Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
182 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Cluster headache

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Cluster headache Vyznačuje se záchvaty kruté, zásadně jednostranné bolesti v oblasti oka, očnice, nad očnicí nebo ve spánku. Bolest trvá 15 minut, ale i 3 hodiny a může se vyskytovat častěji než jednou za dva dny. Je provázena překrvením spojivek, slzením, sekrecí z nosu, pocením na čele i v celém obličeji, zúžením zornice, poklesem nebo otokem očního víčka. Ataky se vyskytují v sériích trvajících týdny nebo měsíce, mezi nimiž nastávají období zklidnění v rozmezí několika měsíců či let. Mate s tim nekdo prosim zkusenost? Napr. co uzivate za leky ci jine prostredky? Co s tim, poradil Vam lekar neco co pomohlo? DIKY
10. Květen 2007 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Trpím Cluster headache již doluho, a když jsem se ptal mého praktického lékaře ohledně příčin a léčiv na tuto nemoc, zjistil jsem že toho o ní moc neví, tak jsem začal sám zkoumat čím to může být, a po delší době jsem přišel na to, že (u mě) začátky sérií způsobuje delší působení elktromagnetického pole v okolí hlavy (za polštářem mám velkou hromadu kabelů)je to vlastně taková rozbuška, co odpálí sérii velmi krutých bolestí táhnoucí se i 2 týdny. Léky sice zabírají, ale málo a na krátko dobu. Např.: Začne mě bolet hlava => vezmu si apoibalgin 400, ten působí průměrně asi 60minut, poté jeho účinky přestanou, a bolest se vrací znovu. Zatím jediné dvě věci co mi pomohla proti tomu aby se bolest chvíli po užtí prášku nevrátila byly kofein a nikotin, tím nechci nikoho nabádat, aby začal kouřit, či pít litry kávy, ale v lékárnách lze zakoupit prostředky pro odvikání kouření(náplasti, žvýkačky atd...) které také do vašeho těla nikotin dostanou, a kofein není jen v kávě, ale i v limonádách. Avšak musím upozornit, že toto je můj případ, ne všeobecný návod.
8. Říjen 2007 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Tak já cluster headache trpím taky už nějaký ten pátek a zrovna teď mám období, kdy to jede celkem dost...nikomu bych to nepřál. Ale zjistil jsem, že při záchvatu pomáhá klikování nebo sedy lehy...prostě nějaká fyzicky náročná činnost...člověk se tak dokáže trochu odprostit od bolesti a je to pořád lepší než tlouci hlavou do zdi...no a pak už nezbývá než čekat, až to období (tak měsíc nejdéle) zase na nějakou dobu zmizí.
13. Únor 2008 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ahoj taky trpím cluster headache.právě procházím obdobím kdy je to nejsilnější..naštěstí to trvá jen 2 týdny až měsíc a to jen jednou v roce a to většinou v unoru nebo březnu..pokles levého víčka zarudnutí oka silná tepající bolest za okem ve spánku..obvykle trvá 2 až 3 hodiny..skoro každý den.. někdy i hned po probuzení někdy uprostřed noci.lékaři mi toho moc neřekli protože se o ní moc neví prý je to spíš mužská nemoc a jedná se o špatné prokrvení mozku a nejspíš zužení cév. zkouším akupunkturu ještě nevím jestli zabere byl jsem teprve na 1 sezení k výsledku je jich třeba 5...při migréně mi občas pomáhá akupresura na internetu si mužete vyhledat akupresurní body proti migréně...každopádně mi nejvíce pomáhá sumigra...zapírá do pul hodiny ...a pak mám klid jen jsem hodně unavený ospalý a zpomalený...ale pořád je to uleva..taky 3 měsíční preventivní kura convulexu by mohla pomoci .při migréně mi ztuhne krční svalstvo..kdysi jsem měl problémy s ramenem a ted ho trochu šetřím bylo mi řečeno že by to taky mohl být duvod migrény...nadměrné zatěžování jedné strany ..špatný spánek..matrace ,,špatné držení těla..problémy s páteří..atd..takže myslím že by ty kliky a jiné třeba protahovací cviky mohly zabrat.hodně štěstí s léčbou ,,,Daniel 22
11. Březen 2008 - 1:08
Obrázek uživatele Návštěvník
lizzy (anonym)
