme Jirkovi (Út, 3. 10. 2017 - 19:10)

kdepak jste všichni?čínské polívky

tak (Út, 3. 10. 2017 - 19:10)

kdepak jste všichni?

Mia (Út, 3. 10. 2017 - 11:10)

no já si udělala z Milči trošku legraci s tím hambáčem, snad se nenaprdla.

Mia (Út, 3. 10. 2017 - 11:10)

Jirko o mě si vůbec nedělej starost, já si říkám, co se má stát, to se stane. Někde tam mám zaznamenáno jak dlouho zde budu a tím je to daný. To sádlo, nebo i krém na ně funguje, oni nemůžou dýchat a chcípnou, už to mám vyzkoušená, já každý rok chytnu 2 - 3 klíštata.
Zde u baráku je taková širší zpevněná polnačka a ještě kus místa, tak zde kamion zaparkoval. Ráno jsem šla venčit psa a už byl řidič vzhůru, tak jsem na něj zamávala. Já mám s kamionákama jen dobrý zkušenosti, s našimi a poláky. Já jsem jim v práci chystala papíry, když odváželi obilí nebo řepku a mám s nimi jen dobré zkušenosti, byli příjemní, usměvaví a slušní.
Když jsem jezdila do Brna klukovi na rodičák, tak jak jsem jela zpět už byla tma a taky jsem z vlaku koukala na paneláky a říkala si, za tím oknem už večeří, tam asi dělají děti úkoly.

Jirka (Po, 2. 10. 2017 - 23:10)

Tak to jsi mne pobavila s tim hambacem,jeste jak jsi upozornila pro Milcu tamto:-) No Milca nejak nepise,ted pisu vic ja nez ona.No jo jednoho se fakt clovek nenaji co.No a s klistatama davej pozor ty jo,jsou tak nebezpecny,snad si je vytahla cely teda a jak dlouho tak mohli byt zapity? Skoda,ze jsi se zapomela posprejovat.Mam o tebe starost.A kamionak ti parkoval kousek od baraku nekde? Ja si taky nekdy stavam na takovych ruznych misteckach u silnice,ze je tam treba placek pro kamion a vedle jsou rodinny domky a vidim treba jak vstavaji nastejno jako ja v zime,kdyz rozsviti v oknech.Kolikrat premyslim kdo pak tam asi je jaky to tam maji,no proste takovy myslenky osamelyho ridice:-) Jeste jsem se chtel zeptat Jarina co to bylo za chutovku v tom Srbsku?

Mia (Po, 2. 10. 2017 - 22:10)

Ještě k těm hambáčům. Už je to dlouho, byly jsme s kolegyní v Brně na nákupech a na Svobodáku si daly hambáč, jo to jsme si pošmákly. Jak jsme ho vzaly do ruky( pro Milču - hambáča) tak se jaksi ta hpuska smrskla no a když jsme to snědly, tak jsme konstatovaly, že tlačenka s chlebem je jiný kafe, toho se čověk aspon nají.

Mia (Po, 2. 10. 2017 - 22:10)

No Jarine jako mas presne...tak napřed jsem přemýšlela, to víš, pomocná ruka nikde. Pak jsem dala na vařečku sádlo a podařilo se mě to lípnout na to klíště. A pak na druhý. Nechala jsem to tak nějakou dobu a pak jsem si drhla záda ručníkem, jako když se suším. A pustily, potvory. Očkovaná nejsem, já se vždycky posprejuju když vyrazím do lesa, ale včera jsem zapomněla.
Já vím, že Alča je mimo republiku, ale byla by to zvláštní náhoda, žejo?

Jirka (Po, 2. 10. 2017 - 22:10)

No Jarine jako mas presne pravdu a muj nazor.A Mek Demon to jsem neslysel:-) Je to fakt,vidim to tak na kolem 5 hamburgru pro chlapa aby se chlap najedl a jist tohle kazdej den to by mi asi lezlo krkem.Pilsnerko a jak to,ze jsi mela takovy den? Nekdo te nastval? Mio to bych byl rad kdyby to byla Alca v tom kamionu,ale jsem koukal na locator a uz jede po Francii:'( Zrovna Francie jak ji mas spojenou s tou zpevackou vid.A jak jsi to zvladla tyblaho ty klistata dostat sama ze zad? A jsi ockovana?

Mia (Po, 2. 10. 2017 - 20:10)

a taky jsem měla na zádech dvě klíštata, to byl horor se jich zbavit.

Mia (Po, 2. 10. 2017 - 20:10)

Jarine ne že bych ti přála...tak já taky patřím do klubu. Nám zde kolem šesté vyhořel transformátor, tak jsme byli bez elektriky, před chvílí to zapnuli. A já napřed pořád čuměla co mají hasiči za manévry. Taky zde zaparkoval na noc kamion, kde se vzal, tu se vzal. Jirko, ale Alice v něm není, byla jsem načuhovat:)

Reklama

Přidat komentář