Reklama

Nechápem bulimičky

noname (Pá, 8. 1. 2010 - 13:01)

je to psychicka nemoc, ktera nelze pochopit. je to proste za hranicemi lidskeho chapani. Je to silene, je to desile a zbesile.. je to psychiacka NEMOC. Ma to jasne prvky zavislosti a zavislost sama o sobe (ac tak casto neni vnimana) je nemoc...
To tu nemoc ovsem neomlouva... nicmene kdokoli se do tohoto jednou zaplete, stane se to jeho nedilnou soucasti... tolik se do toho zamota, ze ikdyz se mu pracne podari se z toho "dostat", nikdy to nezmizi uplne. at uz anorexie, nebo bulimie, ostatne to jsou jen dva konce jedne primky... malokdy je to jen ciste jedna.
V krizovych situacich se to vraci, clovek nad tim znovu muze ztratit kontrolu a tak je to stale... chce to vazne prisny jidelni rezim, ale hlavne, ze vseho nejvic, motivaci... lidi, odbornou pomoc...

Návštěvník (Čt, 21. 5. 2009 - 15:05)

Slepičí nemoc patříš na cvokárnu a stebou všechny anoretičky, krávy jedny bláznivý!!!

jojoj (St, 20. 5. 2009 - 20:05)

ty ses fakt krava...to neni mozny... Tohle je jak navod na dobrovolnou popravu.......

AHOJKY (Pá, 20. 2. 2009 - 13:02)

ja vím jak se vyzvrecet pokut je tu někdo kdo by chtel semnou spolupracovat napisate na icq ok ja vam to reknu znate ten trik strčit si prst do krku ja sem to zkousela ale asi mi to nejak nejde mno a byla sem tak zoufala ale ted už nejsem zvracím každej den a víte jak??? něco sním pak si vemu perlivou vodu napiju se a to prože vas to nadýmá tak to vyzvracíte i tu vodu a společně i to jídlo takže tady je moje icq ano napište 461052959

Návštěvník (Po, 16. 2. 2009 - 05:02)

No koukám Anjiko,že než jsi to sem napsala,tak sis o bulimii nic nezjistila.
Bulimie je psychická nemoc,takže na tom není moc co k chápání.To je jako bys řekle,že nechápeš paranoiky,že je baví se furt něčeho bát.

Nicoll (Po, 16. 2. 2009 - 04:02)

Ahoj holky. Tím, co vás trápí, trpím už 8 let. Můžu potvrdit, že to je běh na dlouhou trat?. Ten kdo o tom jen trošku přemýšlí, at? na to fofrem zapomene!!! Je to bludný kruh ze kterého po čase, téměř není cesty ven. Sama se s tím peru jako čert. Mám dny, kdy jsem v pohodě a jsem si jistá, že to s přehledem zvládnu a pak, jako by mi přeskočilo a je mi zase všechno jedno. Chce to važne pevny režim, každý den naplánovat a snažit se mít stále co dělat. Mít okolo sebe lidi na kterých nám záleží a kterým se třeba i můžeme s tím naším trápením svěřit. Mně trvalo 4 roky, než jsem to byla schopná říct své nej kamarádce a také jsem navštívila psycholožku. Fakt pomáhá mít nějakého partáka a nebýt na to sama. Je to pořádný průšvih a celoživotní boj, protože jíst se prostě musí. Holky přeju nam všem smolařkám, které jsme do toho spadly hodně síly a pevné vůle. Musíme to zvládnout, vždyt žijeme jen jednou a přece celý život nebudeme podřizovat něčemu tak hloupému jako je kus žvance. Pa a držte se!!!!!

zdenka (St, 25. 1. 2012 - 19:01)

Dobrý den, studuji sociální pedagogiku a píšu bakalářku na téma poruch příjmu potravy. Zabývám se sociálními dopady na život nemocných. Z tohoto důvodu hledám dívky, ženy , muže, kteří by mi byli ochotni poskytnout svůj příběh. Samozřejmě zaručuji naprostou anonymitu. Děkuji Zdenka Packová (e-mail [email protected])

Elena (Út, 10. 1. 2012 - 00:01)

Typ na krásnou postavu! :)