Přítel má cluster headache. Vypadá to, že jeho lékař o téhle nemoci věděl o něco více, ale pravděpodobně to bude tím, že je z Anglie. Ani já jsem o téhle nemoci nikdy předtím neslyšela a tak mě to docela překvapilo i v tom, že jsem donedávna nenašla ani zmínku na stránkách českých. Taky bych se rádo dozvěděla něco víc o možnostech léčby nebo spíše utlumení bolestí. Protože dle mé zkušenosti je náhled v Čechách a to bohužel i ze strany lékařů docela skeptický (a nebo, jak píšete, lékaři cluster headache ani neznají) a přítel jakožto cizinec, který neumí česky, má s lékařskou péčí ještě větší problém. A co vím od přítele a z nějakých anglických zdrojů...Osvědčuje se užití léků proti migréně například injekce..nevím ale, jak je to s prodejem těchto injekcí v Čechách (přítel naštěstí zatím čerpá z anglických zásob) a také velmi důležité: v období výskytu bolestí by se vůbc neměl požívat alkohol! Dokonce i když je takzvané období klidu může alkohol cluster headaches vyvolat.
10. Květen 2008 - 0:32
Obrázek uživatele Návštěvník
lizzy (anonym)
Další zdroje udávají, že cluster headache souvisí s nedostatkem přísunu kyslíku do mozku a tak v některých případech může pomoci tzv. hluboké dýchání, kdy si pacient třeba i zacpe jednu nosní dírku a zhluboka nadechuje a vydechuje. A poslední rada: při migrénách často pomáhá velký přísun tekutin (nejlépe čisté vody bez bublin), takže se to někdy může osvědčit i u cluster headache. Tak doufám, že alespoň někomu z vás pomůže některá z rad..mnoho sil!
10. Květen 2008 - 0:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
lizzy Poněkud podceňuješ české lékaře, i když jde o poměrně vzácné onemocnění /asi O,5%/ je převaha u můžů - a o nemoci se dočteš i na českém internetu.
10. Květen 2008 - 8:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Aleš (anonym)
Zdravím, nevíte někdo o nějakém doktorovi, který se v této nemoci vyzná a ví co a jak? Nejlépe na Moravě, ale i zahraničí. Případně prosím o kontakt. Děkuji.
27. Květen 2008 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, také si myslím, že můj přítel má cluster headache, příznaky vámi popsané se dost zhodují, zatím to není jisté, chodí po různých vyšetřeních. Mám o něj strach a doufám, že to nebude nic vážného. Zdraví Hanka.
25. Červen 2008 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
__utma=22592180 (anonym)
Ahoj, také si myslím, že můj přítel má cluster headache, příznaky vámi popsané se dost zhodují, zatím to není jisté, chodí po různých vyšetřeních. Mám o něj strach a doufám, že to nebude nic vážného. Zdraví Hanka.
25. Červen 2008 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindrich Zizka (anonym)
Dobry den, narazil jsem na toto diskusni forum a ztotoznuji se s problemy, ktere tady mate. Jednou za rok, v obdobi od zari do obdobi prvniho snehu me kazde dva dny zasahne bolest okolo celisti, ktera vystreluje do spanku, do oka, nosni dirky a take nekdy do dutiny ustni. Nekdy prejde rychle, po 30 minutach, jindy trva trwba dve hodiny. Clovek je sice vetsinou schopen neco delat, ale nekdy se zadari a nemuzete delat vubec nic. Co jsem vyporzoroval je fakt, ze nejhorsi sitace je, kdyz se clovek s touto bolesti polozi. To boli vice. Mam vypozorovane i souvislosti se zmenou atmosferickeho tlaku, ale nejsou nikterak prukazne. Doktori mi delali panoramaticky snimek celisti, CT mozku, dutin a nikde zadny nalez. Ale minuly rok jsem narazil na tygri mast, nebo take thajskou mast. To je vec, za kterou bych nyni bl schopen zaplatit desetitisice. Sice nepomuze uplne, ale kdyz uz bolest startuje, zacina, a ja tuto mast pouziju, pomerne rychle se snizi nebo i odezni. Nic jineho i nepomaha. Snad jeste nalgesin, ten je super, ale snazim se jej neuzivat nejak casto. Nosni dirka se uvolni ihned po tom, co bolest prejde. Nejhorsi na tom je, ze ted me uz rok a pul nepostihla, rikal jsem si, parada, je to za mnou a minuly mesic praaaask a je to zase tady...:( Hodne sily vsem
30. Červen 2008 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Jindrich Zizka A jde skutečně o cluster headache? Šíření bolesti do nosu a úst /patro?/ bývá i u poměrně vzácně se vyskytujících jiných obličejových neuralgií - potom je nutná spolupráce neurologa a zvláště lékaře z ušního-nosního-krčního.
