9629 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Take nechapu, jak v rodine, kde se bije muze existovat prava laska. A to jeste ty deti jsou nacviceni si myslet ze biti je spravny a ze si to zaslouzi. Nenormali-spise jsou tam psychologicke problemy-v cele rodine.
24. Říjen 2006 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Saša (anonym)
Nezdá se mi, že by se u nás trestali děti nějak víc a tvrději než v okolních státech. Naopak z důvěryhodných zdrojů vím, že třeba ve Francii se v mnoha rodinách dodnes trestá důtkami. A v Anglii se sice už na školách rákoska nesmí používat, ale doma je to prý stále oblíbený výpraskový nástroj.
24. Říjen 2006 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Adéla (anonym)
Byla jsem jako Au Pair v GB v jedné Londýnské rodině 9 kluk 13 letá holka. Občas dostali výprask i přede mnou. Bylo to trapný dostávali takouvou zvláštní rákoskou a většinou na holou. Nebyl to nějaký brutální výprask, spíše symbolický, ale učinek měl. Přiznám se že to působilo trochu i na mně. Při představě že bych za nějakou chybu měla takhle dostat taky mě dost děsila takže jsem byla ostražitější a vzornější než obvykle :)
29. Říjen 2006 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Miluše (anonym)
Já nejsem proti, myslím, že pár na zadek v pravou chvíli nikomu neuškodí ba naopak. Jsem ze střední generace a my jsme se ségrou dostávaly vařechou nebo páskem úplně samozřejmě a někdy i na holou. Mě mamka seřezala holej zadek řemenem naposledy dokonce v prváku na vejšce bylo mi 18 ale to bylo už opravdu naposled.
5. Listopad 2006 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Evka (anonym)
Hm, a to ses ještě v prváku na vejšce klidně a bez keců svlíkla a ten zadek na ní vystrčila? A co strašnýho jsi provedla, že sis to zasloužila? Mě to teda nepřijde jako nějak moc pravděpodobný...
8. Listopad 2006 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Miluše (anonym)
No nic jinýho mi nezbylo mámu jsme musely poslouchat a přece jsem se s ní nemohla prát. Tenkrát jsem měla divočejší období chtěla jsem seknout s výškou a další problémy typu alkohol, kluci a tak. Dnes jsem strašně ráda, že jsem školu, možná i díky tomuto výchovnému zásahu, dodělala. M
11. Listopad 2006 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel L. (anonym)
Nás vychovávala taky máma, naši se rozvedli když jsem byl ještě malej. Hlavně v pubertě na nás byla dost přísná, prý abychom jí nepřerostli přes hlavu a neskončili v kriminále. Já i brácha jsme dostávali výprasky ještě na střední škole. Ale ne za pětky nebo poznámky, spíš za horší prohřešky. Když se na to podívám teď po 15 letech, ono nás bylo taky dost. Hned v prváku na průmyslovce jsme s klukama začali chodit občas do hospody. Říkali jsme že pijem rezavou vodu. Jednou jsem se ožral tak, že mě kluci museli odvést domů a nechali mě v baráku. Já se poblil na chodbě a nakonec usnul na schodech. Máma mě tam našla, když šla kvečeru z práce. Dostal jsem tehdy na holou a ještě musel vydrbat schody. Ve druháku jsem jednou zfalšoval omluvenku a šel za školu. Chtěl jsem se vyhnout písemce. Matka mi na to přišla při kontrole žákovský knížky a dostal jsem. Prý záškoláky doma trpět nebude. Nejhorší průser jsem udělal na lyžáku. Bydleli jsme v takový ubytovně, kde byla vedle řady pokojů kuchyňka a v ní sporák. A já zavedl nové "menu"-TOPINKY SMAŽENÝ NA INDULONĚ! Bylo nám po tom strašně zle. Jeden kluk se po tom poblil na pokoji, nestačil doběhnout ani na záchod. Učitel si tehdy myslel že jsme ožralí, a prohlídnul nám věci jestli nenajde alkohol. Ten kluk na mě potom řekl to s tou indulonou. Máma tehdy musela do školy, dostal jsem ředitelskou důtku a hrozili mi vyloučením ze školy. Ředitel školy o mě prohlásil že jsem TOXIKOMAN. Tehdy jsem dostal takovej výprask, na kterej do smrti nezapomenu. Když už se máma rozhodla že bude výprask, tak už nebylo úniku. Dostávali jsme vařečkou a v koupelně, kde nebyly dveře, jen závěs. Koupat jsme se večer museli. A když nám chtěla nařezat, vlítla do koupelny, musel jsem si kleknout do vany a dostal jsem na mokrej holej zadek vařečkou. Na mokro to bolí mnohem víc a navíc to bylo strašně ponižující, ukazovat se v 16, 17 nahej před mámou. Za ty topinky s indulonou mě seřezala tak, že jsem se před ní počůral do vany. Strašně jsem se styděl. Navíc 14 dní domácí vězení, jen sedět doma a učit se. Pár dní se mnou ani nemluvila. Ale nejspíš to k něčemu bylo, postupně jsem dal pokoj a přestal takhle vyvádět. Nakonec jsem s úspěchem odmaturoval a vystudoval bez problémů vysokou školu.
