Reklama

TARLOVOVA CYSTA

Renata Halova,… (Čt, 14. 3. 2019 - 21:03)

Dobrý den, moc Vas prosím, ozvěte se mi
Zvažuji rovněž operaci u prof. Bognara. Mám cystu taje v oblasti S2 a strašlivé bolesri. V Čechách mě odmítají operovat. Díky. R. H.

katarína (Pá, 28. 11. 2008 - 17:11)

Janka!Napíšte mi na mail...ja ich mám tiež... miskoskulko"azet.sk ,ak aj napíšete, a budem mať čas, tak Vám odpíšem

janka (Čt, 27. 11. 2008 - 20:11)

ahojte vsetci prave dnes mi ukazalo mag.vyset.tarlovove cysty obojstranne nemam ani potuchy co to je kto ma stym nejake skusenosti poznatky odpiste mi budem vdacna za kazdu odpoved janka

Helena (So, 25. 10. 2008 - 20:10)

Chtela by jsem vědet co to vlastně ta Tarlovova cysta je??

ANICKA (Po, 1. 9. 2008 - 22:09)

DOBRY VECER PISALA SOM UZ NIEKOLKO KRAT NA TUTO TEMU. ANO BUBUCNOST NIEJE RUZOVA JEDEN LEKAR MI POVEDAL ,AKO MOZTE MAT TAKE BOLESTI KED TU BOLA PACIENTKA PRED VAMY A ONA NEMA TAKE PROBLEMI AKO VY. NIEKTORY LEKARI ESTE STALE NEVEDIA PRIEBEH ONEMOCNENIA. JA MAM 47.ROKOV A 25 VYROCIE SVADBY .CO BY SOM SA MALA TESIT NEMAM S COHO KAZDY JE ZO MNA NA NARVI SOM DOMA NA INVALIDNOM POLOVICNOM DOCHODKU STALE DO OPKOLA TO ISTE .KED UZ NEVLADZEM UNAVA MA UPLNE PREMOZE .BERIEM SILNE LIEKY OD BOLESTI DO VANE ANI VELMI CASTO NEVCHADZAM LEBO SA BOJIM ZE SPADNEM TAK SA UMYVAM IBA NA KUPELNI .MAM UNIK MOCU ALE AJ SEM TAM STOLICE . UCIM SA STYM ZIT A ZAZRAKY MOZNO RAZ.

mária (Út, 12. 8. 2008 - 09:08)

Dobrý deň, žia? aj sa musím k Vám pridať. Tiež mi diagnostikovali tarlovove cysty, ktoré majú exandujúcu tendenciu. Mám 52 rokov a pod?a toho čo čítam asi nie moc ružovú budúcnosť. Už som sa informovala ja u homeopata,ale žia? bolo mi oznámené, že mi môžu len spríjemniť kvalitu života. Niekedy mám pocit, že je to ve?mi zlé, ale asi sa tomu treba postaviť reálne a naučiť sa s tým žiť. Zázraky sa stávajú, tak prečo nie nám.

katarína (Čt, 7. 8. 2008 - 16:08)

este by ma zaujimalo,ze ci vam priznali invalidny dochodok...ja som nevladala chodit,do vane mi pomahali...dvyhanie noh je velky problem aj doteraz,ale musela som zacat robit apson na dohody,na par hodin denne...inak nemam narok ani na ten invalidny...ale to,ze mam bolesti,to ich nezaujima...ani to,ze v chladnom pocasi nevladzem ani chodit...

katarína (Čt, 7. 8. 2008 - 16:08)

este by ma zaujimalo,ze ci vam priznali invalidny dochodok...ja som nevladala chodit,do vane mi pomahali...dvyhanie noh je velky problem aj doteraz,ale musela som zacat robit apson na dohody,na par hodin denne...inak nemam narok ani na ten invalidny...ale to,ze mam bolesti,to ich nezaujima...

katarína (Čt, 7. 8. 2008 - 16:08)

este by ma zaujimalo,ze ci vam priznali invalidny dochodok...ja som nevladala chodit,do vane mi pomahali...dvyhanie noh je velky problem aj doteraz,ale musela som zacat robit apson na dohody,na par hodin denne...inak nemam narok ani na ten invalidny...ale to,ze mam bolesti,to ich nezaujima...

katarína (Čt, 7. 8. 2008 - 16:08)

ja mam tiez tie cysty a mozem vam povedat,teda napisat nejake info...mala som posudzovane papiere v zahranici,neviem kde,bolo to nejak vybavene,ale je pravda,ze v Amerike sa tomu len chcu venovat a tie operacie su zle...v Japonsku sa tomu venuju tiez a prisli nato,ze oparacia cez brucho je sestrnejsia a maju dobre vysledky...u nas lekary o tom moc nevedia...riesia to spychiatriou...ja som skusila alternativnu liecbu anieco mi to pomohlo...chodila som s FB a teraz prejdem aj sama...na jesen a v chlade je to hruza a mam problem s chodzou...kupat sa mozem len v teplej vode...