30. Červen 2008 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Už léta trpím tímto onemocněním. Začalo mi asi tak v období okolo desátého roku života. Koleček po lékařích jsem za svůj život absolvoval nespočetně. Zjistil jsem, že prostě nepomůžou. Moc toho o této nemoci neví, nějakou dobu jsem žil v Anglii, myslím že čeští lékaři toho o této nemoci nakonec ví víc. V době ataku bolesti se můžete ládovat prášky, úleva bude vždy jen dočasná. Já osobně vím, že proti tomuto problému je jediné řešení. Mít dobře uvolněné zádové svaly, jednoduše řečeno hodně na záda nejlépe každý den cvičit. Pokud cvičení vynechám, do týdne nejpozději přijde záchvat. Když už záchvat přejde, zabírá mi silný neslazený zelený čaj. Jsem ho schopen vypít doslova litry. To jsou mé zkušenosti. Nemusí však platit na každého. Každému přeji aby se nenechal touto, doslova hnusnou, bolestí zdolat.
14. Červenec 2008 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Když už záchvat přejde, zabírá ....omlouvám se, mělo být příjde...
14. Červenec 2008 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ahoj všichni, před pár hodinami mi můj lékař diagnostikoval cluster headache. Vzhledem k tomu, co jsem si teď přečetla, musím říct, že jsem moc ráda, že toto onemocnění poznal a nazval hned, takže mi odpadlo běhání po doktorech. Zatím jsem optimistická, mám léky, které mi snad zaberou, klasický ibalgin na toto opravdu nestačí. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Držím pěsti všem i sobě.
24. Červenec 2008 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj všichni, zdá se že už jsem přišel na příčinu mých poslední dobou čím dál častnější bolesti hlavy... Průběh přesně odpovídá většině popisů v této diskuzi. Na většinu nocí (někdy i v průběhu dne) v letošním září bych nejradši zapoměl, a navíc po tom co jsem si přečetl, mohu zřejmě očekávat další "intenzivní prožitky" v dalších dnech... Nevím jak proti tomu začít bojovat, ale asi začnu návštěvou neurologa a zkusím také nějaké rady z této diskuze. Všem nám přeji hodně síly a vůle pro boj s tímto neduhem!
1. Říjen 2008 - 9:47
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Ač nerad, vítej v našem klubu. A drž se.
1. Říjen 2008 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Zdravím 'hedejkáře', tak se mi zdá, že jsem se právě diagnostikoval. Bohužel. U doktora jsem s tím nebyl, ale bolest hlavy mě trápí již mnoho let a více méně odpovídá vašim popisům. Rozdíl je snad jen v tom, že mi trvá cca 3 dny v kuse a pak zase zmizí. To se opakuje několikrát ročně. Čim se to nastartuje jsem zatím pořádně nezjistil, ale mám pocit, že to souvisí s PC - resp. monitoru do kterého stále čučim. Ibalgin nezabírá. Bolest je celkem snesitelná, ale tím že trvá 3 dny tak mě to dost ničí. Tak jestli přijdete na něco, co zabírá tak to bude fajn...
