Reklama

cysta v ledvině

Petr (Ne, 15. 3. 2009 - 17:03)

dobrý den, je mi 44 let a cca před měsícem jsem si začal uvědomovat, že při opírání při sezení nebo při ležení na pravem boku mám sice malý, ale nepříjemný tlak v zádech.Doktorka mě poslala na SONO, kde mi našli 2 cysty, jednu 11mm v pravé ledvině a ve druhé 33mm.Jsem z toho trochu vykulenej, je třeba se obávat něčeho,na co člověk nechce myslet? děkuji za reakce

Eva (Po, 16. 2. 2009 - 10:02)

Můj manžel má velikou cystu v ledvině už alespoň 25 let, jednou za rok jezdí k lékaři na ultrazvuk na kontrolu jestli se nezvětšuje. Prý by operovali až při změně cysty. Manžel žádné problémy nemá.

majka (Pá, 23. 1. 2009 - 21:01)

mé dceři byl zjištěn tumor na levé ledvině asi 5 cm. Má jít na operaci. Je to operace náročná? Děkuji za odpověď

Dita (St, 7. 1. 2009 - 17:01)

Jedine, co me od te doby vytaci, jsou prepulene holky s obnazenymi ledvinami v chladnem pocasi. Takze na nastydnuti vazne pozor, to souhlasim jednoznacne!!

Dita (St, 7. 1. 2009 - 17:01)

Chtěla bych všechny uklidnit, cysta ještě vůbec nemusí znamenat nic vážného. Já mám jednu ledvinu úplně odebranou pro zhoubny nador před pěti lety a na té druhé se mi ted objevila cysta, takže bych se musela zbláznit, kdybych neměla optimismus, protože třetí ledvinu už nemam. Jestli mohu poradit, vice nez cokoliv jineho neprospiva strach, ktery nejen ledviny, ale cely organismus vysiluje a zatezuje. Vim, o cem mluvim, tak pokud jste zatim jen v rovine uvah, tak se nic nedeje, a pokud by se neco potvrdilo, teprve potom je treba zmobilizovat vsechny sily a bojovat. Ja jsem to ziva ukazka toho, ze zvitezit se da a to mi bylo tehdy třicet let... Držte se!!!!

Leeena (St, 29. 8. 2012 - 21:08)

Dobrý den chtěla sem se...Měla jsem cystu na ledvině o velikosti 14 x 9 cm. Přišlo se na ní náhodou, kdy jsem začala kolabovat, zjistili mi v mých 28 letech vysoký tlak a začalo se pátrat po příčině. Tehdy jsem zjistila, že co doktor, to jiný názor. Léčili mě tři lékaři, každý měl názor jiný. Byla jsem za pokusného králíka lékaři, co mi dúvěryhodně sliboval jak mi pomůže a nakonec jsem prodělala jednu operaci zbytečně a užila si spousty nepříjemností. Ale nakonec cystu odstranili s půlkou ledviny /díky výbornému primářovi v Liberci-jinak totiž měla jít ledvina původně pryč celá/ a dnes, rok po operaci jsem naprosto v pořádku, ledvina funguje jak má, druhá ledvina je v pořádku.

h (Pá, 13. 4. 2012 - 14:04)

Dobrý den chtěla sem se zeptat,mému synovci 18tiletému našli cistuna ledvině a chtěla jsem se zeptat mám se bát toho že mu to muže jednoho dne prasknout a přijíd oní děkuji za odpověd.

pedagog (Pá, 14. 10. 2011 - 12:10)

Některé bylinky, např... Ano, konzultovat s odborníkem a tím rozhodně Granvin není !!!
Granvin - 24 let, žvanil bez odborné kvalifikace, prodejce potravinových doplňků !!

Granvin (Pá, 14. 10. 2011 - 01:10)

Některé bylinky, např Yucca mají vliv na cysty, ale je vhodné to konzultovat s odborníkem, protože jedině tak člověk dosáhne očekávaného výsledku.

M (Čt, 13. 10. 2011 - 12:10)

taky mám cystu v levé...Nojo, jenže já mám cysty v obou ledvinách a třetí mi nenašli. Mohu se tedy radovat jen proto, že mám blízko dialýzu??

