3419 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
mik (anonym)
Dneska jsem šla z práce... 15.11.2009 23:20 - Igor Každý má trochu jinou stavbu měchýře a svěračového systému, což se mimo jiné projevuje v závislosti náplně měchýře na síle svěrače (závislost tlaku obsahu měchýře na uzavíracím tlaku svěrače) V této oblasti jsou známy 3 typy, příliš to nezávisí na pohlaví. 1) 60% jedinců: zvětšující se náplň měchýře způsobuje zvětšení uzavíracího tlaku měchýře, uzavírací tlak je vždy větší než náplň měchýře, což by znamenalo, že za normálních okolností by se člověk nepočůral. K tomu dochází až v momentě reflexivního samovolného stažení měchýře doprovázeného reflexivním otevřením svěrače. To se projeví jako extrémně silné krátké učůrnutí - účelem je snížit tlak, to se ještě může párktát opakovat, takže člověk učůrává a stále má měchýř stejně plný - co přiteče, učůráváním odteče, durch se člověk nepočůrá. Čurání je při plné náplni obtížné, musí se tlačit, v extrémním případě se člověk musí vycévkovat, u žen pomůže nadzdvednutí měchýře přes pochvu. Takovýto člověk je Marek výše, dřívě to pustí bolestí, kterou nevydrží. 2) Opak - větší náplň měchýře netlačí na močovod. Plný měchýř najednou svěrač nezvládne a člověk začne mohutně čůrat. Dobrá průchodnost močovodu způsobí, že člověk čůrá opravdu silně obvykle až do značného snížení náplně, kde se svěrače opět "chytnou". Takový člověk se většinou počurá nechtěně - bolest ještě není taková, aby to pustil úmyslně - viz. ad 1. 3) kombinace výše uvedeného - někdy reflexivní učůrávání, někdy totální pomočení... Hezký večer MUDr. Igor 24.11.2009 11:17 - Igor To Mudr Igor zajimal by me... Na to je těžké odpovědět, každý to má jinak. V průměru udrží více moči muži, mají obvykle silnější svěrače. Naopak největších objemů dosahují ženy, které mají pro roztahovaní měchýře více místa, ale v průměru udrží méně než muži právě proto, že mají horší svěrače a cca polovina žen 16-25 let trpí občasnou lehkou inkontinencí - učůrnutí smíchy, v posilovně, apod. S přibývajícím věkem se to samozřejmě zhoršuje. Muži jsou na tom v tomto ohledu mnohem lépe. Zajímavý příspěvek tu vznesl nedávno Vašek, který odkazoval na článěk pacientů s měchýři o objemu až 5000 ml. Ano, i to je možné. Pokusím se statisticky vyjádřit můj názor: Muži 20 - 40 let: 20% do 600 ml 20% 600 - 800 ml 50% 800 - 1100 ml 8% 1100 - 1500 ml 2% 1500 až třeba i 4000 ml a více Ženy 20 - 40 let: 30% do 600 ml 30% 600 - 800 ml 20% 800 - 1100 ml 15% 1100 - 1500 ml 5% 1500 až třeba i 4000 ml a více Z toho je vidět, že u žen jsou větší rozdíly, a je to právě z důvodu velmi rozdílného stavu svěračů. Pokud má ale žena dobré svěrače, od přírody nebo posilováním, je větší pravděpodobnost, že udrží více než muž. Hodně také záleží na její stavbě - výška, šířka pánve. Nejlepší předpoklady pro roztahování měchýře má žena po porodu, ovšem většina z nich udrží právě nejméně, protože neposilují svaly pánevního dna. Je taky jasné, že 160 cm vysoká slečna, 50 kg, co má takový ten úzký zadeček, těžko udrží více než 800 ml. Ono už při 600 ml má tak vypouklý podbřišek, že vypadá jako těhotná. Naopak je spousta žen, u kterých náplň měchýře 600 ml se na změně tvaru podbřišku vůbec neprojeví. 