Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Marcela (Út, 1. 3. 2011 - 17:03)

dobrý den zdravím všechny co mají zkušenosti s ICD můj manžel ho má již skoro rok.Kdyby měl někdo chuť zapojte se k nám se svými zkušenostmi tady http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=22247 dlouho jsem sháněla možnost si někde povídat na toto téma.Je možné i diskusi časem uzavřít jen pro členy diskuse .Hezký den s pozdravem Marcela

janazdc (St, 5. 1. 2011 - 15:01)

Hurá, báječná zpráva,...Darino,jak jsi se zabydlela v novém bytečku?My taky uvažujem o stěhování,no já bych mohla jen radit co kam položit.pa

janazdc (St, 5. 1. 2011 - 15:01)

Tak co je s Vámi lidi?Ještě jste se nevzpamatovali po svátcích?Dlouho jsem Vás "neviděla",hlavně Tebe Aleno,jsi taková stálice,doufám,že jste všichni v poho a štve Vás ta ukrutná zima jako mě.pa mějte se

M. (St, 26. 11. 2008 - 19:11)

Promiň, zapomněla jsem poslat odkaz :-D. Tady je: http://www.pacemakerclub.com/public/jpage/1/p/Home/a/storypage/content.do

M. (St, 26. 11. 2008 - 19:11)

Ahoj Zuzko, ano, existuje, ale já znám jen mezinárodní www stránku - tzn., že je v angličtině, ale je úžasná. Je to klub nositelů ICD a kardiostimulátorů ;-). Zatím pááá a hodně zdravíčka...

Zuzka (Čt, 20. 11. 2008 - 00:11)

Dobrý den, na internetu jsem četla, že existuje "Klub nositelů ICD", ale nikde jsem na něj nenašla web.adresu. Poradí někdo? Nebo je to zatím jen nerealizovaná myšlenka? Díky moc!

Jirka (Po, 20. 10. 2008 - 23:10)

Imlantovaný defibrilátor už mám 3 roky. Doteď jsem měl klid, až letos na jaře jsem měl 2x po dvou výbojích.Sám jsem překvapený, jak těžko výboje snáším a teď se jich i docela bojím. Jsou to fakt slušné šupky.

josef (Po, 28. 10. 2019 - 22:10)

Jirko ano vyboje jsob dost bolestivy bud rád že žádne nemáš já měl v loni 11.vyboju a letos v řijnu 14 vyboju take neadekvátni. Tak jse drž at dalši vyboje nemáš.

Dannu (St, 17. 9. 2008 - 13:09)

chci se zeptat, jestli tu někdo z vás má už druhý (třetí, čtvrtý.. :) ) defibrilátor? Zajímalo by mě, jak dlouho vám vydržel a při kolika výbojích?
Já ho mám přes 2 roky a výboj asi tak 2x.. Tak jestli mám ještě tak na 5 let pokoj :)

Zdeněk (Ne, 20. 3. 2022 - 16:03)

Mám třetí defibrilátor,nyní mi několikrát začal vybrovat,ale domluvit se s Dr je problém,přesvědčovali mě že je to další funkce,ale je to upozornění,že se vybíjí baterie,tak dávejte pozor na dr

M. (Čt, 11. 9. 2008 - 22:09)

Mi je 22 a mám PM, byla jsem na 5ti ablacích (jak RF, tak kryo- a jak katetrizačních, tak i na chirurgické), ale zpátky k Tobě a defíkům - můj známý má taky ICD - nevím, kolik přesně měl už výbojů, ale jednou mu ho špatně nastavili a to dostál pěknou sérii zbytečných výbojů - nic moc :-(.. Zatím paaa a měj se! Držím pěstičky ;-)!

Lukáš (Čt, 11. 9. 2008 - 17:09)

Děkuji,zatím se držím.Ten jeden byl neadekvátní,tak že zbytečný.

