Reklama

nezhoubný nádor jater???

Ahoj (St, 8. 12. 2010 - 09:12)

ahojky chtěla jsem se zeptat...Ahoj ma stejný problém. momentálně jsem v 6 měsíci a doktoři mě ujištují že se to celkem nemá na nic vliv. žijou stim lidi a nikdy o tom ani neví
tady máš článek http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://emedicine.medscape.com/article/368377-overview

Mirek (Po, 22. 11. 2010 - 15:11)

Ahoj, jsem medička a taky mi...Ahoj, mě také našli FNH. Užíval jsem anabolické steroidy. Lékař mi řekl, že po vysazení by se to mělo zmenšit a bolesti ustoupit... Jdu na kontrolní sono a vyšetření krve za 2 měsíce. Jinak dle svých zkušeností se tělo očistí od hormonů během 6tí týdnů.

Katka (Čt, 28. 10. 2010 - 19:10)

Ahoj Katko, já mám adenom...Ahoj, zdravou stravou jsem nemyslela jaterní dietu, nic speciálního dodržovat nemusíš. Vyvážený jídelníček na přiměřenou dávku tuků, cukrů a bílkovin by si měl hlídat každý člověk, ať je zdravý nebo nemocný :-) Ty bolesti s tim můžou souviset, u většiny se ale neprojeví - díky tomu je FNH většinou zjištěna jako náhodný nález. Popravdě od té doby, co mi to našli, mam taky pocit, že ty játra víc cítím, ale myslím, že je to spíš psychikou, než že by mě to bolelo... Ale kdybys měla velké bolesti, tak to je jiná věc...

Katka (Čt, 28. 10. 2010 - 18:10)

dobrý den,mám FNH 9 let, v...Myslím si, že bolest nohou s tím nemá nic společného, ale určitě s tim zajdi k lékaři. Může to být mnoho věcí, ale pochybuju, že něco s játry...

Ivana (Po, 25. 10. 2010 - 16:10)

Ahoj, jsem medička a taky mi...Ahoj Katko, já mám adenom jater a játra mě pobolívají - což teda nevím, jestli souvisí, ale říkáš zdravě jíst, myslíš, že mám držet klasickou jaterní dietu? Jako např. při mononukleóze? díky za názor :) žiju v zahraničí a s doktorama to mám teda složitější...

YASMIN (So, 9. 10. 2010 - 00:10)

Ahoj, jsem medička a taky mi...dobrý den,mám FNH 9 let, v posledním roce a půl došlo k růstu-nyní průměr 6cm. Vysvětluje tato diagnoza nepravidelně přicházející stavy chorobné únavy s bolestmi nohou? Bolest vychází jakoby z holenních kostí.Nohy ovládám jen silou vůle.

Katka (Po, 6. 9. 2010 - 22:09)

Ahoj, jsem medička a taky mi našli FNH - kolem 5cm. Chtěla bych předem informovat, že o FNH se opravdu neví, zda je způsobena HA,ale při nálezu se vždy vysazuje. Nádor jater, který je způsoben hormony (antikoncepce, steroidy) je adenom a ten je velmi vzácný, ale také nezhoubný. FNH není pravý nádor, ale pseudotumor resp. hyperplazie, což už má tedy v názvu. Co jsem se dozvěděla a vyčetla i ze zahraničních studií, tak FNH se neoperuje, pokud nebolí, rapidně se nezvětšuje a nebo nezpůsobuje komplikace. Upřímně si myslím, že pitím a jezením čehokoliv se FNH rozhodně nezbavíte. Neutrácejte rozhodně peníze za nějaké drahé přípravky. Zdravá strava je ale základ, i když vám nic není.
Jinak u mě to našli taky náhodou na sonu, pak jsem byla na kontrastu a pak na rezonanci. Ted jdu po ctvrt roce opet na sono a jsem zvedava, jestli se ta mrcha zvetsila nebo ne :-/
Jestli něco chcete vědět, tak se ptejte, sice ještě nejsem doktorka, ale snažila jsem se o FNH zjistit všude možně, co nejvíc to šlo.

Andy (So, 11. 6. 2022 - 16:06)

Zdravím Vás...Já mám FNH zjištěnou od února, dvě ložiska cca 4 cm, ale antikoncepci užívám dál. Nikdo mi ji nezakázal. Mám od 15 let poruchu vaječníků a musím brát antikoncepci celoživotně, jinak by došlo k hormonálnímu rozvratu a šíleným komplikacím. Když jsem vysadila, přišla jsem skoro o úplně všechny vlasy, dělaly se mi cysty v prsou a vypadla mi menstruace. A to nemluvím o těžkém akné a zjizvené pleti. Takže i přes FNH beru HAK dál.