2. Říjen 2008 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahoj vsem, trpim bolestma hlavy a jsem si celkem jista, ze mam to same co vy - tedy cluster headache. jen tak zadny ibalgin nezabare. co jsem ale zjistila, tak mi docela dobre zabere modafen.. i kdyz nic moc, protoze je to lek na chripku a jen tak ho do sebe cpat taky neni moc dobre. Zrovna vcera rano me manzel musel odvezt k doktorovi,ktery mi dal injekci jak mi bylo spatne. Ale i pres prosby me neposlal na zadna dalsi vysetreni...
10. Říjen 2008 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ahoj, mam stejny problem, ale asi jsem mel stesti na lekarku, nebot clustery diagnostikovala po nekolika vysetrenich a tak kdyz to prijde, dostanu recept na Neurontin, ktery beru po celou dobu trvani clusteru, pak postupne vysadim a do dalsiho clusteru mam pokoj. Nez Neurontin zabere (nekolik dni po zacatku uzivani), dostavam cipky proti bolesti (na nazev si bohuzel nervzpomenu) a da se to vydrzet. Takze si taky myslim, ze nemoc neni uplne neznama a nekteri lekari urcite vi, jak si s ni poradit.
22. Říjen 2008 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Morpheus (anonym)
Dobry den, mozna jdu s krizkem po funusu, protoze jste si uz vse púotrebne vyhledali na netu. ja trpim CH od roku 1996, rekl bych ze mozne jeste pred timto rokem jsem mel drobne zachvaty, ale nejak mi neprislo dulezite se o to nejak vic starat, protoze cetnost zachvatu byla tak 2 x do roka. Od roku 96 se zacala cetnost zvysovat, az jsem byl v krizi, ze jsem nevedel kudy dal. Lekari neurologove nevedeli, ze trpim CH, vsichni mysleli, ze je to migrena a leky na migrenu nezabirali ( to da rozum ! ). V roce 2006 jsem nahodou narazil na jeden kviz na netu a diky nemu jsem urcil presnou diagnozu CH. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz jeden ze 3 leku, ktere jsou testovany jako prevence mi zabral. Byl to Prednison, ale pozor, jeho ucinek funguje pouze rok, pak je potreba lek vystridat. Jako nejlepsi se jevi Verapamil v davce 3 x 80 mg denne, momentalne po roce a po neustalem snizovani ho beru uz jen neuveritelnych 3 x 20 mg. Nemohu si stezovat...tiji skoro normalnim zivotem, mivam problem ve vysce nad 2000 metru nad morem, jinak pohoda. Nikotin opravdu pusobi na tlumeni bolesti CH ale ja jsem s kourenim prestal. Kdyz me uz hlava neboli, zacal jsem si omnoho vic vaziz sveho zivota.
26. Říjen 2008 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Morpheus (anonym)
Kdyby nekdo opravdu potreboval skveleho lekare ktery vi jak na to, at mi prosim napise soukrome na subaru tecka impreza tecka 2000 zavinac seznam tecka cz
26. Říjen 2008 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Ahoj.Mám stejný problém.Nemocí trpím od 33 let.Záchvaty mám v 3 týdenních ciklech jednou za rok. Bolest je brutální v pravé nadočnicové oblasti.Další příznaky jsou krev v pravém oku, zvracení a velká citlivost na světelné podněty.Na bolest beru Saridon, ale jen když je nejhůře.Většinou si vystačím se svou vůlí.Přeji hodně bezbolestných dnů.Ahoj.
12. Listopad 2008 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
dot (anonym)
Cluster headaches jsou naprosté peklo, zvláště pak, přijdeli to na Vás kdekoliv jinde než doma. Mám velmi intenzivní bolest vždy tak hodinu a půl soustavně. Brufeny, voltaren nebo podobná volně prodejná léčiva nezabírají v jakýchkoliv dávkách. Pro "přerazení" bolesti musím užít dohromady 1x indometacin 50 mg, 2x sumatripan 50 mg a 2x ultracod. Většinou mě to uspí do 10 až 20 minut. Vím, není to ideální řešení, ale při bolestech mám tendenci skočit z okna hlavou přímo na beton. Vždy mne ale bolest natolik zdrtí, že ani k tomu oknu nemohu dojít. Přeji všem trpícím hodně štěstí s léčbou.