16.6.2009 13:25 - Petr Také mě tato problematika zajímá a vzhledem k tomu, že studuji medicínu, vím o těchto věcech něco i po vědecké stránce. Podělím se tu s vámi o výsledky rozsáhlých medicínských průzkumů. Objem měchýře se zvětšuje spolu s tlakem, kterým působí stěny měchýře na jeho obsah. Měchýř muže (20 - 30 let) má při stejném tlaku ve srovnání se stejně starou ženou menší objem. Na druhou stranu muž ale udrží více, protože svěrač muže je silnější. S přibývajícím věkem se rozdíl mezi mužem a ženou zmenšuje. Průměrná žena (20-30) udrží 810 ml, průměrný muž 880 ml, při tom tlak v měchýře muže při 800 ml odpovídá tlaku v měchýři ženy při cca 550 ml. U žen je větší rozptyl změřených hodnot, jsou ženy, které udrží max. 400 ml a část z nich vlivem slabých svěračů, hodně z nich ale také málo roztažitelným měchýřem (při 400 ml tlak relativně velký, srovnatelný s jinou ženou při 800 ml). Roztažitelnost měchýře souvisí s tělesnými proporcemi, zejména tělesná výška a rozměry pánevního dna. Slabší svěrač je u žen dán jejich tělesnou stavbou a zejména širší močovou trubicí. Z faziky platí, že čím je plocha větší,tím větší síla na ní při stejném tlaku působí. Jsou ženy, které mají močovou trubici širokou natolik, že dokaží vymočit 500 ml za 4 vteřiny. Tyto ženy jsou velmi náchylné k počůrání, protože svaly jejich svěrače musí uzavřít trubici velkého průměru. Z výše uvedeného vyplývá, že rozdíly jsou velké. Počůrání u ženy nastává v 75% případů povolením svěračů, ty jsou potom natolik unavené, že žena již nedokáže moč zastavit. Opět to platí hlavně pro ženy s širokou močovou trubicí, neboť silný proud se těžko zastavuje. Ve zbylých případech je pomočení způsobeno tzv. přetečením. Svěrač je dostatečně silný, ale tlakové receptory v měchýři fungující jako pojistka dají pokyn k úmyslnému povolení svěračů spojeném se stažením svalstva měchýře po dobu cca 2 vteřiny. Poté se svěrač uzavře, svaly měchýře přestanou tlačit,pokud je však tlak v měchýři stále velký, celé se opakuje. Navenek se to projeví jako extrémně silné ale krátké učůrnutí. Takové ženy se nepočůrají, jejich měchýř poue vždy zmenší tlak na svou maximální možnou úroveň. K tomuto počůrání dojde u většiny můžů s erekcí, neboť erekce funguje i jako extrémně silný svěrač. je dokázáno, že na občasná učůrnutí jsou háklivé dívky v období puberty, kdy dochází k velkým změnám v jejich pohlavním ústrojí. Tento proces způsobuje dočasné zeslabení svěrače. Bohužel puberta je čas, kdy se každá všemu pořád směje. 90% žen přiznalo, že v období 13 - 18 let si alespoň jednou učůrlo tolik, že to bylo vidět na oblečení. Oslabení svěrače je však dočasné, často se však vrací po porodu. 17.6.2009 13:24 - Petr Skutečně se může stát, že se žena nepočůrá. Močový měchýř má ve své stěně zabudovýny receptory, které měří tlak a pokud tlak přesáhne určitou úroveň dojde k tomu, co jsem popsal minule (stažení svalů měchýře, otevření svěrače a následuje krátké a učůrnutí). Pokud ta žena má vycvičené svěrače, je to třeba nějaká sportovkyně, která často posiluje, třeba i Kegelovy cviky, skutečně se nepočůrá. Může se klidně stát, že měchýř sníží tímto způsobem tlak, přiteče další moč z ledvin, opět se zvýší tlak a žena opět učůrne. To se může klidně opakovat třeba do nekonečna, během té doby bude kolísat náplň měchýře třeba v intervalu 800 - 1000 ml (800 ml je hranice pro skončení učůrnutí, 1000 ml je ta hranice, kdy receptory dají pokyn uvolnit mimovolně