Reklama

Média rozpoutávají váhovou válku mezi ženami ?!

Helena (So, 29. 10. 2011 - 23:10)

Markéto, s těmi dětmi máš určitě pravdu. Ale jinak je fakt, že pro ženy,které nejsou vyloženě hubené, často neseženeš to krásné oblečení.Byla jsem po Praze v buticích a domů odjížděla s depkou, že jsem tlustoška. Všechno bylo uplně maličké, co by se mi líbilo.BMI mám 22,5..Takže se v pohodě údajně vejdu do normálu?! Ted si to už nemyslím. A o časopisech, reklamách, to se nemá cenu ani zminovat. Být trochu baculka, tak mám pocit, že jsem na zastřelení. I při hledání zaměstnání všude na baculatější ženu koukají skrz prsty. Prostě to je jeden veliký hnus!

Mary (So, 29. 10. 2011 - 23:10)

Sissi to napsala dobře, nic...Halina je fajn, ale pro prachy by klidně dělala i reklamu na trabanta.

Sissi (Út, 1. 2. 2005 - 22:02)

Markéto, přesně o tom píšu, vše je byznys, vydělávání peněz, ty časopisy se chtějí zalíbit všem a hrozně si protiřečí, prostě byznys a hyenismus...

Markéta (Út, 1. 2. 2005 - 15:02)

sissi je sice pravda, že média tlačí na ty nehubené, že nejsou im a že se vlastně nikomu nemůží líbit... to jak to některým mladým holkám zamotá hlavu je smutné, ale nezbývá než doufat, že v dobře fungující rodině si tohle rodiče ohlídají. Doufejme.Na druhou stranu je mi velmi velmi líto dětí, které vyrůstají zahrnuty péčí svých rodičů nebo prarodičů - být tlustá koule jen proto, že mi chutná jídlo a rodiče mají radost jak papám... to není o nic lepší než být anorektička. Znám oba případy ze svého okolí. A časopisy... jejich jediným účelem je vydělávání peněz.

Markéta (Út, 1. 2. 2005 - 15:02)

sissi je sice pravda, že média tlačí na ty nehubené, že nejsou im a že se vlastně nikomu nemůží líbit... to jak to některým mladým holkám zamotá hlavu je smutné, ale nezbývá než doufat, že v dobře fungující rodině si tohle rodiče ohlídají. Doufejme.Na druhou stranu je mi velmi velmi líto dětí, které vyrůstají zahrnuty péčí svých rodičů nebo prarodičů - být tlustá koule jen proto, že mi chutná jídlo a rodiče mají radost jak papám... to není o nic lepší než být anorektička. Znám oba případy ze svého okolí. A časopisy... jejich jediným účelem je vydělávání peněz.

b. (Út, 1. 2. 2005 - 08:02)

Já s Vámi plně souhlasím.

Helena (Út, 1. 2. 2005 - 08:02)

Milá b.,to, co tady píšeš je rozhodně pravda, ale mě spíš šokuje, že tyto problémy řeší, pod tlakem reklamy apod. děti už školkového věku.Samozřejmě, že jsme si jako děti všímaly toho, kdo je silnější, kdo je neohrabaný, kdo si šlape na jazyk apod., ale takové rafinované útoky, jaké zažívají dnešní děti - to je opravdu silný kalibr. A tak se opravdu nedivím, že se různé poradny příjmu potravy plní pacientkami kolem 8let. Můžu říct, že to, že moje holky nikdy takhle neblbly stálo dost úsilí, neustálé vysvětlování, že každý jsme jiný nejde používat donekonečna. Když vidím děti v našem okolí, a občas i slyším od známých o rafinovaných slovních útocích v této souvislosti, věřte mi, že je mi z toho smutno. A myslím si, že snažit se osvětově působit proti obézitě by mělo zahrnovat i informaci o tom, že ne každý silný za svoji váhu může (i když si uvědomuju, že reklama je silnější).

b. (Po, 31. 1. 2005 - 23:01)

