Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Citová imunita - rady

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Blizz (anonym)
zdravím všechny, na tyto stránky jsem narazil náhodou, proto se předem omlouvám, pokud jsem něco nedodržel apod. Chtěl bych poradit s trochu netradičním problémem, možná až komickým,ale prosím Vás tímto o radu, jde o seriózní dotaz. Už od mala mi říkali že jsem cynická povaha (něco na tom asi bude:) a dodnes si přátelé občas rýpnou že "vůbec neprojevuji žádné city". To přesně je mým cílem; z vlastní zkušenosti vím, že to přináší jen problémy přílišné emoce v životě, zažil sem...občas jednou za půl roku třeba se ale stane, že na mne jaksi všechno od čeho se držím stranou přece jenom dolehne (měl sem kamarádku, možní že byla něco víc,ale měl sem ji rád - zemřela. Nejdřív sem to přešel ale teď se mi občas stane, že když si na to všechno vzpomenu - nebyla to jediná osoba, kterou sem měl rád a ztratil ji) - tak mi je prostě zvláštně, pociťuji zvláštní "zlé" pocity). A to se mi nelíbí. Proto se chci zeptat, jak se takových citů jednou pro vždy zbavit. Nechci si hrát na nějakého nevímkoho; ale občas to prostě působí hrozně a rozhodně by mi bylo lépe, kdybych takové jako "láska,zlost,ješitnost, žárlivost" apod. pitomosti neznal. Vím, že někteří by mne za to odsoudili, ale já nechci být citově závislý, když často ty city jsou i zbytečné. Snad jsem "problém" popsal dost přesně a budu vděčný za jakoukoli radu jak s ním skoncovat.
26. Srpen 2011 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
zdravím všechny, na tyto...Existují dvě možnosti. Zaprvé, přiznat si vždy své city, a plně je prožít. To je jediný způsob, jak se smutku či zloby skutečně a napořád zbavit. Nejlépe je provést to vždycky co nejdříve, odkládáním se to dost ztěžuje. Zadruhé je možné se tvářit, že se nic neděje a pokusit se city potlačovat. To je ovšem riziko, protože ony nikam neodejdou-tedy zmizí z paměti, ale zůstanou v podvědomí a tam neuvěřitelným způsobem škodí. A když se jich nashromáždí hodně, nemusí to člověk ustát a přijde nemoc-angina pectoris, infarkt, nebo nějaké onemocnění psychické. Jiná možnost není. City jsou prostě normálním vybavením každé lidské bytosti, taková je nemilosrdná skutečnost. Můžeš se tvářit, že je nechceš znát, ale ony si cestu najdou-po dobrém či po zlém.
26. Srpen 2011 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
jarka (anonym)
zdravím všechny, na tyto...skoncovat s "problémem" o kterém píšeš můžeš tak, že získaš " kontrolu" nad pocity, city, emocemi ... cestou, jak to udělat je, získat kontrolu nad svými myšlenkami, které se ukrývají ve tvém podvědomí (nazývají se kořenová přesvědčení) - a to jaké to jsou myšlenky se dozvíš právě prostřednictvím oněch "pocitů,citů, emocí" o kterých píšeš...
16. Březen 2016 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Vilma (anonym)
skoncovat s...To zní jak začarovaný kruh- to vychází z jějakého pszchologického směru?
16. Březen 2016 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak (anonym)
Co tady řešíte?
17. Březen 2016 - 8:31

Přidat komentář

Reklama

Reklama