Reklama

TRITICCO

no jo (Pá, 27. 2. 2015 - 22:02)

tak můj kámoš se zrovna...a kolik toho zolpidanu polykal??

hm, (Pá, 27. 2. 2015 - 20:02)

Někteří lidé musí brát...tak můj kámoš se zrovna léčí z docela fest závislosti na zolpidemu.

Máša (Pá, 27. 2. 2015 - 19:02)

Pokud má tvoje kámoška...Někteří lidé musí brát AD a AP do konce života. ndogenní deprese, schizorenie atd, Ovšem reaktivní deprese vzniklá na základě nějakého trauma, tam je možné po zpracování problému a odeznění takové deprese přestat brát léky

Pokud jsi po AD jaksi mimo, tak je změň nebo úplně vysaď. AD tě mají vyladit do stavu normálního, ne mimo

Nevyhrožuj závislostí na zolpidemu, 3x týdně půl tablety.

Rada pro všechny, bez AD je líp a berte je jen pokud jste na dně. Stejně jako všechny jiné patáky

SAŠA (Pá, 27. 2. 2015 - 18:02)

pokud někdo nespí a má s...Pokud má tvoje kámoška změny nálad, únavnost atd, nemusí to být vždy následek AD, ale následek určité psychické poruchy. Ta mění osobnost mnohonásobně víc než samotné léky. Nepleť si psychickou chorobu( např. schizofrenie) s psychickou poruchou. Na rozdíl od opravdové psychické nemoci může psychická porucha postihnout každého z nás a to víckrát za život. Přemíra stresu, vliv životních událostí( ztráta zaměstnání, úmrtí blízkého člověka, vážné rodinné, zdravotní a pracovní problémy)- to vše má vliv. U někoho se to projeví třeba ve sféře tělesné( např. stres může způsobit zvýšení krevního tlaku,bolesti břicha, nadměrné pocení,bušení srdce), u někoho ve sféře duševní ( např. nespavostí, zvýšenou úzkostí, neschopností se soustředit- projevů je celá řada). U někoho dokonce kombinací obého.Tvá kamarádka určitě nebere AD jen tak pro nic za nic. Stoprocentně měla nebo ještě má nějaké psychické problémy, kvůli kterým jí byly AD předepsány. Takže její únava nebo to, že je chvílemi jaksi mimo, může být projevem právě té poruchy. Je ale možné, že pokud byly ty problémy závažnějšího rázu a bere kombinaci několika AD a ve vyšších dávkách, mohou se samozřejmě nějaké nepříznivé projevy ukázat.Na to by jí ale měl lékař upozornit- aby třeba víc zachovávala po dobu léčby šetřící režim, aby neřídila auto, aby nepila alkohol- záleží na tom, co bere, v jaké dávce to bere a konkrétně individuelně, jak to na ní působí.Každý člověk je jiný a každému sedne něco jiného. Pokud to na ní působí opravdu nepříznivě, měla by požádat o změnu léků. Antidepresiv je celá řada.
A všimni si, že říkám: PO DOBU LÉČBY. To znamená, že ty léky bere jen určitou dobu, po uzdravení ( příp. zlepšení okolností, které k poruše vedly)je opět vysadí.Neznamená to, že když TEĎ je bere, že je bude brát po zbytek života a po zbytek v života už bude napořád jaksi mimo..
Ještě k příspěvku Katky- Zolpiden, nebo také Hypnogen, Stilnox- to je to samé, jen jiný název, je lék určený ke KRÁTKODOBÉMU používání.Třeba když budeš prožívat nervák dva týdny před zkouškou na škole nebo něco takového. Pomáhá spíš tam, kde nemůžeš usnout. Působí krátkodobě, takže když ho vezmeš dnes, sice usneš a budeš několik hodin spát, ale když ho zítra nevezmeš, už zase neusneš. Takže brát ho třeba 2x týdně ti moc nepomůže, pokud trpíš opravdovou denodenní nespavostí.Když ho budeš brát dlouhodobě , závislost vzniká.

Tak (Pá, 27. 2. 2015 - 17:02)

to je krásný příspěvek,kdy to takhle dobře dopadlo a hlavně se podařilo být bez antidepresiv.Hodně štěstí.

trittico (Pá, 27. 2. 2015 - 17:02)

mi vemi pmohlo asi před 5 lety. Měl jsem strašně těžké období, rozešel jsem se s přítelkyní,umřel mo otec a přišel jsem o práci. Měl jsem z toho hrozné depky a hlavně urputnou nespavost.Chodil jsem pak jako mumie. Kratší dobu jsem bral neurol, pak mi doktor řekl, že na to vzniká závislost, už jsem jí na sobě taky začal pociťovata dostal jsem trittico. Opravdu jsem po něm spal a bral jsem ho 3 roky! poté jsem ho začal pomalu vysazovat, každých 14 dní menší dávku, pak jsem ho bral jen od den, pak jednou za 3 dny a tak jsem to proodlužoval a po čtvrt roce jsem ho přestal brát úplně. Situace se mezitím zlepšila, našel jsem si práci i novou přítelkyni( za 2 měsíce čekáme dítě)a už 2 roky spím dobře bez jakékoliv berličky. nebýt trittica, tak bych tu už asi nebyl..........

katka (Pá, 27. 2. 2015 - 14:02)

mate někdo zkušenosti s lekem zolpiden na nespavost? Já brala pul roku tritico,alebylo mne po něm hodně špatně,tak nyni mam napsano ten zolpiden,pry se nemam obavat navykovosti ale nesmim ho brát denně ,pry tak jen 2 x do tydne,pak pry zavislost nevznika-podle slov doktorky i když já tomu nevěřim