1. Prosinec 2008 - 0:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj, na tohle fórum jsem narazil náhodou, sháněje nějaké info o tom, co je to cluster headache, protože se zajímám halucinogeny a podle výzkůmů jsou účinné právě na tohle, především psylocibin, který v malých dávkách není halucogenní, ale podle výzkumů je dobrý právě na cluster headache. více na www.maps.org
5. Prosinec 2008 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lida (anonym)
Vážení,manžel nemocí cluster headache trpí asi 17 let.Můžu Vám říci,co jsem se načetla návodů a rad,kolik léčitelů,doktorů a podvodníků jsme absolvovali,na to ani nechci vzpomínat.Asi před 6-ti lety jsem narazila na článek nějakého pana profesora,který radil dýchání čistého kyslíku/medicinální/.Sehnali jsme bomby,dýchací přístroj,samozřejmě,že nám nikdo z lékařů nepomohl a manžel jak začal pociťovat příznaky ,okamžitě začal dýchat kyslík.Bolest se zastavila a začala ustupovat.Mohu Vám říci ,že efekt je úžasný,ale není to léčivo.Pomáhá od okamžité bolesti a i to je obrovská pomoc.Nedovedeme si představit život bez kyslíku.Po našich zkušenostech po nás chtěli lékaři,ať jim naše zkušenosti popisujeme ,že to budou publikovat.Další lék,který má úžasné výsledky v léčbě je triptan s názvem TOPAMAX.Po přeléčení měl manžel klid 3 roky.Chci Vám pomoci radou,pokud máte zájem.Mám s tím velké zkušenosti a manžel mnoho let bolesi.Teď už konečně žijeme důstojný život.
10. Prosinec 2008 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Malá oprava /Lida/ - Topamax nepatří mezi triptany, je to t.zv. antiepileptikum III. generace, účinná látka je topiramát. Výsledky např. u migrén mohou být v některých případech velmi dobré.
10. Prosinec 2008 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lida (anonym)
Máte pravdu,že Topamax je lék na epilepsii,ale mohu Vás ubezpečit,že manželovi velmi pomohl v léčbě cluster headache.Triptan je lék od bolesti Cinie.
10. Prosinec 2008 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Chtěl bych přispět svým příspěvkem k léčbě cluster headeche.touto nemocí trpím asi 30let.Za takto dlouhou dobu se na mě vystřídalo mnoho lékařů a tím samozřejmě i léčiv.Moje atakové údobí je až 6měsíců ato i6krát denně.Vyzkoušen mám topamax indomatacin ijiné léky u všech je problém s dlouhou dobou nástupu účinosti u některých i jsem měl dojem že vůbec neučinkují.Velmi dobře a to do 5minut zabírá imigran v autoinjektoru,dále souhlasím s příspěvkem kde používali kyslík. V dlouhodobé léčbě začínám 60mg prednisol ,isoptin240sr(convulex není tak dobrý)apokud je záchvatů víc než 3denně tak ještě lithium ato až 0,9g samozřejmě vše pod dohledem lékaře.Jinak z lékařů mohu doporučt Mudr.Kotase nebo Sevčíka v FN Plzen.
24. Březen 2009 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
jsem patrně čerstvým "šťastným" držitelem této diagnozy, bolestmi hlavy trpím již cca 3 roky, ale vždy trvala bolestivá perioda 3 až 4 dny na ibalginu se dala vydržet. Posledních 14 dnů bylo pro mne očistcem, který si dovede představit jen ten, kdo zažil. Zatím mohu potvrdit 2 hodiny čerstvou zkušenost s kyslíkem, nádhera, je mi opět relativně dobře, pouze lehká plíživá bolest za spánkovou kostí. Jinak začínám s 60mg prednisolu denně + isoptin240, podělím se s vývojem, zároveň rád přijmu rady a zkušenosti ostatních.