svěrač a stáhnout svalovinu měchýře). Je to úplně stejné jako přetlakový ventil třeba u kompresoru. Hodnoty, které jsem uváděl jsou dost objektivní (vzorky více než tisíce hodnot). Pokud je průměrný obsah cca 800 ml, tak dle Gaussovy křivky normálního rozdělení (v přírodě nejběžnější) je zřejmé, že se najdou ženy v řádů jednotek procent, které udrží 1500 ml, ale také jen 400 ml. A možná se najdou také ženy v řádu desetin procent, které udrží 2200 ml, ale také některé jen 300 ml. U zkoumaných žen byla minimální hodnota 350 ml a maximální 1980 ml. Zkoumáno bylo cca 900 žen, což lze považovat za dostatečně reprezentativní vzorek. Aby se zjistli objektivní hodnoty, byly nervy měchýře nějakým mě neznámým způsobem umrtveny. Žena, která potřebovala při těch experimentech čůrat to vlastně ani tolik necítila. Jde o to, že spousta žen prostě nedokáže vydržet tu bolest a úmyslně se počůrá.
1. Srpen 2018 - 5:44
Petra (anonym)
Holky zachránila vás od...Na takové menší učůrnutí to jde, i když docela nabobtná a člověk si pak připadá, že má v kalhotkách pořádně mokrou plínu, ale jinak proteče.
5. Srpen 2018 - 12:25
Janka (anonym)
Na takové menší...přesně jak Petra když si jen tak trochu ululnu coz je v mem pripade od porodu velmi casto, hlavne v aute kdyz se jede po hrbolech a manžel se bavi tim ze mi nezastavi na malou tak vlozka pomuze ale poradne teda naboptna to jo vypadam pak v leginach jak bych mela plinu...
6. Srpen 2018 - 21:27
Jindra (anonym)
Tvuj manzel je fakt pitomec, ze ti tohle dela, byvaly pritel mi to delal taky az sem mu to jednou naschval pustila v aute a pak uz vzdy zastavi, reklasem ze sem proste nevydrzela : D a tobe dporucuji udelat to same v lete v kratasech a v noci kdy to nikdo po vystoupeni z auta nepozna
9. Srpen 2018 - 11:25
Jiří (anonym)
Dnes je problém jen tak zastavit. Žádné boční cesty, žádné místečko u lesa nebo za vesnici. Jedno auto za druhým....
10. Srpen 2018 - 11:19
Olina (anonym)
Ja si beru vlozne pliny na dlouhe cesty busem a je az neuveritelne kolik toho ta plina pobere, kdyz uz mam faktplny mocak tak to v klidu pustim a ulevim si, jinak se snazim vydrzet, je to pekne neprijemne mit mezi nohama plnou plinu
10. Srpen 2018 - 11:21
Jindra (anonym)
Dnes je problém jen tak...problem je v tom, ze Janě to chlap dela naschval, sa vzdycky je kde zastavit treba na pumpe a tak uplne v pohode
10. Srpen 2018 - 22:20
Jarka (anonym)
problem je v tom, ze Janě to...Ptesne tak, Janin chlap by zaslouzil to same at si zkusi jak to boli kdyz uz clovek hrozne potrebuje curat a nema kde, ja uz to nejednou zazila v kolone na dalnici a sou to muka, jooo chlapi to maj super v kolone vytahnou lulina vedle auta a je to a my zenske musime sedet a trpet a Jane jeste dela chlap tohle...
20. Srpen 2018 - 5:55
ivana (anonym)
Jednak děkuji Mikovi za odborný výklad, bohužel se vidím s kombinací všech těch problémů. Po porodu oslabené svaly, asi menší měchýř a širší trubici, protože jak začnu močit už to nezastavím. Uvidím, za týden jdu k lékařce, která se inkontinencí zabývá. Jinak teď jsme byli na dovolené u moře a problémy jsem neměla, raději jsem na výlety nejela. Včera jsem byla poprvé v práci a už jsem byla ráda, že jsem doběhla domů z nákupu, jak mi se chtělo. Jany chlapovi bych počůrala sedačku, ani by se nemusel moc snažit, přála bych mu ženskou s problémy jako mám já.