12. Listopad 2006 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Do patnacti jsem dostaval vyprasky na holou remenem. Tehdy jsem to povazoval za normalni, protoze moji starsi bratri dostavali taky. Ted je mne 19, chodim na vejsku, mam holku a z nakyho duvodu teprve ted mam hlubokej pocit zloby a ponizeni. Pred rodici (bil mne otec) nedavam nic najevo, ale muj vztah k nim je temi ponizujicimi vyprasky negativne poznamenanej. Nad tim by se meli zamyslet vsichni, kdo planuji bit svy decka.
12. Listopad 2006 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Alenka (anonym)
Míšo, jsi úžasnej, že si to umíš přiznat a nepotlačuješ ty pocity! Většina lidí to v hlouby duši cítí stejně, ačkoli říkají, jak byly tresty jejich rodičů spravedlivé, a jsou za ně rádi... Je třeba mluvit pravdivě, aby se v této problematice společnost změnila, je tomu třeba. Moc díky
12. Listopad 2006 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Alenko, dekuju. Vyzkum taky ukazuje, ze lidi, ktery byli v mladi bity, zase biji svy decka. Ja teda svy decka bit rozhodne nebudu.
13. Listopad 2006 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
J.81.Seeadler (anonym)
To co tu píšete,přípomíná inkvizici,nebo výkon trestu kdesi v prdelistánu.Ještě chybí černá kukla na hlavu,kulatej terčík na místo srdce,připoutání na židli.Abych nezapomněl,jeden slepej náboj a pal.Humáš totální.
21. Listopad 2006 - 16:18
Obrázek uživatele Návštěvník
So (anonym)
Michale, vsak mu to rekni
21. Listopad 2006 - 23:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Seeadlere urcite jsi nebyl nikdy bitej, tak se ti ani nedivim, ze domaci vyprasky srovnavas s inkvizici. Pro hodne ceskej decek je to ale realita.
22. Listopad 2006 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
hejhula (anonym)
ti si pi..a
23. Listopad 2006 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
patří ti to!!!!
24. Listopad 2006 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Luke (anonym)
Nesouhlasím! A to striktně! Myslím, že výprask je dobrá výchovná pomůcka a to i v 15ti. Ale rodič musí vědět, že ten dotyčný trestaný si to opravdu zaslouží. Dávat na holou např. 15ti leté dceři za to, že přišla o půlhodiny domů pozdě nebo za pětku z matiky to je asi pitomost! Ale např nepřijít mi jen tak domů dva dny a jen pro to, že kámoši chtěli abych s nima jela....neozvat se když mám mobil a pro jistotu ho ani nezvedat.!! Mysleli jsme že se zblázníme starostí, kam se hrabe výprask na holou oproti strachu o jediné naše dítě...A bylo to jen tak, neměla žádný důvod k nějakým útěků apod. Kdyby alespoň to ale nic. Prostě jen dobrodružství a přesvědčování dospělejších kamarádů....Hrozné dva dny. Mimochodem jelita z toho neměla žádný, ale rudej zadek jo. A nastarost si to vzala manželka...
25. Listopad 2006 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Luke, copak vyprask na holou je jedinej zpusob, jak muzete trestat vasi dceru? V patnacti uz je fyzicky skoro uplne vyvinuta a je absolutne nevhodny, aby svoje vyvinuty telo pred vama musela obnazovat. To je horsi, nez ty rany.