Návštěvník (So, 12. 7. 2008 - 22:07)

moj brat zije v amerike a tiez ma ten isty problem a trpi v bolestiach lekari neodporucaju operaciu zo 7 zostali 5 ochrnuti

monika (Po, 30. 6. 2008 - 21:06)

cistu mi zistililen jednu lekari ma odbili s tymze to vraj nic nieje ze si nemam namyslat tak nerobim nic

monika (Po, 30. 6. 2008 - 21:06)

cistu mi zistililen jednu lekari ma odbili s tymze to vraj nic nieje ze si nemam namyslat tak nerobim nic

anicka (Ne, 22. 6. 2008 - 16:06)

Uz som sa v Januari ozvala ,ze mam tiez cysty tarlovove, kto sa mi za pol roka zvadsili o centymeter trochu som patrala co to vlastne je ale ostala som sklamana,lebo vela lekarov ani o tejto chorobe nevie ,alebo maju iny nazor.Niektori tvrdia, ze nemozu vyvolavat take bolesti.V mojom pripade,nielen bolesti ma trapia ale aj unik mocu a niekedy aj stolice.Ked nerobim nic nieje to az take intenzivne.Lepim si naplaste od bolesti ,ktore mi predpisali v am. bolesti.Hladala som pomoc v poistovni u revizneho lekara. TAM som dostala taku odpoved .Patrat a hladat na vlastnu past,hoci aj v zahranici. Ako tam liecia tar. cysty. Ja osobne by som navrhla nejak sa spojit a vsetci ktori trpime tymto ochorenim aby sme sa dali do kopy a spolocnymi silamy,hladali tu spravnu cestu. Uz som myslela aj na televiznu relaciu Reflex. ALE chcem ostat v anonymite. Rozmyslala som o zalozeni klubu
tarlov ,aby sme si mohli niejakym sposobom
pomoct a hladat pomoc hoci aj v zahranici
,aby sa o nas a nasom bolestnom zivote vedeli aj ostatny ludia. Moje bolesti a ta bezmocnost ma tak doslova udupali ,ze moja rodina madrzi pri zivote ,lebo neviem ako by to dopadlo keby som bola sama . Minuly rok ma tie cysty dostali az na psych. oddelenie kde som stravila devad tyzdnov. Ked som sa dala ako tak dala do kopi, zacalasom chodit po lekaroch na vlastnu ziadost preco mam take bolesti a vtedy mi zistili cysty . Operacia je vylucena hrozy ochrnutie a taktiez aj vyvody. PO tade som sa dostala v mojom hladani pomoci.Ale niekde v zahranici uz maju na to metodu odstranenia tarlov c.A preto VAS vsetkych prosim spojme sa a pomozme sebe ale aj inym ktory este ani nevedia ze maju tarlov c. Prosim, VAS odpiste my na moj navrh spojit sa alebo aj niekde sa vsetci stretnut a povedat ostatnym ako zvladate to utrpenie , tak ako som VAM opisala svoj zivot vkratkosti.DAKUJEM s POZDRAVOM ANICKA

Eva Bajusova (So, 9. 11. 2019 - 10:11)

Mate nieco nove ohladom bolesti tarlovovej cysty.Ako ste na tom.telefon 0906561137.

monika (Út, 13. 5. 2008 - 20:05)

Cystu mi zistili v septembri lekari povedali že to nič nieje a nič sa nedialo, neberiem ani žiadne lieky, bolesti mam stále neviem čo bude ďalej.

honza (Po, 12. 5. 2008 - 23:05)

Po mnoha letech potíží mi v roce 2001 našli cisty na křížové kosti. Celkem čtyři a v roce 2007 další, pátou. Při té páté mi řekli že to nejsou cisty Tarlovovy ale kořenové. Bolesti jsou neuvěřitelné, je to očistec na zemi. Mění se mi výška a to během 24 hodin až o 5 cm. Lékaři toto považují za nemožné, neslučitelné se životem. Máte li podobnou nemoc ( cysty na sakru- křížová kost, kostrč) skuste se při obtížích změřit. Možná nejsem sám a toto by pomohlo vysvětli ty obtíže které to doprovází.

tána (St, 16. 4. 2008 - 10:04)

zdravim vas všechny.mám jen dotaz prosím vás jestly nevíte vlastně co ta tarlovova cysta je??chtěla bych vědet definici? děkuji s pozdravem tána

Kamila (So, 29. 12. 2007 - 23:12)

Dobrý den, V České republice se tomuto léčbě tohoto onemocnění víceméně nikdo úzce nevěnuje. Diagnostika je složitzá, operace také. Byla jsem pouze na punkci v Liberci na Neurocentru. Léky na bolesti jsem užívala, pomáhali velmi málo, v poslední době to byl DHC contonus. V současné dbě mám asi dva roky bolesti mírnější, snížila se zátěž a velmi dobré zkušenosti pro psychické tvládání bolesti mám s antidepresivy CIPRALEX. Zkuste se domluvit se svým neurologem. Pkud ovládáte anglický nebo i jiný světový jazyk, zkuste ve vyhledáváčích. Exituje stránka, která se věnuje pouze Tarlov. cystě. Mnoho zdaru, vím, že je to velmi těžké. Zkuste pátrát a ptát se všude možně. Nenechte se odbýt. Kamila

anicka (Ne, 11. 11. 2007 - 19:11)

Ozvyte sa niekto.Prosim

Reklama

Přidat komentář