21. Srpen 2018 - 12:41
Olina (anonym)
Jednak děkuji Mikovi za...Souhlas s Ivanou Jany chlap potrebuje aby mu uz konecne nekdo pocural sedacku a nebo ho nechat nalit se pivem a nezastavit at si zkusi drzet on, Ivane preju at ji to dobre dopadne, taky mam hodne sirokou trubici, rikala urolozka kdyz ji zmerila, ale nastesti udrzim hodne jen si drepat a skakat nemuzu kdyz se mi chce na malou jinak se to v mziku vali do kalhotek, ale cvicemim se mi to uz zlepsilo
22. Srpen 2018 - 11:22
E.B. (anonym)
Jednak děkuji Mikovi za...Ivano, četla jsem, co tady píšeš. já si nemyslím, že trpíš inkontinencí, jseš spíš neurotička. Já jsem tady o sobě moc nepsala, akorát že jsem si jednou načůrala do kozaček, ale potíže s udržením jsem měla víckrát. Někdo se možná nepočůrá za celý život, někdo s tím má problémy. Jistě že jak uvádí lékařské vědomosti Mik, jsou určitě zdravotní důvody a dispozici k tomu, že nevydrží tak plný měchýř, ale roli hraje i psychika. dávala jsem příklad, že mám kamarádku, která zřejmě musí mít nějaký zdravotní problém, protože najednou řekne, že se jí chce čůrat, že to už nevydrží. A někde si sedne, já bych se studem propadla. Jsem taková stydlivka, že radši to držím taky třeba až domů. Jsem asi přes hlavu, ale raději bych se počůrala, než aby mi někdo viděl si ulevit, jako moje kamarádka. Taky se mi to i stane, ale brala jsem to tak, že nějaké učůrnutí si nemusí nikdo všimnout. Bohužel, už se mi stalo, co dřív ne, že se mi to taky nepodařilo vůbec zastavit. Sice nosím většinou sukně - to není kvůli tomuhle - prostě se mi sukně líbí, ale plný močák vypustit je už pořádký trapas, i v sukni, pokud nemám ty kozačky. Proto myslím, že je to trochu přes hlavu, ví to o mně i manžel, který když jedeme autem je na mrtvici s vyhledávání čůracích míst, tedy aby na mne nebylo vidět. Je ochotný, ne jak píše Jana, protože ví své, když jsem běžela do lesíka a vrátila se v počůraných džínách, to jsem zrovna neměla sukni, protože jsem nenašla bezpečné místo. takže závěr je takový, že jak se vám jednou počůrací příhoda stane, pak znova a jak z toho máte strach tak se to zhoršuje, psychika pracuje. a to je možná i tvůj případ.