Radovan (Čt, 18. 8. 2011 - 23:08)

Mám cystu na levé ledvině...taky mám cystu v levé ledvině, vyndat se to v podstatě nedá, takže nezbývá než s tím žít pokud to jde. všem takto postiženým bych doporučil myslet na jiné radosti života a kašlat na to. až se cysta jednoho dne probudí, máme aspoň jistou naději v tom, že ledviny jsou dvě ;)

františek šaris (Ne, 19. 6. 2011 - 19:06)

Dobry den mam cistu na ledvine 11cm,14mm,na horni leve ledviny co to znamena a pak mi napsal doktor zavier epidimitis cotoje dekuji čijeto važni dase to lečit ,

J. (Ne, 5. 6. 2011 - 21:06)

No právě že jediný co mi...Tykej mi :-)). Pokud máš CRP 25, tak je to pořád vysoké, protože norma je do 5. Já mám taky stále zvýšené CRP a teplotu denně do 38 a někdy i nad 38. Zánět ledvin jsem teda neměla, ale i tak mi přijde od doktora dost nefér pacienta alespoň krátce neinformovat o jeho zdravotním stavu. Vidím, že je to všude stejné. Nejspíš si budeme muset najít jinýho doktora :-((.

M (Ne, 5. 6. 2011 - 18:06)

Také mi letos našli cystu.Zprvu mne to zaskočilo,ale jsem přesvědčení,že se už na nic nenechám léčit,jen asi tlumit bolest.O žití již nestojím.Je mi však líto,že máte o sebe obavy,přeji vám uzdravení a optimismus v hlavě.Držím palce.

V. (Ne, 5. 6. 2011 - 11:06)

Mně v lednu 2011 taky...No právě že jediný co mi řekli že mam cysty na ledvině a pak honem honem pryč.. Taky nevím co s tim, spíš mě trápí ta bolest která je po náročnějším dnu větší, většinou jsem tak unavená že po škole jdu hned spát, už jsem od začátku roku brala asi 4x antibiotika.. Prostě už chci být zdravá. Chci žít zase normálně, proto pořád zkoumám, z čeho by mi takhle mohlo být :( Akorát že narazit na doktora,který by vám chtěl opravdu pomoct a ulevit je dost těžké :( Např. když jsem po prvním zánětu byla odeslána na nefrologii tak mi tam doktorka řekla, že i přesto že mam CRP 25, mam pořád kolem 37,5 a furt je mi špatně tak jsem úplně zdravá.

J. (So, 4. 6. 2011 - 17:06)

Dobrý den,
V prosinci 2010...Mně v lednu 2011 taky náhodně našli v ledvině cystu o velikosti 9 mm a prý je neškodná. Ledvina mě občas bolí, nevím, co si o tom mám myslet. Našli mi ji na ultrazvuku a závěr zní "korová cysta o vel. 9mm". Jak se jmenuje ta tvoje cysta, nebo cysty a jak jsou velké? Taky mi to vrtá hlavou. Díky za odpověď

V. (So, 4. 6. 2011 - 10:06)

Dobrý den,
V prosinci 2010 jsem prodělala akutní pyelonefritidu (CRP 450) a i po zaléčení zánětu mě ledvina stále pobolívala. Výsledky byly v pořádku, takže mi všude řekli že to je nejspíš od zad, takže jsem to nějak víc neřešila. Asi před čtrnácti dny jsem prodělala druhou pyelonefritidu - naštěstí jsem přijela k doktorovi včas takže jsem už neměla tak velký zánět. Včera jsem byla na kontrole a doktoři mi našli cysty na ledvině, nejdříve si mysleli že se jedná o absces,ale naštěstí to vyloučili. Vůbec nic mi o té cystě neřekli,takže je možné že mě ledvina pobolívala a stále pobolívá z té cysty?

JARKA H. (Pá, 8. 4. 2011 - 21:04)

16.3. ME ODVEZL SVAGR S BOLESTMA DO NEMOCNICE NASLI MI CYSTU O ROZMERECH 12X12 CM OKAMZITE MI JI LIKVIDOVALI A ZJISTILI ZE TAM JSOU JESTE DVE MALE PRO JISTOTU MI UDELALI PUNKCI LEDVINY TED CEKAM NA VYSLEDKY . BYLINKAM MOC NEVERIM ALE JESTLI MATE ZKUSENOSTI ZE POMAHAJI TAK BYCH JE ZKUSILA .

Romanitta (Pá, 4. 2. 2011 - 09:02)

Ctěla jsem se zeptat.. Mám...Paní Kristýnko, také jsem měla cysty na ledvině, pomohly mi bylinky, které jsem začala užávat,pokud máte zájem o více info ráda zodpovím na [email protected]

Alena (Po, 7. 9. 2020 - 20:09)

Našli mě cistu pod ledvinou velkou 10.cm doporucou mě operaci ale přes břicho celou mě chcou rozrezat co mi poradíte

Reklama

Přidat komentář