M. (St, 10. 9. 2008 - 20:09)

Ahoj Luky, držím Ti pěstičky, ať máš co nejmíň výbojů - jsi šikula - 7 výbojů při vědomí teda nic moc :-/.., ale pokud nebyly zbytečné, tak díky za ně, že ;-)? Drž se!

jana (Čt, 14. 8. 2008 - 12:08)

Prosím někoho,který má kardioverter a je po katetrizační ablaci,jaké má s tím zkušenosti a zda mu arytmie po ablaci vymizela.Děkuji

josef (Po, 28. 10. 2019 - 22:10)

Jano ano já mám icd v loni jsem jsem dostal 11vyboju a letos v řijnu opět 14. vyboju pro fibrilaci sini a ted v listopadu mě čeká ablace fibrilaci sini v IKEMU Pokud budeš chtit podrobnosti moc rád ti naně odpovim po 15.listopadu 2019 měj se.

Klinický ing. (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

Vaše obavy z výboje při projití bezpečnostními rámy (EAS) jsou přehnané. Přestože v literatuře jsou podobné případy popisovány, dnes jsou většinou EAS pasivní systémy a nebezpečí nehrozí.

Lada (St, 11. 6. 2008 - 16:06)

Ahoj všem, už jsem sem psala asi před rokem a teď si znovu pročítám a docela mě zaráží zkušenosti některých z Vás. Já mám asi štěstí, že se mnou v IKEMu, kde mi defíka dávali všechno probrali, můžu kdykoliv zatelefonovat a konzultovat, na cokoliv se zeptat. Otázka řízení i sexuálního života se vyřešila za pochodu. Zkrátka při každé takové stresové nebo fyzicky náročné činnosti poznáte reakci organismu a můžete si říct lékaři o změnu programu. Mě se stalo při sportu, že jsem měla náběh na výboj, ale byl by zbytečný, tak jsem zkllidnila, zapsala den, hodinu, minutu a přesné pocity a při další kontrole mi lékař změnil nastavení. Prostě to nejde u každého člověka odhadnout. A ještě jednu takovou věc mám. Měla jsem taky psychické problémy se s defibrilátorem smířit, ale pak jsem ho začala brát skutečně jako něco, co mi prostě zachraňuje život. Trvalo to ale asi 3 roky, než jsem se srovnala. A i tak mám pocit, že úplný klídek to už nebude nikdy. Ale všechno lepší, než být mrtvá. Mám ještě malé děti a nechtělo by se mi. Tak hodně pevných nervů všem. Ahoj

Aleš (Út, 10. 6. 2008 - 09:06)

Ahoj všem.Je mi 28 narodil jsem s koplikovanou srdeční vadou a byl jsem na několika operacích.Od zhruba 13 let jsem trpěl s tachykardiemi které se kolikrát protáhly až třeba na hodinu a půl. V roce 2002 mi byl v operovaný ICD v Motele a od té doby jsem měl celkem 21 vývojů. 3 byly nastavovací a zbytek byly terapie na tachykardie..Nikdy sem při tachykardii neomdlel,všechny výboje jsem měl při vědomí,zatím pokaždé sem rozpoznal nástup tachykardie a proto jsem se vždy měl možnost na výboj připravit,bohužel,to čekání na tu ránu je opravdu hrozný :) ale jsem hrozně moc šťastný že ICD mám,když si vzpomenu na to jak člověk strašně trpěl při záchvatech no hrůza. Nyní mi budou ICD měnit,dochází mi baterie,elektrody jsou naštěstí v pořádku takže to bude jen minimální zákrok. Na co bych se rád zeptal je, že moje praktická lékařka na mě teďky udeřila s tím že jakmile budu mít výboj musím jí ho nahlásit a po té nesmím 2 měsíce řídit. Jelikož jsem něco jako profesionální řidič je to docela rána pro mě .. nehledě na to že bydlím na vesnici kde je člověk absolutně odříznut od světa a bez osobního automobilu se prostě neobejde.

Mám poměrně hodně zkušeností pokud budete chtít klidně mi písnětě na Alf32"seznam.cz a rád vám předám svoje zkušenosti.

Nikča (Po, 9. 6. 2008 - 23:06)

dobrý den. Já mám defibrilátor už 4 roky. Mám tachykardii. Chcete-li se na cokoliv zeptat napište na nikola.basket"seznam.cz. myslim si, že zkušeností jako já má málokdo

Sona (Čt, 7. 1. 2021 - 17:01)

Mám také defibrilátor a chci se zeptat jestli se s ním mohu vážit na chytré váze od Xiaomi?

Reklama

Přidat komentář