Reklama

PANGAMIN - je mi po něm špatně...

Lucka (Čt, 26. 4. 2007 - 14:04)

Ahoj, slyšela jsem, že pangamin pozitivně ovlivňuje migrény. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

sara (So, 24. 2. 2007 - 18:02)

no problémům se zažíváním při braní pangaminu se nedivím...při přemnožení kvasinek se nesmí brát a vzhledem k tomu, že je má přemnožena většina populace (bežne se stravující, což jsou sladkosti, hodne masa, a u žen HA) tak to podporuje kvasinky jak blázen!to je pak nadýmání a rozhození celýho těla..samozřejmě u zdravě se stravujících může mít příznivé účinky, ale je vždycky lepší přijmout vitaminy ze stravy než z chemicky zpracovaných vitaminů

Jarda (So, 24. 2. 2007 - 14:02)

No Iveto nezaměňoval bych jednoduchost za upřímnost...

Petr (Út, 9. 1. 2007 - 12:01)

Užívám ho i můj pes (1:1) a jsme tomu oba RÄDI !
Doporučenou dávku (- l tblt, abychom tolik neutráceli a dýl nám to vydrželo...)

King (So, 9. 12. 2006 - 12:12)

jím toho 16 tablet denně.....a je to good!! jediná navýhoda je že jsem si musel koupit druhou ledničku :-D

Pavel (Čt, 2. 11. 2006 - 06:11)

Pro Krystínu.Z vlastní zkušenosti vím, že dlouhodobě stačí jedna tableta denně po jídle.To stačí. Jak píšou užívat denně až 12 tabletje moc! Člověk je převitamínován ,,B,,! Stačí opravdu 1 denně!

To Boda (Út, 3. 10. 2006 - 21:10)

Určitě je to možné v tak krátké době, mě bylo bolel žlučník už první den, prakticky hned jak to dolezlo do těla:)

3.10.2006 18.04 (Út, 3. 10. 2006 - 18:10)

Máte někdo zkušenost s algaminem to je pangamin s chlorellou nyní ho beru čtvrtý den a všude mě píchá v celé páteři a v hlavě nevím jestli to s tím souvisí je možné že by se to takto projevovalo už po tak krátké době? když jsem byla malá tak jsem ho brala a nic mi po něm nebylo díky za odpověd´

Iva* (So, 23. 9. 2006 - 03:09)

Pangamin obsahuje kvasnice a ty nemusí každému dělat dobře. U někoho způsobují nadýmání, a tím i potíže jedincům, co nemají v pořádku žlučník (bolest pod pravou lopatkou). Vitamín B3 také ve větších dávkách a při dlouhodobém užívání může způsobovat problémy, viz: http://www.ordinace.cz/clanek/vitamin-b3-niacin-nikotinamid-vitamin-pp/

sm (Čt, 21. 9. 2006 - 20:09)

chtěla bych se zeptat paní doktorky - četla jsem diskuzi a mám uplně stejný problém, jako někdo tu uvádí - píchání pod pravou lopatkou po požití pangaminu - s čím to souvisí? V čem je problém?

H (So, 2. 9. 2006 - 13:09)

Máte někdo zkušenosti, že po užívání Pangaminu bifi plus se vám zlepšilo zažívání, případně jste odstranily zácpu, nebo aspoň zlepšily vyprazdňování?

Jana (Ne, 30. 4. 2006 - 23:04)

Adame,nevis, cim by mohlo byt to, ze pri uzivani Pangaminu trpim hroznou plynatosti?Je to alergie na nej?Rada bych ho brala, uz kvuli laktobacilum,vit.B atd.,ale to nadymani je silene a navic mi je po nem i zle od zaludku.Samozrejme jsem ho prestala brat,nadymani zmizelo.Taky by me zajimalo, zda je mozne ho necim podobnym nahradit?Diky za pripadnou odpoved:-)

Adam (Ne, 30. 4. 2006 - 13:04)

Pangamin je potravinový doplněk a jako každá potravina může i on u přecitlivělých jedinců vyvolat alergii.Ale jsou to spíš výjimky, neboť pangamin je 100% přírodní preparát, takže je to riziko výskytu alergie minimální.Pokud se tak ale stane, je třeba ho nejíst. Ale pozor: v případě některých onemocnění se může stav na krátkou dobu(2-3 týdny) nepatrně zhoršit a teprve pak dojde ke zlepšení. Mimo jiné je pangamin výborný na zánět žaludku a na celý trávicí trakt. Varianta s Bifi navíc řeší kandiozy, problémy s pletí, se zácpou, s různými druhy ekzémů. Ostatně více na www.pangamin.cz

Jarka (Po, 26. 9. 2005 - 22:09)

Můj syn byl na brigádě v Izraeli a od návratu má lehké žaludeční potíže. Musí si dávat pozor na to co sní. Nabídla jsem mu asi před rokem Pangamin a jak to on sám vnímá, tak jemu pomohl v tom, že se mu žaludek

Iva (Po, 26. 9. 2005 - 13:09)

A k čemu všemu je Pangamin dobrý? Bylo uvedeno, že na exémy, alergie. Na co ho dále užíváte a s jakými výsledky?