Sissi to napsala dobře, nic neřeší, jen tady hodila téma k zamyšlení. Já jsem byla holka v době, kdy se objevila Twigy. Bylo to haló, chvíli některý holky blbly, aby se jí vyrovnaly v hubenosti až vyčouchlosti, ale zdaleka to nebylo, co dneska. Tolik nenávisti, co je mezi lidma, jak se někdo hanlivě až sprostě vyjadřuje o silnějších, nebo chcete-li tlustých lidech. Nedavno jsem četla diskuzi o Halině Pawlovské, no tolika ubohosti, co dovedou lidi napsat, se jen tak nevidí. A ze všech přitom hlavně mluví závist, že ta ženská, přestože je silná, dovede s tím žít, má šmrnc a hlavně umí vydělat prachy a to nejvíc vadí. Jinak zrovna s ní ty koktejly v reklamách, je to opravdu byznys, nezhubla nic, viděla jsem ji v té době několikrát na vlastní oči na Karláku ve špitále, jenom ji dovedou"dobře" oblíct do černého, nikdy ji neukážou, jak si sedá a když má někde živé vystoupení, odchází z jeviště pozadu, aby maskovala velké pozadí. Lidi přece nemůžeme posuzovat podle toho, jestli jsou tlustí nebo hubení, ale podle jejich povahy a jak se říká, duše.

Sissi (Po, 31. 1. 2005 - 23:01)

Takže si myslíte, že bulimie a anorexie je malý problém? Vznikají z manipulace, z podvědomého a vtíravého hlasu, který se dostává do podvědomí stále mladších holek, které si pak nutí nějak vypadat, podle pravidel. Mně je hodně přes dvacet, takže mi to může být jedno, ale když vidím dceru mé kamarádky, které je teprve 11 a nechá se už ovlivňovat svým okolím natolik, že odmítá jíst, kam to spějeme? Tomu říkáte malý problém? Mám si zalézt, číst si knížku a zaobírat se něčím jiným než problémy téhle společnosti? Taková já asi nejsem...

Batros (Po, 31. 1. 2005 - 20:01)

... no a proč to tedy řešíš?

A. (Po, 31. 1. 2005 - 19:01)

Vidíš problémy, kde nejsou, přikládáš moc velkou důležitost oněm chytrým článkům :) Co takhle vyměnit četbu časopisů za knihy?

Sissi (Po, 31. 1. 2005 - 09:01)

Zdá se mi, že časopisy si s dnešním módním stavem nějak nevědí rady, co je IN nějak není jasné a chtějí hrát na obě strany, aby získaly co nejvíce čtenářek ( hubené, tlusté, ošklivé, krásné ) a tak se prostě snaží, ale často si ty článečky dost odporují a protiřečí. Ráda si kupuju časopisy a prohrabuji se děním ve světě, módou, novinkami... ale začínám se pozastavovat nad tím, jak je časopis doslova nadupaný dietami a zároveň opěvuje boubelky. Také z reklamy na nás vykukuje boubelka, která nabízí drink na hubnutí a zároveň vypouští z úst větu, že milejší než hubeňourky jsou přece boubelky. Také jsem si všimla, jaká zášť a závist panuje zde na internetu mezi hubenými a silnějšími. Proč média rozpoutávají válku mezi štíhlými a silnějšími? Mně je dobře ve svém těle, jsem od přírody hubená, ale cítím se skvěle, mám kamarádky různých postav a mám je ráda takové jaké jsou, co pořád všichni řeší? Já svým tělem nikoho nechci provokovat, ale často tomu tak je, stávám se terčem narážek. Dopadne to tak, že se vše otočí a štíhlé holky budou terčem posměchu? Já nepřiberu ani gram, ať sežeru co sežeru, můžu za to? Ať nechají média nás ženy konečně žít!!!!!!!!!!!!!! Bez rozdílu váhy!!!!!!!!!!!Za vším jsou jenom peníze a byznys! Byznysmané hrají na obě strany, zároveň boubelce nabízejí drink na hubnutí a XXL oblečení a přesvědčují ji, jak jí to bude slušet. Proč sebou necháme takhle manipulovat???

Reklama

Přidat komentář