883 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Jo taky mám úžasnou mámu,...Já mám děti taky už větší, i když ne úplně dospělé. Oni beze mě přežijou, o to se nebojím, manžel je spolehlivý, teď už by se o ně postaral. Když bylin děti malé, to by byl větší průšvih. teď je to v pohodě. Nechci tím říct, že bych jim nechyběla, že by jim to bylo jedno, to rozhodně nebylo, asi by jim to moc ublížilo. Ale přežili by. Jejich přežití už na mě není závislé. Cítím se svobodněji, volněji. Mohu si rozhodovat o svém životě. Já si oproti mé mamce ten život vzít můžu. Nechtěla bych se dostat do stavu, kdy se ani zabít nemůžu, z fyzických důvodů. Snad jen podřezat by se mohla, ale to není zrovna fajn, takto umřít. Nono, napiš, až najedeš na ten Argofan, zajímá mě, jak to budeš snášet. Se mnou to krapet mávalo. Ale nic co by se nedalo snést. Jen jsem byla překvapena.
12. Květen 2012 - 22:20
Heda (anonym)
Beru 3 roky AD-citalon 10mg a protože už nemám v podstatě žádné potíže,chtěla bych vysadit.Má někdo s tímto zkušenosti?Nechce přestat ze dne na den,aby se mně panická porucha a agorafobie nevrátily.A k doktorovi se mně nechce.Díky.
18. Květen 2012 - 19:54
Pampeliška (anonym)
Beru 3 roky AD-citalon 10mg a...Hedo, nebudeš mít asi potíže z vysazení léku, tedy syndrom odnětí. Ale pravděpodobně nastanou potíže ve smyslu návratu původních symptomů.
18. Květen 2012 - 22:55
M. (anonym)
Takže proč to dělat...
19. Květen 2012 - 8:56
Pampeliška (anonym)
Takže proč to dělat...Proč vysadit léky, nebo proč je vůbec začít brát?
19. Květen 2012 - 13:14
M. (anonym)
Jen prostě nechápu, proč vysadit. Proč ne pomalu snižovat, třeba v řádu měsíců?
19. Květen 2012 - 16:34
Heda (anonym)
máte asi pravdu,ale mně to přijde,že to jím zbytečně a zatěžuji organismus.Ráda si nechámporadit. Jo a to snižování bych mohla zkusit,ale bojím se právě,že se mně to všechno vrátí a to bych nechtěla.Jsem ráda,že můžu vyléz z domu ven a nemusím se bát,že někam nedojdu,nebo že omdlím.Tě%d už delší dobu toto nemám,tak jsem si myslela,že bych mohla vysazovat.Díky všem za radu.
19. Květen 2012 - 17:58
Pampeliška (anonym)
máte asi pravdu,ale mně to...Hedo, a nemyslíš, že to, že delší dobu potíže nemáš je právě proto, že bereš ty léky? Když je vysadíš-byť i pomaličku- zase se to patrně vrátí, ty stavy.
19. Květen 2012 - 22:34
M. (anonym)
Jinak jsem měl dodat, že jakékoliv změny v dávkování AD by se měly dít po dohodě s lékařem. Svépomocí bych se do ničeho nepouštěl.
20. Květen 2012 - 12:12
Pafka (anonym)
Ahoj ,taky jsem před týdnem vysadila.Byl to trošku masakr ten týden,ale už je mi den ode dne líp.Koupila jsem si Saframyl přírodní Ad,že to tak měsíc budu užívat a pak pá pá.A doufám,že zbytek života zvládnu bez AD.
4. Červenec 2012 - 22:53
libor 2222 (anonym)
Tome,jasan,díky moc,...mám problémy sprášky na spaní a cloxarem a....... a ostatními a už je beru dlouho a nevím jak to zastavit už začínám mít vedlejší učinky
9. Červenec 2012 - 9:18
Tom (anonym)
máte asi pravdu,ale mně to...Tak si je raději ponechej. Mohlo by se ti stát, že dom půl roku to máš zpět. Potom se už hůř nasazuje a taky míň pomáhá. Mám to z vlastní zkušenosti.