Já mam 162 , jsem štíhlounká, mám 50kg, jsem akorát, prsa akorát, a jím celý den uplně všechno ;-) . Samosdřejmě pár krát do týdne si zacvičím, takže mám zpevněné tělo. Ráno snídám, k obědu si dám klidně knedlo zelo vepřo, ke sváče jogurty, k večeři další pořádný jídlo, někdy si namažu i chleba se sádlem. Samosdřejmě to prokládám zeleninou, ovocem. Jsem zdravě štíhlá, mám hezký zadek, prsa. A chlapi po mě šílej. Naopak skoro žádný chlap nemá rád vychrtlý ženský, co jsou kost a kůže. Je to antierotický a antipřitažlivý.. A naopak, když budete hladovět, tak vaše tělo si bude vytvvářet tukové zásoby, protože neví , jak dlouho ho opět necháte hladovět, takže si vše co sníte raději uloží do zásob.. Ale pokud budete jíst pravidelně normální jídla, metabolismus se zrychlý a nemusíte se bát tloustnutí.. Naučte se mít rádi sami sebe a až když se přijmete, takové jaké jste, pujde vám i snadněji hubnutí. Doporučuji knihu : Miluj svůj život, Luise L. Hay (tahle kniha mi velice pomohla).

Jezte, sportujte a mějte se rádi!

užitečné rady

Hladověním a dietama si zbytečně odvápnujete kosti, ničíte celé tělo, ztrácíte minerální látky a vitamíny, tzn. vlasy, plet, zuby jdou do háje..Orgány též.. Pak jsou problémy s plodností.. Zažívací trakt je poškozený, nafukuje se břicho, vytváří se vředy, klesá hormonální hladina, začínají vyrůstat po těle chlupy.. Jezte, pijte hodně vody a sportujte.. Po dietních výrobcích se tloustne, protože naše tělo nedokáže zpracovat umělé látky (do dietních potravin se nedává cukr, ale chemie, kterou naše tělo nedokáže zpracovat a vyloučit, proto to ukládá). Když si dáte přírodní cukr, živočišný tuk, tak to ztrávite a odejde to z těla.. Ale uměliny ne..

Máťa (Po, 19. 2. 2007 - 23:02)

pro všechny holky s tímtoproblémem:mám obavy,že se to někdy bez odborníka neobejde,většinou to pramení z nějakého psychyckého problému.pokud jste s tím nezačali a máte to v plánu jak tady čtu,tak to proboha nedělejte!Pak je těžké to zastavit!Mám kamarádku,která na to málem zemřela,ale měla to štěstí,že se dostala do léčebny včas a přežila.spousta děvčat co tam byli s ní,ale nepřežila!Jen mě zaráží když je v dnešní době dostupná literatura a plno informací a dokumentů o těchto problémech,že si to holky nepřečtete nebo nekouknete na nějaký film,jak můžete dopadnout,když s tím začnete.Řešte ty problémy jiným způsobem,život máte před sebou a nějaké to kilo navíc není zas takový problém,dá se s tím bojovat i jinak.V případě nějakého psych. problému radím včas navštivte lékaře,nebojte se,určitě vám pomůže a dá se dojet z malého města do většího a nemusí nikdo nic vědět.Určitě máte každá někoho komu na vás záleží,tak neblbněte,a myslete taky na ně a na budoucnost.Tak hodně štěstí!

taky jedna idio (Čt, 15. 2. 2007 - 18:02)

ahojky..taky se to snažím přeprat..už dost dlouhou dobu. Jenže poslední dobou je to spíš horší než lepší. Naštěstí jsem to nikdy nedopracovala až tak, že bych zvracela a jsem fakt ráda, že mám tuhle záklopku,nedokázat si strčit prst do krku a zvracet..protože to občas člověka po těch "záchvatech" napadne. Myslím, že ta cesta ven by byla daleko horší. I tak nevím, jak z toho ven.Přitom chci, nějak to nejde, je to silnější. Takový "záchvat",pak jsi chvíli jak smyslů zbavená..a pak přijdou ty výčitky. Snaha to zvládnout. Ale nevím, proč to nejde. Lia tady píše pro aaaabbbbcccd, že jí může něco ze svojí zkušenosti poradit..jak z toho fakt ven..Jak se Ti (nebo vám ostatním,co jste to přepraly..)podařilo přestát ty "krize"a vydržet a vrátit se do normálu? Vím, že je to běh na dlouhou trať. Já tomu říkám "absťáky"..kdy stejně třeba po čtyřech dnech normálního režimu to tělu chybí a je to v háji..Neovládnu se a je to tady na novo. Vím, že je to hodně o psychice..něco se ve mně "porouchalo" a teď se nemůžu najít..Je pravda, že se říká, že anorexie má blízko k bulimii a často ti co na ní začínají, hupsnou do bulimie. Z vlastní zkušenosti to znám..to jsem překonala, ale teď nevím, proč se někde v zádu v hlavě nemám ráda a ničím se tímhle..Mohla bych být spokojená se svou postavou, ale nevím, kde se to ve mně bere..trochu je to i zvyk, návyk..