26. Listopad 2006 - 15:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Luke (anonym)
rozumějte mi dobře...s dcerou jsme si to vyříkali před výpraskem i po něm a jsme za dobře. Nikdy jsem nebyl pro nějaké bití dětí, mladších nebo starších. Naše dcera byla ve svém životě bita celkem tak dvakrát možná třikrát. A rozhodně to nebylo za neuklizený pokoj, nebo neumyté nádobí ba dokonce ani za její občasnou pubertální drzost. Chtěl jsem tím jasně říci, že v určitých situacích, které nám naši miláčkové občas připraví je výprask velmi vhodnou a účinnou metodou k potrestání. Nejsem jeho zastáncem ani ho ale nezavrhuji. Každý zodpovědný rodič ví přesně o čem mluvím. Je mi líto dětí které jsou bity 3x do měsíce, i jednou do měsíce je to docela dost. Je to k zamyšlení jesliže dítě trestám trestám a ono pořád zlobí tak je chyba jinde a né v tom že ho málo trestám. Chyba je většinou v rodičích a my nejsme výjimka, ale nikdy v životě bych nezbil svou dceru kvůli pitomosti, vždycky to řešíme jinak, ale někdy to prostě jinak skoro nejde, na tom trestu jsme se více méně dohodli, trvalo to hodiny a hodiny mluvení, vyzvídání, prošení, hlazení a následného zvyšování hlasu, naštvání a zároveň radosti, že se jí nic nestalo.....3x za život, chce snad někdo namítnout, že jsme sadisti? Nebo že týráme děti? To co se stalo u nás je na strašně dlouhé vyprávění, co následovalo před výpraskem, po něm i během jejího pohřešování je na knihu. Nepřeji to zažít žádnému rodiči, ale ten postup který jsme zvolili opravdu nemusím hájit. Vím, že byl správný a za tím si stojíme oba a vlastne všichni tři, včetně naší dcery... Jen mě tu fascinují ty některé postoje..Sadisti, týrání dětí, výprask za neuklizený pokoj....co to je?? A co se týče vyspělosti nebo nějakého odhalování nahého těla...Je to naše dcera a rozhodně jsme z toho trestu nedělali žádnou show pro publikum, obnažila jen svůj zadek a ne své tělo proboha...Michale jste rodič? Máte děti?
26. Listopad 2006 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Luke, ja si nemyslim, ze jste s manzelkou sadisti a jsem rad, ze se za ten vyprask na vas vase dcera nezlobi. Deti nemam, je mne teprve 19, ale na vyprasky mam svuj nazor, protoze jsem je jeste do 15ti dostaval. Na rozdil od vasi dcery ale dost vazne poznamenaly muj vztah k rodicum dodnes, i kdyz jsem jim to nikdy nerekl. U vasi dcery jde mozna o to, ze jste ji narezali jen 3x za zivot, zatimco ja dostaval nekolikrat za rok. Co se tyka toho "odhalovani" vyvinuteho tela, tak nevim jestli se dovedete vzit do toho, jak to prozivala vase dcera. Kdyz jsem byl maly, tak moji starsi bratri dostavali remenem na holou tak, ze si museli lehnout brichem na gauc, zatimco ja se tehdy musel ohnout otci pres koleno a ten mne bil na holy zadek rukou. V tom veku mne to jako ponizujici ani nepripadalo. Kdyz jsem byl ale starsi, tak jsem zacal dostavat taky na gauci a muzu vam rict, ze cim jsem byl starsi, tim vic jsem se stydel. Kdyz mne bylo asi tak 13, nebo 14, tak uz jsem si rukama zakryval prirozeni, nez jsem se dostal do polohy na gauci. Mozna vam takova podrobnost bude pripadat smesna, ale mne bylo i trapny zatinat zadek, tak jsem radsi snasel tu bolest naplno. Urcite to ma co delat s pocitem studu dospivajiciho kluka, kdyz ho rodice vidi naheho. Doufam, ze vase dcera vam rika pravdu, ze se na vas za to ponizeni nezlobi.
26. Listopad 2006 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Buď rád že maminka používá vařečku já jako tátá používám řemen.
26. Listopad 2006 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jola (anonym)
U nás doma to bylo rozdělené tak, že bráchové dostávali výprask páskem, ale já, jako holka, "jenom" vařečkou. Vařečka se považovala za méně hrozný nástroj. Jenomže já jsem pokaždé dostávala na holou a musela jsem pak hodinu klečet v koutě a to bylo snad ještě hroznější a víc ponižující, než vlastní výprask. Fuj fuj, nikdy více.
30. Listopad 2006 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Stano (anonym)
Jola tady už zase zdůrazňuje fakt, že dostala na holou. Je to opravdu tak podstatné? Já jsem nikdy takový výprask nezažil, ale zdá se mi, že možná tak ještě neseprané trenýrky mohou trochu zmírnit bolest, ale dívčí kalhotky určtě ne. Naopak si myslím, že když bych teoreticky dával někomu výprask přes spodní prádlo, tak bych podvědomě víc přitlačil nebo přidal pár ran navíc, i kdyby ta ochrana byly je tenké punčocháče. Takže výprask na holou by byl nakonec možná méně bolestivý než přes spodní prádlo. Nebo snad ne?
