Reklama

Alergie na barvu na vlasy

Tereza (So, 16. 2. 2013 - 11:02)

Dnes jsem si obarvila vlasy barvou vital color hned po nanesení barvy mě začala svědět a štípat hlava na čele se mi udělalai pupínky dala jsem si prášek proti alergii co mám dělat?

Bára (Út, 12. 2. 2013 - 18:02)

Ahoj, je mi 17 a hlavu si barvim uz hrozne dlouho, minuly rok jsem chtela zmenu a misto blondate barvy jsem zkusila hnedou. Druhy den jsem zacala citit takove pnutí ve vlasech a na čele, hrozne to svědilo. Vecer jsem se odlicivala a najednou koukam a cela pulka obliceje natekla, otok se porad zvetsoval a nemohla jsem otevrit oko. Na pohotovosti mi dali Dithiaden , ale nepomohlo to. Druhy den jsem byla hospitalizována ale dodnes nevím jestli to bylo barvou nebo necim jinym.

Magdalena (Út, 29. 12. 2009 - 23:12)

dobrý den, udajne vsak i tato...Fakt zkuste ten Elumen od Goldwellu. Jsem skoro 2 měsíce po barvení a barva je pořád stejná, nevymývá se jen mi odrůstají vlasy. Takže barvení sice okolo 2tis. i s ostřiháním, ale za 2 měsíce, takže upřímne vyjde levněji než "bláznivá Henna" apod.

dr. (St, 23. 12. 2009 - 06:12)

běž raději k doktorce

ahojky Katka (St, 23. 12. 2009 - 00:12)

No já si nabarvila vlasy černou palette color a po umytí tké svědění škrábání boláčky jenže velká boule za uchen a na hlavě v zadu tvrdá.Tak mám ted strach co to je?Nevím zda to zmizne samo nebo je lépe navštívit doktorku??Bolí to protože to pořád skouším prstem jestli to mizí tak je to bolest jako když je modřin...poradtě co ted??

nádherné vlasy (Ne, 20. 12. 2009 - 11:12)

profesionální produkty pro citlivou vlasovou pokožku. na: www.nadhernevlasy.cz

http://www.nadhernevlasy.cz/product_info.php?cPath=57_63&products_id=334

http://www.nadhernevlasy.cz/product_info.php?cPath=57_64&products_id=308

bára (Ne, 20. 12. 2009 - 00:12)

dobrý den, udajne vsak i tato barva u nekterych lidi vyvola reakci...tak opatrne a az ji vyzkousite tak nam dejte prosim vedet diky:)

Kamila (Pá, 2. 7. 2021 - 22:07)

Ano, u mě reakci vyvolala. Naštěstí jen na předloktí, kde jsem si test udělala.

dagi (Pá, 18. 12. 2009 - 20:12)

Věro prosím Tě jak je to...Ahoj,holky.
Dnes jsem byla u své lékařky a dala mi letáček s barvami na vlasy,které NEOBSAHUJÍ PPD. Je to SANOTINT LIGHT - uvedeno,že je to první barva bez p-fenilendiaminu(je tam měkké i po "n",tak nevím:-) )Možno objednat v lékárné a prý stojí cca 220,-Kč. Tak snad máme alespoň v tomto směru vyhráno!!:-)

ilis (St, 16. 12. 2009 - 17:12)

Věro prosím Tě jak je to myšleno s tím melírem?Myslíš jako že ten kysličník nejde přímo na kůži?Ale když mě vadí ty výpary z těch barev tak melír by mi asi také nepomohl:-((

ilis (St, 16. 12. 2009 - 17:12)

raději jsm to zkopírovala-nemáte někdo zkušenost s touto barvou???
ogona Color Creme: Rostlinná barva na vlasy - Nugátově hnědá
Logona Color Creme: Rostlinná barva na vlasy - Nugátově hnědá

Informace o produktu:

Nové krémové rostlinné barvy Logona Color Creme se přichytí na každý jednotlivý vlas a zcela ho pokryjí barevný filmem. Individuální barevný výsledek záleží na Vaší výchozí barvě vlasů. Jedinečné složení z barvících rostlin a přírodních pěstících substancí se postarají o lesk, záři a objem Vašich vlasů.
Krémové barvy není třeba jako prášek míchat s vodou - jsou připravené k okamžitému použití. Obsahují 100% rostlinné látky. Obzvláště krásné dlouhotrvající barvy. Kryjí šedivé vlasy. Bez syntetických barevných a konzervačních látek. Bez peroxidu a amoniaku.

