Reklama

TRITICCO

marie (Čt, 30. 7. 2015 - 09:07)

nevite prosim jak dlouho trvaji nežadouci učinky u tritica na nespavost? Mam asi všechny přiznaky a je to již tři týdny,takže nevim zda mam vydržet a nebo to vzdat? Uprava spanku nic moc,ale o něco lepši než to bylo. Diky

kaja (Po, 27. 7. 2015 - 22:07)

tak si tady čtu diskuzi o...Já bych volila Tritico,znam to od sebe. Když jsem tak po třech letech nespavosti začla šahat po hyptnoticich,tak jsem si zadělala na pěknou zavislost. Zpočatku jsem je brala tak jednou týdně,střidala s přirodnimi,které ovšem nezabirali. Hypnotika zabirala a neřešila jsem závislost. Jenže asi tak po roce dennodeního zobáni,mne to nestačilo a dávku jsem musela zvyšovat. Mé lekařce-obvodní se to nezdalo,už mne nechtěla přepisovat,jen jednu denně.Jenže spanek byl tak 2 hodiny.Leky jsem si vždy sehnala a tak jsem to táhla skoro 4 roky.Už jsem byla závisla ve svých 45 letech.Pak jsem musela na operaci do nemocnice a bylo zle. Jeden prášek co vam daji nezabral,měla jsem své zásoby,jenže jsem se předavkovla leky,bylo toho moc,leky na tišeni bolesti a leky na spani. Skončila jsem skoro na dva měsíce na psychině. Tam mne davali dohromady,šlo to těžko a nevyspanych noci bylo hodně,brala jsem nějaká antidepresiva,pak asi tak po třech měsicich mne dali na spani Tritico a děkuji moc za tenhle lek.Je pravda,že ho již beru 5 let a asi ho budu brat nastalo,nespim nějak valně,ale spim aspon par hodin a to mne stači. Nemohu popsat nežadouci učinky,nebot jsem brala vic antidepresiv,ale nyni jsem jen na triticu.A myslim si ,že je to vše v hlavě,vim,že si vemu prašek a že usnu a když neusnu do hodiny,tak si jdu čist nebo se projit a pak většinou usnu .Ale jsem vděčná,že mne z toho lekaři psychouši dostali. Nebojte se brat tritico,když trpite jen nespavosti,na depky nezabírá.A radějic denně jeden prašek antidepresiva než hypnotika,ten nadělá vic paseky v těle.Držim palce

Vendula (Po, 27. 7. 2015 - 21:07)

Musim po přečtení této...Jednou jsem právě antidepresíva brala a popravdě,neumím si představit je brát každý den.Píšeš,že po pár týdnech už nejsou než.účinky.A jak je možné,že na očích to u mě bylo vidět,nikomu jsem to tehdy neřekla a kolegyně si toho všimla,prý že je mám žluté,že jsem to nikdy neměla,ptala se mě,co beru.Dělalo to někomu z vás?

Vendula (Po, 27. 7. 2015 - 21:07)

Musim po přečtení této...Jednou jsem právě antidepresíva brala a popravdě,neumím si představit je brát každý den.Píšeš,že po pár týdnech už nejsou než.účinky.A jak je možné,že na očích to u mě bylo vidět,nikomu jsem to tehdy neřekla a kolegyně si toho všimla,prý že je mám žluté,že jsem to nikdy neměla,ptala se mě,co beru.Dělalo to někomu z vás?

Petra (Po, 27. 7. 2015 - 21:07)

jo a veškeré psychiatrické léky se neberou najednou ve velké dávce a stejně tak,když lék přestanete brát,musíte třeba po týdnu pomalu snižovat dávku až k vysazení. Pokud prášky přestanete brát ze dne na den a kor ve vyšších dávkách,tak Vám bude dost špatně.

