Reklama

Globální oteplování

Na (Pá, 2. 2. 2007 - 23:02)

Pro vendulu já nechápu proč se rozčiluješ aproč nadáváš.Kdybys byla dáma tak bys jsi na takovou diskusi o globálním oteplování navíc založenou Obalilem z Plzně vůbec nelezla.Protože kdybys to zde znala, tak bys věděla že Obalil zde plácá hlouposti,přečti si diskusi,,Jezdíte rádi vlakem" ,a některé další,které založil.Zji stíš že to je chudák.Teď třeba radí o tom zda máte pistoli!!A jak je dobré jít po městě a mít u sebe zbraň.Vadí mu mobilní telefony,když sedí v hospodě a druzí telefonují,tak vázne zábava.Proto tam chodí z rušičkou,tvrdí že vysílá z chaty svůj rozhlas,radí abysme vyhodili mikrovlnku.Ten recept je na nic,ale třeba se nekomu hodí,názory Obalila jsou totálně na hovno.'

vendula (Ne, 28. 1. 2007 - 08:01)

Nechapu, proc se vzdycky najdou kreteni, co na zpestri diskusi, ze sem prispejou nejakou kravinou. Proc nezalozite diskusi s nazvem Pomateni nebo Blazni nebo tak, proc se serete jinym lidem do temat? Tady nemate co delat!

Francouzske bra (Ne, 28. 1. 2007 - 05:01)

Ingredience: 1 kg vařených brambor, 200 g uzeniny nebo uzeného masa, 3 natvrdo uvařená vejce, 1 velká cibule, sůl, kmín, sádlo na vymazání, šálek mléka a 2 vejce na zalití, rostlinný olej

Postup přípravy: Uvařené, studené brambory oloupeme a nakrájíme na plátky. V rozpáleném oleji osmahneme cibuli, přidáme nakrájený salám nebo maso a krátce opečeme. Pekáč vymažeme sádlem, na dno dáme vrstvu brambor, kterou posypeme kmínem a osolíme. Další vrstvu tvoří opečená uzenina s cibulí a na kolečka nakrájená vejce. Znovu opakujeme brambory, maso s cibulí a vejce. Poslední vrstvu tvoří brambory. Pak vše pokapeme olejem, osolíme, opepříme a v troubě zapečeme. Asi po 20 minutách zalijeme mlékem a rozšlehanými vejci a ještě asi 20 minut dopékáme. Podáváme s hlávkovým salátem.'

vendula (Ne, 28. 1. 2007 - 04:01)

Zdravim vsechny! Ja souhlasim s autorem prispevku a taky mam z toho strach. Myslime asi na to same. Taky si rikam, ze jak s chovaji lidi k prirode, se jim ted vraci. ja jsem se nikdy necitila dobre ve smradlavem meste plnem vyfuku a aut, to jsem pak potrebovala vypadnout do prirody nabit energii. Ale kdyz se priroda obrati proti nam, to snad je to nejhorsi, co nas muze potkat! A uz se to deje. Ty vichry, co se ted prehnaly Evropou, jsou velmi neobvykle a pekne s nami zamavaly, co?

No ja si z nejakyho duvodu myslim, ze na to muzou mit vliv mobily. Nebo to bude asi vseobecne to magneticky pole, ktery vyvolavame pouzivanim velkyho mnozstvi spotrebicu. Jeste jsem nic na tema globalniho oteplovani verejne necetla, takze nevim, co se vedci domnivaj, ale muj nazor, jak to citim, je, ze to bude tak, neco, co je pro nas bezne denne pouzivany, co je proti prirode a ma to kazdy. To jsou ty mobily, auta bych takky souhlasila, ale auta jsou uz dlouho a doposud takovej problem nebyl. No reknete svuj nazor, at se podelime!

Návštěvník (So, 26. 8. 2006 - 02:08)

Obalil to zase tak nezabalil.4.7.2006 se objevil na jednom tématu zde na doktorce.On se jen asi už tak neprojevuje,anebo píše na jiných chatech.'

