Reklama

spondylolistéza

Markéta (Út, 14. 8. 2007 - 08:08)

Jsem po operaci spondylolistézy L5,L4,s1.S posunem páteře o 15 mm.Už to budou dva roky.A teprve teď můžu říct že jsem ráda že jsem na to šla.Nikdy před tím jsem neměla potíže s páteří.Ale v mích 33letech Jsem začala pociťovat velkou únavu po sebemenší práci.Nohy jsem měla jako plné kamení.Během měsíce jsem už přestávala cítit i nohu.A zničeho nic jsem se díky tomu sesula na zem.Podstoupila sem operaci v Praze na specializovaném pracovišti kde operují pouze páteře z celé republiky.Mám jí sešroubovanou mezi tím i destičky a brali mi štěpi z kyčle.Protože po operaci nastali komplikace které nemá cenu rozepisovat .Skončila sem na plném invalidním důchodu který mi po roce vzali.nyní mám částečný a fr. hůl už používám pouze na delší cesty.Je pravdou že potíže mám dál ale zdaleka né takové jako dřív.Všem kteří mají toto onemocnění a již pociťují větší únavu nohou ať rozhodně neváhají.Já váhala.A mám dodnes mrtvé nervy v nohou.Bylo mi sice řečeno že jsem ještě mladá a že se to může časem obnovit.Ale zatím nic.Proto stále musím používat hůl.A upřímně mi dělá potíže se stím vyrovnat.Všem držím palce ve zdárném řešení.

Pavel (Po, 13. 8. 2007 - 17:08)

Libuš a všichni ostatní po operaci spondylolistézy, můžete mi prosím napsat co nejdříve jaké byly vaše potíže před operací, jak probíhala operace a samotná rekonvalescence? Co současný život? Budu vám strašně vděčen. paolo.koc"seznam.cz

l.lavazza"sezna (Čt, 2. 8. 2007 - 17:08)

ano ano,100x ano.Jsem dva mesice po prvni operaci,mesic po druhe a je mi strasne fajn.Urcite bych do toho sla znovu

Návštěvník (Čt, 2. 8. 2007 - 17:08)

ano ano,100x ano.Jsem dva mesice po prvni operaci,mesic po druhe a je mi strasne fajn.Urcite bych do toho sla znovu

Návštěvník (Út, 31. 7. 2007 - 13:07)

Ahoj, potřebovala bych s někým prodiskuktovat možnost operace spondylolisthésy, prosím máte někdo nějaké zkušenosti, kdo jste na této operaci byl? Díky za odpověď.
Mám posun 5 obratle zhruba o 1 cm, prosím napište na mail: l.lavazza"seznam.cz

Milada (Ne, 1. 4. 2007 - 22:04)

Ahojky.Jsem po operaci spondylolistézy už 10 let.Neměla jsem na výběr.Ale jsem ráda,že jsem tento zákrok podstoupila.Medicína a metody se jistě změnily,ale mám 2 haringtonovy fixátory,což znamená 4 šrouby spojené destičkami.Musela jsem dodržovat určitý režim,ale jestli bych šla do toho znovu?URČITĚ!!Díky operaci jsem mohla své tehdy malé děti časem i pochovat a vyrostly s "funkční" mamkou,což by se před operací nedalo.Dnes pracuji,i když po pravdě je mi někdy hodně ouvej.Ale je to už 10 let.Pokud se budete chtít na cokoliv zeptat-email adalimmaty"seznam.cz

Josef (Pá, 23. 3. 2007 - 01:03)

Ahoj Potřeboval bych poradit. Před měsícem sem byl u lekaře s bolestma v zadech. V papírech mam Spondylolisteza L5 proti L4 9mm, L4 proti L3 o 3mm a L3 proti L2 7mm. A nevím co to je Mohl by mi někdo poradit? Jestli ano napište mi na Email Enix10"seznam.cz Děkuji

Veka (Čt, 1. 3. 2007 - 10:03)

Prosím ty, kteří byli na operaci se spondylolistézou (já mám L5/S1 posun 10 mm) o podání informací. Zajímá mě průběh operace, pooperační stav a zda problémy s bolestmi zcela vymizí.Mám se rozhodnout, zda operaci podstoupit. Děkuji vám předem za odpovědi můj kontakt vekova"seznam.cz

Pepa (St, 27. 12. 2006 - 01:12)