* Upozornit přítele

Kód produktu: LO01122

Možnosti produktu:
Objem: 150 ml

Cena: 475,- Kč

ilis (St, 16. 12. 2009 - 17:12)

http://www.edenshop.cz/logona/logona-color-creme-rostlinna-barva-na-vlasy-teak-prod_1438.html-teď jsem našla tuto barvu ale nevím....

ilis (St, 16. 12. 2009 - 17:12)

ahojte holky
dnes jsem se sama obarvila hnědou barvou myslím že Palete-tou jak se má nechat na hlavě jen 10 minut-je to novinka a jsem ráda že jsem to přežila.Doteď mě pálí oči,ale bylo to horší to mě i slzely a pálily teď už to ustupuje ale stejně:mám depku z toho že nevím co dál protože vlasy už mi zrošičku šediví a barvit bych se chtěla ale čím??? Uvažuji ještě poslední pokus jestli dostanu odvahu-zkusit příště barvu přímo z lékárny-mají ji ale docela drahou,přes 300,- ale když mě ostatní barvy tak dráždí...jo a po trvalé jsem měla horkost v obličeji že jsem se dostala až k doktorovi na krev-na nic nepřišel ale asi to bude také tím...ach jo a to se nemůžu ani líčit-alergie na šminky...

věra (Ne, 13. 12. 2009 - 20:12)

dagi,máš pravdu vůbec si to...báro,diky za reakci.Máš úplnou pravdu,každá reakce probihá u jednotlivce jinak.Mě poprvé,otekli jen stašně uši a hrozně to svědělo,pupinky jak řikáš, na hlavě a okolo,vlasů.Doufala sem,že je to pouze černá barva,ale jak se po půlroce klidu zdá,bude to na barvu na vlasy celkově.Pokud se dozviš,že existuje barva,která reakci nevyvolá,dej mi vědět.No je fajn,že si mladoučká,barvit nemusiš.Držim palce a měj se krásně,doufej,že to u barvy na vlasy konči.Krásný adventni čas..Věra

věra (Ne, 13. 12. 2009 - 19:12)

Ahoj,
Věrko,děkuji za Tvoji...dagi,máš pravdu vůbec si to neumim představit,jen vim,že to existuje,ale donedávna pokud se neměla tu reakci na barvu na vlasy,sem o tom vůbec nevěděla.Dokud se tě to přimo netýká,tak neviš :(!!!Musi to být vážně hrůza,měla sem dojem,že je to pouze na černou co s ni přijde do styku přimo kůže.Melir ,už sem probirala se svou kadeřnici,vim že má zákaznici a ta má to samé.Jen sem úplně tmavá,mám své vlasy kaštanové ,vzadu svou vlastni barvu a vepředu už hodně prošedivělé,takže nevim,budu vypadat děsně.Ted už to ,ale snad ani neřešim,jen at se mi to už nevraci.Barvit se vážně už nebudu,nestoji to za to ,co sem za posledni půlrok prožila.Taky pěkné svátky,já doufám,že je nestrávim v nemocnici,ale od rána mi otok ustoupil..Diky a měj se krásně.Pokud se dozviš něco nového,tak napiš.Ted už vim,že jeden nikdy nevi co ho čeká.To oboči sem si taky chtěla nechat udělat,včetně slabých linek,takže raděj nic!!

bára (Ne, 13. 12. 2009 - 19:12)

těžko říct, reakce se u každého projevuje jinak...u mě se první dva dny zhoršovala, voda z čela me postupně přešla do očí takže druhý den ráno jsem neotevřela ani oči, maminka mne naštěstí uklidnovala ze budu vipadat jako driv:D i kdyz i tak to bylo velice psychicky nárocne..jak jsem to vyresila s barvenim..bohuzel nijak je mi 20 let tudíž zatim bohudík zadne sediny nemam a tak se pokusim co nejdele nebarvit a az zacnu sedivet tak budu bohuzel muset prejit z me tmave hnede na blond:(....