Jana (Po, 14. 10. 2019 - 17:10)

Dobry den a hyperplazie muze prerust v rakovinu?... Prosim na email odpovedet [email protected]

Guy (Ne, 5. 9. 2010 - 11:09)

Dobrý den, prosím Vás...Dobrý den, to je nezhoubné zbytnění jaterních buněk do formy uzlíků nebo nádůrků. Játra mají úžasnou schopnost regenerace, nejlepší ze všech orgánů v těle.Ale potřebují se proplachovat,odpočinout si a ne zatěžovat chemikáliemi z jídla nebo z léků. Bylinné čaje a dietka je základ.

MartinaL (So, 4. 9. 2010 - 20:09)

Dobrý den, prosím Vás můžete mi vysvětlit co znamená pojem FNH? Našli mi ulík v játru a mám strach:(. Děkuji

Janka (So, 11. 6. 2022 - 16:06)

Buďte v klidu:) FNH je zkratka pro fokální nodulární hyperplázii jater. Příčiny vzniku nejsou dosud přesně známy, avšak není to zhoubný nádor, jedná se o benigní ložisko, často vzniká jako regenerativní reakce jater. Většinou se nijak neřeší a pouze se sleduje, kdyby ložisko působilo tlak či bolesti, pak se operuje. Často je FNH zjištěna náhodně při vyšetření jiného břišního orgánu.

ssoniks (St, 2. 6. 2010 - 23:06)

takže s odstupem 5 let...house pokud tady ještě chodí at mi prosím napíše na [email protected]
jinak FNH mám ted 15 cm a v VI a VI segmentu
chtěli mi dělat biopsii ale já to odmítla

ssoniks (St, 2. 6. 2010 - 23:06)

Dobrý den, na UZ bych moc...takže s odstupem 5 let reaguji je mi 25 klasická medicína kromě esenciále mi nic nenabídla
FNH mi zjistili na utz,po něm následovalo CT s kontrastní látkou,kterou jsem v sobě neudržela,takže mě odeslali ještě na NMR
z alternativní medicíny,
pomáhá akupresura
pak čaj z ostropestřce mariánského
a pak mi hodně pomohl léčitel,který mi pomohl hlavně tak ,abych byla schopna normálně fungovat-nebyla unavená,ospalá atd
komplikace:xkrát malé vřídky trhlinky v jícnu-projev zvracení s příměsí krve
asi 2x jsem měla acholickou stolici-takovou šedobílou
nyní jsem po porodu a jsem zase unavená ospalá a jaterní testy mám nejhorší-je teda pravda že jsem ted v těhu ostropestřec nepila z důvodu hospitalizace v porodnici s rizikovým těhotestvím a předčasným porodem
další těhoteství mi už nedoporučují

UZ (Ne, 7. 2. 2010 - 10:02)

Dobrý den, na UZ bych moc nespoléhala. Na něm jsem měla vše v pořádku, ovšem na rezonanci byl tumor jater. Krevní testy v pořádku, jen bolesti pod játry...

Eva (So, 6. 2. 2010 - 22:02)

Ko zvás má zkušenost s přírodní léčbou FNH?
Navštívil někdo z Vás léčitele?
Jakou máte dietu? Má někdo s touto diagnozou zkušenosti , třeba po 5 nebo 10 letech? Děkuji za odpovědi. Eva

Michaela (Pá, 15. 2. 2013 - 12:02)

Ahoj, i mě zjistili ložisko na játrech o velikosti 7 cm, prý se může dál zvětšit a taky nemusí... doktor mi o to skoro nic neřekl, za 3 měsíce jdu na další kontrolu a musíme to pořád hlídat. Snad to nic není...:/

Martina (Čt, 24. 9. 2009 - 11:09)

Ahoj Lucka, som zo slovenska...Ahoj Míšo,ráda bych ti napsala ohledně FNH, nejde mi však odpovědět na tvou e-mailovou adresu. Není tam v e-mailu chyba??
Martina

Martina (St, 23. 9. 2009 - 12:09)

ahoj holky,
ja mám tiež fnh...Ahojte všichni,mě dnes popsali na UZ jater - isoechogenní ložisko - zřejmě FNH. Mám podstoupit rezonanci.Můžete mi prosím napsat jestli to u vás probíhalo obdobně??
Díky moc martina

majkaxp (Čt, 10. 9. 2009 - 19:09)

ahoj holky,
ja mám tiež fnh...Ahoj Renko,
Známému,který měl cirhozu jater jsem doporučila Přírodní produkt OK Tau+.po konzultaci s lékařem využíval dvě a půl lahvičky OK Tau a byl na odběrech krve.Výsledek byl fantastický-hodnoty byly v
normě. Ráda Ti pomohu. Pro bližší info
piš na meil:[email protected]

Reklama

Přidat komentář