Reklama

barvocit

jiřícek (Út, 12. 4. 2016 - 05:04)

Já mám poruchu barvocitu a...zdravím všechny chci se zeptat moje lékařka mi našla že mám poruchy barvocitu a mám iít na podrobné vyšetření k očnímu nevíte jak takové vyšetření probíhá a jestli mám mít obavy u zaměstnání dělám poštovního balikového doručovatele tak mám strach mám rodinu a dvě malé děti děkuji moc za odpověd

Honza (Po, 23. 3. 2015 - 19:03)

Také jsem před třemi roky řešil stejný problémy. Mám poruchu barvocitu na zelenou barvu a barevné signáli rozeznám. Jeden očař mi řidičák nenapsal, tak jsem zašel za jiným a ten mi ho bez problému doporučil, takže záleži trochu i na očním lékaři :-) A teď vlastním ŘP: B, C a T.

Markon (St, 11. 2. 2015 - 19:02)

Dobře děkuji ti za...Mám poruchu barvocitu na zelenou a červenou. Mám řp: A,B,C,E,T a žívím se jako řidič. důležité je, jestli rozeznáte základní barevné signály.

Petr (Čt, 29. 1. 2015 - 17:01)

Pri odvodu se zkousel...Dobře děkuji ti za odpověď :)

! (Čt, 29. 1. 2015 - 09:01)

Dobrý den. Je mi 15 let a...Pri odvodu se zkousel barvocit. Kvuli nemu mne nezaradili k pruzkumakum, ale mam bezproblemu ridicak. Dulezite jsou zakladni barvy.

Petr (St, 28. 1. 2015 - 17:01)

Dobrý den. Je mi 15 let a přemýšlel jsem o tom ,že bych si udělal řidičský průkaz na motorku do 50ccm (do 45Km/h), ale mám snížený barvocit. Barvy na semaforu vidím bez problému, ale když jsem si zkoušel takový ty testy (třeba tohle http://www.ocnioptik.eu/content/images/album/Album_Model_Album/7/Tabulka_1.jpg)...tak jsem většinou viděl tak polovinu, nebo méně..... jak už jsem říkal barvy jako takové rozeznám, ale s tímhle mám docela problém. Myslíte, že mi řidičák na motorku řady AM povolí??
Popřípadě nevíte jak přímo toto vyšetření probíhá??
Děkuji mnohokrát....:)

profesor (So, 17. 5. 2014 - 18:05)

Porucha barvocitu nemá žádný vliv na řízení auta.Každý blbec přece ví,žě zelená je na semaforu dole.Při řízení vlaku to asi problém bude,hlavně v noci,tak to při poruše barvocitu se asi na mašinfíru nechytáš.Není žadný rozdíl,zda řídíš malé auto,nebo velké,čumět na silnici musíš stejně.

řidič z povolán (St, 26. 2. 2014 - 09:02)

Nemohl, budeš muset jednak...Taky záleží jaké auto řídíš. Zda je to pro skupinu B, nebo držitelé řidičského oprávnění pro skupiny C, C+E.. nad 7,5 tuny dále D,D+E, D1, a D1+E kdy budeš řidič z povolání.

Lukáš (St, 20. 10. 2010 - 11:10)

Takže když má člověk poruchu barvocitu může dostat řidičský průkaz na osobní vozidlo ?

Edd (Ne, 3. 10. 2010 - 12:10)

Nemohl, budeš muset jednak...Tak to není úplně pravda, policistu s porušeným barvocitem dělat můžeš, já sám jsem u policie s tímto onemocněním byl. Hlavní je, jestli rozpoznáš všechny barvy.

lubik (St, 14. 1. 2009 - 16:01)

jo presne tak take blbosti oni resi

dan (Pá, 14. 12. 2012 - 13:12)

Co to bylo za práci Tondo?? Já se hlasím k policií a taky mám z toho strach... Vidím jich dost,ale všechny úplně ne čistě :-(( Někde píšou,že mě pustí,někde zase,že neví... Kdysik to nebylo a byl klid,jak píšeš,vymyšlejí blbosti,už tak je velká nezaměstnanost a když máš šanci na fajn práci,tak pohoříš na obrázkach :-(( čusek

Tonda (Út, 13. 11. 2012 - 17:11)

Jejich přiblby obrázky mě stály dobrou práci

Tonda (Út, 13. 11. 2012 - 17:11)

Já mám poruchu barvocitu a mám řidičák na všechno. Na semaforech barvy rozeznám bez problému i kdyby byly vzůru nohama. Když jsem byl na vstupním vyšetření na strojvedoucího metra tak jsem rozeznal 5 z deseti obrázků a kvůli tomu jsem vyšetřením neprošel. Nikdy jsem kvůli tomuhle neměl žádnej problém na silnici..Akorát mě tak nasr*li s tou jejich tabulkou že bych jim ji vomlátil o hlavu..vymejšlí si blbosti

mates (Út, 8. 5. 2012 - 11:05)

Dobrý den. Je pro letušku prekážka porucha barvocitu? Děkuji

Honza (Pá, 4. 11. 2011 - 15:11)

Takže když má člověk...Ano, může. Zaleži hlavně na očním lékaři. Mě to třeba 1 oční lékař nedoporučil, ale 2 oční mi to vpohodě napsal, takže zálěži taky na doktorovi.
Jinak nejen na osobní automobil, ale na nákladní automobil taky.
Člověk s poruchou barvocitu může mít řidičák téměř na všechno, ale kdyby chtěl dělat pak profesionálního řidiče, tak to bude mít horší...

R.K. (St, 30. 10. 2019 - 03:10)

Stejný problém...můžu poprosit o kontakt na lékaře co potvrdil?
Díky

Karel (Ne, 25. 11. 2007 - 13:11)

Ono záleží, jaká je to porucha. Jsem také trochu barvoslepý na hnědou a zelenou. Ve zkušebních tabulkách to nepoznám, ale na semaforu to vidím lépe než nějaký důchodce. Slabá porucha barvocitu není důvodem k nevydání ŘP.

Návštěvník (Ne, 25. 11. 2007 - 13:11)

josua
Doufám, že vozíš i toho lékaře, který ti dal razítko.
Nebo s tebou pro jistotu nejezdí?

josua (Ne, 25. 11. 2007 - 08:11)

já mám poruchu barvocitu a jsem řidič autobusu. Ale pilotem nebo posunovačem u Čsd bych být nemohl. Řidičák vám na tuhle poruchu dá každý lékař

Reklama

Přidat komentář