Reklama

operace jicnu

__utma=48467763 (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Zdravim všechny operované i neoperované, jsem po operaci jícnu, viz příspěvek z 29.5.2008. Zrovna ted hledám na internetu nejakou pomoc, protože mám už asi 2 hodiny strašné bolesti za hrudní kostí. Má toto po poeraci nekdo také? Je to jako infarkt, nepomahá nic..... Jak píše Marie, na operaci uz bych nešla....

Návštěvník (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Zdravim všechny operované i neoperované, jsem po operaci jícnu, viz příspěvek z 29.5.2008. Zrovna ted hledám na internetu nejakou pomoc, protože mám už asi 2 hodiny strašné bolesti za hrudní kostí. Má toto po poeraci nekdo také? Je to jako infarkt, nepomahá nic..... Jak píše Marie, na operaci uz bych nešla....

Marie (Ne, 12. 4. 2009 - 00:04)

Jsem v březnu po operaci jícnu, za 14 dní další operace, velké potíže s polykáním, nemohla se ani napít, pořádně se nenajím, jídlo se vrací zpátky. Mít dříve internet a více informací, zřejmě bych na operaci nešla, ale vyhrožovali rakovinou jícnu, zvlášť, když máme rodinné dispozice. Při jídle mám šílenou bolest na hrudní kosti, pouze polévky mi jdou, zřejmě už nic jiného do sebe nedostanu. V nemocnici Vám nikdo pořádně nic neřekne, ani co se týče diety, jen obecně. Loni jsem měla stále záněty, spoustu antibiotik, jsem astmatik - i když i to je s ?možná mě roky léčili na úplně něco jiného a já už dávno měla reflux, na který nikdo nepřišel. Držte se, už bych na to nešla.

Saša (St, 28. 11. 2012 - 01:11)

Najde se zde někdo, kdo byl na operaci jícnu, když mu dělali tkz. manžetu. Napište mi prosím, jak se cítíte po operaci. Děkuji

Alexandra (Pá, 22. 6. 2012 - 08:06)

Dobrý den , čeká nás operace jícnu , čekáme ješte na rengen na jakém místě a jak rosáhlé.Primář rozhodne jak povedou řez a nebo jestli celý jícen nahradit. Bojím se, dědovi je 72 let a za poslední dva měsíce hodně zhubnul, a navíc si ted stěží dojde na wc.Je hodně slabí.Nedokáže nic sníst,je na kapačkách.Po operaci za jak dloubu se bude moc najíst....???,

janina (Út, 15. 11. 2011 - 07:11)

dobry den,rok marodim s refluxem jicnu,ale stalehorsi,porad zapijim,nemuzu kale nic spolknout.POsilaji me na manometrii k vylouceni achalazie.byla jsem na RTG jicnu,ale tam nic nezjistili.Je to mozne,ze by tam nebyly zadne patol.zmeny a na manometrii neco zjisti.Dale uvazuji na MR jestli nemam nejak zasazene polykaci nervy v mozku.ma s tim nekdo zkusenosti a jake mel priznak?Me boliva v zadech,spatne se posouva strava,jen mlete a zapijet,jde mi ale nekdy zpatky a skrbe ,dusi me to.DEKUJI

Simona (Po, 11. 4. 2011 - 14:04)

Já mám jícnové varixy...Dobrý den, Hano, mám také jícnové varixy, resp. jsem po ligaci v důsledku velmi nepříjemné události. Hledám někoho, nejlépe ženu s ohledem na řešení otázky těhotenství, se kterou bych si mohla o svém zdraví popovídat. Budu ráda, když mi napíšete na mail: [email protected].

Veronika (Ne, 9. 1. 2011 - 14:01)

Chtěla jsem jen přidat příspěvek na téma reflux jícnu a operace. Dne 22/9/2010 jsem podsoupila fundoplikaci v ÚN Brno a dle názoru na těchto stránkách jsem měla opravu obavu na operaci jít(většína zde popisuje negativní zkušenosti). Musím říct, že jsem 3 měsíce po operaci a vůbec to není taková hrůza jak se zde popisuje. Všechny problémy , které s navrácením kyseliny z žáludku do jícnu doprovázejí jsou pryč. Je pravda , že někdy cítím tlak jak si nová záklopka na některé jídlo zvyká, ale to je vše. Na reflux jsem se léčila přes 5 let, to je mi teď 21 let a dle doktora se i přes léky stav zhoršoval, takže jsem s operací souhlasila a jsem za to ráda. Je to také na operatérovi, který operaci provádí, ale měla jsem štěstí, pže můj gastroenterolog je primář a operoval mě také primář chirurgie. Takže pokud máte problémy a léky Vám nezabírají operace Vám hodně pomůže. Doufám, že jsem svým názorem pomohla lidem, kteří nad operací váhají, třeba jako já předtím.