Dagi (Ne, 13. 12. 2009 - 18:12)

Dagi,asi jen to,že sem si...Ahoj,
Věrko,děkuji za Tvoji reakci,potažmo názor na moje"nářky"ohledně oblečení,obuvi,malování...Není tak lehké,jak si možná myslíš,"nedotknout"
se žádných tmavých věcí.Všude kolem tebe jsou barvené hmoty,látky,věci denní potřeby.Mluvím o extrému,ale pokud je to tak jak říkáš,že třeba tetování(mám vytetované obočí asi 5let-barvou,ne henou,ale přesto:-( )je problém na celý život,tak to je vážně problém.Musíme věřit,že i u nás bude diskutovaná látka zakázána jako v Německu,Francii nebo Švédsku a tudíž i většina"výrobků"pro nás přijatelná!!Nemá někdo zkušenost,prosím,jak to v těchto zemích s PPD opravdu je??? Jinak ty vlasy zase jako relativně velký problém nevidím já,protože melír není barva,jen ztahuje pigment a já s ním mám dobrou zkušenost.Když se udělá hustší,i ty šedinky se skryjí.Děkuji všem za odpovědi,názory a nové zkušenosti,na něž čekáme všichni s alergií na PPD...Pěkné svátky všem...:-)

věra (Ne, 13. 12. 2009 - 13:12)

dobrý den, když mě opuchla...děkuji,ste moc hodná :-))Do nemocnice to mám daleko,chystám se ráno na kožni,pokud se bude otok zvětšovvat,pojedu hned,nebo večer zavolám pohotovost.Lék na alergii, sem si vzala už ráno,zatim se zdá,že otok ustupuje,nám jen nateklé oko,tedy přesně vičko,ráno sem měla otok malo pod okem,na levé straně druhá je zatim ok.Jsem doma sama,takže zatim nikam nemůžu,ale bojim se toho ,že se dostanu do špitálu.Mimo jiné sem zdr.sestra,ale pár let už nejsem v oboru.(pracovala sem na obvodě)postup na pohotovosti znám)!Bože mastičky a felky ,to ste mě vyděsila!!Jak ste zvládla,dál barveni vlasů?Je barva co je pro alergiky,mě bylo řečeno,že žádná barva neni hypoalergeni!!Jinak děkuji ,sem ráda,nikoho ze svého okoli neznám,kdo něčim podobným trpi.Jsem přesvědčena,že sem si alergickou reakci vyvolala barvenim henou na kůži!!Myslitě,že když se otok od rána nezvětšil,spiš naopak,že budu do rána jak balon??

Bára (Ne, 13. 12. 2009 - 12:12)

dobrý den, když mě opuchla hlava z reakce na barvu na vlasy okamžitě jsem jela do nemocnice...takže určitě jedte na pohotovost, pichnou vam kortikoidy a predepisi leky a masticky..já osobne jsem pouzívala mast ELOCOM a leky na alergii jako aerius nebo zodak po masticce svedeni castecne ustoupilo a otok ustoupil zhruba po trech dnech...tahle masticka ale 'vyžíra' pigment takže nebudte zdesena kdyz budete mit natrena místa flekata nebo bílá jako stena po par dnech ci týdnech se hladila pigmentu na kuzi opet vyrovna a bude to dobre...hlavne se hned ted dopravte do nemocnice protoze otok se bude stupnovat!

věra (Ne, 13. 12. 2009 - 10:12)

Ahoj všichni.Také mám alergii...Dagi,asi jen to,že sem si vloni nechala udělat henou na rameno dráčka na dovolené,né na chodniku neodborně,ale v salonu a bylo to dost drahé!Právě skoro po 10 měsicich se mi po barveni vlasů černou barvou,stalo to ,že mi otekli uši,svěděla pokožka celé hlavy a celá sem se osypala.Bylo mi řečeno,že to zůsobuje,hlavně černá barva na vlasy.Pak sem četla článek v Týně tušim,že hena na barveni na kůži způsobue alergické reakce,né hena samotná,ale složka co se do přidává,aby byla černá ,né hnědá(což je přirodni barvivo)Tato složka obsahuje silný alergen,kterého se tělo už nikdy nezbavi,takže s hrůzou čekám na to,že si né jenže nebudu už vůbec barvit vlasy,(černou už nepouživám,ale objevuje se mi reakce, po půl roce i na hnědou barvu,budu šedivá jak jablon,)bude mi vadit i řasenka a postupně jistě i černé oblečeni,přesně v tom článku to tak bylo.Reakce na všechno černé i oblečeni,lak na nehty,boty,prádlo,černé očni linky atd) Jéžiš co s tim..s oblečenim se nák srovnám,ale co barva na vlasy??Pokud vim,tak testem prošli všechny druhy a značky,každá ma alergii na úplně jiný druh barvy!!Mě ted po třech dnech barveni,otéká obličej, poprvé v životě,je týden do svátků,mám hrůzu,že skončim ve špitále:((Poradtě prosim!!

Reklama

Přidat komentář