24. Srpen 2018 - 16:57
mik (anonym)
Ivano, četla jsem, co tady...To neni tak neobvykla vec .ze se nekdo stydi tak moc ,aby nebyl viden jak cura ,ze riskuje i to pocurani se ,dokonce nejen byt viden ,ale i byt slysen dela nekomu problem, tento problem maji i muzi , Na druhe strane tahle vec muze byt spojena a erotikou , psychika se resit da , ale je to dlouhodoba zalezitost ,treningem zadrzovani se da zlepsit jak mnozstvi tak i casova vydrz
27. Srpen 2018 - 0:37
Monika (anonym)
vim ze to tu asi nepatr, ale silene me vzrusuje kdyz curaj chlapi, treba u cesty, kdyz jsem ted jela do Reckana dovolenou a jednomu chlapovi ridic odmitl zastavit na malou tekla sem a kdyz pak uz zastavil musela sem cumet jak cura i kdyz se za to stydil musism priznat ze me nevzrusi nic vice nez pohled na curajiciho lulana, nevim co s tim, pritel uz z toho sili ze musi porad prede mnou
28. Srpen 2018 - 8:48
Tomas (anonym)
Ja nikdy :-D
30. Srpen 2018 - 11:11
Tomas Lukinek (anonym)
Tomasi jmenujeme se stejne ale ja jsem Lukinek :D
30. Srpen 2018 - 11:12
Anabel (anonym)
Ahojky muj přítel se pocural venku,já s ním bohužel nebyla,ale jen když mi to vyprávěl tak jsem se udělala..pry myslel,ze to stihne a najednou se prostě začali curanky spouštět... Já občas nosím pleny,mocim do nich ale muj přítel ač už spolu pár hezkých let jsme nevi a ja se mu to prostě stydím říct... Můj sen je,ze má též pleny na sobě a ja bych mu je vymenovala
30. Srpen 2018 - 13:33
Anabel (anonym)
Ahojky muj přítel se pocural venku,já s ním bohužel nebyla,ale jen když mi to vyprávěl tak jsem se udělala..pry myslel,ze to stihne a najednou se prostě začali curanky spouštět... Já občas nosím pleny,mocim do nich ale muj přítel ač už spolu pár hezkých let jsme nevi a ja se mu to prostě stydím říct... Můj sen je,ze má též pleny na sobě a ja bych mu je vymenovala
30. Srpen 2018 - 13:33
Obrázek uživatele Eliskaa1993
Eliskaa1993
Ivano, četla jsem, co tady...Ahoj E.B., takže se ti to stalo i teď během léta? Mne se to stalo taky v létě v sukni, když už jsem to cestou domů nevydržela a nateklo to i do botek, což byl problém, protože v nich to dost čvachtalo a bylo to i slyšet při chůzi :D jinak by to ani nebylo poznat. Měla jsem od toho úplně mokré ponožky a celé boty byly nasáklé. Když to vyprávím přítelovi, přijde mi, že ho to asi vzrušuje. Vždycky se dost vyptává ale asi se bojí to říct. Stalo se vám to někdy při sexu, že jste se počůrali?
8. Září 2018 - 17:59
E.B. (anonym)
Ahoj E.B., takže se ti to...Ne, od zimy a příhody s plnýma kozačkama si opravdu dávám pozor, i když jsem taky měla namále. Abych byla přesná, zas takové problémy nemám, všechno je od porodu před 6ti lety. Když jsem byla v prváku na střední škole, jedna holka se počůrala ve třídě při poslední hodině. Vyletěla po zvonění ze třídy v mokré džínové sukni a pamatuju se, jak kluci křičeli Čermáková se pochcala! O přestávce opisovala úkol a pak se styděla si říct, myslela že to vydrží. Myslela jsem si tehdy, že to není normální, aby to dospělý člověk nevydržel. Po porodu jsem ale změnila názor. O sexu bych se raději nezmiňovala, to je jiná otázka, myslím, že ženy, které sex opravdu prožívají o tom vědí své.