Bohumíra Narwov (Po, 26. 9. 2005 - 11:09)

Moje dcera užívá Pangamin od svých 14ti let. Protože má vrozený ekzem vyzkoušeli jsme všechno možné a můžu říci, že pangamin ji pomohl, ekzem už nemá,má pěknou pleť a nikdo ji nehádá jeji věk. Dnes je jí 31 let.Vypadá o hodně mladší než ve skutečnosti je. je sice pravda, že když začínala pangamin užívat, měla zažívací potíže, nadýmání atd..Na pangamin si taky můsí organizmus zvyknout a to tak, že ze začátku užívala jenom jednu tabletu denně a potom si přidávala do doporučující dávky.Dnes užívá pangamin pravidleně a žádné problémy nemá. Já sama jsem taky chtěla užívat pnagamin, ale bohužel jsem měla zažívací potíže.Protože jsem alergik vysvětlil mi můj ošetřující lékař, že zřejmě nesnáším nějakou složku obsaženou v pangaminu. Někde jsem četla, že pro lepší snášenlivost pangaminu je vhodné jej zapít citronovou šťávou, aby nedošlo ke kvašení v zažívání. Jinak všem doporučuji pangamin vyzkoušet.

Hana (Čt, 15. 9. 2005 - 10:09)

Právě se potýkám s přesně týmiž problémy (bolest v pravém podžebří a výrazná bolest pod pravou lopatkou). Užívám v nevelkém množství Pangamin (modré balení) dlouho denně, teď, když mi v krevním obraze zjistili lehkou anémii, koupila jsem si Pangamin Bifi Plus a zvýšila dávky. Odezvou je už několik dní popsaná bolest. Jsem ráda, že vím po čem to zřejmě mám a že mohu doufat, že bolest po vysazení jinak asi opravdu zdravého Pangaminu odezní. Přeji hodné zdraví Hana

Míra (So, 10. 9. 2005 - 23:09)

Paní Dadáková, která píše, že je pangamin s pupalkou ze 30 % přírodní je asi jaksi pomýlená. Zajímalo by mě, kde k těmto informacím přišla. Pracuji v lékárně už několik let, jsem Mgr. a bezpečně vím, že pangamin je jedna z několika mála věcí v lékárně, která je 100 % přírodní. Vzhledem k tomu, že doporučuje osobní rady tak nejspíš patří mezi dealery multi-level společností jako je Herbalife, Akuna atd. Dost nechápu, když někdo jí 8 let vitamíny, ty mu jaksi nefungují a pak si koupí chemický mulťák a náhle pocítí dramatickou změnu. Buď na mě vitamíny zabírají nebo ne. A pokud je zastánkyně přírody, tak proč si proboha kupujete chemii? Musím vás vyvést z omylu, protože neexistuje přírodní multivitamín, u kterého by se užívala 1 tableta denně. Vždy je to v těchto případech chemický suplement. Tedy - alespoň co se týče lékárenského sortimentu. Pokud nejste sama prodejce nějaké firmy a neděláte si touto cestou reklamu... Já osobně pangamin ráda doporučuji, protože je to přírodní doplněk za pár korun a navíc je spousta pacientů s úspěšnou léčbou různých neduhů, kteří se pro něj vrací. Takže proto se pangaminu budu vždy zastávat. Ale nutno dodat: Vyvážená potrava je skutečně na prvním místě!

Irena (Po, 24. 12. 2018 - 18:12)

Mluvíte mi z duše!!! Hned jak jsem přečetla to o těch 30% a ten "tajemný" vkaz, napadlo mě, že jde o dealerku. Osobně jsem poprvé baštila Pangamin před 30i lety na akné, nehty a svalovou hmotu. Bylo mi 16 let a vrhala koulí a házela diskem. Pak ještě po porodu - zase akné, nehty a vlasy. Po gyn. operacích a ode dneška zkouším jestli mi pomůže s únavou po fyzické zátěži v práci a špatném spánku (spánková apnoe). Uvidím jestli pomůže, ale každopádně jako první se snažím zkoušet PŘÍRODNÍ a ČESKÉ výrobky. Tak asi tak... Hezké dny všem!

Bára (Út, 9. 8. 2005 - 19:08)

Děkuji za odpověď. Určitě bych si nechala poradit, jaké multivitamíny doporučujete. Já osobně dávám přednost pestré stravě. Připadá mi to přirozenější. Jediná výhoda vitamínů je to, že ten jejich příděl máme pod kontrolou.

Reklama

Přidat komentář