Návštěvník (Út, 27. 6. 2006 - 01:06)

Obalil to asi zabalil

Návštěvník (Ne, 5. 3. 2006 - 17:03)

Jediný solidný příspěvek má Zkopaný,je to omílané pořád dokola,ale je to k věci.'

Návštěvník (Pá, 24. 2. 2006 - 11:02)

Uf uf to se oteplilo,koukám jako bacil do lékárny, co ten Pavel zase vyšťoural,
za padesát let už tu nebudu.'

Marťan (Pá, 24. 2. 2006 - 05:02)

Pavle tys mi přišel do rány jak na zavolanou!Už delší dobu chci psát knihu,mám pro ni název"Igelitové tašky" ale nevím jak dál.Někteří spisovatelé napíšou knihu a potom hledají pracně název díla a já jsem na tom opačně.Tímto tě žádám zda bys mě nepomohl psát mé dílo,kniha bude o bezdomovcích o nádražích,nějaký ten mobil tam taky bude a mikrovlnka,no tu pod mostem nemají.Ty máš zkušenosti z tou rušičkou a jízdami,poradíš mě,prosím...
Můžem napsat i tom oteplování,co říkáš?'

Zkopaný (Ne, 11. 12. 2005 - 23:12)

Pred cca tremi a 1/2 roky me neznami telepati zacali pronasledovat a kopat do mne proudem ve snaze dohnat me k infarktu a celkovemu vysílení telesné schranky. Zásah do srdecni krajiny se jim jiz podaril nadvakráte-skoro primo druhá chlopen- a prozil jsem mnoho dnu v oddeleni intenzivni pece ale diky dohledu zrzavych sester zdravotnich s velkymi knofliky k paralyzaci nedoslo.(Za coz jim DEKUJI!!!) Chirurgove me moc neporezali v oblasti za levym uchem o rozloze 18.7 cm2 a pisi z instituce kde neni hácku a cárek na klávesnici, snad pochopite. Zastancu mam hodne coz mi dodava silu v letu i kdyz me ruzne servery neustale odpojuji. Sousedé z Karafiatovy ulice v okruzich Komenského 9 a Kosmonautu 29 me stále udávají ale jiz nadarmo!! nebot jsem se zbavil zvonku, prokopnute schranky i bytu se zbytecnym balkonem a diky vlivnym známostem z ministerstva (4. patro) jsem se prevedl do mesta Prahy v casti 8 rozlehlá oblast Bohnice panelove sidliste s luxusnimy byty kde na me nemohou!!! Jiz neomdlevám, ale zbavily me chaty na Morave, kterou znicili castym vykrádánim a ke konci pak i konskym hnojem, ktery ani nebyl reden v pomeru 1:9 jak je uvedeno v navodu. Ze by nemeli prostredky redici bezne k dostani jako v Rakousku odmitám verit. Vietnamskocinske restaurace v Praze jsou v kvalite dobre avsak casto mi podstrkuji zvlaste krehke hulky lámajici se a do nudli schválne zapletaji chobotnicky navzdory mym castym stiznostem. Posledne mnou privolana policie zase stala na jejich strane a chtela mne odvleci ale pak videla ty chobotnicky (v restauraci na rohu ne v te v pasazi s oranzovymi okny s drakem a mecem) a byl jsem propusten i kdyz krvaceni z rany neustalo a ztratil jsem (nebo mi nekdo ukradl!) levy sandal. Omluvily se a dostal jsem poukazku do obchodniho domu vice v centru, ale hnojivo doslo a prinutily me zakoupit zmrzlinove lzicky navzdory protestum na ministerstvo (4. patro)! Nejsou to dobré sluzby ale metro jezdi sem tam a nechteji, abych se ohrival na kolejich i kdyz k tomu mam povoleni. Teplousu je tu hodne ale uz se mi neposmivaji jen me nekolikrát napadli neznámi chlapci v cernych bundach a holohlavi a zkopali me. Mysleli si , ze vyhrali, ale hlasy neprestaly a cukani v oku uz neni, jen v levem koutku ust, takze stíznosti nebylo treba i kdyz postrádam pytlík se salatem. Novy byt je mirumilovny a prosluneny ze zapadu, ale uniku neni ani tady ve tretim patre! Neznámí telepaté mi zlikvidovali mlynek na kavu(starozitny) a neustale kopou do me kocky, ktera uz davno ma podkozni nádorky a ted casto vyplivuje plice! Byty jsou ale lepsi a olovenou mrizi jsem znemoznil pristup skodne k siti, mimo nejmensich mravencu. Praha mi dela dobre vyjma dlouhe fronty v samoobsluze na kosík 29.8.2004 ktery nevrátil zlatou minci, ohodnocenou na 256 Kc . Take nemám rad kopulujici krysy v regalech, kdyz sahám pro okurky i kdyz maji benatské masky a vesele tancují a pritom jsem znepokojen, ze krysar neni v dohledu. Moje sestra uz je v porádku, udelali pitvu, coz netrvalo dlouho a hned jsme sli jen mela sipku v oku to ale nepálilo jako napr. pepr. Casto si kupuji sardinky Saira kvuli horciku misto tablet a spim pod stolem, jen se preventivne polevám nekolikrát za noc olivovym olejem EXTRA VIRGIN proti utoku chobotnicek z orientalnich polévek. Je mi dobre i kdyz se mi nelibi koleje na Vaclavskem námesti od Muzea kde je velryba smerem dolu ale casto je lestim a ted oslnuji zahranicní turisty, na coz jsou stíznosti ale budu se bránit! P. S.: Prosím všechny, kterí se mnou Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šírily sítí!! '