Petra (Po, 27. 7. 2015 - 21:07)

Musim po přečtení této diskuze reagovat a napsat mou zkušenost.Beru celkem 4 druhy antidepresiv včetně Triticca,brala jsem ho dříve na spaní,pak jsem dostala antipsychotika po kterých jsem hodně přibrala a vrátila se opětk Triticcu,protože se po něm opravdu nepřibírá na váze. Chodim k obezitologovi,shodila jsem 25 kg a i od něj mám potvrzeno,že Tritico nenabírá.
Jsou to antidepresiva,mužete brát od 50 mg,to je jedna třetina prášku až po 300,to je dva celé prášky,ale dávku bych konzultovala s lékařem,ten ji případně navyšuje. Určitě bych brala Tritico pravidelně a spala,než si brát hypnotika která jsou návyková a nejhorší prášky co jsou. U mě si za ty léta nežádoucí učinky nepamatuju,ale pokud jsou,tak většinou pominou,ale až po pár týdnech,je to u každého jiné.

Emilim (Po, 27. 7. 2015 - 15:07)

tRITTICO JE VELMI ZLY LIEK

kosik (Po, 27. 7. 2015 - 05:07)

Po Tritticu by se nemělo...Byla jsem to konzultovat se svým Dr. Asi to nebyla dobrá volba léku pro mě. Netrpím nespavostí, ucpaný nos mě hodně vadí, už to trvá dlouho, navíc mě v noci, když jsem potřebovala na záchod, tak mi nešly vůbec otevřít oči, jen silou prstů, zvláštní. Zkrátka jsme s doktorem usoudili, že se vrátím zpět Citalecu.

Renata (Út, 21. 7. 2015 - 13:07)

Tak to je dobrá otázka.Také by mě zajímalo co třeba po roce užívání antidepresiv,jestli se pak mohou vysadit úplně ze dne na den,ale myslím,že těžko.Pavlo,pokud trpíš velikou nespavostí,pak nic jiného nezbývá,než být neustále unavená.Sama jsem si říkala,že bych si je nechala také předepsat a brala je pouze nárazově,když opravdu nebudu moct usnout.ALE zase se bojím jedné věci,že už to budu mít v hlavě,že bez prášku neusnu a nakonec si je budu brát každý den a to právě nechci.

Pavla (Út, 21. 7. 2015 - 13:07)

tak si tady čtu diskuzi o TRITICU a hlavně nespavosti. Já už jsem uplně vyčerpaná z nespavosti.U mne to začlo bolestma s klouby a zad a stale se to horši.Občas si vemu prášek od bolesti a občas na spani.Jenže se bojim závislosti.Nevim zda mám navštivit psychiatra aby mne dal antidepresiva. Vim,že je to asi hloupé,že již nyní se bojim jich užívat,že se na ně zvyknu,že mne bude špatně atd..vim,že bych měla řešit tu mou nespavost.Jsem moc unavena přes den a nedivím se tomu,kdyý ne a ne usnout. Dobře,nyni jsou ty tepla,tak to nespim skoro vubec ajsem jak matoha,je mne špatně...ale dny kdy nejsou tepla a taky nemohu spát.Snažim se ulehnout v 23 hodin-vyčerpaná,ale ulehnu a nic.Jen je mne špatně a musim se projit. Usnu třeba na půl hodiny a opět se musim projit a tak se to opakuje. Po velké vyčerpanosti kolem čtvrté ranni hodiny usnu na dvě hodiny. Ještě že jsem nyni v PN a snad mne daji invaliditu na zada a klouby,nebot doopravdy v práci bych fungovat nemohla.Přečetla jsem si tady,že se antidepresiva museji brát dele,aby zabraly,ale co pak po vysazeni:? A nebo se tim mam doopravdy přestat stresovat a jist je i pod podminkou,že by to bylo nastalo?Leky na tlak taky budu brat do konce života.A nebo raději zustat u občasneho hypnotika?Děkuji za názory

Pampeliška (Út, 21. 7. 2015 - 06:07)

Ahoj, hlásím se do klubu...Po Tritticu by se nemělo nabírat. To, že zadržuješ vodu, může mít běžnou fyzickou příčinu, zvláště v tom horku.
Zřejmě máš k tomu sklony. Trittico v monoterapii na deprese moc není (je slabé), a s těmi nočními to musí být doslova průser. Ale píšeš především o somatických potížích,tak tam to chápu.Na ty to pomáhá? I ti Trittico?

kosik (Po, 20. 7. 2015 - 20:07)