23. Duben 2009 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Palo (anonym)
Jarda: Napiš prosím něco víc o tom kyslíku. Slyšel jsem, že to pomáhá, ale nedovedu si představit jak to realizovat. Záchvaty mívám většinou na jaře, tak 14 dní až měsíc, jednou až dvakrát denně a to už přes 30 let. Řeším to tak, že se předávkuji volně prodejnýmu analgetiky, nejlépe s obsahem kofeinu. Není to asi nejlepší, ale jiné řešení jsem nenašel včetně lékařské pomoci. Ta bolest se ale nedá vydržet, to bych se snad raději zastřelil.
24. Duben 2009 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Já jsem měl štěstí v tom, že po zběhání všech možných specialistů, rengenů čehokoliv apod. jsem narazil na osvíceného neurologa, kterému prakticky okamžitě seplo, o co patrně jde. Víceméně pro potvrzení diagnozy mě poslal na oddělení nadýchat kyslíku, ( 6 l/min na čtvrt hodiny ). To bylo ve čtvrtek a až do sobotní noci jsem měl pokoj, potom 2x za den a 2 x za noc atak s železnou pravidelností. Indomatacin 100, které jsem na bolest dostal mi zabírají tak do 15 minut, ale subjektivně mám pocit, že záchvaty nejsou tak hrozné, jako byly před nadýcáním. Jinak co se týče toho kyslíku, Linde Gas snad nabízí pronájem vývojníků nebo přenosných bomb, detailně jsem zatím nezjišťoval, čekám až na definitiv vyjádření lékaře
28. Duben 2009 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den, můj přítel trpí chluster headache třetím rokem. Zatím bohužel jsme nenarazili na toho osvíceného neurologa, jak uvádí Jarda. Neustále jen běhá po vyšetřeních a nakonec od lékaře obdrží acylpirin :( Jsme z Prahy, chtěli bychom vás požádat, pokud by nás někdo nasměroval na toho správného lékaře či nemocnici nebo polikliniku, budeme vám zavázáni.
28. Duben 2009 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Martino, najděte si http://www.czech-hs.cz/detail_laik.php?id=360, tam najdete kontakty
29. Duben 2009 - 7:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Jardo, díky. Zkusíme.
4. Květen 2009 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Columbo (anonym)
Taky, taky. Je mi 25 let a tak poslední 3 roky mě to bere. Stejně jako ostatní výše, i mě bolest přepadá převážně z jara. Kdo tím netrpí, nedokáže si ani představit jaká bolest to je. Už jsem si chtěl i zlomit ruku, aby mně bolelo něco jiného než hlava. A stejně jako ostatní, ibalgin 400 = cca 1-2 hodinky v klidu. pak už se bolest nevrátí a nebo najede znova. když ne hned, tak v noci, nebo nad ránem. Zkušenost s výše uvedenou bolestí vyvolanou alkoholem mám taky. Mepiju moc, ale když je nějakej ten pěknej fotbálek, zajdu s chlapama na "jedno" a do hodiny můžu jít domů. Né vždy, ale často je to tak. Snad se někdy dočkáme účinné léčby, popřípadě účinného odstranění bolesti. Přeji všem klidný spánek bez bolestí... Columbo. Jo a ví někdo z Vás jaká je příčina této bolesti? Spánek, životozpráva....to vše může způsobit jakoukoliv bolest hlavy, ale něvěřím tomu, že i Cluster. Je to jako by vám otekl mozek a tlačil se okem ven (K tomu byl obalený žiletkami)
27. Květen 2009 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
širon (anonym)
Vážení trpím clustrem již 25let mohu vám doporučit plzenskou FN Mudr Kotase.Ty injekce jsou i u nas jmenují se imigram ale jsou pouze na předpis neurologa.