V.V (Ne, 11. 12. 2005 - 17:12)

Já bych spíš řekla, že to bude mobilama. To celoplošný pokrytí určitě není jen tak.'

Pavel Obalil (Ne, 11. 12. 2005 - 12:12)

Zdravím všechny na tomto fóru. Chci se zeptat na jednu věc. Mnozí z vás máte již upečené cukroví, nakoupené dárky poschovávané různě po skříních a na balkóně stromek. Jen to počasí jako by na Vánoce zapomnělo. Venku svítí sluníčko, po sněhu ani památky. Na horách trochu je, jinak nikde ani poprašek. Aby taky, když je přes den 5-6 stupňů a v noci kolem nuly.Loni, přesně touhle dobou jsem strávil pár dní na Komáří Vížce u Teplic. V Krušných horách. Pokud nevíte, je to to místo, kam vede nejdelší česká lanovka bez přestupu. Ani zde nebyl sníh. Ráno poprašek a přes den to roztálo. Mluvil jsem s pár lidmi v restauraci i na lanovce, ještě před 10 lety se zde od konce listopadu dávno lyžovalo.Tohle není normální. Jako dítě, v první polovině 80.let si pamatuji, že v létě bylo maximálně 28-30 stupňů. A na Vánoce byl vždy sníh! Pamatuji si na hromady sněhu u domů, procházky promrzlými ulicemi, rampouchy na okapech a sáňkování na Homolce. Toto je fakt a víme to nejspíš všichni. Dnes na Vánoce většinou prší. Loni byla u nás dokonce zimní bouřka. Na Štědrý den byla zelená tráva. V létě máme běžně 35-37 stupňů, není výjimkou ani čtyřicítka. Pak přichází strašné vichřice, lijáky a velmi prudké bouřky, mnohdy lokální záplavy. Tohle zde ještě v 80. letech taky nebylo. Oteplování prostě nelze dále popírat.Od dob, kdy se v pražském Klementinu měří teplota, byla 90.léta nejteplejší v historii. Mluvilo se o oteplení o 0,6 stupně, podle mě jde o záměrně šířenou dezinformaci, aby lidi moc "neplašili". Mám zato, že od 90.let se oteplilo minimálně o celých 6-7 stupňů Celsia!Přemýšlel jste někdo o tom? Mě napadlo jedno. Po pádu komunistického režimu se na jednu stranu udělalo pro ekologii dost. Podstatně se omezilo těžké strojírenství, provedlo se odsíření elektráren, některé tepelné elektrárny se vypnuly úplně. Zrušilo se mnoho lokálních kotelen na uhlí a nahradilo plynem. Mnohé vesnice, kde se topilo jen uhlím byly plynofikovány.Na druhou stranu v 90.letech došlo k naprosto extrémnímu nárůstu automobilové dopravy. Kde počátkem 90.let stačila dvouproudá silnice, stojí dnes na čtyřproudovce kilometrová kolona. Mnohé ulice vůbec nejdou přejít. Ulice jsou přeplněny parkujícími auty tak, že se některými nedá projet. Jakmile takto vzrostl počet aut, začaly najednou padat teplotní rekordy. Právě v 90.letech! Nevím jak vy, já si myslím, že nejde jen o globální, ale i o lokální vliv. Vidím přímou paralelu mezi oteplováním, extrémními vlivy klimatu a