12 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Co znamená, že je Bůh láska?

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
brotherrr (anonym)
Co to znamená, že je Bůh láska? Podívejme se nejprve na to, jak Boží slovo, Bible, popisuje co je to „láska“, a potom se podíváme, jak se to týká Boha. „Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje; není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy; všechno snáší, všemu věří, vždycky doufá, všechno vydrží. Láska nikdy neskončí“. Tohle je Boží popis lásky. Takový je Bůh, a křesťané by si měli vzít za cíl, být také takoví (i když je to postupný proces). Nejvyšší vyjádření Boží lásky je nám ukázáno v Janově evangeliu „Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život.“ „Bůh ale dokazuje svou lásku k nám: Kristus zemřel za nás, když jsme ještě byli hříšníci.“ V těchto dvou verších vidíme, že Bůh nejvíce touží po tom, abychom s ním byli v jeho věčném domově, v nebi. A cestu k tomu nám umožnil tím, že sám zaplatil cenu za naše hříchy. Miluje nás proto, že se k tomu vědomě rozhodl. . Láska odpouští. „Když ale své hříchy vyznáváme, Bůh je věrný a spravedlivý – odpustí nám naše hříchy a očistí nás od každé nepravosti“. Láska (Bůh) se nikomu nevnucuje. Ti, kteří k němu přichází, tak odpovídají na jeho lásku. Láska (Bůh) je ke všem laskavá. Láska (Ježíš) činí dobře všem, nikomu nestraní. Láska (Ježíš) nedychtila po tom, co mají ostatní a žila skromný život, aniž by si stěžovala. Láska (Ježíš) se nevychloubala tím, čím vším je – ačkoliv by dokázala přemoci každého, kdo by se s ní střetl. Bůh si nevynucuje poslušnost. Bůh si nevynutil poslušnost svého Syna. Ježíš dobrovolně a ochotně poslechl svého Otce v nebi. Písmo říká:„Aby svět poznal, že miluji Otce a že jednám, jak mi Otec přikázal“ . Láska (Ježíš) vždy hledá to, co je v zájmu ostatních. Tento stručný popis lásky nám ukazuje nezištný život, který je v naprostém protikladu k sobeckému životu obyčejného člověka. A jasné na tom všem je to, že všem těm, kdo přijali jeho Syna Ježíše jako svého osobního Zachránce od hříchu, dal Bůh schopnost milovat úplně stejnou láskou, jakou má on sám skrze moc Ducha svatého. Jeho milostí jsme takto ospravedlněni, abychom se stali dědici věčného života, který očekáváme.
8. Únor 2012 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Bůh není láska. Bůh je naprosto neutrální entita-nebo jinak řečeno, je to stejně láska jako nenávist. Láska je prostě láska. Jistě, církevníkům se velmi hodí slučovat lásku s Bohem, protože láska je lidmi vnímána jako dobrá věc a jejich Bůh je pak jaksi přitažlivější. Nenávist neláká, a tak se vymýšlí hromosvody typu Satana, na kterého se nahází všechno to špatné a zlé, jen aby se církevnický Pánbůh uchoval čistý a laskavý... no, kdo na to skočí, holt mu není pomoci. Informace už dnes jsou, jen si je opatřit.
10. Únor 2012 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Bůh není láska. Bůh je...Ne, Šárí, nejsou na to informace a nikdy nebudou. Je to v každém člověku, čemu chce věřit.
10. Únor 2012 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Ale ano, jsou informace. Dnes už není středověk. Je ale fakt, že každý věří něčemu jinému, podle toho, jak je právě "nastaven".
10. Únor 2012 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
máš (anonym)
Bůh není láska. Bůh je...pravdu- informace jsou. Jen si najít ty pravé. Bůh je láska, ale jiná. A než mě napadneš z "pámbíčkářství", tak to opravdu nejsem.
10. Únor 2012 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Gott (anonym)
Co to znamená, že je Bůh...Že je všudypřítomný.
24. Duben 2012 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
meo (anonym)
Co to znamená, že je Bůh...Je jedno, kdo co přijal. Vše, na co se podíváš - strom, květina, zvíře, člověk - je tvořeno s láskou a veškerá tvorba je božským projevem ve hmotě. Nejsme schopni si svoji božskost uvědomit, neboť jsme odtrženi od božského vědomí egem a ono nás odvádí od vlastní božskosti. Nezáleží na tom, jestli jsi křesťan nebo pohan, když jsi schopen zklidnit své egoické projevy, jsi schopen vidět i lásku, se kterou je vše tvořeno, láska je v umožnění sebeprojevu, láska je i v tom, že je ti dovoleno nabít si ústa a z toho se poučit z chyb a omylů, čímž získáváš víc znalostí a zkušeností. S tímto uvědoměním odchází touha posuzovat a kritizovat, neboť v rozmanitosti je krása a božská energie se skrz nás manifestuje ve hmotě. Takže nemůžeme nebýt jeho součástí. Závěr? Jsme láskou a nevíme o tom. Zatím
5. Říjen 2012 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
meo (anonym)
zřejmě vlákno made in...Je to prosté, ale my jsme zvyklí hledat složitosti a komplikace, takže jednoduchost nám lehce uniká. Zvíře se chová velmi jednoduše - prostě si hlídá své místo v potravním řetězci. My lidé máme možnost vymyslet, jak se nestat něčí potravou a místo toho jsme vymysleli, jak se vzájemně zabíjet bez příčiny. Na to se nabalují další maličkosti ohledně boje a obrany a máme komplikaci jako hrom. Církve a sekty si vše přizpůsobí, aby mohly kontrolovat a ovládat. Kdo to neprohlédne, má co chtěl, protože to přijal dobrovolně
6. Říjen 2012 - 17:04
Obrázek uživatele Superman
Superman
zřejmě vlákno made in...Boží cesty jsou nevyzpytatelné. A to jsem tu dnes poprvé. ?
15. Duben 2013 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
lola (anonym)
Supermane, zdravíme tě.
15. Duben 2013 - 22:39
Obrázek uživatele Superman
Superman
Supermane, zdravíme tě.Ahoj lolo. ? Abych taky něco napsal k tématu... myslím si to, že když se řekne, že Bůh je láska znamená to, že tam kde je láska je Bůh. ? A kde se lidé nenávidí tam panuje ďábel. ? A nemyslím si, že to jsou naši Stvořitelé, ale mimozemšťané, kteří nám přišli pomoci, aby jsme jednoho krásného dne žili mezi sebou v míru a nemlátili se mezi sebou jako primitivové. ?
15. Duben 2013 - 23:14

Přidat komentář