30. Květen 2009 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Emily (anonym)
Ahoj,možná to sem zrovna nepatří ale možná se někdo tady najde a pomůže mi či poradí...je mi 19 a už strašně dlouhou dobu špatně spím... tehda ještě dětská doktorka mě poslala prvně k psychologovi ale bylo to bezpředmětné a dále se s tím nic nedělo..až jsem přešla k "dospělácké" tak mě poslala k neurlogovi,a ten mě poslal na eeg páč se mu zdala spatná funkce prave strany mozku... byla jsem tam nedávno a výsledky ještě nemám ale chci se zeptat takhle v davu,nevíte co by mohlo být poslední dobou, mě bolí hlava celé čelo nad pravým okem nebo spánkem střídá se to obvykle levý pravý(taková tupá až pichlavá špatně popsatelná bolest),dokonce někdy když sedím tak se mi jen tak na krátko zatočí v hlavě a zase to odezní,taky se mi častěji a častěji stává že mám zničeho nic pocit že mam mokrou ruku a přitom je suchá nebo že mi po noze teče kapka vody a přitom tam nic není, včera se mi zase stalo to,že mě opět bolela hlava a když sem si vzala prášek Sumigra) tak nějakou dobu to om jsem citíla jak mi trpne levá část obličeje ,a měla jsem pocit že mi puchne krk ale přitom nepuchnul... nevíte prosím vás někdo co by to mohlo být.. prosím napište na e-mail anne.darknesss"gmail.com děkuju moc předem
15. Červen 2009 - 22:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Emily (anonym)
jo a ještě jsem zapoměla že mi neurolog předepsal mirzaten 30mg a sumigra...
15. Červen 2009 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
jakub (anonym)
zdravim vsechny CH trpitele, prave me zrejme zacal CH cyklus(mam cerstve po jednom ataku), presne po roce naprosteho klidu a bezproblemoveho zivota! vzdycky si rikam, ze platim za svoje zivotni hrichy.. nevim cim si tuhle bestii probouzim(jsem nekurak a sportovec). Jedine co se mi za tim osvecilo je, ze kdyz mi zacina patricna cast hlavy tzv. vrnet rychle aplikuju ibuprofen, ktery zapijim hodne silnou kavou-nejlepe esperssem, pak rychle zatahnout zavesy a ledovani oka a cekat az silene pulzujici bolest prejde...
15. Červenec 2009 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Dobrý den, mohu-li se připojit se svou troškou do mlýna. CH jsem nejspíš "podědil" po otci. Podle mé lékařky existuje možnost dědit tuto chorobu po pánské linii. Doufám, že to můj syn mít nebude! Bolestmi hlavy jako takovými trpím již od dětství, ale první skutečný záchvat byl v roce 2000, kdy původně ve FN na Vinohradech mysleli na nádor na mozku. CH se mi objevuje zhruba po dvou letech. Naposledy to bylo (naštěstí) před dvěma a půl (což ale může být problém letos na podzim - mívám jaro nebo podzim). Naposledy mě to bohužel přešlo do chronického stavu. Začalo to v dubnu a bolestivé záchvaty trvaly do června (cca po 2 dnech). Pak jsme nasadili antidepresiva (rozhodně ale ne kvůli derpesi, ale protože "rozpojují" v mozku určité synapse, které pak nepřevádí bolest). To výrazně pomohlo, záchvaty jsem trpěl další cca půl roku, ale byly zvládnutelné snadno pomocí Aulinu (tedy záchvat byl se všemi příznaky, jen v několika řádech nižší bolest). Rozhodně bych mezi ataky doporučil akupunkturu a rehabilitační cvičení. Literatura uvádí, že i alkohol díky tomu, že rotahuje cévy, může pomoci (to bych ale neměl odvahu zkusit). Jinak mám za sebou nějaké to rozervané tričko, rozbité ruce o zeď a spol. Občas se mi projevují vpodstatě všechny příznaky kromě akutní bolesti při velké zátěži a únavě. Držím palce všem, co ví, o čem je řeč a držte se (třeba toho imigranu :-) (David lektor"seznam.cz)
4. Srpen 2009 - 12:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Mila (anonym)
Tak já cluster headache trpím...Ahoj. Trpím CH 14 let. Brala jsem vše možný.Indometacin,ibalgin, ale dostala jsem alergii. Posledni 3 roky beru SUMIGRU,zabere,ale když přijde velký záchvat trvajici pul dne, nezabere nic.Záchvaty chytám jednou do roka a trvaji 1 měsíc. Denni záchvaty kdy chci mlátit hlavou do zdi. Ted mám rok čas.