13. Září 2018 - 19:36
mik (anonym)
Ne, od zimy a příhody s...Nejsem z tech co veri vsemu co se tady pise a zcela urcite jsou i za nekterymi zenskymi jmeny, nebo temi co pisi jako holky kluco ,ci muzi , co je tyhle veci vzrusuji ,zda se ze pises tak, ze o tom vsem vis dost ,pocutat se muze opravdu kazdy, bez ohledu na ten vek ,holkam a i starsim zenam se to stava logicky casteji , protoze to maji technicky sloziteji nez chlapi a taky curajici chlap nekde u plotu nebo u stromu tolik pzorornosti nevzbudi , jako kdyz to same udela na verejosti holka i kdyz plne souhlasim s tim co tady vyse pise milena ze ji vzrusuje divat se na curajiciho muze docela rad bych si s tebou vymenil nazory emailem nebo popovidal nekde na chatu on line s tim sexem mas taky pravdu ze zeny vi sve jinak zrovna dneska jde jedna znama na vysetreni na urologii na ten test kdy musi vypit vetsi mnozstvi tekutin a nesmi si dojit a musi to vysetreni absplvovat s plnym mechyrem ,boji se , prooze tam jde podruhe protoze poprve to nezvladla a nez prisla na radu tak se pocurala ,ale ebyla jedinna co se jim to tam nekdy stalo m nechce se me to tu cele prohledavat ,ale o tom ze se nekdo pocural ve tride tu uz nekdo psal ,nejvic se to asi stane pri cestovani a ve chvilich ,kdy je tem vic stydlivym ,nebo proste v takovych nevhod situacich blbe si rikat a taky jak pises kolikrat si do posledni chvile myslis , ze to vydzis , zcela jiste clovek vydrzi vic nez si sam mysli ,ale to zalezi na konkretni situace , psychickem rozpolozeni. ovladani a mnohych dalsich okolnostech ,rozhodne jsou to vse zajimeva veci a souviseji i s erotikou a sexem i kdyz si nekteri tukaji na hlavu a mysli si neco o uchylech
14. Září 2018 - 6:25
Eliskaa1993
Ne, od zimy a příhody s...Mne by to právě ohledně toho sexu zajímalo, protože se mi to taky stalo a potom z odstupem prvotního trapasu jsem na tom našla i určité vzrušení (když jsem viděla že manželovi se to líbilo ). Prosím můžeš taky a i ostatní napsat nějaké své zkušenosti nebo příhody ? :)
14. Září 2018 - 8:00
E.B. (anonym)
Mne by to právě ohledně...No dobře, tak napíšu svoje tajemství. Když jsem byla před lety po rozchodu byla pár měsíců bez partnera, sex mi chyběl. Kamarádka mi poradila, ať si to zkusím ve sprše proudem vody, že si to tak dělá. Bylo to překvapivě dobré, seděla jsem ve sprše a při silném vzrušení jsem samovolně čůrala. Když jsem se seznámila s manželem, bylo to s ním skvělé, a stalo se mi, že jsem se opakovaně počůrala. bylo mi strašně trapně, zvykla jsem si raději odběhnout předem na záchod. Po několika měsících jsem oěhotněla a pak po porodu se objevily potíže o kterých jsem psala. Nevím, zda to může mít spojitost.
14. Září 2018 - 8:55
Eliskaa1993
No dobře, tak napíšu svoje...Zajímavé zkušenosti :-). A co se týče toho sexu,jaká byla reakce manžela? Nevzrušovalo to ani jednoho z vás?
15. Září 2018 - 17:59
mik (anonym)
Mam plno poznatku,ze to vzrusuje i dost zen nejen muzu , to uvolneni je pak dvojnasobne
16. Září 2018 - 0:18
mik (anonym)
No dobře, tak napíšu svoje...Proc by ti melo byt trapne je to uzasny prozitek kdyz se zena u toho pocura ,vim o tom sve ,,,
16. Září 2018 - 0:26
Mokroš (anonym)
Ne, od zimy a příhody s...Z vyprávění manželky která má občas problém s udržením moči vím že gdyž ji mezi sexem hezký vylížu pipinku tak říká že má pak větší výdrž nevím nejsem žena nemůžu posoudit.
16. Září 2018 - 2:53
mik (anonym)
je to tak
17. Září 2018 - 16:50
mik (anonym)
To jsem nepsal ani jsem tu v tu doby nebyl dneska
18. Září 2018 - 2:37
Petr (anonym)
dneska
23. Září 2018 - 0:03
Simona (anonym)
Dnes cestou domu. Myslela jsem,ze dojdu,ale neslo to. Rukou jsem si drzela curaci otvor pres kalhoty a celou pipinu,ale stene to nakonec slo ven a nez jsem kalhoty stahla hodne jsem se pocurala stejne do nich. Pozdravuji z loun
29. Září 2018 - 13:27

Stránky

Přidat komentář