Ahoj, hlásím se do klubu Triticcářů. Trocha historie - přes 10 let užívám AD asi s 3 přestávkama. Bez nich to bohužel nejde. Netrpím nespavostí ani výraznými depresemi vědomě,ale měla jsem somatické potíže, které mě dost obtěžovaly. Byly na psychickém podkladě,aniž bych si to uvědomila. Začínala jsem Seropramem. Do letošního března jsem užívala Citalec 20.Ve snaze mého Dr. snížit dávku, mi napsal Esoprex 10. Po Citalecu dobrý, po Esoprexu jsem začala přibírat. Tak mi doporučil Triticco 75mg. Beru ho od 1/2 června. Po 3 týdnech 100mg a nyní první den 150mg. Jsem trochu rozpačitá, protože nějaké vedlejší účinky mám - od samého začátku ucpaný nos, to mě hodně vadí. Ze začátku jsem se trochu po podání motala,to se urovnává. Vadí mi váha, asi jsem zavodněná nebo já nevím, někdy mám pocit, že prasknu....Na spaní dobrý, někdy mě nejdou rozlepit oči, hihihi. Ale dělám turnus,takže i noční, což brát na noc nemůžu,tak řeším pouze 25mg,abych nebyla bez dávky. Spíš řeším, jestli ještě vydržet,aby se trochu ta váha zlomila nebo se vrátit k Citalecu.Upřímně - slibovala jsem si od tohu trochu zhubnout.

Petra (St, 8. 7. 2015 - 11:07)

I já s tím hodně bojuji a myslím,že je to na stálo.Asi si také zajdu pro trittico a budu brát nepravidelně,jen když nebudu moct spát.Stylnox nedoporučuji,ten jen nárazově,když nemůžete spát,rozhodně ne denně.

Petra (St, 8. 7. 2015 - 11:07)

I já s tím hodně bojuji a myslím,že je to na stálo.Asi si také zajdu pro trittico a budu brát nepravidelně,jen když nebudu moct spát.Stylnox nedoporučuji,ten jen nárazově,když nemůžete spát,rozhodně ne denně.

na (Út, 7. 7. 2015 - 23:07)

stilnox bacha je moc navykovej po roce brani jsem si myslela,že ho vysadim a ouvej,bylo zle. Nespala jsem i 3 dny a to fakt nespala,pak jsem vysilenim zkolabovala,odvezla mne rychla.Takže pak jsem měsic ležela na psychině a jen jsem spala aspala-nevim čim mne ladovali,ale bylo to fajn se vyspat.Nyni jsem druhým rokem na Triticu a docela mne sedi,nespim nijak dobře,ale spim a to je duležite,jso udny kdy spim i 4 hodiny bez probuzeni a pak mne stači jen se dvě hodiny převalovat.ale jsou dny kdy spim tAK PO PUL hodině a je to nekonečne,nyni jdu opět na kontrolu,tak asi mne bude muset něco přidat. Je mne 45 let,takže si myslim,že je to již napořad. Ale radějic prašky než se trapit

Barča (Út, 7. 7. 2015 - 13:07)

Já mám problém s usínáním, rok jsem brala tritico a šlo to. Ale pak najednou nejen, že jsem zase nemohla usnout, ale asi ve 4hod ráno jsem se vzbudila a zabrala až v 8.00 (pokud jsem tedy mezitím nemusela vstát a jít do práce). Tak jsem se zase vrátila ke Stilnoxu.

Petra (Po, 6. 7. 2015 - 12:07)

Mají než.účinky,závislost na nich asi ne,jsou to antidepresíva.

Petra (Po, 6. 7. 2015 - 12:07)

Mají než.účinky,závislost na nich asi ne,jsou to antidepresíva.

Petra (Po, 6. 7. 2015 - 12:07)

Mají než.účinky,závislost na nich asi ne,jsou to antidepresíva.

Magda (Po, 6. 7. 2015 - 11:07)

A jak dlouho se ma uživat tritico na zlepšeni spanku a hlavně co potom je zavislost? Jestli mate někdo s tim zkušenosti, tak budu rada ta zodpovězeni. asi do něho taky budu muset jit,nebot nic nepomáhá a ty nevyspané noci jsou děs...

Reklama

Přidat komentář