Libuše (Čt, 29. 5. 2008 - 12:05)

Jsem po operaci jícnu v Neratovicích. Problémy mám pořád, nesmíš jíst velké porce, ale v podstatě se porádne ani nenajíš, protože snís 1 1/2 knedliku a uz nemuzes. Pokud se napijes, tak žaludek je plný a nedostanes do sebe nic...Po operaci se špatne polyká, dávíš se.... Při ležení na boku mě kolikrát vezmou takové křeče, že se nemohu otočit. Pokud je jaro nebo podzim, státá se, že sním něco... a mám tlak za hrudní kostí, že je to jako infarkt...strašné holesti... Můj známý..gastroenterolog mi řekl, že jsem poslední, koho na tuto operaci poslal... Co enemám, tak nemám pálení žáhy a záněty uší a různé dýchací astma z refluxu , které jsem měla před operací.To nemám...ale s jídlem...tak po operaci je to kruté a několik roků po? Občas se i ted stane, ze se vzpříčí jídlo v jícnu a tlačí to... Po operaci nemůžete polknout ani vodu... doma jsme po lžičce přesnídávky stála nad mísou a dusila se...nahoru to nejde a ani nesmí a dolu taky ne... Každé kilo navíc dělá problém..žaludek se škrtí... je to na zvážení, no...

Renata (Pá, 9. 10. 2020 - 22:10)

Ahoj mam jit na fundoplikaci jicnu a lekari mi rikaji, ze je ta operace bez problemu. Po nekolika prectenych komentarich mi to neprijde zas tak bezproblemove. Poradte mi, nechtela bych cely zivot byt temer na kadovite strave a d bolestma
Vtehotenstvi jdrm mela velke problemy zhubla 20 kilo a pak mi lekari dilatovali 5 krat jicen. Ted se citim dobre, ale mam pry Baretuv jicen a staly zanet a nic jineho nez fundoplivita mi nrpomuze. Uz ted mam strach

Karel (St, 5. 3. 2008 - 08:03)

Martine nevím kam na konzultaci jdeš ,ale doporučil bych Neratovice maj tam zkušenosti s operacema jícnu.Měj se.

Martin (Pá, 8. 2. 2008 - 16:02)

Mám rakovinu Jícnu.Několik výrůstku.Nějaké uzliny na plicích.příští týden mám jet do Prahy na konzultaci.Má někdo nějakou podobnou zkušenost a přežil?

alena (St, 9. 1. 2008 - 11:01)

to tady není nikdo po operaci jícnu?

alena (Út, 13. 11. 2007 - 07:11)

myslím,že umělý nedají,jen ho zkrátí a spojí se žaludkem,po operaci byl manžel týden na aru a za další týden ho propustili domů nyní ho čekají ozářky a dál nevíme

alena (Út, 13. 11. 2007 - 06:11)

manžel je 2měsíce po operaci jícnu,prováděli v Motole,zatímse cítí dobře,ale úplně přestal pít pivo,předtím pil tak 3 denně,nyní je mu hořké pije vodu,ale neperlivou.Ted ho čekají ozářky.Na co se máme připravit?Poradí někdo?

Daniel (Ne, 2. 9. 2007 - 12:09)

To se asi nedá říct jen tak obecně, ale záleží na tom, jak velký a kde konkrétně ten nádor má.
Já konkrétně jsem 5 let po operaci rakoviny hrtanu a jsem v plném ID. Byla mi provedena totální laryngectomie a ted' dýchám pomocí kanyly v krku a mluit mohu jen za pomoci umělého hlasu elektrolaryngu. A to už na pořád. Ale to je můj konkrétní případ. S trochou snahy se o tom dají na netu najít odborné stati.

Návštěvník (Ne, 2. 9. 2007 - 12:09)

Dobrý den, mů otec má rakovinu jícnu, jde na operaci, vyříznou mu kousek jícnu a dají umělý, nevíte jak dlouho se pak z toho bude zotavova? prosim napiště, děkuji.

mirek (Ne, 24. 6. 2007 - 19:06)

Zdravim,ja byl na tomto zakroku v roce 2005,a zatim uplne bezproblemu,muzu jist cokoliv aniz bych to musel zapijet.Snad uz to bude vsechno v poho..samotny zakrok je v pohode,jenom 4dny pote jsemmusel mit nosem zavedenou hadicku do zaludku,tim mi ho vysavali.Ale dalo se to vsechno vydrzet

hanka (St, 2. 5. 2007 - 22:05)

Ahoj Jardo, jsem po operaci jícnu v roce 2000, což je už 7 let. Přetnutím svaloviny v oblasti spodní části jícnu měla křeč, která způsobuje vlastní zúžení jícnu, ustoupit. Efekt byl po operaci jen krátkodobý a dnes je situace taková, že se vlastně ani pořádně nenajím. Pryč je doba, kdy se nacpu k prasknutí. Tedy praskám pouze ne z nadmíry jídla, ale spíš z nadmíry tekutiny, kterou musím jídlo vydatně zapíjet. Takže jsem vlastně pořád nedojezená a lačná se pořádně najíst. Doktoři na to nic nemají, jen že se s tím musím naučit žít. A to jsem se za tu dlouhou dobu ještě nenaučila. Je to po.. na celý život. Možná budeš mít větší štěstí a po operaci budeš fit. Moc ti to přeju, pokud to tak je, ozvi se. Třeba budeš mít pro mě radu ty sám. Na tyto stránky jsem narazila docela náhodou, tak doufám, že si ještě pokecáme. Ahoj Hanka

jarda (Út, 13. 3. 2007 - 10:03)

koukam ze nikdo asi toho moc nevi, to je server na ....

Reklama

Přidat komentář