9. Červenec 2012 - 11:45
Martina (anonym)
Dobrý den, mnoho let jsem užívala serotonin a nyní jsem 7 den ,,čistá"-ovšem cítím se příšerně-únava,nervozita,bolesti hlavy,nespavost,šílené sny,pocit na zvracení,apatie,třes,brnění v hlavě i těle.Pocit se vrátit je silný,ale nevím,nechci už je brát
31. Srpen 2012 - 12:47
Martin (anonym)
Martina: Proč je už nechceš brát?
31. Srpen 2012 - 13:30
Gabina (anonym)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, užívám antidepresiva již deset let. V současné době Cipralex, který beru již 4 roky. Léčím se s panickou a uzkostnou poruchou. Přes léto jsem chtěla léky vysadit, 2x jsem se pokoušela i přes doktorčino nedoporučení, že se mi to stejně vrátí. Ale já už se cítím opravdu v pořádku, jen nedokážu vysadit léky. Po měsíci se mi opět vždy vrátila úzkost,panika,apatie. Mám roční holčičku a nemužu si dovolit, jen ležet a čekat až ty abstinenční příznaky přejdou. Zajmá mě zda to jsou opravdu jen abstinenční příznaky a nebo fakt, že bez těch léků nemohu prostě fungovat? A ještě jedna otázka. Začala jsem užívat preparát na hubnutí který obsahuje tein a hezky jsem si nastartovala opět panické a uzkostné stavy. Je to možné? Proč kofein nebo tein tak vadí při uzkostech?
8. Září 2012 - 12:38
Pavel (anonym)
Gabino, píšeš,.že jsi to už mnohokrát zkusila a nakonec jsi se zase vrátila k lékům.Přemýšlela jsi,co se,po vysazení léků změnilo: kam se orintovaly tvoje myšlenky,emoce,co jsi dělal jinak než v době kdy normálně užíváš léky.?
8. Září 2012 - 16:53
lea (anonym)
Dobrý den Psychiatr mi na můj problém předepsal argofan. Nyní jsem na dávce 300, postupně po čtyřech měsících. Prolém to žástečně řeší, ale vedlejší příznaky jsou kruté. Pocení, otoky, návaly vedra zimnice, únava. Prakticky nefunguju, nic fyzicky nezvládám, psychicky jsem otupělá, rezignovaná, bolí mě klouby záda, brní ruce nohy, klepou se mi ruce. Chci argofan postupně vysadit, psychiatr s tím nebude mít problém stejně jako neměl s navyšováním dávky. Dnes jsem druhý den na 225 a je mi neskutečně zle. Jak dlouho snižovat dávky nebo to vydžet a přejít po pár dnech na 150?. Chce se toho zbavit co nejdřív a problém řešit jinak
9. Září 2012 - 11:10
Pampeliška (anonym)
Dobrý den Psychiatr mi na...Leo, vysazování Argofanu (Venlafaxinum) je obtížnější, než u jiných, slabších AD. Já jsem měla problémy hlavně se závratěmi a derealizací. Při navyšování jsem trpěla naopak spavostí, neskutečnou únavou. S tím vysazováním bych byla opatrná, velmi. Spíše se k nižším dávkám Venlafaxinu (75-150 mg) přidává nějaké SSRI (Cipralex, např.). Posílí se jeho účinek a nezpůsobí serotoninový syndrom. Už jsi SSRI zkoušela? Jak na ně reaguješ? Co lékař říká na tak těžké vedlejší účinky? Chodíš s tím do práce?
9. Září 2012 - 13:39
Žaneta (anonym)
Dobrý den Psychiatr mi na...Dobrý den,začala jsem náhle přibírat na váze i přesto, že spíše trpím nechutenstvím, domnívala jsem se, že je to po Argofanu, okamžitě jsem jej vysadila.Přidaly se další potíže,bolesti břicha, hrozná únava,atd.,tento týden absolvuji nejrůznější vyšetření,nicméně dr. si myslí, že jsou to poměrně kruté abstinenční příznaky.Nevím, nikdy jsem tohle nezažila, tělo neposlouchá.