Kiri (Pá, 9. 2. 2007 - 10:02)

Lio, jen bych byla ráda, kdybys mohla prozradit, jak dlouho to trvalo než ses uzdravila a jaké to bylo vydržet bez zvracení? Co ti nejvíc pomohlo? Jde to vubec zvládnout bez psychiatra? ¨
U mě dr. nepřichází v úva´hu, protože tady v našem maloměstě se všichni znají a nechci , aby se o tom dovědělo okolí. Bohužel nějaké lékařské tajemství, to se tady vůbec nevede:((.

já idiotka (Pá, 9. 2. 2007 - 00:02)

tohle bylo pro tu aaaabbbbcccd

já idiotka (Pá, 9. 2. 2007 - 00:02)

To ani nezkoušej, ty tele! Nezbavíš se toho! Mě to nejde a lituju toho, že jsem s tim začala. Je to děsný a deprese máš, kam se vrtneš, budeš nešťastná. Já už nemám chuť ani na sex.

lia (So, 3. 2. 2007 - 11:02)

Kdyby to šlo pomohla bych ti.
To musíš ale ty sama. Můžu ti napsat jak jsem to řešila já, můžu ti něco poradit nebo tě navést, určitě ne jen já. Bulimií trpí víc žen a dívek než si myslíš. Některé ji mají 20-30let. Tohle zjištění mi pohlo se z toho dostat. Jsou na tom lidi daleko hůř a dostanou se z toho.
Bulimie není strach z tloustnutí, myslím si. Je to nedostatek citů,sebevědomí a sebelásky. Dost vysoké procento jsou holky vysoce inteligentní a krásné, jenom a hlavně to NEVIDÍ A NEVĚDÍ.

Návštěvník (Pá, 2. 2. 2007 - 21:02)

B je hnus a nevím, jak z toho ven

lia (Pá, 2. 2. 2007 - 20:02)

ty pipinky mají psychickou poruchu. je mi 30 let. od 16 do 17 jsem měla anorexii, zhubla jsem kolem 30 kg. byla jsem taková pipinka víš? V době mých sladkých sedmnáct mě napadla "báječná" myšlenka, nebo spíš nápad. Četla jsem tenkrát v bravíčku o holce která hladověla, pak už to nebylo k vydržení a tak jedla a zvracela. To je nápadíček..od 17 do 20 jsem nakupovala jídlo a zvracela ho a nenáviděla se a styděla se za sebe a přišla o většinu svých kdysi krásných zubů..Protože nadtrávené jídlo které rozkládá kyselina v žaludku mi ty zuby rozleptalo..Kdysi krásné a husté vlasy jsem si musela dát sestříhat. Pak jsem přišla ještě o jiskru v oku, o přátelé a pak i o úsměvy. A pak jsem začala pít alkohol, abych nemusela jíst a zvracet. Po alkoholu jsem chut na jídlo neměla a tak jsem se propracovala až do léčebny.
Dnes jsem silný a silně ponaučený člověk. Během krátké doby jsem se dostala na dno společnosti a chtěla umřít. Proč? Abych byla moderní a dokonalá.
Dnes se mám ráda taková jaká jsem. Každé ráno je neskutečný zázrak, protože mě nic neovládá. Jsem nezávislá až na ty cigarety. Bulímie o které bych vám mohla napsat knihu vás pohltí a zničí. Bude te se tak nenávidět a podceňovat, budete tak odporné a ustrašené aby nikdo nic nepoznal...bude to takové, že vás buď zabije nebo znehodnotí...Nebo si tím holky projděte a třeba to dotáhnete k drogám a šlapání..

Návštěvník (Út, 30. 1. 2007 - 23:01)

mě je 20. myslim že sem normální holka, ale NIKDY sem sem si neřekla že bych měla hubnout, sem tlustá, ty stehna, ten zadek... atd. Postavu mám normální. Nikdy sem nepochopila ty pipinky který si to řikaj.

marci (Út, 30. 1. 2007 - 19:01)

AHA, uz to chapu..
dekuji za vysvetleni..
to je mi tech devcat opravdu lito..

Návštěvník (Út, 30. 1. 2007 - 19:01)

proto, aby nepřibraly, proto zvrací, bulimie je strach ze ztloustnutí

Rachel (Út, 30. 1. 2007 - 17:01)

marci omlouvam se...to patrilo tobe a ne ze jsi to psala ty!

A jste neco,je to nemoc a nemoc jako takova se musi lecit!

Reklama

Přidat komentář