Ahoj já sám jsem absolvoval operaci spondolistézy 21.9.2006 jsem se podrobil stabilizaci páteře a 4.10.2006 jsem se podrobil stabylizaci zepředu k doplnění stabylizace na 360stupnů.A věř neni to jednoduchej zákrok a ta váha tam hraje dost velkou roli.Mně je 27 a mám 72kg.Sice já jsem mněl problém asi velkej ale vše docela dobře dopadlo jen ty bolesti.Pro bližší informace vespep"seznam.cz

fyziobilek1 (Út, 26. 12. 2006 - 16:12)

pro:Olda
Bohužel pravdu má.Spíš nezáleží tak na váze,můžeš být i vysoký ale na tom,jaké máš břicho.Je to poměrně závažný zákrok,velké břicho svou vahou-gravitační síly vytváří takové statické poměry v bederní části páteře,že když by byla OP provedena nemusí vůbec dobře dopadnout.Kromě toho dost možná,že když by jsi ubral na váze i problémy by se zmenšily.Sám jsem léčil pacienty se spondylistézou.Důležitý je dobře funkční břišní lis-především transversální břišní sval,dostatečně silné hluboké zádové svaly-stabilizační systém(tyhle dvě věci spolu souvisí),typ dýchání-jestli do břicha,hrudníku a jiné.....
www.sweb.cz/fyziobilek1

Návštěvník (Čt, 21. 12. 2006 - 02:12)

.

..

..

olda (Po, 18. 12. 2006 - 20:12)

Dobrý den mam posunut 4 obratel cca10mm a lekar mi napsal ze je nutna operace ale ze mi ji nebude delat driv nez zhubnu na 100kg.ted važím 125 kg je to normalni podle mne si protireci .budto je to nutne nebo se ve me ze predu nechce s prominutim hrabat. zajimal by me vas nazor.nemam na to abych kazdou chvilku dojizdel do 70 km vzdaleneho mesta protoze u nas nejsou na toto odbornici.dekuji oldatripal"seznam.cz

aa

Michal (So, 9. 12. 2006 - 13:12)

Mam 18 rokov a mam ist v januari na operaciu stavca,ktory je vychyleny o 7 mm,15 stupnov dozadu. Nemozte mi prosim vas napisat vase skusenosti s touto diagnozou na miso7788"azet.sk Velmi pekne vam dakujem!!!

Eva (Pá, 8. 12. 2006 - 10:12)

Mám jít také na operaci-spondylolistéza v bederní oblasti, ale úspěšnost mi řekli je 50 na 50.Tak nevím, jestli to mám risknout. Nevím také, jestli bez operace je nárok na plný invalidní důchod u této choroby, kterou mi diagnostikovali v 55 letech.díky.

Eva (Pá, 8. 12. 2006 - 10:12)

lázně před operací mi pomohly, ale nevím, jestli je nárok na plný invalidní důchod při spondylolistéze, prosím o odpověď na e-mail:epkarki"seznam.cz

Alena (So, 21. 10. 2006 - 13:10)

Ahojte, bola by som ve?mi rada, keby ste opísali vaše bolesti, ako dlho trvali, kedy je nutná operácia, pomohla vám rehabilitácia pred operáciou, po nej... Ja už asi pol roka pociťujem silnejšie bolesti v krížoch, ale teraz mi to už bráni normálne existovať (predklon, záklon, slabosť v nohách a v krížoch...).
Pred mesiacom mi zistili spondylolistézu
L5/S1, L5 posunutý o 15 mm.
Ďakujem.

Libuš (Út, 17. 10. 2006 - 20:10)

Ahoj všichni,moje dcera/37l./,byla operovaná na spondylolistézu v bederní páteři.Operovali ji v Liberci.A je velmi spolkojená,také tam má tinanové desticky a po roce byla lyžovat v Alpách!Je spokojený človek,bez stálých bolestí,kterými trpela do té doby.

michal (So, 14. 10. 2006 - 13:10)

Ahoj Simona,som Mišo,mám 18 rokov a takisto mám spondylolistézu. Zaujímalo by ma,ako si sa mala pred, po operácii,kde si sa predtým liečila,akodlho si to mala,skrátka prosím Ťa čo najviac informácií.Napíš prosím Ťa na miso7788"azet.sk Ďakujem!!!

Jolana (Čt, 20. 2. 2020 - 15:02)

Dobrý den mám Spondylolistéza bederní páteře L5/S1 hrozí mi operace mám strach se šroubů v páteře. Mohl by mi někdo poradit kdo tuto operaci podstoupil jak bojovat po operaci s toaletou a pod. Dekuji

simona (Út, 3. 10. 2006 - 22:10)

dobry den,
mam 18 rokov a pred 5 rokmi ma na toto operovali!Je to zavazna operacia kt trva cca 8 hod. Ale je nevyhnutna!!A nesnazte sa ju nijak oddialit! Ch odte hned do Lieberca a ziadajte aby vas operoval primar, je velmi sikovny a spravi to urcite dobre, no ubezpecte sa ze vam v ziadnom pripade nedaju ocelove sroby ale titanove!!!!!!mne sa ocel zlomila a museli ma znovu operovat!KOli tomu mam dnes rakovinu lebo ma operovali pod rtg ziarenim dokopy asi 20hod!lebo som tam mala ocel ale ak vam daju titan nic vam nehrozi po pol roku bude vasa dcera fungovat ako dravy clovek a az na jazvu na nej nebude NIC vidiet operuje sa to totiz modrenym sposobom a sroby natocia v spravnom uhle ako ma clovek chrbticu. A hlavne sa nebojte no nestracajte cas!

Reklama

Přidat komentář