1. Prosinec 2006 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
TerezaK (anonym)
Stano, tady nejde o bolest nebo nebolest - ta je sice hrozná, ale na výprasku to není to nejhorší. Jde o nahotu, a tady je opravdu významný rozdíl, zda má děvče na sobě kalhotky nebo ne. Protože ten miniaturní kousek látky znamená poslední záchranu před naprostým ponížením. Zvlášť, když se koukají mladší bratři. Je to veliký rozdíl, věř mi.
1. Prosinec 2006 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Stano, TerezaK ma pravdu, ze vetsinou je ponizeni z vyprasku na holej zadek horsi, nez ta bolest, ale ne vzdycky. Treba kdyz jsem dostal v zime hned jak jsem prisel domu a jeste jsem mel promrzlej zadek, tak to bylo na omdleni.
1. Prosinec 2006 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
kataryna (anonym)
preco si myslis ze by bo lubrikacii mal pprejst na remen?
1. Prosinec 2006 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr H. (anonym)
Je třeba si uvědomit, že při výprasku se děje mnoho najednou. Tenm kdo má dostat výprask je strachy bez sebe a když jsou u toho ještě další děti a ke všemu opačného pohlaví tak je to opravdu děsné. Trestaný se při výprasku naprosto přestane ovládat,je ponížen už tím, že jako kluk brečí před holkkama, ale kdyby jen brečel on řve, pak je úplně nahý a je mu všechno vidět, kor když je ohnutý s vystrčeným zadkem a zmítá sebou a pak ta bolest, kdo bezažil tak si to nedokáže představit! Ponížen až pod lidskou úroveň, prtože ty děti co to viděly mu to pak stále připomínají. Všichni účastníci výprasku na to vzpomínají pak mnoho let, ale jen ten potrestaný je z toho zoufalý.
1. Prosinec 2006 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
No, že bych byl zrovna strachy bez sebe to ne. U nás se taky dával výprask na holou, ale jenom za těžší prohřešky. Ne za poznámky a pětky. Třeba když učitelka volala matce, že mě viděla jak kouřím v průchodu u školy. Nebo mě máma v 15 přistihla, jak zkouším ve sklepě fetovat ředidlo. Nebo jednou když jsem se ožral namol. Za to jsem dostával vařečkou, od matky a zásadně na holou. Brácha ani ségra u toho nikdy nebyli. A taky jsem nesměl brečet, jinak jsem dostal víc. Opravdu, STUD A PONÍŽENÍ JE MNOHEM HORŠÍ NEŽ BOLEST. Ukázat se v 15, 16 letech nahej před mámou mi vadilo příšerně. Pamatuju si jak jsem si na něm držel ruku.... Kdybych dostal přes slipy nebo i tepláky, bolelo by to úplně stejně, ale vadilo by mi to mnohem míň. Fakt, radši bych dostal pořádně řemenem přes tepláky, pár facek nebo i domácí vězení, než na holou. Ale když jsem dostal, pamatoval jsem si to dlouho. Naposled jsem dostal v 17, když matka zjistila, že s kamarádem tajně zkoušíme řídit auto.....
2. Prosinec 2006 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
vlado (anonym)
V našej rodine nahota nebola tabu. Chodil som s rodičmi aj spoločne do sauny, mama mi až do dospelosti umývala vo vani chrbát. Bitkou ma ma trestali zriedkavo /1, 2 ročne/ do 12 rokov. A to väčšinou mama papučou a na holý zadok. výprask na holú som bral úplne prirodzene, odvôvodnil som si to nie ako poníženie ale preto aby ma to viac bolelo.Posledný výprask a asi najväčší som dostal od otca za to že som loptou v obývačke rozbil jeho zamilovaný pohár, ktorý vyhral v podnikovom stolnotenisovom turnaji. Bol som taký zošokovaný, keď som ho rozbil, že ani som sa nebránil, keď ma bleskovo prehol cez koleno, stiahol mi tepláky aj trenírky a poriadne ma vyplieskal po zadku varechou z ktorou už prišiel z kuchyne do obývačky. Vtedy som mal už 16,5 roka.Teraz mám 25 rokov a voči rodičom necítim žiadnú nenávisť a mám ich ve?mi rád.
2. Prosinec 2006 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ty jsi v tom vyrostl a v tvzeni ze biti od rodicu je normalni. Hlavne v mene vyvynutych civilizacich se provadi ruzne zvyky.
2. Prosinec 2006 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Stano (anonym)
To:TerezaK Mně se tak hrozné nezdá. V dnešní době kdy většina žen a děvčat ukazuje třeba na koupališti klidně a veřejně svůj téměř holý zadek? Sundat si při výprasku kalhotky před rodiči nebo i před sourozenci výměnou za méně bolestivé bití se snad vyplatí. To zase takové ponížení není.
3. Prosinec 2006 - 22:11

Stránky

Přidat komentář