Ano, (Pá, 27. 2. 2015 - 10:02)

pokud někdo nespí a má s tím problém po celý týden,pak jedině antidepresíva,než se trápit,vlastně by to bylo takové přežívání.Byla tady otázka,jak mění léky osobnost,no já mám kámošku a vidím její neskutečnou náladavost,občas je jako mimo,hned unavená jen co přijde z města,ale nejhorší,že ti samotní lidé si to neuvědomují,to vidí jen ostatní.

marie (Pá, 27. 2. 2015 - 08:02)

jak tady někdo piše o zavislosti,tak ji neřeště.Raději se vyspěte ,stejně nevite co bude za pár let.Otec je na prášcich na spaní jiý 20 let a neřeši to.Jen si ho neveme ,když jde na pivko v tom má rozum.Nebere již jeden prášek,ale má jich za ty roky již 3 a je spokojeny,ani jednou je nevysadil.Já jsem to asi zdědila po něm,ve svych 30 letech již beru 3 roky antidepresiva.nyni také triticco.Když nezabere,tak si dam pulku zolpidenu a docela spim.Musim fungovat,jsem mladá,bezdětná,tak přeci nebudu se převalovat v posteli a řešit či mne zvykne závislost. Až přijde,tak pak to budu řešit. Proto tady mne udivuje,když čtu přispěvky lidi po 50sátce? No to bych asi již vubec nějakou závislost neřešila.Když je budete jist 20 let to Vám bude 70,takže čeho se bát,spěte nyni a uživejte si přes den života.Par krat jsem zažila stavy kdy jsem po probdělé noci musela fungovat.představa,že by to mělo byt parkrát do týdne je děsivá.Já si raději odřeknu alkohol,stejně na antidepresiva by se neměl brat.Ale já se pohybuji dosti mezi lidma a ti mladi to neřeši,ji spoustu antidepresiv rano aby byli čli,večer zase aby spali a mezitim alkohol-to teda neuznávám.A neřeši to-no budou o řešit za pár let až se ozvou játra. Ale jedna tableta večer na spani bez alkoholu neuškodi.Přeji pěkný den

mmm (Pá, 27. 2. 2015 - 07:02)

závislost na...jak myslíš, že AD mění osobnost????? Na jakou stranu? k lepšímu nebo horšímu??:-) To je nesmysl.Trittico vezmeš před spaním, vyspíš se a nic se na tobě nemění, to co říkáš je hloupost

zaávislost (Pá, 27. 2. 2015 - 06:02)

závislost na...ale můžeš, bu%d ze dne na den nebo třu tři čtyři dni

Eva (Čt, 26. 2. 2015 - 22:02)

a nebyva tě po něm špatně...Jo a ještě ta závislost. nevím, jestli jsem závislá, a je mi to vcelku fuk. Hlavně že spím, což se mi předtím nedařilo. Beru večer jednu tabletu o síle 75 mg.

Eva (Čt, 26. 2. 2015 - 22:02)

a nebyva tě po něm špatně...není mi po něm špatně, není mi vůbec nic, akorát usnu a spím do rána. Chodím spát tak v 22:30, vstávám 6:30

Možná (Čt, 26. 2. 2015 - 21:02)

závislost na antidepresíivách není,ale nikdy nemůžeš jen tak vysadit.Také než.účinky a mění to osobnost,ne že ne,akorát si to sám ten dotyčný neuvědomuje.

závislost (Čt, 26. 2. 2015 - 20:02)

a nebyva tě po něm špatně...na Tritticu nebo jiných AD? Lidi nečtěte ten internet, chemie, ze které vzniká fyzická závislost vypadá jinak

Emilim (Čt, 26. 2. 2015 - 19:02)

Ja som po tritticu dostala OCD,

evo (Čt, 26. 2. 2015 - 19:02)

a nebyva tě po něm špatně a zvislosti se nebojiš? A jak dlouho si mysliš že bo budeš brat?To je otazek,vid?

Eva (Čt, 26. 2. 2015 - 18:02)

Přírodní léky údajně na spánek volně dostupné v lékárně jsem taky zkoušela,ale bez úspěchu.Škoda penez.Rok a půl beru trittico a jsem za něj moc ráda,je to vše v pohodě. Lepší než se trápit a nespat.

Karlo, (St, 25. 2. 2015 - 13:02)

veliký problém to z hlavy dostat pryč.Kdo to nezažil,tak to nikdy nemůže pochopit.Neporadím,protože mám úplně to stejné.Nikde to ani neříkám,protože by mě každý považoval za blázna,přitom to duš.porucha není,jenomže to nikomu nevysvětlíme.Život to ale neskutečně omezuje.

Honza (St, 25. 2. 2015 - 12:02)

nevite jak je to s polykanim...zkus jit do toho tritica.Ja ho již užívám 5 let a jsem v celku spokojený.Spimtak 5 hodin a to mne stači.Vedlejší učinky jsem měl asi zpočatku všechny,ale ty přešly a tedka bych neměnil.Lekařka mne již doporučovala vysazovat,ale já nechci,práci mám docela náročnou a musim fungovat a ne zase přijit do těch bezesných noci.Kdybych věděl o někom,že po tolika letech toho nechal a spi se mu tak jak s tabletama,tak bych o tom uvažoval. Jenže žádného takeho neznám.

Reklama

Přidat komentář