Reklama

Změna příjmení

Helena (Po, 21. 2. 2011 - 22:02)

Martine, mám dospělé děti. Vidím kolem sebe často,jak lidi děti nenechají žít. Stale je nějak vlastní. Neboj, soud to nevezme a otec se snad jednou umoudří. Jak to čtu a vidím kolem sebe, moje děti mají se mnou "havaj"..Nikdy by mi ani nenapadlo,jim radit-bez požádáni a to občas i vnitřně trpím,když rozhoduji nesprávně..jenže žít jejich život nebudu a nechci.Ovšem striktně od dětí požaduji totéž.

Martin (Po, 21. 2. 2011 - 21:02)

Já taky nechápu, dozvěděl se to od mého bratra.

Roxi (Po, 21. 2. 2011 - 20:02)

Před týdnem jsem si změnil...Nechápu, proč tě chce žalovat? Kvůli tomu, že sis změnil příjmení?
Děti nejsou majetkem svých rodičů..., ale je fakt, že někteří rodičové se o tom "potřebují přesvědčit" od Života samotného formou nepředpokládaných událostí, ukazující míru jejich lpění... Každopádně, držím palce.

Martin K. (Po, 21. 2. 2011 - 20:02)

Před týdnem jsem si změnil svoje příjmení. A výsledek? Vlastní otec na mně chce podat žalobu, jelikož mám 24 roků, vím, že tu žalobu soud zamítne.

Ka. (Čt, 27. 9. 2007 - 16:09)

Já se jmenuji Vymrtalová a jsem učitelka. Umíte si představit, jak mne děti oslovují, přezdívají, jak je svýn jménem bavím:-). Udělala jsem z toho přednost, zasmála jsem se s nimi, samozřejmě jsem to nekomentovala, teď mám klid a studenti mne berou:-)

eva (Čt, 27. 9. 2007 - 14:09)

Jsem již 6 let rozvedená a normálně mi změnu příjmení na rodné povolili bez problému.Stačí uvést,že nechcete užívat příjmení po bývalém manželovi.

Kamila (Čt, 30. 8. 2007 - 11:08)

Já nevím, ale je to měsíc, co jsem si změnila příjmení. Stálo to 1000kč, napsala jsem si žádost a bylo to. te´d jen vyřizuju nové doklady apod. Faktem je, že jsem měnila i dceři příjmení a pak na matriku jsem dávala společnou žádost o zkěnu jejího i mého příjmení a důvod byl, že žiju s přítelem, se kterým mám syna a chceme mít všichni stejné příjmení jako jedna rodina.No a jelikož mám 1rozvod za sebou, tak se vdávat nechci.

Jana (Út, 28. 8. 2007 - 18:08)

Co já vím, tak to stojí 1000kč, uvažuji o tom taky, prtž vdávat se nikdy nechci, jen bych si vzala partnerovo příjmení. To mě teda udivilo, že dělají takové problémy!

A H (Út, 28. 8. 2007 - 18:08)

Jmenuji se Adolf Hovno a zažádal jsem o změnu jména, křestního!

Návštěvník (Út, 28. 8. 2007 - 12:08)

Byla jsem na matrice, že chci zažádat o své původní příjmení (rodné), ale mám již 3 roky po rozvodu. Prý mi to nepovolí. Promeškala jsem měsíční lhůtu po rozvodu, tak teď se musím se svým příjmením nosit do smrti. Ale já nechci!! Nezná někdo někoho, kam se obrátit?

matrikářka (Út, 7. 4. 2020 - 19:04)

Obrátit se znovu na matriku a změnit si příjmení za 1000,- Kč - vážný důvod nebo se vrátit k příjmení předchozímu.

Návštěvník (Pá, 17. 8. 2007 - 15:08)

milane a jak se jmenujes? Milan Milan? :-))))))

Návštěvník (Pá, 17. 8. 2007 - 13:08)

Zajdite si na matriku vašeho MÚ,tam vám vše poví.Když nejsi plnoletý,musí ti to podepsat rodiče a musíš mít vážný důvod ke změně

Milan (Pá, 17. 8. 2007 - 11:08)

Zajímalo by mne, zdali je možné zmenit křestní jméno na příjmení a naopak. Tedy jméno a příjmení prohodit. Děkuji

Milan (Pá, 17. 8. 2007 - 11:08)

Yajímalo by mne, zdali je možné zmenit křestní jméno na příjmení a naopak. Tedy jméno a příjmení prohodit. Děkuji

Návštěvník (Po, 6. 8. 2007 - 19:08)

Taky si chci menit přijmení ale nevim jak na to.. bude mi 18.. zaplatim cokoliv.. poradte
chci americke prijmeni nejlip své české jen v překladu do angličtiny.
please help

Jose... (Ne, 5. 8. 2007 - 23:08)

Dobry den, chci se zeptat jak je to se zmenou prijmeni u nezletileho..je mi 17 let, muzu si zmenit prijmeni sam nebo potrebuju souhlas rodicu? diky

martina (St, 18. 7. 2007 - 13:07)

Mě se taky nelíbí mé příjmení, ale jak tak o tom uvažuji, české příjmení nechci. Myslíte, že si můžu dát americké? Dovolí mi to české úřady?

pepe (Ne, 15. 7. 2007 - 11:07)

Když to tady tak čtu,tak se chci taky zeptat-jak je to se změnou křestního jména,když si ho chce člověk změnit,jak se postupuje a jaké jsou šance,díky.

Arny (Út, 10. 7. 2007 - 20:07)

Změna příjmení se povolí (rozhoduje zastupitelstvo obce) zejména tehdy, jedná-li se o příjmení hanlivé, směšné, nebo je-li pro změnu příjmení vážný důvod. Změnu příjmení nelze povolit, byla-li by v rozporu se zájmy a potřebami nezletilého. Správní poplatek za změnu příjmení hanlivého, směšného, zkomoleného nebo na dřívější příjmení 100,- Kč v ostatních případech 1000,- Kč.
Tento krátký výčet lze s dopomocí slůvka zejména rozšířit o další důvody, jako např. zkomolené, výstřední či cizojazyčné příjmení, nebo při svěření nezletilého do náhradní rodinné péče (poručnictví, pěstounská péče). V případech podání žádosti o změnu příjmení kvůli vážnému důvodu je nutné, aby žadatel tento závažný důvod uvedl a zároveň byl příslušným matričním úřadem jako závažný uznán. O povolení změny příjmení se rozhoduje ve správním řízení, které je zahájeno dnem podání písemné žádosti na matriční úřad, v jehož správním obvodu je žadatel přihlášen k trvalému pobytu; Doporučuji , obrátit se na matriku, kde ti jistě vše vysvětlí a poradí, jak nejlépe postupovat. Použito z: http://www.ptejteseknihovny.cz/list.php?all=1&year=2006&month=10&lib=;1578
Předmět: změna příjmení, Datum: 23.10.2006,

Reklama

Přidat komentář