17. Září 2012 - 20:43
Obrázek uživatele scrat77
scrat77
Dobrý den všem, jsem tu nováček a uvítám každou radu. Přecházím z Fevarinu 100 na Escitil, teď jsem ve fázi snižování Fevarinu ze 100 na 50. Tři dny to jakž takž šlo, trochu závratě a nevolnost a taky průjmy a celkově rozhozený tělo, ale s tím jsem počítala. Teď na mě ale padla nezvladatelná únava, jsem jakoby rozklepaná, mám problém udržet se vzhůru, ale i na nohou. Nevolnost je horší, k tomu rozhozenej cyklus, šílený. Patří to taky k příznakům vysazování? Děsí mě, co nastane, až vysadím úplně. Původní strategie doktora byla přejít z fevarinu na escitil ze dne na den, bez snižování a pauzy, ale toho jsem se bála. Teď si říkám, jestli by to bývalo nebylo lepší. Máte s tím někdo zkušenost? Předem moc děkuju za jakoukoli odpověď. Tereza
16. Říjen 2012 - 11:37
Obrázek uživatele scrat77
scrat77
Jo, zapomněla jsem napsat, že souběžně beru Xanax 0,5. Vím, že je to svinstvo, taky ho mám vysazovat, ale až v dalším plánu, obojí najednou by m prý zabilo. Po něm jsem vždycky trochu ospalá, beru ho ráno a večer, ale je to jen jeden nájezd a pak se proberu, zatímco z tý současný únavy se nemůžu vyhrabat:(
16. Říjen 2012 - 11:40
Pampeliška (anonym)
Jo, zapomněla jsem napsat,...Já si myslím, že při výměně léků je úplně O.K. brát k tomu nějaký benzák, tedy i Neurol (Xanax). Pro psychiku je to zátěž. Já bych z jednoho SSRI na druhý přešla hned, bez pauzy, anebo postupně, jak bych to zvládala, ALE HLAVNĚ BYCH TO NEKOMBINOVALA. Doufám, že jsem to pochopila správně, že nejdřív snížíš Fevarin, po vysazení (úplném) přejdeš na Escitil. Protože dohromady takhle podobné léky, to musí být maglajz v hlavě. Jinak SSRI se mi vysazovalo docela dobře i náhle, s tím nebyl problém. Jen Paroxetin tuším je v tomhle trochu ošidný. Ale každý jsme jiný. Zkušenost druhých je zajímavá, ale bohužel Ti nepomůže od těch Tvých stavů. Tak hodně síly!
16. Říjen 2012 - 13:31
Aríanka (anonym)
ahoj zdravim nema nekdo...Taky užívám cipralex, dali mi před třemi lety celou pětku a já byla strašně nervozní, ještě víc, než před tím, i úzkosti, děsný, tak jsem si to sama upravila na půlku a jím to.Když přišly stresy, tak mi bylo taky mizerně, to není zázračná pilule. A je to dobře. protože se člověk musí naučit zvládat stresový situace, nenechat je na sebe tolik dolehnout. To je bojovej úkol nás, co jsme museli začít AD užívat. Takže nic není podle mne špatně. Špatně by bylo, kdyby nám bylo jak v ráji pořád a my jsme se drželi AD zuby nehty. :-) Už taky mám chuť je začít vysazovat, takže jdu studovat, jak na to !!!! Přeju taky chuť do života.