počtem aut. Dokud bylo aut málo tak se tohle nedělo. I přes poškozování životního prostření exhalacemi z elektráren, železáren a výtopen. Ty ničily ovzduší ve svém okolí, právě hlavně na tom severu, Most, Teplice apod. Vliv aut je však celoplošný. Podle mě miliardy tun oxidu uhličitého z výfuků milionů aut dokázaly během 20 let způsobit tuto ekologickou katastrofu.Možná že se mýlím. Ale možná se o tom dávno ví, ale musí mlčet. Automobilová a benzínová lobby by totiž přišla o kšeft. Mám ale obavy, že již není jiné cesty. Buď by se musel přijmout ne Kjótský protokol (ten toho mnoho nevyřeší), ale taková tvrdá opatření, která by znamenala de facto úplnou likvidaci automobilové dopravy. Alespoň se současnými spalovacími motory a jejich emisemi. Potom by možná během let došlo k ústupu skleníkového efektu a návratu klimatu do normálu. V opačném případě bych věřil jedinému-lidská civilizace se již nedožije ani návratu Halleyovy komety v roce 2061. Vlivem extrémních vlivů klimatu nastane konec života na celé planetě do 50 let. A to vůbec nemusí být válka.Jen sem prosím vás nepište názory, jako že jsem staromil či blázen. Napište svůj názor, zda ano či ne a proč. Já bych byl taky rád, kdybych se v tomhle mýlil-mám ale obavy, že to bude pravda.'

IVO (St, 19. 6. 2019 - 11:06)

Můj názor na globální oteplování a s tím souvisí i další.....je ten, že je planeta přelidněná, máme o 2/3 lidstva více na planetě než je planeta schopna uživit. Jestliže bude méně lidí, potřebují méně aut, méně potravy, méně energie, bude více přírody. lepší vzduch i vztahy budou lepší atd. Každý živočišný druh jestliže je přemnožen musí zakonitě přijít to, že je přirozeně regulován, tak to přijde i u lidí, vše co vytvořil je pro něj ničivé. Ať to jsou potraviny, plasty, mobily, voda, zničení země, vydrancování geologického bohatství. To že se létá do vesmíru a hledá jiná planeta, kam by se lidstvo mohlo dále rozmnožovat je nesmysl. Dnes je období vymírání, protože lidé nepochopili, vidíte, že každý druhý má rakovinu, vrací se nemoci, které se již x let neobjevily, nesmyslné války, živelné pohromy atd Řešení je, aby lidé pochopily a dobrovolně na celé planetě měl pár 1 dítě. Je dobré v dnešní době třídit odpad, ale jak obrovské množství se jej vyprodukuje? Za mého mládí byly obaly papír nebo sklo, které se vracelo, papír se dával do sbéru nebo se spálil, ze zeleniny odpad se dával na kompost, v dnešní době by se dával do nádob.
Deštný prales plíce planety, kde je ještě zachovaná přírodní fauna a flora se ve velkém ničí kvůli nesmyslné komerci aniž by si uvědomily, jaký to má vliv na planetu.

Reklama

Přidat komentář