Reklama

Existuje Bůh?

Borec (Čt, 27. 6. 2013 - 21:06)

Evolučně úspěšná...Evolučně úspěšná náboženství jsou prostě ta, která se prosadila. Většinou jsou to takový, který podporujou moc vládnoucí třídy, umožňujou kontrolu poddaných, odměňujou poslušnost, trestaj vzpurnost, nestrpí nějakej osobní výklad atd. Kdyby takový křesťanství nebylo, tak tady nevysedáváš a nepoučuješ o hmotě.

Je humorné, když fanatický křesťan blábolí o černobílým vidění. Víš, co ten výraz znamená? To znamená posedlost rozlišováním věcí na dobrý a špatný. To opravdu není věc, která by se dala ateistům vyčítat.

ale ateisté toh (Čt, 27. 6. 2013 - 21:06)

Ne,bylo to míněno tak že...Kurňa, ateisti ho nehledaj. Ani v sobě, ani jinde. To jen věřící jsou v zajetí neustálýho hledání ňáký tý boží berličky.
Si myslejí, že když věřejí oni, tak musejí věřit všici, i ty co nevěří.

myslím (Čt, 27. 6. 2013 - 21:06)

věří v sebe do té doby,...že je to pravda, atheisté volají Boha,v kterého nevěří, ale proto, že není koho volat a křesťanství nám tu bytost vložilo do úst, užíváme ji , zlidověla, zastupuje slovo pomoooooc!

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

?Na to lze říct snad jen...Ne,bylo to míněno tak že každý člověk sice chybuje,ale ateisté toho boha hledají v sobě.Sebedůvěra a spoléhání(přiměřené)je určitě na místě,ale ne bezvýhradná víra ve vlastní omezené schopnosti a přehled.Pokud někdo hledá boha v sobě,jistě ho nenajde a zažije zklamání.Přizná-li si to ovšem.

hm (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

věří v sebe do té doby,...Tak ty jsi i jasnovidec?
Nevídáno, jak jsou ti věřící povznešení.

Ateisté (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

věří v sebe do té doby, než je něco hrozného, co nemohli nijak ovlivnit, postihne. Pak i ten největší ateista začne volat Boha na pomoc.

Dane (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

ty jsi jehovista, nebo jen věřící fanatik.

Dane (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

chceš říct, že ateisté selhávají, klopýtají?
Naopak, ateisté jsou silní, věří sobě i v sebe. Nepotřebují se opírat o něco, co není. Co je jen vysněným přáním. V něco, co není dokázáno.

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 18:06)

a ateista přesto pevně...?Na to lze říct snad jen to,že člověk když už, tak může maximálně věřit sobě,ale ne v sebe.Jen nevím jakou má potřebu se někdo přímo chlubit že je ateista,to snad chce zdůraznit to že jako člověk klopýtá a selhává na každém kroku a spoléhá jen na svou slabou sílu?

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 18:06)

Nevíra že Bůh existuje,...Je nasnadě otázka proč se domnívat a s úplnou lehkostí předpokládat že Bůh neexistuje.Já ani ty jsme ho sice nikdy neviděli,ale přesto máme v této věci odlišný názor.Jen na základech racionálna toto určitě nejde hodnotit,jelikož takové ohodnocení by bylo hodně nedostatečné.Přesto ale mnohým takovéto černobílé vidění vyhovuje.Víra v boha se nezakládá na nějakém důkazovém materiálu,který i kdyby byl,tak by se jednalo jen o hmotné potvrzení existence určitého subjektu,a hotovo šmitec,to by bylo všechno.Je tedy jasné že nevíra v Boží existenci se nemůže u ateistů ztotožnit s absencí jakýchkoliv přímých důkazů o Bohu,problém je někde jinde než v tom že prostě žádného boha neviděli,důkazy na to taky nejsou,teda aspon ne takové jaké by si představovali, a proto se celá záležitost zamete pod stůl.

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 18:06)

1) Věřit v jednoho Boha...Evolučně úspěšná náboženství,co to je?Na to aby bylo něco evolučně úspěšné tak nepotřebuje žádné náboženství.I když se mi už s principu organizovaná náboženství a spolky nezamluvají,tak jsem přesto zastáncem toho že člověk by měl dodržovat nejen "světskou" morálku,ale taky plnit Boží přirozený řád a jeho stanovy.Nebot' ne vše co není světskou mocí zákonně postižitelné,je taky jinak morální.Všichni víme o co jde.

sardanapal (So, 23. 5. 2015 - 19:05)

Ok .tak to zas rozjedem ....

Jseš srandista (Čt, 27. 6. 2013 - 09:06)

Věda mnohokrát dokázala,...Prej: Věda mnohokrát dokázala, že neživá hmota nevytvoří buňku ani s maximální lidskou pomocí a úsilím.

Roztomilá lež.

Pravda zní jinak.

Zatím ještě nebyly provedeny všechny kroky potřebné ke vzniku umělého života.

Nebyl proveden ani důkaz, že postupný vznik živé hmoty z neživé by měl být principiálně nemožný.
Mimochodem, kde je podle tebe hranice mezi "živou" a "neživou" hmotou?

Takže tvé tvrzení "Věda mnohokrát dokázala..." je lživé. Takový důkaz totiž proveden nebyl.

Logicky chybné je i tvé tvrzení o ateismu jako víře v neexistenci Boha - viz diskuse výše.

my jsme žáci 3. (Čt, 27. 6. 2013 - 08:06)

slunce . voda. vzduch.

Tohle jsou jednoduché přírodní jevy, které stvořily život.

ateismus je vír (Čt, 27. 6. 2013 - 08:06)

Věda mnohokrát dokázala, že neživá hmota nevytvoří buňku ani s maximální lidskou pomocí a úsilím..., a ateista přesto pevně VĚŘÍ, že Stvořitel neexistuje. :)

atd. atd. atd.

ateismus je víra v neexistenci Stvořitele

proboha (St, 26. 6. 2013 - 16:06)

nějak zamotané, hele jestli...co to je za slovosled tady je snad někdo vožralej nebo totálně mimo :-))))))))))))

hm (St, 26. 6. 2013 - 15:06)

Jsem rád, že moje...taky bych chtěl vidět toho borce,plno lidí si tu zvyšuje své mizerné sebevědomí tupými rádobysrandičkami :-)

je (St, 26. 6. 2013 - 15:06)

Jsem rád, že moje...skutečně trapné jak zde někteří reagují,no odpusť jim nevědí co činí

Borec (St, 26. 6. 2013 - 14:06)

Ano, někteří lidé jsou...Jsem rád, že moje citoslovce "Bůůůh" se začíná ujímat...

neznaboh (St, 26. 6. 2013 - 13:06)

To máme za to.
„Pojďte,...Vidíš.

Ty třeba věříš, že Mt 25,34-35 je slovo boží. Přestože nemáš jakýkoliv důkaz, že tomu tak skutečně je.

Já považuji údajný Matoušův výrok nanejvýš za jeho čistě subjektivní názor či stejně subjektivní vylíčení událostí.

Výrok z bible je nejvyšším argumentačním trumfem pouze mezi stejně naladěnými věřícími. Pro hluboce věřícího hinduistu, buddhistu, pastafariána atd to zas tak jednoznačné rozhodně není.

A neznaboh se tomu biblocitačnímu pinožení už jen usmívá :-)

Reklama

Přidat komentář