6. Září 2013 - 8:43
Není důležité. (anonym)
Ahoj, je mi 15 let a před užíváním AD jsem byl docela normální kluk. Ovšem s užíváním AD ( Nevěděl jsem, ani co užívám, nejsem plnoletý, tudíž takový "Fakan" nemá právo nic vědět o tom, co to vlastně za chemii pouští do těla. ) přišla velká řada komplikací, například jsem nepociťoval emoce jako Strach, utrpení, bezmoc, radost[Hormon štěstí] a řadu dalších. Dokonce i když jsem měl ejakulaci, nebylo to zkrátka ono. V důsledku těchto komplikací jsem léky radikálně vysadil a řekl jsem DOST! Nyní, asi 1 týden po této akci se cítím strašně špatně. Má nálada je absolutně rozladěna. Přichází náhlé přívaly horka a zimy. Občas vidím okolí sekaně a třeští mě hlava. Jednou jsem abnormálně na hoře, jednou zase abnormálně dole. Nejhorší na tom je, že to probíhá nečekaně a nesmírně rychle. Dnes jsem zase nemohl spát a v noci jsem zažil halucinace. ...Jednou mám nesmírnou radost a bez řádného důvodu po několikati sekundách spadám k depresi. Naštěstí jsem nalezl metodu, jak této situaci částečně a dočasně předejít, pustím si svou oblíbenou Švédskou kapelu a za pár min je to v pořádku. Slabý jsem ale převážně po stránce fyzické, například včera jsem málem nesešel schody. Osobně si myslím, že všechny tyto konkrétní události jsou spojeny s vysazením AD, protože jiná možnost buď neexistuje, nebo je vysoce pravděpodobná. Byl bych velice rád, kdybych se cítil tak normálně, jako před uživáním. ..Kdybych věděl, co to semnou udělá a že se mé tělo na tom stane takhle závislé, odmítl bych i ty stupidní až vypatlané konzultace, které prostřednictvím svého protokolu nejsou schopny, nebo ochotny vysvětlit vám, co to s vámi vlastně způsobí. Osobně doporučuji AD nebrat, protože se mi zdá, že to příliš zasahuje do Vašeho vnímání a já s ním dobré zkušenosti rozhodně nemám. Velmi mne to zklamalo. Jinak - Je mi docela jedno, že jsou mé emocionální reakce takhle rozladěné, furt lepší je nějaké mít, než být kus zombie! Obtížnost vysazování je vysoká a myslím si, že je to pouze přechodné. Jsem přece živý a píši tady :-D PS: Chemie není dle mého názoru vždy řešení!
30. Říjen 2013 - 15:28
Úprava (anonym)
*Vysoce NEPRAVDĚPODOBNÁ ! - Promiňte, chybička se vloudila :)
30. Říjen 2013 - 15:31
Pampeliška (anonym)
Ahoj, je mi 15 let a před...Ahoj kluku. Mám trochu problém věřit tomu, že ti je 15. Tvůj projev i vnímání je velmi dospělé. Ale možné to je. mám několik dotazů: V prvé řadě - jak se stane, že zdravému nezletilému klukovi dají AD? Předpokládám, že o tom tedy ví rodiče, a souhlasili s tím. vědí o tom, jak se cítíš? za druhé-jaké léky jsi to bral, a proč jsi vysadil najednou? dále-nikdo s tebou skutečně nekonzultoval, co ti dávají, proč to máš brát, a nikdo ani neví žes to vysadil? Vysazení bych ti klidně za sebe (jako máma i jako spolupacientka) schválila, myslím, že na rozhašení chemie v mozku je patnáctiletý mozek fakt ještě málo stabilní. Přeji ti, aby ti tvé odhodlání a jasný úsudek vydržel co nejdéle.
30. Říjen 2013 - 20:30
HEDUŠ (anonym)
MOHOU PO VYSAZENÍ CIPRALEXU OTÉKAT NOHY ? CIPRALEX VYSAZEN PŘED CCA 3 MĚSÍCI,VŮBEC ŽÁDNÉ PROBLÉMY PO VYSAZENÍ A PO MĚSÍCI VYSAZENÍ OTOKY KOTNÍKŮ A NÁRTU,NOHA VELMI PNE JAKO KDYŽ JE KŮŽE MALÁ...NIKDY PŘED TÍM ŽÁDNÉ OTOKY NOHOU NEBYLY..MŮŽE SE TAKTO HLÁSIT TĚLO PO SKONČENÍ BRANÍ CIPRALEXU? DĚKUJI
3. Duben 2014 - 21:54
Pampeliška (anonym)
MOHOU PO VYSAZENÍ CIPRALEXU...Mně to přijde jako skutečně neobvyklý příznak z vysazení. Co na to doktor?
4. Duben 2014 - 7:39
lada (anonym)
Dobrý den ,jak je vám po vysazování?a jak se vlastně vysazuje?postup děkuji,jo a přibrala jsem 20 kilo je to hrůza to mi věřte
11. Září 2014 - 19:16
Po (anonym)
třech letech braní venlafaxinu 150-225 jsem jej před týdnem ze dne na den vysadila.A neděje se nic, je mi stejně blbě bez něj jako s ním
27. Říjen 2014 - 9:32

Stránky

Přidat komentář