7. Listopad 2009 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
ele (anonym)
Máte někdo zkušenost s inhalací kyslíku při CH? Hledám nějaké řešení pro chronické (asi 6 let) každodenní bolesti v očích, na obočí,na spáncích, v týle. Dle neurologa tenzní bolest a migréna, já si myslím, že CH. Díky za každou radu. Ele
9. Listopad 2009 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tak já cluster headache trpím...Jednoduché řešení: Psylocibinové houby,naprostá úleva do dvaceti minut, přetrvává až 12 měsíců bez záchvatu. Neuvěřitelné? Více informací podá pan Michal Džugan na www.3shops.cz
19. Leden 2010 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Tak po dvouletém období je bestie zpátky. Od lékaře mám předepsaný sumatriptan, ale mám pocit, že zabere jak kdy. Co se týká kyslíku, můžu ho doporučit. Při minulém cyklu jsem zkusil koupit balený a musím říct, že při záchvatu pomohl, jen je to dost finančně nákladné. Teď se snažím dostat se k nějaké O2 lahvi. v období klidu mi byla nasazena preventivní léčba Aeriusem (antihistamikum) Přeji všem, kteří jsou na tom jako já, hodně sil v boji
6. Únor 2010 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
JIŘI (anonym)
Tak touto nemoci,trpim 21let.trvalo to celych 12roku,nez jeden neurolog konecne vyrkl co to je.bolesti mivam 2mesice v roce obden,jak vedne tak i v noci v pravidelnych casovych intervalech.nezabira vubec nic,inhalaci kysliku jsem jeste nevyzkousel.vzhledem k tomu,ze pracuji soukrome jako zednik,a ze jsem dost casto na leseni ve velkych vyskach a ze nevite presne kdy bolest uderi,je to docela peklo lezt tech 11pater dolu po leseni,abych zalezl do nejakeho tmaveho a stinneho koutu.bolest trva nanejvys 1hod,ale stoji to zato.ale jakmile bolest odejde,jakoby se clovek znovu narodil..nepreji tuto bolest nikomu na svete/je to jako by vam zarazeli tupy bodak pomalu do hlavy/.
7. Únor 2010 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
JIŘI (anonym)
Tak touto nemoci,trpim 21let.trvalo to celych 12roku,nez jeden neurolog konecne vyrkl co to je.bolesti mivam 2mesice v roce obden,jak vedne tak i v noci v pravidelnych casovych intervalech.nezabira vubec nic,inhalaci kysliku jsem jeste nevyzkousel.vzhledem k tomu,ze pracuji soukrome jako zednik,a ze jsem dost casto na leseni ve velkych vyskach a ze nevite presne kdy bolest uderi,je to docela peklo lezt tech 11pater dolu po leseni,abych zalezl do nejakeho tmaveho a stinneho koutu.bolest trva nanejvys 1hod,ale stoji to zato.ale jakmile bolest odejde,jakoby se clovek znovu narodil..nepreji tuto bolest nikomu na svete/je to jako by vam zarazeli tupy bodak pomalu do hlavy/.
7. Únor 2010 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
ele (anonym)
Tak po dvouletém období je...Existuje léčba v hyperbarických komorách, kde se za vyššího tlaku dýchá kyslík, ten se dostane hlouběji do buněk, než za běžného tlaku a má to pomoci při chronických migrénách a snad i při CH. Chci to zkusit se na tu léčbu dostat.
11. Únor 2010 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Existuje léčba v...Mám pocit, že kyslík funguje u CH jen při záchvatu, takže jedině si postavit tu komoru doma:o( Pokud přijde záchvat, pomůže mi občas ještě horká sprcha. Další věc, která by měla pomoc je pití vody. V období záchvatů pít v průběhu dne, tak jednou za půl hodiny sklenici vody. Držte se!
15. Únor 2010 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Tak dnes jsem vyzkoušel kyslík při záchvatu, je to naprosto super a během pár vteřin to přestane!
17. Únor 2010 - 13:14

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama